Προετοιμασία για Γ' Λυκείου

Guest 097071

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και φυσική και χημεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Εγω δεν κανω φυσικη χημεια αλλα μαλλον θα εχουν ξεκινησει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Καλησπέρα !! Χρόνια Πολλά! Εσεις απο πότε ξεκινήσατε την υλη της γ λυκειου απο την β λυκειου?

Απ'τις αρχες της Β λυκειου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 097071

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι εννοείς απο τις αρχές της Β λυκείου και τώρα την έχεις τελειώσει? Πόσο καιρό σου πήρε ?:eek::eek::eek: Γιατρός θες να γίνεις? Χωρίς ειρωνεία το λέω.

Δεν σε κούρασε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Τι εννοείς απο τις αρχές της Β λυκείου και τώρα την έχεις τελειώσει? Πόσο καιρό σου πήρε ?:eek::eek::eek: Γιατρός θες να γίνεις? Χωρίς ειρωνεία το λέω.

Δεν σε κούρασε ?

Κι εγώ που είμαι θεωρητική τότε ξεκίνησα. Εγώ κουράστηκα επειδή πέρυσι διάβαζα πάρα πολύ. Αν το πας πιο χαλαρά όμως είναι καλό, την ύλη την τελείωσα Χριστούγεννα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 097071

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΠΩ ΠΩ εχω αγχωθει !! Εμεις την ξεκινησαμε τον Μαρτιο φετος απο δευτερα λυκειου ... ΔΕΝ δινω φετος πανελληνιες ειμαι ακομη δευτερα λυκειου αχ εχω αγχωθει οτι θα αργησουμε να την βγαλουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από δευτέρα λυκείου διαβάζετε την ύλη της τρίτης και αγχώνεστε ότι δεν θα βγει κιόλας?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
ΠΩ ΠΩ εχω αγχωθει !! Εμεις την ξεκινησαμε τον Μαρτιο φετος απο δευτερα λυκειου ... ΔΕΝ δινω φετος πανελληνιες ειμαι ακομη δευτερα λυκειου αχ εχω αγχωθει οτι θα αργησουμε να την βγαλουμε...

Χαλάρωσε λίγο, εγώ δεν την έχω αρχίσει ακόμα και δεν είμαι αδιάφορος μαθητής. Σημασία δεν έχει τόσο πόσο καιρό θα διαβάσεις (δεν αναφέρομαι σε ακραίες περιπτώσεις όμως) αλλά πώς θα διαβάσεις. Η αποδοτικότητα έχει σημασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
ΠΩ ΠΩ εχω αγχωθει !! Εμεις την ξεκινησαμε τον Μαρτιο φετος απο δευτερα λυκειου ... ΔΕΝ δινω φετος πανελληνιες ειμαι ακομη δευτερα λυκειου αχ εχω αγχωθει οτι θα αργησουμε να την βγαλουμε...
Κάθε φροντιστήριο έχει διαφορετικούς ρυθμούς και κάποιοι ξεκινάνε ύλη Γ Λυκείου στο καλοκαιρινό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Παιδια η υλη βγαινει ανετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 097071

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
οταν λες ακραιες περιπτωσεις τι εννοεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
οταν λες ακραιες περιπτωσεις τι εννοεις

Να αρχίσεις πολύ αργά την ύλη πχ. Οκτώβριο με Νοέμβριο, περίπου μαζί με τα σχολεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VforVendetta

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Και εγώ δίνω του χρόνου θετική κατεύθυνση 5 μαθήματα, το φροντιστήριο που πάω δεν μας έχει κάνει καθόλου προετοιμασία αλλά έχω πάρει εδώ και 2 μήνες την βιολογία και φυσική Γ λυκείου κατεύθυνσης και 2 βοηθήματα και κάνω μόνος μου (επειδή μου αρέσουν κυρίως αυτά τα μαθήματα και για να διευκολυνθώ κάπως αργότερα). Πάντως στο φροντιστήριο μας λέει ο καθηγητής της φυσικής πως όχι μόνο δεν χρειάζεται προετοιμασία και η ύλη βγαίνει αλλά ούτε και κάποιο βοήθημα στη φυσική τουλάχιστον.. με αυτή την άποψη του βοηθήματος δεν συμφωνώ, δεν αρκούν αυτά που κάνουμε μόνο εκεί πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 097071

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπράβο σου!! Και εγω την ιδια ακριβώς μεθοδολογία ακολουθώ γιατί και εμένα μου αρέσει εγω εδω και περιπου ενα μηνα εχω ξεκινήσει βιολογία και έχω μάθει δύο κεφάλαια, χημεία μου έχουν μείνει 2 με 3 κεφάλαια στην ανοόργανη και φυσική προσπαθώ μόνη μου τις ταλντώσεις... Εσυ που βρίσκεσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VforVendetta

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Βιολογία έχω τελειώσει ολόκληρο το 1ο κεφάλαιο με τις ασκήσεις του βιβλίου και όλες τις ασκήσεις από ένα βοήθημα που έχω και τώρα μπαίνω στο 2ο, φυσική έχω πάρει το βοήθημα του Παναγιωτακόπουλου- Μαθιουδάκη και το συγκεκριμένο έχει ως εισαγωγική έννοια την έννοια του ελατηρίου, με θεωρία και ασκήσεις και έχω τελειώσει αυτή την εισαγωγή ας πούμε, χημεία επειδή μεγάλο μέρος του χρόνου είναι οργανική προσπαθώ να μαθαίνω πολύ καλά τις αντιδράσεις της οργανικής, έχω και εκεί 2 βοηθήματα Α και Β λυκείου του Σαλτερή τα οποία έχουν και κάποιες σελίδες με θέματα προετοιμασίας για του χρόνου και λύνω κανένα τέτοιο αν έχω χρονο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Απ'τις αρχες της Β λυκειου

Καλησπέρα !! Χρόνια Πολλά! Εσεις απο πότε ξεκινήσατε την υλη της γ λυκειου απο την β λυκειου?

Φεβρουάριο της Β Λυκείου ξεκινησα τα Μαθηματικά με πολλά κενά και το ΑΕΠΠ.
Ιούνιο της Β Λυκείου ξεκινησα το ΑΟΘ και την ύλη της Γ Λυκείου της Έκθεσης.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Τι εννοείς απο τις αρχές της Β λυκείου και τώρα την έχεις τελειώσει? Πόσο καιρό σου πήρε ?:eek::eek::eek: Γιατρός θες να γίνεις? Χωρίς ειρωνεία το λέω.

Δεν σε κούρασε ?

Οχι απλα με κουρασε...Η παναγια μου βγηκε :P Φυσικα και την εχω τελειωσει τωρα,δεν νομιζω να υπαρχει καποιος που να μην την εχει τελειωσει.Ακομα και στα σχολεια την τελειωνουν τετοια εποχη.
Οχι χημικος μηχανικος θελω 18κ μορια,αλλα ειτε γιατρος ειτε νηπιαγωγος(αυτο μου ηρθε τωρα),καλο ειναι να διαβαζεις και να εισαι προετοιμασμενος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 097071

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπράβο σου σου εύχομαι οι κόποι σου να ανταμειφθούν!! Απλώς εννοούσα αν την τελείωσες το καλοκαίρι πριν πας Γ λυκείου η ξερω γω στις αρχες ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Μπράβο σου σου εύχομαι οι κόποι σου να ανταμειφθούν!! Απλώς εννοούσα αν την τελείωσες το καλοκαίρι πριν πας Γ λυκείου η ξερω γω στις αρχες ?

Σε ευχαριστω πολυ :D Δεκεμβριο περιπου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
19 Ιουνίου ξεκινάω μέχρι 20 Ιουλίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top