New York College

Eraki

Νεοφερμένος

Η Eraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα σκεφτομαι να παω για σπουδες στο κλαδο των ναυτιλιακων στο Νew york college με τρομαζει ομως γιατι δν εχω ξανακανει μαθημα στα αγγλικα.Εχω advanced αλλα δε ξερω ποσο υψηλο ειναι το επιπεδο κι αν θα μπορεσω να ανταπεξελθω στος απαιτησεις του κολλεγιου.Εχει καποιος εμπειρια στη δυσκολια;;;ευχαριστω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Αναγνωρίζεται το πτυχίο του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Και να αναγνωρίζεται, στην Ελλάδα δεν αναγνωρίζεται..

Πάντως, θα σου έλεγα να βρείς άλλο κολέγιο καλύτερα. Κάτι είχε γίνει με το συγκεκριμένο με τα πτυχία που έδινε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

serte

Νεοφερμένος

Ο serte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιος που να έχει φοιτησει η να γνωρίζει για το εν λόγω ιεκ;

Ξέρω, δεν είναι και η καλύτερη λύση τα Ιεκ αλλά δεν εχω και πολλές επιλογές λόγω ηλικίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Γιατί πόσο είσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

serte

Νεοφερμένος

Ο serte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Είμαι 35 και η αλήθεια είναι οτι εχω ηδη ξεκινήσει διάβασμα για Πανελλαδικές. Αλλά σκέφτομαι να ξεκινήσω και ενα Ιεκ σε περίπτωση που δεν τα καταφέρω...

Αυτό που με φοβίζει περισσότερο είναι μη τυχόν και τελειώσουν τα 2 χρόνια του Ιεκ και δεν εχω μάθει τίποτα απολύτως.
Εχω ακούσει πολλές αρνητικές κριτικές και ελάχιστες θετικές. Να φανταστείς οτι είμαι διατεθειμενος, προκειμένου να μάθω, να διαβάζω παράλληλα με τα μαθήματα του ιεκ τα αντίστοιχα μαθήματα του αναλογου τμήματος ΤΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Είμαι 35 και η αλήθεια είναι οτι εχω ηδη ξεκινήσει διάβασμα για Πανελλαδικές. Αλλά σκέφτομαι να ξεκινήσω και ενα Ιεκ σε περίπτωση που δεν τα καταφέρω...

Αυτό που με φοβίζει περισσότερο είναι μη τυχόν και τελειώσουν τα 2 χρόνια του Ιεκ και δεν εχω μάθει τίποτα απολύτως.
Εχω ακούσει πολλές αρνητικές κριτικές και ελάχιστες θετικές. Να φανταστείς οτι είμαι διατεθειμενος, προκειμένου να μάθω, να διαβάζω παράλληλα με τα μαθήματα του ιεκ τα αντίστοιχα μαθήματα του αναλογου τμήματος ΤΕΙ.

κοιτα ειναι απλα τα πραγατα, τα ιεκ σου δινουν τη δυνατοτητα να μαθεις στο περιπου με τι προκειται να ασχοληθεις στο αντιστοιχο τει η αει καθως ο χρονος φοιτησης στα ιεκ ειναι λιγος και αυτα που μαθανεις ελαχιστα , καλο θα ηταν να πεασεις λοιπον τριτοβαθμια αν μπορεις ...ωστοσο δε σ προτεινω καθολου να κανεις αυτο που λες , να δαβαζεις και για τις πανελληνιες και για το ιεκ ταυτοχρονα , δε θα κανεις τπτ απολυτως , αν εχεις τη δυανοτητα να ξεσκιστεις για τις πανεληνιες καντο , το πιο πιθανο ειναι οτι θα τα καταφρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Τι ειδικότητα σε ενδιαφέρει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

serte

Νεοφερμένος

Ο serte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Διαιτολογια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Διαιτολογια...

εχει πολυ χαμηλη βαση , παρε θεωρητικη κατευθ με βιολογια γενικης και σγρ θα περασεις αμα διαβασεις καλα , εγω αυτο εκανα και ξεκινησα απο ωκτομβρη , διαβαζα βεβαια πολλες ωρες παρα πολλες , εβαγαλα 16300 στο 3ο {απωλεια 1400 μορια} και περασα φυσικοθερπεια που ηθελα , τα πανατα εξαρτωνταια απο εσενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Διαιτολογια...
Aρχικά, από το ΙΕΚ βγαίνεις βοηθός διαιτολόγου, επομένως δεν μπορείς να ανοίξεις δικό σου γραφείο. Η διαιτολόγια είναι κατά βάση θεωρητική επιστήμη και δε νομίζω ότι τα ΙΕΚ προσφέρουν πολύ βάθος. Θεωρώ πως ο μόνος λόγος για να επιλέξεις ΙΕΚ είναι αν θες να ασχοληθείς με κάποιο πρακτικό επάγγελμα, π.χ συντηρητής ιατρικών οργάνων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

serte

Νεοφερμένος

Ο serte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ σε κάτι απ οσα γράψατε αλλά είμαι πλέον 35. Αντε και περνάω (που είναι αρκετά πιθανο)αλλα 4 χρόνια η σχολή πάω κοντά 40...
Απ την άλλη στο Ιεκ τελειώνω σε 2 χρόνια αλλά πολύ φοβάμαι οτι θα τελειώσω και θα γνωρίζω ελάχιστα πράγματα, συν του οτι δεν θα εχω το δικαίωμα να ανοίξω διαιτολογικο γραφείο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

semi

Νεοφερμένος

Η semi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ σε κάτι απ οσα γράψατε αλλά είμαι πλέον 35. Αντε και περνάω (που είναι αρκετά πιθανο)αλλα 4 χρόνια η σχολή πάω κοντά 40...
Απ την άλλη στο Ιεκ τελειώνω σε 2 χρόνια αλλά πολύ φοβάμαι οτι θα τελειώσω και θα γνωρίζω ελάχιστα πράγματα, συν του οτι δεν θα εχω το δικαίωμα να ανοίξω διαιτολογικο γραφείο
θα τελειώσεις στα 40 και θα μπορείς να είσαι ανεξάρτητος ενώ από την άλλη θα τελειώσεις στα 37 και θα εξαρτάσαι από άλλον επαγγελματία. Δεν γνωρίζω πόσο απαραίτητος είναι ο βοηθός διαιτολόγου όμως ένας διαιτολόγος μου φαίνεται να έχει περισσότερες διεξόδους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

serte

Νεοφερμένος

Ο serte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Είναι χαμηλά οι βάσεις και λογικά θα τα καταφέρω αλλά το θέμα είναι οτι αν περάσω έκτος Αθήνας θα εχω θέμα.Ειμαι παντρεμένος με ενα μικρό κοριτσάκι οπότε είναι αδύνατον να παρακολουθήσω το τμήμα της Σητειας. Το ιδανικό θα ήταν να μπορούσα να πηγαίνω στις εξεταστικές και να παρακολουθώ Αθήνα την σχολή αλλά αυτό μάλλον δεν γίνεται... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Είναι χαμηλά οι βάσεις και λογικά θα τα καταφέρω αλλά το θέμα είναι οτι αν περάσω έκτος Αθήνας θα εχω θέμα.Ειμαι παντρεμένος με ενα μικρό κοριτσάκι οπότε είναι αδύνατον να παρακολουθήσω το τμήμα της Σητειας. Το ιδανικό θα ήταν να μπορούσα να πηγαίνω στις εξεταστικές και να παρακολουθώ Αθήνα την σχολή αλλά αυτό μάλλον δεν γίνεται... :(

πρπ να εχουν διαφορετικα μαθηματα τα δυο τμηματα πρωτον και δευτερον εχει εργαστηρια στα οποια δε θα μπορεις να πηγαινεις στην αθηνα ενω χωρις αυτα δε κανεις τπτ, μηπως πρπ να στραφρεις σε κατι διαφορετικο οπως πχ μηχανικος αυτοκινητων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

serte

Νεοφερμένος

Ο serte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Να ελπίζω σε κάποια αμοιβαία μεταγραφή η μπα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Να ελπίζω σε κάποια αμοιβαία μεταγραφή η μπα;

δεν γινονται οι αμοιβαιες αθηνα κ σαλονικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

serte

Νεοφερμένος

Ο serte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ναι σωστά, οπότε που καταλήγουμε; Η αλλάζω πλώρη για σχολές που βρίσκονται στην Αθήνα πχ Εργοθεραπεια η πάω σε Ιεκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AHMAD

Νεοφερμένος

Ο AHMAD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Δεν προσφέρουν τα ιδιωτικά κολλέγια τίποτα σχετικό με διαιτολογία ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Ναι σωστά, οπότε που καταλήγουμε; Η αλλάζω πλώρη για σχολές που βρίσκονται στην Αθήνα πχ Εργοθεραπεια η πάω σε Ιεκ.

η εργοθεραπεια ειναι πολυ πιο πανω απο το τει διατροφολογιας της αθηνας , ακομα κ η νοσηλκευτικη εχει 14 κατι ,κοιτα τις βασεις στα τει αθηνας κ διαλεξε καποιο που πιτευεις οτι μπορεις να το πιασεις , για μετεεγρφες μη σκεφτεσαι καν δεν εχει νοημα στη δικη σ περιπτωση , ακομα κ αν πληρεις καποιο κριτηριο η αθηνα θελει πολλα μορια

μη ξεχνας οτι υπαρχουν και τα δημοσια ιεκ τα οποια αρκετες φορες κανουν πολυ καλη δουλεια , αλλα οσον αφορα τα επαγγελανατα υγειας επειδη οι γνωσεις που σ παρεχουν τα ιεκ ειναι λιγες ειμαι πολυ πολυ κατα του να σπουδαζει καποιος ενα τετοιο επαγγελαμα σε ιεκ καθως μετα οι πιθανοτητες να βλαψειςκαποιον επειδη δε ξερεις πολλα πργαμταα ειναι πολλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top