Πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Σε όποιες ασκήσεις κολλάς μπορείς να μας γράφεις στο εξής θέμα ώστε να σου δίνουμε κάποιες κατευθύνσεις/υποδείξεις για να φτάσεις στη λύση.
Ομολογώ πως όχι, δεν το γνώριζα αυτό. Είχα στο μυαλό μου ότι έδωσες πέρυσι ας πούμε και τα είχες νωπά ακόμη. :/: Δεν γνωρίζω πως είναι να πιάνεις τις πανελλήνιες και δη τα μαθηματικά μετά από δεκαετία.
Πάντως δεν είσαι η μόνη που κολλά σε ασκήσεις για ώρες. Μου έχει τύχει να μη μπορώ να λύσω μια άσκηση μαθηματικών, να'χω στύψει το κεφάλι μου, να βλέπω τη λύση στον ύπνο μου ( ναι, κι όμως) και να ξυπνώ στις 4 τα χαράματα για να τη γράψω.
Αυτά είναι προβλήματα που λίγο-πολύ όλοι αντιμετωπίσαμε, στα μαθηματικά ειδικά.
Well, I never said it was easy. Άμα έχεις στόχο και θες να τον πετύχεις, πρέπει να ξεχάσεις τις απογοητεύσεις και τα άγχη, πραγματικά μόνο κακό σου κάνουν. Κάνε την προσπάθεια σου όσο το δυνατόν καλύτερα μπορείς, κάνε τις επαναλήψεις σου αρκετά συχνά - το πιο σημαντικό θεωρώ- και εύχομαι όλα να πάνε καλά. :)
Το παράξενο είναι οτι έρχονται μνήμες από τα τοτε χρόνια και μερικά τα λύνω μόνο με τις μνήμες, και στα άλλα 2 ΑΟΘ και ΑΕΠΠ. Μαζί με το διάβασμα πρέπει να υπάρχει και η καλή ψυχολογία.
Σε ευχαριστώ για την ευχή σου ! :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SweetGirl

Νεοφερμένος

Η SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Καλησπέρα,

είμαι καινούρια στην κοινότητα. Πάω Β λυκείου, είμαι ομάδα προσανατολισμού ανθρωπιστικών σπουδών (πρώην θεωρητική) και του χρόνου, σκοπεύω να δώσω πανελλήνιες (αν δεν έχουν καταργηθεί:P), αρχαία, λατινικά, ιστορία, έκθεση (και μπορεί βιολογία Γ.Π). Θέλω να περάσω ψυχολογία! Το θέμα είναι, ότι λόγω οικονομικών προβλημάτων δεν πάω σε φροντιστήριο/ιδιαίτερα αλλά κάνω ενισχυτική διδασκαλία δωρεάν στον δήμο μου (αρχαία γνωστό & άγνωστο], έκθεση και λατινικά). Δεν θα μπορέσω να κάνω και θερινά μαθήματα και έχω αγχωθεί με την ιδέα! Θα προλάβω να βγάλω την ύλη; :worry: Ξέρω, είναι νωρίς ακόμα αλλά τι μου προτείνετε να κάνω ώστε να έχω αποτελεσματικότερο διάβασμα μόνη μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξύπνα νωρίς το πρωί 5 ή 4:30 και αφιέρωσε τις πρωινές ώρες σε διάβασμα. μέχρι τις 8 που πας σχολείο είναι 3 ώρες πολύ παραγωγικού διαβάσματος καθώς και ο εγκέφαλός σου είναι ξεκούραστος από το βράδυ και κατά πάσα πιθανότητα όλοι οι άλλοι σπίτι σου κοιμούνται οπότε δεν θα εχεις καμία απολύτως ενόχληση. Φυσικά αυτό σημαίνει πως θα κοιμάσαι και νωρίς 8 ή 9 το πολύ, δηλαδή θα κόψεις youtube, σειρές, εξόδους κτλ.

Αν καταφέρεις να κάνεις αυτό το πράγμα όλη τη χρονιά θα πετύχεις σίγουρα. Μην ξεχνάς ότι οι πανελλαδικές είναι ανταγωνιστικές εξετάσεις, όσο λοιπόν οι άλλοι κοιμούνται, βλέπουν youtube, ξενυχτάνε διαβάζοντας με κουρασμένο μυαλό ή απλά πίνουν μπίρες έξω εσύ θα διαβάζεις ξεκούραστη τα πρωινά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Ναι αυτο δεν ξέρω αν είναι σωστό .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SweetGirl

Νεοφερμένος

Η SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Ξύπνα νωρίς το πρωί 5 ή 4:30 και αφιέρωσε τις πρωινές ώρες σε διάβασμα. μέχρι τις 8 που πας σχολείο είναι 3 ώρες πολύ παραγωγικού διαβάσματος καθώς και ο εγκέφαλός σου είναι ξεκούραστος από το βράδυ και κατά πάσα πιθανότητα όλοι οι άλλοι σπίτι σου κοιμούνται οπότε δεν θα εχεις καμία απολύτως ενόχληση. Φυσικά αυτό σημαίνει πως θα κοιμάσαι και νωρίς 8 ή 9 το πολύ, δηλαδή θα κόψεις youtube, σειρές, εξόδους κτλ.

Αν καταφέρεις να κάνεις αυτό το πράγμα όλη τη χρονιά θα πετύχεις σίγουρα. Μην ξεχνάς ότι οι πανελλαδικές είναι ανταγωνιστικές εξετάσεις, όσο λοιπόν οι άλλοι κοιμούνται, βλέπουν youtube, ξενυχτάνε διαβάζοντας με κουρασμένο μυαλό ή απλά πίνουν μπίρες έξω εσύ θα διαβάζεις ξεκούραστη τα πρωινά σου.

Δεν έχω πρόβλημα να το κάνω αυτό (αν και είμαι βραδινός τύπος και το 8, 9 το βράδυ φαντάζει λίγο (!!!)), αλλά το θέμα είναι ότι μετά στο σχολείο θα έχω απόδοση ή θα είμαι σαν ζόμπι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχω πρόβλημα να το κάνω αυτό (αν και είμαι βραδινός τύπος και το 8, 9 το βράδυ φαντάζει λίγο (!!!)), αλλά το θέμα είναι ότι μετά στο σχολείο θα έχω απόδοση ή θα είμαι σαν ζόμπι;

Ναι μια χαρά απόδοση θα έχεις. Άσε που το πρωινό διάβασμα είναι πιο σημαντικό από τις ώρες του σχολείου που αρκετές είναι χαμένες ώρες. Δοκίμασε το και βλέπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
κι εγω πιστευω πως μπορεις να τα καταφερεις και χωρις φροτνιστηριο αν το προσπαθησεις με συνεπεια, κι εγω β λυκ ειμαι θετικη βεβαια αλλα να ξερεις οτι το φροντ δεν σου προσφερει κατι αν μονης συο δεν δουλευεις κυριως σε βαζει σε μια ρουτινα και σου επεξηγει τυχον αποριες.. Ομως την καλυτερη δουλεια την κανω οταν: λυνω τις εξτρα ασκσηεις του σχολειου, παιρνω ενα βοηθημα και το δουλευω ..προσπαθω να απαντησω κα στις πιο μικρες μου αποριες μονη μου ξαναδιαβαζοντας την θεωρια κανοντας δοκιμες κλπ ..δηλαδη μονη μου οποτε ειμαι σιγουρη πως κι εσυ μπορεις
Ξύπνα νωρίς το πρωί 5 ή 4:30 και αφιέρωσε τις πρωινές ώρες σε διάβασμα. μέχρι τις 8 που πας σχολείο είναι 3 ώρες πολύ παραγωγικού διαβάσματος καθώς και ο εγκέφαλός σου είναι ξεκούραστος από το βράδυ και κατά πάσα πιθανότητα όλοι οι άλλοι σπίτι σου κοιμούνται οπότε δεν θα εχεις καμία απολύτως ενόχληση. Φυσικά αυτό σημαίνει πως θα κοιμάσαι και νωρίς 8 ή 9 το πολύ, δηλαδή θα κόψεις youtube, σειρές, εξόδους κτλ.

Αν καταφέρεις να κάνεις αυτό το πράγμα όλη τη χρονιά θα πετύχεις σίγουρα. Μην ξεχνάς ότι οι πανελλαδικές είναι ανταγωνιστικές εξετάσεις, όσο λοιπόν οι άλλοι κοιμούνται, βλέπουν youtube, ξενυχτάνε διαβάζοντας με κουρασμένο μυαλό ή απλά πίνουν μπίρες έξω εσύ θα διαβάζεις ξεκούραστη τα πρωινά σου.
Μηπως θα ηταν καλυτερα αυτο να το κανει απο του χρονου? νομιζω πως φετος θα ειναι μια χαρα αν διαβαζει μετα το σχολειο συστηματικα η και κανα βραδυ παραπανω οπως λεει αφου ειναι βραδινος τυπος..Αυτο θα μπορουσε να το εφαρμοσει του χρονου γιατι φετος νομιζω πως πρεπει να κρατησει δυναμεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Γεια σου!! Μια χαρά θα τα καταφέρεις, ειδικά αν έχεις καλούς καθηγητές στο σχολείο! Αν όχι, απλά θα πρέπει να συστηματοποιήσεις το διάβασμά σου!
Θα σου μιλήσω εκ πείρας, κι εγώ δεν έκανα στην 3η λυκείου φροντιστήριο σε όλα, δεν έκανα στο γνωστό και στα λατινικά, α και στη βιολογία γπ.
Τώρα που είσαι δευτέρα ακόμη, να διαβάζεις καλά γραμματική και συντακτικό στα αρχαία και να λύνεις άγνωστα -και μόνη σου, ε? , όχι μόνο ότι κάνετε στο σχολείο. Εγώ στη δευτέρα που δεν έκανα φροντ έβρισκα μόνη μου στο ίντερνετ, αν χρειαστείς βοήθεια πες μου.
Λατινικά νομίζω δεν έχετε ακόμη, αν θέλεις μπορείς να πάρεις το βιβλίο να ρίξεις μια ματιά, δε το θεωρώ απαραίτητο. Βέβαια, δεν ξέρω και τι τύπος είσαι, αν δηλαδή τα μαθαίνεις εύκολα ή θέλεις πολλές επαναλήψεις.
Για την έκθεση, να γράφεις για το σχολείο, κι αν θέλεις και έχεις καλό και συνεννοήσιμο καθηγητή μπορείς να συνεννοηθείς να γράφεις κα΄ποιες παραπάνω και να τις διορθώνει. Εμένα ήταν πάντως πολύ καλοί και μου έβαζαν και έξτρα διαγωνίσματα για το σπίτι. Γενικά να προσπαθείς να διαβάζεις κείμενα για να έχεις ιδέες. Α, και δώσε βάση στην περίληψη!

Τώρα για τη βιολογία, μη το σκέφτεσαι καθόλου. Ευκολάκι! :P

Όλα καλά θα πάνε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μηπως θα ηταν καλυτερα αυτο να το κανει απο του χρονου? νομιζω πως φετος θα ειναι μια χαρα αν διαβαζει μετα το σχολειο συστηματικα η και κανα βραδυ παραπανω οπως λεει αφου ειναι βραδινος τυπος..Αυτο θα μπορουσε να το εφαρμοσει του χρονου γιατι φετος νομιζω πως πρεπει να κρατησει δυναμεις

Γιατί αν ξυπνάει νωρίς θα χάσει τις δυνάμεις της? Ίσα ίσα περισσότερη ενέργεια θα έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SweetGirl

Νεοφερμένος

Η SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Γεια σου!! Μια χαρά θα τα καταφέρεις, ειδικά αν έχεις καλούς καθηγητές στο σχολείο! Αν όχι, απλά θα πρέπει να συστηματοποιήσεις το διάβασμά σου!
Θα σου μιλήσω εκ πείρας, κι εγώ δεν έκανα στην 3η λυκείου φροντιστήριο σε όλα, δεν έκανα στο γνωστό και στα λατινικά, α και στη βιολογία γπ.
Τώρα που είσαι δευτέρα ακόμη, να διαβάζεις καλά γραμματική και συντακτικό στα αρχαία και να λύνεις άγνωστα -και μόνη σου, ε? , όχι μόνο ότι κάνετε στο σχολείο. Εγώ στη δευτέρα που δεν έκανα φροντ έβρισκα μόνη μου στο ίντερνετ, αν χρειαστείς βοήθεια πες μου.
Λατινικά νομίζω δεν έχετε ακόμη, αν θέλεις μπορείς να πάρεις το βιβλίο να ρίξεις μια ματιά, δε το θεωρώ απαραίτητο. Βέβαια, δεν ξέρω και τι τύπος είσαι, αν δηλαδή τα μαθαίνεις εύκολα ή θέλεις πολλές επαναλήψεις.
Για την έκθεση, να γράφεις για το σχολείο, κι αν θέλεις και έχεις καλό και συνεννοήσιμο καθηγητή μπορείς να συνεννοηθείς να γράφεις κα΄ποιες παραπάνω και να τις διορθώνει. Εμένα ήταν πάντως πολύ καλοί και μου έβαζαν και έξτρα διαγωνίσματα για το σπίτι. Γενικά να προσπαθείς να διαβάζεις κείμενα για να έχεις ιδέες. Α, και δώσε βάση στην περίληψη!

Τώρα για τη βιολογία, μη το σκέφτεσαι καθόλου. Ευκολάκι! :P

Όλα καλά θα πάνε!!

Γεια και σε εσένα και ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου! Γραμματική κάνω επαναλήψεις συνεχώς (α, β, γ κλίση, επίθετα, παραθετικά, αντωνυμίες, ανώμαλα ρήματα κτλ). Συντακτικό έχω μία δυσκολία και για αυτό κάνω συνεχώς ασκήσεις πάνω σε διάφορα φαινόμενο όπως υποθετικοί λόγοι, πλάγιες πτώσεις ως ετερόπτωτοι κτλ. Το άγνωστο κακώς το έχω αφήσει λίγο πίσω, κάνουμε στο σχολείο και στην ενισχυτική διάφορα κείμενα αλλά όταν τα προσπαθώ μόνη μου, δυσκολεύομαι! Στο ίντερνετ που μπορώ να βγω άγνωστα; Λατινικά ξεκινήσαμε πριν 2 εβδομάδες στην ενισχυτική οπότε δεν έχω θέμα. Γενικά, είμαι τύπος που μαθαίνω εύκολα! Τέλος, στην έκθεση δεν αντιμετωπίζω ιδιαίτερο πρόβλημα (διαβάζω και πολλά βιβλία), μόνο που πρέπει να βελτιώσω λίγο το χρόνο μου στην περίληψη!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Γεια και σε εσένα και ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου! Γραμματική κάνω επαναλήψεις συνεχώς (α, β, γ κλίση, επίθετα, παραθετικά, αντωνυμίες, ανώμαλα ρήματα κτλ). Συντακτικό έχω μία δυσκολία και για αυτό κάνω συνεχώς ασκήσεις πάνω σε διάφορα φαινόμενο όπως υποθετικοί λόγοι, πλάγιες πτώσεις ως ετερόπτωτοι κτλ. Το άγνωστο κακώς το έχω αφήσει λίγο πίσω, κάνουμε στο σχολείο και στην ενισχυτική διάφορα κείμενα αλλά όταν τα προσπαθώ μόνη μου, δυσκολεύομαι! Στο ίντερνετ που μπορώ να βγω άγνωστα; Λατινικά ξεκινήσαμε πριν 2 εβδομάδες στην ενισχυτική οπότε δεν έχω θέμα. Γενικά, είμαι τύπος που μαθαίνω εύκολα! Τέλος, στην έκθεση δεν αντιμετωπίζω ιδιαίτερο πρόβλημα (διαβάζω και πολλά βιβλία), μόνο που πρέπει να βελτιώσω λίγο το χρόνο μου στην περίληψη!:)

Μην αγχώνεσαι για το άγνωστο! Χωρίς να σε ξέρω, νομίζω ότι είναι καθαρά θέμα τριβής. Όσο πιο πολύ εξασκηθείς, τόσο καλύτερα θα τα πας!!!

δες εδώ https://blogs.sch.gr/stratilio/archives/1279
είναι όλα τα κείμενα που έπεσαν στις πανελλήνιες της β λυκείου!

δες κι αυτά https://e-didaskalia.blogspot.gr/2013/07/blog-post_3506.html

μετά είναι κι αυτά, που έχουν και συντακτικές παρατηρήσεις, αλλά είναι κάπως πιο δύσκολα, μην αρχίσεις με αυτα, ε? https://blogs.sch.gr/stratilio/archives/2653

Γενικά, ο Πλάτωνας είναι πιο δύσκολος, μην ξεκινήσεις με Πλάτωνα. Και εννοείται ότι στην αρχή θα σου φαίνονται κάπως δύσκολα, μη τα βάψεις μαύρα, όλοι έτσι ξεκινήσαμε!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SweetGirl

Νεοφερμένος

Η SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Μην αγχώνεσαι για το άγνωστο! Χωρίς να σε ξέρω, νομίζω ότι είναι καθαρά θέμα τριβής. Όσο πιο πολύ εξασκηθείς, τόσο καλύτερα θα τα πας!!!

δες εδώ https://blogs.sch.gr/stratilio/archives/1279
είναι όλα τα κείμενα που έπεσαν στις πανελλήνιες της β λυκείου!

δες κι αυτά https://e-didaskalia.blogspot.gr/2013/07/blog-post_3506.html

μετά είναι κι αυτά, που έχουν και συντακτικές παρατηρήσεις, αλλά είναι κάπως πιο δύσκολα, μην αρχίσεις με αυτα, ε? https://blogs.sch.gr/stratilio/archives/2653

Γενικά, ο Πλάτωνας είναι πιο δύσκολος, μην ξεκινήσεις με Πλάτωνα. Και εννοείται ότι στην αρχή θα σου φαίνονται κάπως δύσκολα, μη τα βάψεις μαύρα, όλοι έτσι ξεκινήσαμε!! :P

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Έριξα μια ματιά στα links και μου φάνηκαν μια χαρά. Θα πέσω με τα μούτρα στα άγνωστα!!:P:D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Έριξα μια ματιά στα links και μου φάνηκαν μια χαρά. Θα πέσω με τα μούτρα στα άγνωστα!!:P:D:clapup:


Με τη νίκη!! :clapup:

-και κράτα δυνάμεις, ε?-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Γιατί αν ξυπνάει νωρίς θα χάσει τις δυνάμεις της? Ίσα ίσα περισσότερη ενέργεια θα έχει.

με την εννοια οτι θα κοιμαται λιγοτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Franciscus

Νεοφερμένος

Ο Franciscus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
με την εννοια οτι θα κοιμαται λιγοτερο

Δε θα κοιμάται λιγότερο γιατί αν ξυπνάει 4:00,αναγκαστικά θα κοιμάται νωρίς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GohanDGeo

Νεοφερμένος

Ο GohanDGeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Καλησπέρα! Αρχικά καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα σε όλους τα παιδιά της Γ!
Μόλις τελείωσα τη Β Λυκείου. Είμαι Θετική και θέλω να προετοιμαστώ για πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο. Οι καθηγητές είναι όλοι πολύ καλοί και με στηρίζουν σε αυτή την προσπάθεια. Πάντοτε άλλωστε μόνος μου διάβαζα, χωρίς κανένα πρόβλημα. (Πάντα χαμηλότερος βαθμός έκθεση με 18-19)
Γενικά, έχω αρχίσει να βάζω ένα πρόγραμμα, περιμένοντας και από παιδιά της Γ να μου δώσου ο,τι υλικό και βοηθήματα έχουν. Θα κινηθώ κυρίως με αυτά και με το study4exams.
Θα ήθελα αν μπορείτε να μου προτείνετε και άλλα διαδικτυακά βοηθήματα, αλλά και από που να βρω ασκήσεις γιατί πραγματικά το πλήθος τους είναι τεράστιο και φοβάμαι μην αναλώσω χρόνο σε κάποιες που δεν αξίζουν. Οπότε όποια βοήθεια θα την εκτιμούσα βαθύτατα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.a.i.s.y

Νεοφερμένος

Η D.a.i.s.y αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Εργοθεραπείας ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Μπορώ να σε βοηθήσω μόνο στο θέμα της έκθεσης γιατί το έχω ψάξει περισσότερο από τα άλλα μαθήματα. Αν και θα πάω Β λυκείου και δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη για τις απαιτήσεις της Β,Γ να ορισμένα sites που μπορώ να σου προτείνω:
-schooltime.gr (περιέχει σειρά από διαδικτυακά βοηθήματα και όχι μόνο για την έκθεση αν δεν κάνω λάθος)
-free-ebooks.gr (μπορείς να κατεβάσεις δωρεάν πληθώρα βοηθημάτων για όλα σχεδόν τα μαθήματα)
-e-yliko.gr
-oxynoia.blogspot.gr
Και φυσικά εάν googlάρεις έκθεση λυκείου θα σου βγάλει πολλά blogs με χρήσιμα σχεδιαγράμματα,άρθρα και κριτήρια που μπορείς να αξιοποιήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Καλημέρα σας! Αποφάσισα να ξαναδωσω πανελλήνιες. Θα πάω όμως φροντιστήρια μετά τα Χριστούγεννα (μάλλον). Το μεγαλύτερο πρόβλημα φέτος το είχα στη χημεία ( οπου έγραψα και 10,1). Έχω τα βοηθήματα του Σάλτερη, πιστεύετε ότι αν διαβάσω αυτά θα είμαι καλά σχετικά? Απλά η χημεία με αγχώνει πολύ. Επίσης, για τη φυσική έχω τα βοήθηματα του Γαρμπή (τους 2 από τους 3 τόμους), τα είχε και κάποιος άλλος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest-90211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με Σαλτερή είσαι εντάξει κατά την γνώμη μου.Με φυσική λίγο μου τα χαλάς.Γιατί δεν αγόρασες κανένα βοήθημα Σαββάλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Με Σαλτερή είσαι εντάξει κατά την γνώμη μου.Με φυσική λίγο μου τα χαλάς.Γιατί δεν αγόρασες κανένα βοήθημα Σαββάλα?

Χαζομάρα τότε. Είχα μιλήσει με μια φίλη μου είπε ότι ήταν ευχαριστημένη και το πήρα και εγώ. Έχω όμως αρκετές φωτοτυπίες από το φροντιστήριο με ασκήσεις απλά δεν είναι όλες λυμενες ή διορθωμενες και δε θα ξέρω αν τις έχω σωστές ή όχι:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top