Σας λείπει καθόλου το σχολείο;

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Τα σχολικά μου χρόνια ήταν όμορφα!Όμως δεν τα νοσταλγώ..αυτή τη στιγμή θέλω περισσότερο να γνωρίσω τον κόσμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Ε οχι δα και να μου λειπει το σχολειο (προς το παρον δηλαδη). Τετοιος μαζοχισμος!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Προς το παρόν δεν μου λείπει καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Eμένα μου λείπει ΜΟΝΟ το μάθημα της Λογοτεχνίας με τη συγκεκριμένη καθηγήτρια.
Μου λείπει, όμως, πολύ το ιδιαίτερο και η επαφή που είχα με την καθηγήτρια εκεί.:/:
Περνούσα ευχάριστα πάντα, και οι συζητήσεις μας επί των μαθημάτων (και όχι μόνο) ήταν πολύ εποικοδομητικές και δημιουργικές/ουσιαστικές.

Πφφ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Τυχερός! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Oι συμμαθητές μου ναι!
Το σχολείο όμως, σα θεσμός, σα λειτουργία και σαν υποχρεώση ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ.

Έχει μπει στο συρτάρι με τις αναμνήσεις και το καλό που του θέλω εκεί να μείνει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Σε καμιά εικοσαριά χρόνια ίσως!! προς το παρόν, καθόλου.


Πάμε γι'άλλαααα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Μου λείπουν οι συμμαθητές μου ,οι πλάκες ,το γέλιο και κάποιοι πολύ καλοί καθηγητές ! Σίγουρα όχι πάντως το πρωινό ξύπνημα,το διάβασμα και τα εφτάωρα ! απαπαπαπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Και μένα -προς το παρόν- δεν μου λείπει καθόλου. Μόνο που σκέφτομαι την καθημερινότητα (ξύπνημα στις 7.00, 7ωρο μάθημα, υποχρεωτικές εργασίες σε όλα σχεδόν τα μαθήματα, φροντιστήριο το απόγευμα έως το βράδυ και μετά διάβασμα) πραγματικά δεν ξέρω αν θα μπορούσα να το ξαναπεράσω αυτό το πρόγραμμα, και να έχεις και το άγχος των απουσιών.
Το μόνο που μου λείπει είναι το μάθημα της φιλοσοφίας με τον συγκεκριμένο καθηγητή. Αυτός έκανε το μάθημα σαν «διάλεξη», να φανταστείτε πως στην ώρα του ήθελαν να έρθουν και μαθητές όλων των άλλων κατευθύνσεων, μόνο και μόνο για να τον ακούν! Ξεκίνησε τη χρονιά με 10 μαθητές στην τάξη και καταλήξαμε να είμαστε 30+. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Mα καθολου ομως. Ακομα τουλαχιστον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
σας ζηλεύω.πώς και πώς θέλω να το ξεφορτωθώ κι εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
καλησπερα παιδια, θα ηθελα να συζητησω κατι μαζι σας . Παω β λυκειου και νιωθω οτι το σχολειο με κουραζει αφανταστα..εννοω κυριως ψυχικα. δηλαδη υπαρχουν αρκετοι καθηγητες ειδικα αυτοι που εχω στην κατευθυνση οι οποιοι μας αποθαρρυνουν συνεχως λεγοντας μας οτι δεν ειμαστε αρκετα εξυπνοι ,μιλαν υποτιμητικα και γενικοτερα το κλιμα στο μαθημα ειναι οτι μας κανουν λιγο χαρη που μας διδασκουν μιας και το επιπεδο μας ειναι χαμηλο(να αναφερω οτι παω σε "προτυπο" και η γενια συμφωνα με τον νομο ειναι με κληρωση ενω ολες οι αλλες ταξεις με εξετασεις- α , γ λυκ-πραγμα που μας υπενθυμιζουν πολλες φορες οι καθηγητες μας) και γενικα ο τροπος τους με κανει εντελως απαθη απενταντι στο σχολειο. Προσπαθω να ανγνωριζω τα οποια θετικα εχω να παρω αλλα εχω πραγματικα κουραστει και οσο σκεφτομαι οτι του χρονου θα μαι και γ λυκ... Δεν θελω να αλλξω σχολειο τα παιδια ειναι πολυ καλα , και στο τμημα μου και απο τις αλλες ταξεις α και γ λυκ, αλλα δεν θελω να φηνω και καθε μερα να περναει ετσι... 7 ωρες ειναι αυτες.. απλα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας γιατι πιστευω οτι η
ζωη ειναι μικρη για να αφηνουμε τις μερες να περνανε αδειες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Κοιτά να δεις κανείς δεν είναι χαζός και αν θες να σου πω και παράδειγμα και εγώ Β λυκειου είμαι είμαι απουσιολόγος και πέρσι έβγαλα 19.5/10 φέτος δεν έχω πάρει βαθμούς ακόμα , αλλα το λέω αυτο γιατί πολλές φορές άτομα του 16 γράφουν σαν εμενα . Άρα κανείς δεν είναι χαζός και οποίος το λέει τότε είναι ο ίδιος .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Δε μου λείπει καθόλου το σχολείο.

Πλέον όποιος μαθητής στηρίζεται στο σχολείο για την εκπαίδευση του είτε ιδιωτικό είτε δημόσιο θεωρείται αμόρφωτος.
Το σχολείο προσφέρει μονόπλευρες γνώσεις και πλέον οι μαθητές το έχουν καταλάβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Εμένα πάλι το σχολείο μου λείπει πολύ.

Χρωστάω πολλά πράγματα στο σχολείο, από το ότι πέρασα στη σχολή που ήθελα (δεν έκανα φροντιστήριο σε όλα τα μαθήματα) μέχρι και τις γενικές γνώσεις που μου πρόσφερε.. Σίγουρα δεν ήταν όλα ρόδινα, σε καμία περίπτωση, υπήρχαν καθηγητές αδιάφοροι και κακεντρεχείς, υπήρχαν μαθήματα ανούσια, υπήρχαν συμμαθητές κακομαθημένοι και εριστικοί, όμως όλα αυτά ήταν '' the exception rather than the rule''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Akratitos

Νεοφερμένος

Ο Akratitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Κοιτά να δεις κανείς δεν είναι χαζός και αν θες να σου πω και παράδειγμα και εγώ Β λυκειου είμαι είμαι απουσιολόγος και πέρσι έβγαλα 19.5/10 φέτος δεν έχω πάρει βαθμούς ακόμα , αλλα το λέω αυτο γιατί πολλές φορές άτομα του 16 γράφουν σαν εμενα . Άρα κανείς δεν είναι χαζός και οποίος το λέει τότε είναι ο ίδιος .
Αν σου πω ρε μπαγασα πως με το που διαβασα την πρωτη προταση που εγραψες καταλαβα πως εισαι εσυ θα με πιστεψεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Ούτε εμένα μου λείπει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Μου λείπει τρομερά το λύκειο και μόνο :/:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top