Βοηθήματα για τη Φυσική Προσανατολισμού

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ θα τον τσεκαρω
καποια αλλη προταση/γνωμη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ θα τον τσεκαρω
καποια αλλη προταση/γνωμη?
Εγω παναγιωτακοπουλο λυνω νταξει τα περισσοτερα ειναι μετριας δυσκολιας απλα εχει και καποια αστρονομικα(δηλαδη πολυς μεγαλης δυσκολιας)...να σου πω την αληθεια δεν εχω πειραματιστει με καποιον αλλον γιατι ηδη ο παναγιωτακοπουλος και ο μαθιουδακης εχουν υπεραρκετες ασκησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Είναι λάθος η λογική Όσο πιο δύσκολες ασκήσεις τόσο καλύτερο βοήθημα. Οι ασκήσεις Πρέπει να έχουν κάποια διαβάθμιση και προπάντων να ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα. Κακά τα ψέματα στην Φυσική Υπάρχουν ασκήσεις τέρατα οι οποίες δεν απευθύνονται σε μαθητές και το μόνο που θα καταφέρεις είναι να χάσεις τον χρόνο σου και θα απογοητευτείς. Προσωπικά έχω μαθιουδακη κ είμαι ικανοποιημένος, θεωρία δεν διαβάζω από εκεί αλλά έχει πολύ καλές λυμένες ασκήσεις με επεξηγηματικά κουτάκια σε όλη την ποικιλία σε κάθε κεφάλαιο. Το αρνητικό είναι ότι είναι τεράστια τα 2 βιβλία του κ Μπορεί να χαθείς Αλλά αν πιάσεις τα προβλήματα σε κάθε κεφάλαιο είσαι οκ. Επίσης στο 2ο βιβλίο στο τέλος έχει συνδυαστικές ασκήσεις σε όλη την ύλη, πχ Ράβδος με ρευστό οι οποίες δεν είναι πολλές καμία 30άρια και αν θες αξίζει να τις δοκιμάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Είναι λάθος η λογική Όσο πιο δύσκολες ασκήσεις τόσο καλύτερο βοήθημα. Οι ασκήσεις Πρέπει να έχουν κάποια διαβάθμιση και προπάντων να ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα. Κακά τα ψέματα στην Φυσική Υπάρχουν ασκήσεις τέρατα οι οποίες δεν απευθύνονται σε μαθητές και το μόνο που θα καταφέρεις είναι να χάσεις τον χρόνο σου και θα απογοητευτείς. Προσωπικά έχω μαθιουδακη κ είμαι ικανοποιημένος, θεωρία δεν διαβάζω από εκεί αλλά έχει πολύ καλές λυμένες ασκήσεις με επεξηγηματικά κουτάκια σε όλη την ποικιλία σε κάθε κεφάλαιο. Το αρνητικό είναι ότι είναι τεράστια τα 2 βιβλία του κ Μπορεί να χαθείς Αλλά αν πιάσεις τα προβλήματα σε κάθε κεφάλαιο είσαι οκ. Επίσης στο 2ο βιβλίο στο τέλος έχει συνδυαστικές ασκήσεις σε όλη την ύλη, πχ Ράβδος με ρευστό οι οποίες δεν είναι πολλές καμία 30άρια και αν θες αξίζει να τις δοκιμάσεις.
Συνηθως διαβαζουμε τις τερατωδεις ασκησεις και οταν βλεπουμε μια ευκολη ασκηση λεμε ελα μωρε ευκολο ειναι εγω ελυνα πολυ δυσκολοτερες και τοτε ειναι που την παταμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

osfp123123

Νεοφερμένος

Ο osfp123123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Τα θέματα φυσικής του πάνα γιωτακοπουλου αξίζουν τον κόπο για επανάληψη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Σαββάλας ή Παναγιωτακόπουλος/μαθιουδάκης για βασικό διάβασμα φυσική; Έπειτα, ποιο για εμβάθυνση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Σαββάλας ή Παναγιωτακόπουλος/μαθιουδάκης για βασικό διάβασμα φυσική; Έπειτα, ποιο για εμβάθυνση;

Για βασικο διαβασμα σαββαλας.Αν θεωρεις οτι εχεις μια στοιχειωδης γνωση και μπορεις να ανταπεξελθεις και σε πιο δυσκολα απευθειας παναγιωτακοπουλο/μαθιουδακη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jim_Pap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Παιδια θελω βοηθημα φυσικης 2ο τομο(στερεο ρευστο) και κυριως να εχει καλα β θεματα. Να παρω του Μαθιουδακη ή πενέση; Εχω ηδη το 1ο του πενεση απλα λεω αν ο μαθιουδακης τα εχει καλυτερα γραμμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Παιδια θελω βοηθημα φυσικης 2ο τομο(στερεο ρευστο) και κυριως να εχει καλα β θεματα. Να παρω του Μαθιουδακη ή πενέση; Εχω ηδη το 1ο του πενεση απλα λεω αν ο μαθιουδακης τα εχει καλυτερα γραμμενα.


Μαθιουδάκης και τους 3 τόμους !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elena_m

Νεοφερμένος

Η Elena_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ακουω γενικοτερα πως πολλοι χρησιμοποιουν παναγιωτακοπουλο τη στιγμη που εγω χρησιμοποιω πενεση. Θα ηθελα να μου κανει καποιος μια σύγκριση αυτων των δυο διοτι αγχωνομαι που δεν χρησιμοποιω ενα "δημοφιλες" βοηθημα. Ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Καλησπέρα! Είχα πάρει τον α και β τόμο των βοηθημάτων του Γαρμπή. Δεν τα είχα χρησιμοποιήσει παρ'όλα αυτά λόγω πολλών ασκήσεων στο φροντιστήριο, αλλά είπα να τους ρίξω μια ματιά. Τα έχει χρησιμοποιήσει κάποιος?
Αξίζει να πάρω και τον γ' τόμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Καλησπέρα! Είχα πάρει τον α και β τόμο των βοηθημάτων του Γαρμπή. Δεν τα είχα χρησιμοποιήσει παρ'όλα αυτά λόγω πολλών ασκήσεων στο φροντιστήριο, αλλά είπα να τους ρίξω μια ματιά. Τα έχει χρησιμοποιήσει κάποιος?
Αξίζει να πάρω και τον γ' τόμο?


Ναι είναι πολύ καλά βιβλία .Τα είχα χρησιμοποιήσει και τα 3.Μου άρεσαν πολύ τα α και β θέματα που είχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top