Πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδια κατι ασχετο,να φανταστω οτι ολοι τελειωσατε την υλη σε ολα τα μαθηματα???:worry:

Not yet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine.#

Νεοφερμένος

Η catherine.# αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
ποσοι ξαναδινετε φετος χωρις φροντιστηρια???πως τα πατε με το διαβασμα?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Δεν έχει σημασία να βγει η ύλη αλλά σημασία έχει πως θα βγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine.#

Νεοφερμένος

Η catherine.# αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Δεν έχει σημασία να βγει η ύλη αλλά σημασία έχει πως θα βγει.
καλα ναι εννοειται αυτο,απλως εγω δεν την εχω βγαλει και ειπα να δω τι γινεται γενικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Αν δεν την εχεις βγαλει ακομα σημαινει (λογικα) οτι εχετε κανει μεγαλυτερη εμβαθυνση οποτε δεν χρειαζεται και πολλυ επαναληψη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine.#

Νεοφερμένος

Η catherine.# αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Αν δεν την εχεις βγαλει ακομα σημαινει (λογικα) οτι εχετε κανει μεγαλυτερη εμβαθυνση οποτε δεν χρειαζεται και πολλυ επαναληψη ;)
οχι,δεν παω φροντιστηριο και ξαναδινω(μην νομιζεις οτι εχω πλεονεκτημα οσον αφορα την υλη περσυ εγραψα χαλια:redface: ) και γενικα ξερεις ελεγα εχω καιρο θα προλαβω,και οι μερες περασαν πολυ γρηγορα τελικα..παντως ναι οποιος παει φρο και δεν την εχει βγαλει παει να πει οτι την κανουν πολυ καλα,εμβαθυνουν κλπ ..συμφωνω μαζι σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Α δεν ηξερα οτι εισαι αποφοιτη. Τι κατευθυνση εισαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine.#

Νεοφερμένος

Η catherine.# αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
θετικη...εσυ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.

συμβουλέ για τις πανελλαδικες δείτε το οι υποψήφιοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Bέβαια δεν έχει σημασία πότε θα βγει η ύλη....Αν τη βγάλεις και 15 μάη δεν τρέχει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Τεχνολογικη ειμαι εγω... Που εισαι μαθηματικα και φυσικη;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine.#

Νεοφερμένος

Η catherine.# αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Τεχνολογικη ειμαι εγω... Που εισαι μαθηματικα και φυσικη;;
μαθηματικα πρεπει να μπω ολοκληρωματα,φυσικη μπορω να πω οτι δεν εχω κανει τιποτα(κατι βασικα μονο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George perk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο George perk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
καλησπερα..και εγω χωρις φροντιστηριο ειμαι....δυστυχως και αν δεν περασω...θα ξαναδωσω....προσπαθω όσο μπορώ...έχω και αυτή την αλλεργία και δε με αφήνει...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hakuna matata23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
και εγω μια απτα ιδια περιπου..
θα παω 3 λυκειου και το μονο μαθημα που θα κανω ειναι αγνωστο αρχαια.
θα ξεκινησω απο τωρα να διαβαζω ιστορια,αρχαια γνωστο κ εκθεση.
θελω το καλοκαιρι να καλυψω οσα περισσοτερα μπορω.
μηπως μπορειτε να μου δωσετε καποιες συμβουλες γιατι ειμαι λιγο πελαγομενη..δεν ξερω απο που να αρχισω,τι να προσεξω κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
και εγω μια απτα ιδια περιπου..
θα παω 3 λυκειου και το μονο μαθημα που θα κανω ειναι αγνωστο αρχαια.
θα ξεκινησω απο τωρα να διαβαζω ιστορια,αρχαια γνωστο κ εκθεση.
θελω το καλοκαιρι να καλυψω οσα περισσοτερα μπορω.
μηπως μπορειτε να μου δωσετε καποιες συμβουλες γιατι ειμαι λιγο πελαγομενη..δεν ξερω απο που να αρχισω,τι να προσεξω κτλ

Γεια σου....Έδωσα 2 φορές πανελλήνιες και τη δευτερη φορά χωρίς φροντιστήριο. Αν θες να ξεκινήσεις με ιστορία προσπάθησε να οργανώσεις την επανάληψεις σου ανά εβδομάδα.Δηλαδή αυτήν την εβδομάδα διαβάζω μόνο ιστορία ή μόνο γνωστό. Έτσι δεν θα μπερδεύεσαι. Η ιστορία θα σου φανεί λίγο δύσκολη στην αρχή αλλά όπως κάθε θεωρητικό μάθημα θέλει επαναλήψεις. Στο γνωστό άρχισε με εισαγωγές, μετάφρασεις αν τις έχεις. Πάρε κάποια βοήθηματα που κυκλοφορούν και αργότερα λογικά στο σχολείο θα σου δώσουν κάποια σχόλια. Μεταφράσεις-εισαγωγές δώσε μεγάλη προσοχή δίνουν στάνταρ μονάδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Του χρόνου κι εγώ 3η θα πάω, επειδή έχω γονείς φιλολόγους θα κάνω αρχαία και έκθεση με αυτούς μέσα στο καλοκαίρι (ο καθένας το ατού του) αλλά από λατινικά δεν έχουν και πολλές γνώσεις, οπότε θα αναγκαστώ να τα διαβάσω μόνος μου. Τί προτείνετε; Αυτοκαθοδηγούμενος ή με βοήθημα; Επανάληψη της ύλης της Β ή εισχώρηση σε αυτήν της Γ;

Περιττό να πω ότι στοχεύω τουλάχιστον τα 18.000 μόρια στο τέλος, μέχρι στιγμής είμαι στο επίπεδο 20 για ιστορία και κείμενα, στο 37-38/40 στην έκθεση και στο 16-17 στα λατινικά, δίχως καμία βοήθεια. Στα αρχαία που έκανα φέτος 2-3 ώρες άγνωστο τη βδομάδα, είμαι γύρω στο 18 +- 1.

Τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hakuna matata23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Γεια σου....Έδωσα 2 φορές πανελλήνιες και τη δευτερη φορά χωρίς φροντιστήριο. Αν θες να ξεκινήσεις με ιστορία προσπάθησε να οργανώσεις την επανάληψεις σου ανά εβδομάδα.Δηλαδή αυτήν την εβδομάδα διαβάζω μόνο ιστορία ή μόνο γνωστό. Έτσι δεν θα μπερδεύεσαι. Η ιστορία θα σου φανεί λίγο δύσκολη στην αρχή αλλά όπως κάθε θεωρητικό μάθημα θέλει επαναλήψεις. Στο γνωστό άρχισε με εισαγωγές, μετάφρασεις αν τις έχεις. Πάρε κάποια βοήθηματα που κυκλοφορούν και αργότερα λογικά στο σχολείο θα σου δώσουν κάποια σχόλια. Μεταφράσεις-εισαγωγές δώσε μεγάλη προσοχή δίνουν στάνταρ μονάδες...
ρε ξερεις τι φοβαμαι..οτι μπορει να τα ξεχασω ολα αυτα σε εναν χρονο απο τωρα..δεν ξερω..
(σευχαριστω πολυ για την απαντηση :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
ρε ξερεις τι φοβαμαι..οτι μπορει να τα ξεχασω ολα αυτα σε εναν χρονο απο τωρα..δεν ξερω..
(σευχαριστω πολυ για την απαντηση :D)

Λογικό είναι να φοβάσαι είσαι ακόμα στην αρχή. Αν έχεις θέληση και υπομονή όλα θα γίνουν. Βασικά εγώ πιστεύω πως η σχολή που θες θα καθορίζει το διάβασμα σου. Σου εύχομαι καλή τύχη και αν θέλεις κάτι πές μου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
ρε ξερεις τι φοβαμαι..οτι μπορει να τα ξεχασω ολα αυτα σε εναν χρονο απο τωρα..δεν ξερω..
(σευχαριστω πολυ για την απαντηση :D)

μην αγχωνεσαι...και εγω αυτο νομιζα..αλλα θα τα διαβασεις τοσες μα τοσες πολλες φορες(γιατι πρεπει να τα διαβαζεις συνεχως τα θεωρητικα μαθηματα ειδικα γνωστο ιστορια και βιολογια,αν παρεις βιολογια) που μετα θα τα λες απεξω με πολυ ευκολια!!!!!

Του χρόνου κι εγώ 3η θα πάω, επειδή έχω γονείς φιλολόγους θα κάνω αρχαία και έκθεση με αυτούς μέσα στο καλοκαίρι (ο καθένας το ατού του) αλλά από λατινικά δεν έχουν και πολλές γνώσεις, οπότε θα αναγκαστώ να τα διαβάσω μόνος μου. Τί προτείνετε; Αυτοκαθοδηγούμενος ή με βοήθημα; Επανάληψη της ύλης της Β ή εισχώρηση σε αυτήν της Γ;

Περιττό να πω ότι στοχεύω τουλάχιστον τα 18.000 μόρια στο τέλος, μέχρι στιγμής είμαι στο επίπεδο 20 για ιστορία και κείμενα, στο 37-38/40 στην έκθεση και στο 16-17 στα λατινικά, δίχως καμία βοήθεια. Στα αρχαία που έκανα φέτος 2-3 ώρες άγνωστο τη βδομάδα, είμαι γύρω στο 18 +- 1.

Τι λέτε;

εγω πιστευω στα λατινικα οτι θες βοηθημα.γιατι απο την β λυκειου χρειαζονται μονο τα ρηματα τα ουσιαστικα και τα επιθετα...εννοω η κλιση τους....αλλα στη γ εχει πολλα νεα συντακτικα φαινομενα και γενικα προστιθενται πολλα νεα πραγματα που πιστευω χωρις καποια βοηθεια θα δυσκολευτεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

hakuna matata23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Λογικό είναι να φοβάσαι είσαι ακόμα στην αρχή. Αν έχεις θέληση και υπομονή όλα θα γίνουν. Βασικά εγώ πιστεύω πως η σχολή που θες θα καθορίζει το διάβασμα σου. Σου εύχομαι καλή τύχη και αν θέλεις κάτι πές μου...:)
η σχολη που θελω ειναι στο 4 επιστημονικο πεδιο..οποτε θα παρω μαθηματικα γενικης!
σευχαριστω πολυυ!:)
αμα χρειαστω κατι θα σου στειλω pm!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top