[14/6/2017] Χημεία Κατεύθυνσης

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,548 μηνύματα.
Επιτελους πήρα και ενα 100 :)

Τα θεματα ηταν αρκετά δυσκολα νομίζω, απαιτούσαν πολυ προσοχη (ευτυχως ειχαμε κάνει παρομοιο με το Δ3 στο φροντ και με το Β1)

Μάλιστα μας ειπε ειναι αρκετά δυσκολο οποτε μαλλον δεν θα πεσει να ομως που επεσε :)

Νομίζω τα Δ4,Δ5 ειναι βατά, τα πιο δυσκολα ειναι Γ3,Δ3 (αν δεν το ξερεις) και Β1

ΥΓ: (Διαγραψτε το ή μετακινήστε το αν ειναι οφτοπικ) Με 100 σήμερα, 98 στα Μαθηματικά, 92 στη Φυσική και ενα 80-85 στην Έκθεση περνάω ΗΜΜΥ ΕΜΠ, έτσι?
Απ εξω μπορει να περασεις.

Κατσε να δεις τους βαθμους και μετα...

Οσο για τα θέματα ,απαιτητικα και για καλα προετοιμασμενους μαθητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
18-18.5 Νταξει δεν μπορω να πω οτι ηταν τρομερα δυσκολα.Ηταν μετρια μπορω να πω.Δυστυχως εχασα απο το Γ3 την γραφικη παρασταση.Ρε παιδες δεν ξερω το παρατηρησατε και εσεις εκει στο Β που ελεγε να γραψεις τα στοιχεια εγω διαβασα το στοιχειο και εβαλα 1 μονο :P
Απο χρονο δεν ειχα καποιο θεμα ισα ισα ειχα 30 λεπτα(περιπου)για να τα ξαναδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

paraskevibar

Νεοφερμένος

Η paraskevibar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Καναν την διαφορα φετος με την χημεια, περιμεναμε ολοι το σιγουρακι μαθημα, αλλα τα τσιμπησανε. Συμφωνω πως δεν ηταν δυσκολα, καμια συγκριση με μαθηματικα, απλα ηταν πολλα, με πολλη αιτολογιση (ειδικα στο τεταρτο) και περιεργα δευτερα. Τωρα ασκηση θερμοχημεια, που ηταν λες και δεν υπηρχε καν στην υλη...Εχασα απο εκει, και απο το μειγμα, τωρα θα δειξει αν μου κοψουν και απο λεπτομερειες στα λογια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hero1

Νεοφερμένος

Ο hero1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
εμενα παλι στο β θεμα δεν πηγε καθολου το μυαλο μου στο οτι το Η αν προσλαβει ενα ηλεκτρονιο γινεται ευγενες αεριο.εκανα και ενα μικρο αριθμητικο στο δ αλλα ευτυχως επηρεασε μονο ενα αποτελεσμα και οχι τα υπολοιπα.τα θεματα παντως σαφως δυσκολοτερα απο περσι και ειδικα η στοιχειομετρικη ασκηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cisse

Νεοφερμένος

Ο cisse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
εμενα παντως μου φανηκαν πολυ δυσκολα σημερα που εγραφα και κατα την γνωμη μου μετα το 2012 ,ισως και το 2014 τα πιο δυσκολα θεματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitriss123

Νεοφερμένος

Ο dimitriss123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Πολλα τα θεματα σημερα,τεραστια η πιεση χρονου και πολλες παγιδες ακομα και απο το β θεμα.Με τετοια δυσκολια πιστευω 98/100 θεωρειται επισης αριστα(περυσι εγραψα 99).Απλα ξενερωνω γιατι τα 2 μορια τα εχασα ισως απ τα πιο ηλιθια λαθη της ζωης μου στη χημεια.1ο στο δεντρακι εγραψα λαθος τον τυπο του Α γτ ειχα κολλησει οτι η 2 προπανολη προερχεται απο προσθηκη νερου σε 2χλωροπροπανιο.Και το 2ο λαθος και πιο γελοιο στο Δ1. Το 34τοις εκατο w/v το εγραψα στα 1000ml 34 g αντι για 100:D και βρηκα 0,2 μολ αντι για 2.Λογω χρονου και πιεσης μου ξεφυγαν τι να κανω.Στο γ3 μου ηρθε η επιφητηση στα τελευταια 5 λεπτα και το εβγαλα σωστο.Ως προς τους βαθμους συνολικα μπορω να πω οτι περιμενω καλα αποτελεσματα (85-90 μαθηματικα,100 φυσικη,98 χημεια,εκθεση δεν γινεται να εχω γνωμη) αν και μπορουσα και καλυτερα.Καλα αποτελεσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top