Προφορική εξέταση στις πανελλήνιες

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Παιδιά προέκυψε τενοντίτιδα στο αριστερό μου χέρι και πολύ φοβάμαι πως δεν είμαι σε θέση να γράψω πλέον 6-7 ή και 8 σελίδες δίχως να πονάω.

Τί πρέπει να κάνω, με πιέζει ο χρόνος και δε μπορώ να αναζητήσω εγκυκλίους και παρατρεχάματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Ο περισσότερος κόσμος συνήθως πάει σε γιατρό,εσένα όμως θα σου προτείνω να πας σε έναν υδραυλικό.
:P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucas D.Hagg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Γεια σας παιδες
Σημερα μου διαγνωστηκε οτι εχω τενοντιτιδα στο δεξι χερι(αυτο που γραφω)και μαλιστα ειναι σοβαρο.
Δυστηχως μετα απο μιση ωρα γραψιματος πρεπει να ξεκουρασω το χερι μου για τουλαχιστον 10 λεπτα,επισης δεν γνωριζω αν μεχρι τον αλλο μηνα που δινω Πανελληνιες θα ειμαι καλυτερα ετσι υπαρχει το ενδεχομενο για προφορικες εξετασεις,οπως μου βεβαιωσε και ο ιατρος
Γνωριζει κανεις τι χαρτια χρειαζεται για να μπορεσω να δωσω προφορικα και ποια ειναι η διαδικασια?
Αν επισης εχει δωσει καποιος προφορικα ας δωσει μερικες πληροφοριες για το αν συμφερει η οχι...με αγχωνει τρομερα η σκεψη του να δωσω π.χ μαθηματικα κατ. προφορικα
Ευχαριστω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaroulitaaaaa

Νεοφερμένος

Η Xaroulitaaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Πρεπει να δωσεις καποια δικαιολογητικα αλλα δεν ξερω περισσοτερα,παντως ειναι λιγο διαδικασια. Απο φιλους μου ξερω οτι αυτοι που δινουν προφορικα μαθηματα οπως φυσικη μαθηματικα, παιρνουν συνηθως λιγο χρονο κ κρατουν σημειωσεις σε ενα χαρτι κ μετα λενε αυτα που εχουν γραψει η θελουν να προσθεσουν, προφορικα. Παντως αν δωσεις προφορικα θα πρεπει να εισαι καθως πρεπει να δωσεις καλη εικονα στον καθηγητη που θα σε εξετασει γιατι πολλοι ειναι κομπλεξικοι με αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Η τενοντιτιδα δεν διαρκει τοσο.Για να παρουσιασει επιδεινωση,πρεπει να σηκωνεις βαρος καθε μερα και γενικα να κανεις ο,τι μπορεις για να καταπονησεις περισσοτερο τον τενοντα που πασχει.Αρα,κατα πασα πιθανοτητα θα μπορεσεις να δωσεις γραπτα.Θα σου δωσει και αντιφλεγμονωδη ο γιατρος οποτε η φλεγμονη στον τενοντα θα περασει.

Επισης,νομιζω οτι δεν πρεπει καν να γραφεις για καποιο χρονικο διαστημα και οχι να γραφεις μεχρι να σε πονεσει.Βεβαια,καταλαβαινω οτι ισως ειναι επιτακτικο να γραφεις λογω του οτι πλησιαζουν οι εξετασεις.Ισως,θα μπορουσες να ασχοληθεις με ενα θεωρητικο μαθημα που δεν απαιτει τοσο γραψιμο.

Τελος,χαλαρωσε δεν εχεις τακαμουρι και δεν ειναι τόσο σοβαρο :Ρ

Οι προφορικες εξετασεις ειναι πιο ευκολες απο τις γραπτες,εως πολυ πιο ευκολες.Και αυτο ειναι γνωστο σε ολους.Αλλα δεν νομιζω να εξαρταται απο σενα το αν θα δωσεις προφορικα ή οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleopatra.G

Νεοφερμένος

Η kleopatra.G αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
έδωσα πέρυσι προφορικά σου δίνουν το τρίωρο να επεξεργαστεις τα θέματα και μετά σε εξετάζουν .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Και γω τη χρονιά των πανελληνίων είχα πάθει τενοντίτιδα καρπού, επειδή για να μάθω την παπαγαλία την έγραφα πολλές φορές. Τα δύο τελευταία μαθήματα τα έδωσα με νάρθηκα στο χέρι και με παγοκύστη συνέχεια. Δε νομίζω να σου επιτρέψουν να δώσεις προφορικά γι αυτό. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Μια απορια, υπαρχει όντως η λεγομενη "Δυσορθογραφια" ή απλως ειναι μια δικαιολογια για καποιους που δεν εμαθαν ποτε να γραφουν?

2 γνωστοι μου εδωσαν προφορικα φετος χαρη σε αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Υπάρχει όντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Υπάρχει όντως.

Μορε, υπαρχει, δεν υπαρχει, τοσα χρονια μια χαρα εγραφαν στο σχολειο... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Σκέψου ότι, όταν δεν κάνεις ευανάγνωστα γράμματα, ελλοχεύει ο κίνδυνος να σου κόψουν πολλές μονάδες γιατί οι βαθμολογητές δεν θα ασχοληθούν ιδιαίτερα με ένα τέτοιο γραπτό.

Έκαναν ευανάγνωστα γράμματα ή όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
εγώ έχω δυσλεξία και δυσγραφία, αυξημένη νοημοσύνη, υπέρ μαθηματικός, υπέρ προφορικός, υπέρ φαντασία και φτωχή αποκωδικοποίηση.
Όταν γράφω, γράφω με προγράμματα βοηθητικά. Μερικές φορές έχω ορθογραφικά στον υπολογιστή, αλλά φτενέ τα προγράμματα. Έκφραση πάντα έχω πρόβλημα.. αυτό δεν διορθώνει με προγράμματα.

εμένα μου έκοψαν όλα τα γραπτά και είχα 2900 μόρια το 2011. Αλλά περιττό να γράψω ότι οι εξεταστές είναι κάτι άσχετοι. Δεν ξέρουν πως να συμπεριφερθούν και πως να βαθμολογήσουν. Δεν έχουν ψυχολόγους η ειδικούς εξεταστές στα κέντρα.
εσύ που έχεις πρόβλημα με το χέρι σου, πιστεύω ότι αυτοί οι εξεταστές είναι στα δικά σου μέτρα, μιας και δεν κάνουν για ιδικής αγωγής.

Αλλά είναι πολύ καλυτέρα προφορικά από ότι γραπτά, καμία σχέση. Τουλάχιστον δεν φοβάμαι πως γράφω. Πχ, μπορώ να κάνω καλά γράμματα εάν τα κάνω ζωγραφιστά αντί με μέθοδο γραφής... Παίρνει όμως τετραπλάσια ώρα. Δηλαδή σαν να " ζωγραφίζεις " τα γράμματα αντί να γράφεις κανονικά και πολύ επίπονο. Τα ορθογραφικά είναι άλλο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Σκέψου ότι, όταν δεν κάνεις ευανάγνωστα γράμματα, ελλοχεύει ο κίνδυνος να σου κόψουν πολλές μονάδες γιατί οι βαθμολογητές δεν θα ασχοληθούν ιδιαίτερα με ένα τέτοιο γραπτό.

Έκαναν ευανάγνωστα γράμματα ή όχι;

Ολων τα γραμματα μου φαινονται δυσαναγνωστα εμενα :P Εχω ενα θεμα με αυτο, μονο τα δικα μου καταλαβαινω καλα. Ψιλοπαρομοια με του υπολοιπου κοσμου μου φαινοταν αυτων των παιδιων, ξερω γω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kparas7

Νεοφερμένος

Ο kparas7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Το μεγαλύτερο + για τα παιδιά που δίνουν προφορικά είναι στο μάθημα της έκθεσης... Το 15 είναι σίγουρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleonora timber

Νεοφερμένος

Η eleonora timber αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
μια κοπέλα στο σχολείο μου έχει πάρει χαρτι δυσλεξίας και είναι θεωριτική κατεύθυνση. Πόσο κάλα μπόρει να γράψει αυτή η κοπέλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,056 μηνύματα.
μια κοπέλα στο σχολείο μου έχει πάρει χαρτι δυσλεξίας και είναι θεωριτική κατεύθυνση. Πόσο κάλα μπόρει να γράψει αυτή η κοπέλα?
Μην ανησυχείς καθόλου. Όταν θα μάθεις τους βαθμούς της, θα εκπλαγείς κι εσύ για το πόσο υψηλοί θα είναι.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Βρε δε πα να λες ό,τι θες!!

Νομίζεις ότι είναι εύκολο να βρεθείς μπροστά σε 3 καθηγητές και να πεις όσα πρέπει για να πάρεις ένα καλό βαθμό;
Πόσες φορές δεν κάνουμε λάθη όταν μιλάμε; Πόσες φορές κολλάμε; Πόσες φορές σταματάει το μυαλό μας;
Και σκέψου ότι ο χ μαθητής που εξετάζεται κατ' αυτό το τρόπο έχει το διπλό άγχος από όσους εξετάζονται γραπτώς - μπροστά σε 3 καθηγητές κρίνεται εκείνη τη στιγμή, μπορεί να ξεχάσει πράγματα, να μπερδευτεί, να κομπλάρει κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paris7777

Νεοφερμένος

Ο Paris7777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Βρε δεν πα να λες και εσύ ο τι θες :P Είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Θέλω επιχειρήματα που να υποστηρίζουν την άποψη σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Βρε δε πα να λες ό,τι θες!!

Νομίζεις ότι είναι εύκολο να βρεθείς μπροστά σε 3 καθηγητές και να πεις όσα πρέπει για να πάρεις ένα καλό βαθμό;
Πόσες φορές δεν κάνουμε λάθη όταν μιλάμε; Πόσες φορές κολλάμε; Πόσες φορές σταματάει το μυαλό μας;
Και σκέψου ότι ο χ μαθητής που εξετάζεται κατ' αυτό το τρόπο έχει το διπλό άγχος από όσους εξετάζονται γραπτώς - μπροστά σε 3 καθηγητές κρίνεται εκείνη τη στιγμή, μπορεί να ξεχάσει πράγματα, να μπερδευτεί, να κομπλάρει κλπ

Δεν ειναι ετσι!!! Πρωτα λυνουν κανονικα τα θεματα και μετα πανε στους καθηγητες και εξηγουν τι εχουν γραψει η γενικα την λυση που εχουν σκεφτει!!! Αν κανουν κανα λαθος μπορει να το καταλαβουν απο το βλεμμα των εξεταστων και να το μαζεψουν... Καμια σχεση με γραπτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top