[Πανελλήνιες 2015] Ποια σχολή στοχεύετε;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ΓεωργιαΛ.

Νεοφερμένος

Η ΓεωργιαΛ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Για τι σκεφτεστε να δηλωσετε εσεις παιδια;;
Καλη επιτυχια σε ολους!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Επειδή έτσι πως τα έκαναν οι πολιτικοί και μας έφτασαν στην πάλι δεκαετία του 1950 αποφάσισα κατά κυριον λόγο τις στρατιωτικές σχολές δηλαδή στυα σμυν ευελπιδων αστυνομία αστυφυλάκων εμποροπλοιάρχων και σε περίπτωση που δεν περάσω τα αθλήματα έχω κάποιες καλές σχολές στο μυαλό μου.Σε καμια περίπτωση ομως δεν κατηγωρω την νέα κυβέρνηση γιατί αυτή η κυβέρνηση είναι η μονη που διαθέτει @χιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rodriguez

Νεοφερμένος

Ο Rodriguez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Επειδη ξαναδινω επειδη δεν τα πηγα τοσο καλα οσο ηθελα δηλαδη χαλια μπορουσα πολυ παραπανω στοχευω στις εξης σχολες:Μηχανολογων μηχανικων εμπ,ceid
τμηματα της ασσοε θα δω ποια.Μετα μαθηματκο πατρας η ιωαννινων και Μηχανικων Η/Υ και πληροφοριακων συστηματων Σαμος.Αυτα και πειτε με αλαζωνα δεν με πειραζει.Τελος σκεφτομαι και ναυτιλιακα παπει η πειραια αλλα ηθελα να ρωτησω κατι χρειαζεται να κναω προετιμασια σε περιπτωση που δωσω αγγλικα?


φιλε το ceid ελπιζω να ξερεις τι φαση ειναι..διαφορετικα σε συμβουλευω να μην ερθεις:P

εντιτ: τωρα προσεξα οτι αλλαξες γνωμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Κοινωνικη εργασια , τει Αθηνας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Ιατρικη Ιωαννιων μονο ; Μενεις Ιωαννινα ;


Εγω θελω Ιατρικη ΑΠΘ, μετα Κρητης και τελος Αλεξανδρουπολης. Αν δεν περασω σε καμια απ αυτες, το εξωτερικο ειναι μονοδρομος. Πανελλαδικες δεν ξαναδινω.

Το ίδιο εκτός από Κρήτης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.

marizel

Νεοφερμένος

Η Σέβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Γεια σας!!!! :) Εγώ είμαι θεωρητική κατεύθυνση επομένως όλοι σας πάνω κάτω ξέρετε ποιες είναι οι επιλογές στην θεωρητική!!!! :P Εγώ δεν έχω ακόμη κατασταλλάξει τι θέλω γιατί μου αρέσουν πολλές σχολές!!!! Αν περάσω νομική θα πάω,αν περάσω ψυχολογία θα πάω,αν περάσω φυσικοθεραπεία μου αρέσει πολύ,αν περάσω φιλολογία και πάλι θα πάω.....Είναι μήπως κακό αυτό ή με βοηθάει γτ έχω καποιες επιλογές σε περίπτωση που δεν γράψω αρκετα καλά???Πάω βεβαια για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα αλλά δεν θα με πειράξει πολύ αν δεν περάσω νομική και περάσω φιλολογία.....Πείτε μου την άποψη σας...please!!!!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Μου κάνει εντύπωση που όλοι έχετε τόσο υψηλούς στόχους.Δεν λέω...Καλά κάνετε.Είναι σημαντικό να στοχεύεις ψηλά.Έχετε σκεφτεί όμως ότι μπορεί να υπάρχουν σχολές που ούτε καν έχετε στο μυαλό σας, οι οποιες βρίσκονται "κοντά" στα ενδιαφέροντά σας;Για παράδειγμα, όλοι ξέρουν τις διάφορες σχολές Πληροφορικής που υπάρχουν στις μεγάλες πόλεις, λίγοι όμως έχουν ακούσει για τη σχολή Πολιτισμικής Τεχνολογίας και Επικοινωνίας, η οποία είναι στην πραγματικότητα μια σχολή Πληροφορικής που ίσως προσφέρει περισσότερες επαγγελματικές ευκαιρίες από τις άλλες.Υπάρχουν πολλά λιγότερο γνωστά αλλά αξιόλογα τμήματα, κι όμως ελάχιστοι είναι αυτοί που τα έχουν ως πρώτες επιλογές στο μηχανογραφικό τους.Οι περισσότεροι απλά "καταλήγουν" εκεί και στην τελική τους καλαρέσει που βρέθηκαν σ'αυτές τις σχολές.
Τώρα θα μου πεις ότι ζούμε σε δύσκολες εποχές και μια οικογένεια δεν μπορεί εύκολα να στηρίξει ένα παιδί που περνάει σε άλλη πόλη.Αλλά αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα, γιατί όχι;
Θέλω να πω, μην επιλέγετε μια σχολή επειδή γουστάρετε το όνομα της και έχει κύρος.Γιατί απ'αυτά που διαβάζω αυτή η εντύπωση μου δημιουργείται.Αν πάλι όντως γουστάρετε τη σχολή και μπορείτε να φανταστείτε το εαυτό σας να ασχολείται με κάτι αντίστοιχο στο μέλλον οκ...Πάω πάσο.
Προσωπικά, από την Α'λυκείου έλεγα ότι θέλω να περάσω Βιολογία ΑΠΘ.Η μοίρα όμως(ή όπως θέλετε πείτε το :P ) είχε άλλα σχέδια για μένα.Και τελικά χαίρομαι που δεν πέρασα στην πρώτη επιλογή.Κουφό ε;Ναι, ίσως.
Βρέθηκα σ'ένα Πανεπιστήμιο με λιγότερους φοιτητές, καλύτερη οργάνωση, πιο νέους και γεμάτους όρεξη καθηγητές.Μεγάλο πλεονέκτημα.
Plus οτι το "μελλοντικό μου επάγγελμα"ας πούμε, δεν είναι κορεσμένο όπως το επάγγελμα ενός απόφοιτου Παιδαγωγικής σχολής, για παράδειγμα, που σε κάθε πόλη υπάρχει και μία.

Συμβουλή: Όταν με το καλό ξεμπερδέψετε με τις εξετάσεις κι έρθει η ώρα να κάνετε το μηχανογραφικό σας, πιάστε ένα χαρτί που να λέει όλες τις σχολές που υπάρχουν σε κάθε πεδίο και "κρατείστε" στην άκρη αυτές που σας κάνουν κλικ μόνο από το όνομά τους.Μετά, μπείτε στη σελίδα κάθε σχολής στο ίντερνετ και δείτε τα μαθήματα καθώς και τις επαγγελματικές δυνατότητες(οι περισσότερες σχολές τις αναγράφουν).

Sorry για το μακρινάρι.Δεν είχα σκοπό να σας αγχώσω.Αυτό που πρέπει να κάνετε τώρα είναι να συγκεντρωθείτε στο στόχο σας και να τα δώσετε όλα.
Καλή επιτυχία guys!Λίγο έμεινεεεε!:D
Ρίξτε μια ματια και σ'αυτό σε περίπτωση που σας ενδιαφέρει η επαγγελματική αποκατάσταση κάποιας σχολής. ;)
https://www.paideianews.gr/arthro/%CE%B4%CE%AD%CE%BA%CE%B1-%CE%B9%CF%83%CF%87%CF%85%CF%81%CE%AC-%CF%80%CF%84%CF%85%CF%87%CE%AF%CE%B1-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%BA%CE%B5%CF%81%CE%B4%CE%AF%CE%B6%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pb13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pb13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
φιλε το ceid ελπιζω να ξερεις τι φαση ειναι..διαφορετικα σε συμβουλευω να μην ερθεις:P

εντιτ: τωρα προσεξα οτι αλλαξες γνωμη!

φιλε μπορεισ να μας πεισ τι φαση ειναι το ceid?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
φιλε το ceid ελπιζω να ξερεις τι φαση ειναι..διαφορετικα σε συμβουλευω να μην ερθεις:P

εντιτ: τωρα προσεξα οτι αλλαξες γνωμη!

Κοιτα το σκέφτομαι το ceid αν και πολυ πιθανόν είναι να πιάσω σαμο και να έρθω με μεταγραφή στην Πάτρα αλλά είναι θολά τα πράγματα ακόμα θα δω.Εξαλλου λένε για εντυπωσιακή άνοδο των βάσεων αν και εγώ πιστευω εντυπωσιακή πτώση φέτος θα δούμε.Είναι δύσκολο το ceid ;εσύ ceid;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Ιατρική θέλω ..οπουδήποτε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Maraki σημασια δεν εχει να κανεις ποσοτικο διαβασμα,αλλα ποιοτικο.Αν τελειωνεις μεχρι τις εννια και τα προλαβαινεις τοτε δεν υπαρχει θεμα.Αν δεν τα προλαβαινεις τοτε αναγκαζεσαι να ξενυχτησεις οπως κανουν και πολλοι.Και να ξερεις οτι μερικα ατομα ειναι νυχτερινοι τυποι και τους αρεσει να διαβαζουν την νυχτα για να εχουν ησυχια.Οπως βολευεται ο καθενας.Καλη επιτυχια στον στοχο σου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Αυτο που ειπε η κλεοπ. Αν διαβάζεις καλυτερα το βραδυ και δεν κουράζεσαι,οκ. Αλλα αν προλαβαίνεις να τα τελειώσεις ολα πριν τις 9, γιατι να ταλαιπωρείς τον εαυτό σου με το ξενύχτι; Τι θα κερδίσεις; Κακώς οι πανελληνιες εχουν συνδεθεί με το ξενύχτι. Αλλο να λειτουργείς καλυτερα το βραδυ και αλλο να αισθάνεσαι τύψεις επειδή τελείωσες νωρις το διάβασμα,ενώ θα έπρεπε να χαίρεσαι που εχεις χρονο να ξεκουραστείς,ή να κανεις καμια χαλαρή επανάληψη. Ο καθένας εχει τους δικούς του ρυθμούς,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.

Rodriguez

Νεοφερμένος

Ο Rodriguez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Κοιτα το σκέφτομαι το ceid αν και πολυ πιθανόν είναι να πιάσω σαμο και να έρθω με μεταγραφή στην Πάτρα αλλά είναι θολά τα πράγματα ακόμα θα δω.Εξαλλου λένε για εντυπωσιακή άνοδο των βάσεων αν και εγώ πιστευω εντυπωσιακή πτώση φέτος θα δούμε.Είναι δύσκολο το ceid ;εσύ ceid;
μη μπαινεις στο τρυπακι να κανεις εκτιμησεις για τις βασεις. κοιτα το διαβασμα σου και σε καμια περιπτωση μη περιοριζεις τους στοχους σου αναλογα με τις βασεις των προηγουμενων ετων;)
ναι ceid ειμαι εγω. δε τη λες και ευκολη σχολη:P ειναι ζορικη..εχει αρκετα προτζεκτ και εργαστηρια. εχει ενδιαφερον ομως:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ζουζουνιαρα

Νεοφερμένος

Ο ζουζουνιαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
φυσικο η οικονομικο απθ!!τι προτεινετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
φυσικο η οικονομικο απθ!!τι προτεινετε?
καμια σχεση το ενα με το αλλο!Εκτος απο τα μαθηματικα βεβαια αλλα και παλι..αλλη δουλεια η μια αλλη η αλλη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ζουζουνιαρα

Νεοφερμένος

Ο ζουζουνιαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
μαρεσουν και τα δυο πολυ!!προτιμω βεβαια το φυσικο αλλα καλυτερη εεπαγγελματικη αποκατασταση δεν εχει το οικονομικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BartMan

Νεοφερμένος

Ο BartMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
ΤΕΙ Αθηνας Πληροφορικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki.........

Νεοφερμένος

Η maraki......... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Φαρμακευτικη από τεχνολογικη,!! Καμία ελπιδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top