Υποψήφιοι 10% 2016

Mikek

Νεοφερμένος

Ο Mikek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση,παρολα αυτα πρεπει να μαθω και κατι αλλο,ειδα σε ενα πινακα βασεων για το 10% οτι ειχε κατηγοριες Μορια Πρωτου και Μορια τελευταιουοπου τα μορια πρωτου ηταν σαφως πιο υψηλα απ του τελευταιο κλπ.Δηλαδη ενα φοιτητης πχ.που εχει μορια πανω απο αυτα του πρωτου δεν θα μπορεσει να δηλωσει την συγκεκριμενη σχολη με το 6 η 4%?Θελω επισης μια εκτίμηση,με τα μορια που εχω βγαλει(11.912) ειναι εφικτο και ποσο ευκολο η δυσκολο ειναι να περασω σε αυτην την σχολη στην επαρχια που ειχε βαση 8.600 κατι? Με το 6% παντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STRATOSZAX

Νεοφερμένος

Ο STRATOSZAX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Δεν υπαρχει οριο προς τα πανω.Απλα αν εχεις περισσοτερα μορια απο τον πρωτο που δηλωσε τη σχολη θα εισαι εσυ πρωτος..:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mikek

Νεοφερμένος

Ο Mikek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μα καλα τοτε δεν ειναι λιγο αδυνατον να μπει καποιος στην σχολη επιθυμιας του ακομα και αν την περναει με 3000 μορια (σαν την περιπτωση μου).Αφου μπορει ανα πασα στιγμη ενας με 16.000 μορια πχ να του κατεβει και να θελει να παει εκει.Οι θεσεις ειναι μονο 5 εως 9 ετσι κ αλλιως.Ιδεες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν 9 άτομα με πάνω από 16000 μόρια δηλώσουν αυτή την σχολή τότε δυστυχώς εσύ δεν μπορέσεις να μπεις. Πάντως αυτό είναι λίγο τραβηγμένο σενάριο! ΄Ομως ποτέ δεν ξέρεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Next........

Νεοφερμένος

Ο Next........ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Μα καλα τοτε δεν ειναι λιγο αδυνατον να μπει καποιος στην σχολη επιθυμιας του ακομα και αν την περναει με 3000 μορια (σαν την περιπτωση μου).Αφου μπορει ανα πασα στιγμη ενας με 16.000 μορια πχ να του κατεβει και να θελει να παει εκει.Οι θεσεις ειναι μονο 5 εως 9 ετσι κ αλλιως.Ιδεες?

Για αυτόν τον λόγο δεν μπορούμε να ξέρουμε που θα κινηθούν οι βάσεις του 6% , μπορεί μια σχολή να ανεβεί πολλή ή να πέσει πολλή χαμηλά . Πάντως το θεωρώ λίγο δύσκολο να μην μπεις στην σχολή που θες αφού έχεις μεγάλη διαφορά ( όχι όμως 100% σίγουρο ). Παρόλα αυτά δεν έχεις τίποτα να χάσεις με το να κάνεις 6%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Παιδια θελω να κανω 10% ... Τι πρεπει να κανω και ποτε πρεπει να το κανω??????????

Υ.Γ. Εχω 14.954 μορια και σκευτομαι για Διεθνων Ευρωπαικων Οικονομικων Σπουδων , μπορω να μπω η δυσκολα ??? Αν και με το 90% τν επιανα τη σχολη κανονικοτατα τωρα με το 10% δεν με βλεπω και πολυ καλα ... Πολυ δυσκολο το βλεπω .......

Γνωμεςςςς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παιδια θελω να κανω 10% ... Τι πρεπει να κανω και ποτε πρεπει να το κανω??????????

Υ.Γ. Εχω 14.954 μορια και σκευτομαι για Διεθνων Ευρωπαικων Οικονομικων Σπουδων , μπορω να μπω η δυσκολα ??? Αν και με το 90% τν επιανα τη σχολη κανονικοτατα τωρα με το 10% δεν με βλεπω και πολυ καλα ... Πολυ δυσκολο το βλεπω .......

Γνωμεςςςς

Θεσσαλονίκη να υποθέσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Θεσσαλονίκη να υποθέσω?

Ειμαι ΟΔΕ στο ΠΑ.ΜΑΚ. και σκευτομαι ΔΕΟΣ στο Ο.Π.Α.
Εχω 14.954 μορια αν και με το 90% επιανα τ σχολη τωρα δεν το βλεπω.
Εσυ φιλε μου τι γνωμη εχεις για αυτες τις 2 σχολες ?? (Γενικα σαν σχολη-πτυχιο-πανεπιστημιο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul7100

Νεοφερμένος

Ο paul7100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Καλημέρα καλο μήνα σε όλους!!!

Θα ήθελα να ρωτήσω πότε παίρνουμε κωδικούς φέτος για το μηχανογραφικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων των βαθμολογιών πανελληνίων, θα βγεί αντίστοιχη ανακοίνωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul7100

Νεοφερμένος

Ο paul7100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marios123

Νεοφερμένος

Ο marios123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα επειδή έχω μπερδευτεί με το όλο θέμα, ποίοι έχουν το δικαίωμα να υποβάλουν φέτος μηχανογραφικό δελτίο με το 10%? Όσοι ήταν ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ το 2014 και 2015 ή όσοι ήταν ΥΠΟΨΊΦΟΙΟΙ το 2014 και το 2015?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marios123

Νεοφερμένος

Ο marios123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Κάποιος που να ξέρει γιατί αλλού διαβάζω για απόφοιτους 2014 & 2015 και αλλού για υποψήφιους 2014 & 2015 έχω μπερδευτεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ofoumarikaponos

Νεοφερμένος

Η ofoumarikaponos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Κάποιος που να ξέρει γιατί αλλού διαβάζω για απόφοιτους 2014 & 2015 και αλλού για υποψήφιους 2014 & 2015 έχω μπερδευτεί
αν έδωσες πανελλήνιες το 2014 ή το 2015 μπορείς να είσαι υποψήφιος με το 10%. Αν έδωσες και τις 2 φορές πανελλήνιες νομίζω μετράει η βαθμολογία της τελευταίας χρονιάς, δηλαδή του 2015. Πάντως για να κάνεις 10% πρέπει να έχεις δώσει πανελλήνιες, δλδ αυτό που λένε να ήσουν υποψήφιος για εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση. Αν είσαι απλά απόφοιτος, δλδ έχεις μόνο απολυτήριο του έτους 2015 ή 2014, δεν μπορείς. Πρέπει να έχεις δώσει πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul7100

Νεοφερμένος

Ο paul7100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Κάποιος που να ξέρει γιατί αλλού διαβάζω για απόφοιτους 2014 & 2015 και αλλού για υποψήφιους 2014 & 2015 έχω μπερδευτεί

Στο 10% φέτος μπορούν να συμμετάσχουν υποψήφιοι που είχαν δώσει πανελλαδικές εξετάσεις το 2014(με ποσοστό 4%) και το 2015(με ποσοστό 6%)

Σε πολλές περιπτώσεις κάποιος που αποφοίτησε το 2015 , μπορεί την ίδια χρονιά να έδωσε πανελλήνιες, οπότε ταυτόχρονα θεωρείται και απόφοιτος 2015 και υποψήφιος πανελληνίων το 2015. Άρα αυτός μπορεί να δώσει 10% φέτος με ποσοστό 6%

Όμως το 2015 μπορούσε να δώσει ξανά πανελλήνιες κάποιος που είχε αποφοιτήσει το 2012, για παραδεγμα, . Αυτός επίσης παρόλο που αποφοίτησε το 2012, μπορεί να δώσει 10% φέτο; με ποσοστό 6%

Επομένως στο 10% φέτος συμμετέχουν ΜΟΝΟ όσοι έδωσαν τελευταία φορά πανελλήνιες εξετάσεις είτε το 2014 είτε το 2015 , χωρίς να γίνεται μέτρο σύγκρισης το αν ήταν ή όχι την προηγούμενη χρόνια απόφοιτοι(αφόύ όλοι μπορούν να δώσουν όσες φορές θέλουν πανελλήνιες)

Διορθώστε με αν κάνω κάπου λάθος, και εγώ θα δώσω για 10% φέτος έχοντας δώσει πέρσι πανελλήνιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marios123

Νεοφερμένος

Ο marios123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Στο 10% φέτος μπορούν να συμμετάσχουν υποψήφιοι που είχαν δώσει πανελλαδικές εξετάσεις το 2014(με ποσοστό 4%) και το 2015(με ποσοστό 6%)

Σε πολλές περιπτώσεις κάποιος που αποφοίτησε το 2015 , μπορεί την ίδια χρονιά να έδωσε πανελλήνιες, οπότε ταυτόχρονα θεωρείται και απόφοιτος 2015 και υποψήφιος πανελληνίων το 2015. Άρα αυτός μπορεί να δώσει 10% φέτος με ποσοστό 6%

Όμως το 2015 μπορούσε να δώσει ξανά πανελλήνιες κάποιος που είχε αποφοιτήσει το 2012, για παραδεγμα, . Αυτός επίσης παρόλο που αποφοίτησε το 2012, μπορεί να δώσει 10% φέτο; με ποσοστό 6%

Επομένως στο 10% φέτος συμμετέχουν ΜΟΝΟ όσοι έδωσαν τελευταία φορά πανελλήνιες εξετάσεις είτε το 2014 είτε το 2015 , χωρίς να γίνεται μέτρο σύγκρισης το αν ήταν ή όχι την προηγούμενη χρόνια απόφοιτοι(αφόύ όλοι μπορούν να δώσουν όσες φορές θέλουν πανελλήνιες)

Διορθώστε με αν κάνω κάπου λάθος, και εγώ θα δώσω για 10% φέτος έχοντας δώσει πέρσι πανελλήνιες
Και εγώ έτσι νομίζω είναι όπως τα λές αγχώθηκα όταν διάβαζα ότι μόνο απόφοιτοι 2014 και 2015 μπορούν να κάνουν το 10%, το λέω αυτό γιατί εγώ είμαι απόφοιτος 2013 αλλά έδωσα και το 2014 για αυτό ρωτάω μπερδευόμουν με αυτά που άκουγα και έβλεπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nelhs96

Νεοφερμένος

Η nelhs96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Με 15200 μορια τι πιθανοτητες εχω να περασω με το 10% σε καποια απο τις σχολες βιοτεχνολογιας,τεχνολογιας τροφιμων,φυτικης παραγωγης και ζωικης παραγωγης στο γεωπονικο πανεπιστημιο αθηνων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο 10% φέτος μπορούν να συμμετάσχουν υποψήφιοι που είχαν δώσει πανελλαδικές εξετάσεις το 2014(με ποσοστό 4%) και το 2015(με ποσοστό 6%)

Σε πολλές περιπτώσεις κάποιος που αποφοίτησε το 2015 , μπορεί την ίδια χρονιά να έδωσε πανελλήνιες, οπότε ταυτόχρονα θεωρείται και απόφοιτος 2015 και υποψήφιος πανελληνίων το 2015. Άρα αυτός μπορεί να δώσει 10% φέτος με ποσοστό 6%

Όμως το 2015 μπορούσε να δώσει ξανά πανελλήνιες κάποιος που είχε αποφοιτήσει το 2012, για παραδεγμα, . Αυτός επίσης παρόλο που αποφοίτησε το 2012, μπορεί να δώσει 10% φέτο; με ποσοστό 6%

Επομένως στο 10% φέτος συμμετέχουν ΜΟΝΟ όσοι έδωσαν τελευταία φορά πανελλήνιες εξετάσεις είτε το 2014 είτε το 2015 , χωρίς να γίνεται μέτρο σύγκρισης το αν ήταν ή όχι την προηγούμενη χρόνια απόφοιτοι(αφόύ όλοι μπορούν να δώσουν όσες φορές θέλουν πανελλήνιες)

Διορθώστε με αν κάνω κάπου λάθος, και εγώ θα δώσω για 10% φέτος έχοντας δώσει πέρσι πανελλήνιες

Πολύ σωστά τα λες! Ακριβώς έτσι λειτουργεί το σύστημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul7100

Νεοφερμένος

Ο paul7100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Και εγώ έτσι νομίζω είναι όπως τα λές αγχώθηκα όταν διάβαζα ότι μόνο απόφοιτοι 2014 και 2015 μπορούν να κάνουν το 10%, το λέω αυτό γιατί εγώ είμαι απόφοιτος 2013 αλλά έδωσα και το 2014 για αυτό ρωτάω μπερδευόμουν με αυτά που άκουγα και έβλεπα

Πολύ σωστά τα λες! Ακριβώς έτσι λειτουργεί το σύστημα!

Με 12446 στο 3ο να ξεχάσω τα ιατρικά εργαστήρια αθήνας; :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

marios97

Νεοφερμένος

Ο marios97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια,εχω ερωτηση,θα κανω δεκα τοις εκατο φετος γιατι περυσι εγραψα 8700 και περασα σε μια σχολη που δεν μου αρεσει καθολου(κλωστουφαντουργων μηχανικων)...πιστευτε οτι εχω πιθανοτητες να περασω με το δεκα τοις εκατο σε καποια σχολη στην αθηνα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top