[Θερινή Προετοιμασία] Πανελλήνιες 2017

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Καλή αρχή και σε εσένα Στεφανία:clapup::clapup:
Εγώ μόνο το κρητικό έχω τελειώσει και το ξέρω πολύ καλά! Ιστορία το πρόγραμμα έχει την Τετάρτη. Ξεκινάω με άλλον καθηγητή βέβαια αλλά ξέρω πως είναι πολύ καλός. Στην ιστορία ποντάρω γενικά:P . Όταν προχθές πήγα για την εγγραφή, ο καθηγητής που θα κάνουμε ιστορία μου είπε πως από τις 3 ώρες την 1 θα την αφιερώνουμε στις πηγές μόνο και αυτό με χαροποίησει ιδιαίτερα μπορώ να πω.
Είμαι αισιόδοξη για το μάθημα αυτό... Βασικά για όλα είμαι πλην του αγνώστου ( ΝΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΕ ΣΤΡΑΒΟ ΜΑΤΙ).
Από την μια δεν θέλω να ξημερώσει :( ( μάθημα έχω 9:15 :worry::worry: ) και επειδή δεν μένω κέντρο πρέπει να ξυπνήσω από τις 8 για να πάρω το λεωφορείο :'( :/: από την άλλη θέλω επιτέλους να ξεκινήσω! Θέλω να περάσουν οι μέρες! Να περάσουν γρήγορα αυτές οι 5 βδομάδες των θερινών, να πάω τις διακοπές μου και γενικά να τελειώνουμε:P
Άντε. Δεν μπορώ να περιμένω άλλο για την φιλολογία:redface:


Το άγνωστο είναι εξάσκηση εγώ για το γνωστό κλαίω έχουμε κάθε φορά 5 σελίδες σχόλια, μόνο που δεν κλαίω! !!! Ναι για την ιστορία μην αγχώνεσαι καθόλου μια χαρά θα βγει! Φιλολογία θέλεις να ακολουθησεις;;; σε ποια πόλη; ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Το άγνωστο είναι εξάσκηση εγώ για το γνωστό κλαίω έχουμε κάθε φορά 5 σελίδες σχόλια, μόνο που δεν κλαίω! !!! Ναι για την ιστορία μην αγχώνεσαι καθόλου μια χαρά θα βγει! Φιλολογία θέλεις να ακολουθησεις;;; σε ποια πόλη; ;;

Στο γνωστό έχω ΘΕΑΡΑ καθηγήτρια! Τα εξηγεί τόσο καλά που τα σχόλια τα μαθαίνω σχεδόν την ώρα της παράδοσης:clapup::clapup:
Το έκοψα:P γερμανική φιλολογία θέλω. Κατά προτίμηση στο ΕΚΠΑ στην Αθήνα... Και το ΑΠΘ βέβαια δεν με χαλάει:P:P
Εσύ;;

BTW δεύτερη επιλογή μου το Ιστορίας και Αρχαιολογίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Στο γνωστό έχω ΘΕΑΡΑ καθηγήτρια! Τα εξηγεί τόσο καλά που τα σχόλια τα μαθαίνω σχεδόν την ώρα της παράδοσης:clapup::clapup:
Το έκοψα:P γερμανική φιλολογία θέλω. Κατά προτίμηση στο ΕΚΠΑ στην Αθήνα... Και το ΑΠΘ βέβαια δεν με χαλάει:P:P
Εσύ;;

BTW δεύτερη επιλογή μου το Ιστορίας και Αρχαιολογίας

Εγω φίλη μου πρώτη επιλογή αγγλική φιλολογία απθ (κι ο Θεός μαζί μας), αλλιώς ιστορικό αρχαιολογικό Γιάννενα που μένω κιόλας! Για αύριο έχω να κάνω επανάληψη στη δεύτερη ενότητα του Πρωταγόρα στο γνωστό κι αντ'αυτού βλέπω βίντεο στο YouTube :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εγω φίλη μου πρώτη επιλογή αγγλική φιλολογία απθ (κι ο Θεός μαζί μας), αλλιώς ιστορικό αρχαιολογικό Γιάννενα που μένω κιόλας! Για αύριο έχω να κάνω επανάληψη στη δεύτερη ενότητα του Πρωταγόρα στο γνωστό κι αντ'αυτού βλέπω βίντεο στο YouTube :clapup:

Συνάδερφος όπως και να έχει!
Οι ξενόγλωσσοι θεωρώ πως είναι αδέρφια:P
Εμένα μου λες; Εγώ κάθομαι και ακούω ράδιο και γράφω ένα κεφάλαιο από το βιβλίο που δημοσιεύω:P. Αμ δε. Εμείς δεν θα πάμε μπροστά :P:P ( ή θα παραπάμε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the-stockbroker

Νεοφερμένος

Ο the-stockbroker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Kι εγώ αύριο λατινικά , γνωστό , έκθεση κ γραμματική .... 9 - 13 δηλαδή . Εγώ αν και έχω ξενερώσει επειδή διακοπές πολλές φέτος #νοτ :P αλλά κι εγώ θέλω να τελειώσουμε γενικά να κάνουμε και φοιτητική ζωή :P ;) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sjors

Νεοφερμένος

Ο Sjors αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Παιδιά , καλή μας αρχή! Εύχομαι ο καθένας μέσα σε αυτή την χρονιά να πετύχει τον στόχο του! Είμαι Θετική κατεύθυνση 3ο πεδίο , δηλ. Δεν θα παρω μαθηματικα μοναχα βιολογία! Κανένας που ξαναδίνει ή έχει τελείωσει με τις πανελλήνιες έχει να μας δώσει καμιά συμβούλη σχετικά με το τι πρέπει να προσέξουμε οσον αφορά την θερινή προετοιμασία ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resistance

Νεοφερμένος

Ο Resistance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Ρε παιδιά κανένας από το προσανατολισμό Οικονομίας και Πληροφορικής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariatztztz

Νεοφερμένος

Η mariatztztz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Παιδιά η φετινή χρονιά αναμφισβήτητα θα είναι δύσκολη! Η δική μου συμβουλή, επειδή και εγώ πέρασα φέτος από τη διαδικασία αυτή είναι να μην ξενυχτάτε σε υπερβολικό βαθμό. Μόνο κακό μπορεί να σας κάνει. Τις ώρες που θα "κερδίσετε" το ξημέρωμα, θα τις χάνετε είτε την άλλη μέρα είτε ολόκληρες μέρε; από την κούραση! Όλα με μέτρο και καλό κουράγιο!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Kι εγώ αύριο λατινικά , γνωστό , έκθεση κ γραμματική .... 9 - 13 δηλαδή . Εγώ αν και έχω ξενερώσει επειδή διακοπές πολλές φέτος #νοτ :P αλλά κι εγώ θέλω να τελειώσουμε γενικά να κάνουμε και φοιτητική ζωή :P ;) :D
Α τι λες! Εγώ μετά τις 22 που κλείνω θα αρχίσω τις διακοπές μου :redface: και Ωρωπό θα παω και Θάσο θα παω και Νάξο θα παω γιατί άντε καλοκαίρι έχουμε γαμώτο. Έρχεται δύσκολος χειμώνας!
Παιδιά η φετινή χρονιά αναμφισβήτητα θα είναι δύσκολη! Η δική μου συμβουλή, επειδή και εγώ πέρασα φέτος από τη διαδικασία αυτή είναι να μην ξενυχτάτε σε υπερβολικό βαθμό. Μόνο κακό μπορεί να σας κάνει. Τις ώρες που θα "κερδίσετε" το ξημέρωμα, θα τις χάνετε είτε την άλλη μέρα είτε ολόκληρες μέρε; από την κούραση! Όλα με μέτρο και καλό κουράγιο!!! :)

Εννοείς να μην ξενυχτάμε διαβάζοντας; Και εγώ πιστεύω ότι είναι λάθος. Φέτος, με σχολείο-φροντιστήριο και 2 πτυχία ( μέχρι τον Ιανουάριο που έδωσα το 1 είχα προετοιμασία για 2!!:worry: ) προγραμμάτιζα καλά τον χρόνο μου και το αργότερο 9 είχα τελειώσει. Ελπίζω φέτος να μην χρειάζεται να διαβάζω μετά τις 10-10.30 γιατί αν είμαι κουρασμένη ξέρω πως τζάμπα θα διαβάζω έτσι κι αλλιώς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Ρε παιδιά κανένας από το προσανατολισμό Οικονομίας και Πληροφορικής;

Εδώ, εδώ.
Ξεκινάω αύριο με την προετοιμασία. 2 ώρες ΑΟΘ. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resistance

Νεοφερμένος

Ο Resistance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Πόσες ώρες θα κάνεις συνολικά για όλα τα μαθήματα;Ιδιαίτερα ή φροντιστήριο;
Καλή αρχή πάντως :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Έφτασε η μέρα που ξεκινάνε τα βάσανα! Επισήμως 3η Λυκείου αδέρφια μου καλό μας κουράγιο!!!!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Akratitos

Νεοφερμένος

Ο Akratitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Οσοι ειναι απο το πεδιο οικονομιας και πληροφορικης ποσες ωρες θα κανετε το καθε μαθημα? και φροντιστηριο ή ιδιαιτερα?
Εγω ιδιαιτερα και καθε βδομαδα θα κανω 2 ωρες εκθεση,2 ωρες ΑΟΘ,2 ωρες ΑΕΠΠ και μαλλον 4 ωρες μαθηματικα..
Εσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Έφτασε η μέρα που ξεκινάνε τα βάσανα! Επισήμως 3η Λυκείου αδέρφια μου καλό μας κουράγιο!!!!:whistle:

Πως πηγε;;; Εγω γυρισα πριν κανα μισάωρο:P
Αύριο 2ωρο εκθεσουλα με την αγαπημενη μου! ΝΑΙΙΙΙ ευτυχως μας πηρε!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the-stockbroker

Νεοφερμένος

Ο the-stockbroker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Κομπλέ σήμερα όλα καλά , αύριο 2 ωρες ιστόρια 1 άγνωστο και μία συντακτικό ;) για να δούμε πως θα πάει η προετοιμασία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Κομπλέ σήμερα όλα καλά , αύριο 2 ωρες ιστόρια 1 άγνωστο και μία συντακτικό ;) για να δούμε πως θα πάει η προετοιμασία

Τέλεια:D
Εμείς κάναμε τελικά 2 ώρες γραμματική και όχι κείμενο. Την είχα παρεξηγήσει την καθηγήτρια πέρυσι -μου έκανε μόνο κέιμενο-. Στην γραμματική είναι αστέρι!! Από τον τονισμό μας ξεκίνησε ξανά και α, β κλίση ουσιαστικών και μιλάμε μια φορά έλεγε κάτι και το μαθαίναμε:eek::eek:
Λατινικά ξεκινήσαμε ξανά επανάληψη γραμματική ότι κάναμε. Εντάξει δεν ενθουσιάζομαι από το μάθημα αυτό αλλά καλά.

Ιστορία σε ζηλεύω!! Έχω μια ώρα την Πέμπτη αλλά δεν θα παω γιατί θα περάσω να πάρω τους βαθμούς μου:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resistance

Νεοφερμένος

Ο Resistance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Επίσης πεδίο Οικονομίας και Πληροφορικής ξεκινάω την Δευτέρα στις 27 με:
1)Μαθηματικά Προσανατολισμού 4 ώρες
2)ΑΟΘ 3 ώρες
3)ΑΕΠΠ 2 ώρες
4)Έκθεση 2 ώρες αλλά τώρα το καλοκαίρι 1,5
ΟΛΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΕΠΙΔΙΩΞΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΣΟΙ ΣΚΟΠΕΥΟΥΝ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ Ή ΙΑΤΡΙΚΕΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επίσης πεδίο Οικονομίας και Πληροφορικής ξεκινάω την Δευτέρα στις 27 με:
1)Μαθηματικά Προσανατολισμού 4 ώρες
2)ΑΟΘ 3 ώρες
3)ΑΕΠΠ 2 ώρες
4)Έκθεση 2 ώρες αλλά τώρα το καλοκαίρι 1,5
ΟΛΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΕΠΙΔΙΩΞΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΣΟΙ ΣΚΟΠΕΥΟΥΝ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ Ή ΙΑΤΡΙΚΕΣ.

Κι εγώ το ίδιο έκανα και δεν πλήρωσα παραπάνω για να πω την αλήθεια... 8 ευρώ η ώρα, βέβαια και η καθηγήτριά μας (έκανα με ένα ακόμη παιδί) είναι πολύ καλή και με εμπειρία. Οπότε πολύ τυχερός ήμουν ως προς αυτό το κομμάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Η ύλη έμεινε ίδια ή έχει αλλάξει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resistance

Νεοφερμένος

Ο Resistance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Δεν ξέρω για εσάς στα Βόρεια αλλά εδώ σε εμάς άμα τους πεις κάτω από 15€ μπορεί να σου ρίξουν και κανένα μπινελίκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top