Πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Χα, μόλις έγραψα σε ένα παρόμοιο θέμα, οπότε το επαναλαμβάνω και εδώ:

Συχνά κάνουμε το λάθος (που πιστεύω ότι έχεις κάνει και εσύ στο μυαλό σου), να κρίνουμε εξ ιδίων τα αλλότρια. ΔΕΝ είναι όλοι οι μαθητές ίδιοι, ΔΕΝ έχουν όλοι τις ίδιες κλίσεις, ΔΕΝ έχουν όλοι την ίδια ευκολία στην μάθηση, ΔΕΝ έχουν όλοι το ίδιο μυαλό ή την ίδια εξυπνάδα, ΔΕΝ έχουν όλοι την ίδια πειθαρχία στο διάβασμα, ΔΕΝ έχουν όλοι το ίδιο ενδιαφέρον για διάβασμα, ΔΕΝ έχουν όλοι τους ίδιους ρυθμούς, και χίλια δυο άλλα "ΔΕΝ". Φυσικά, αυτό που μου περιγράφεις, ΔΕΝ είναι ο μέσος όρος, όπως καταλαβαίνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Χα, μόλις έγραψα σε ένα παρόμοιο θέμα, οπότε το επαναλαμβάνω και εδώ:

Συχνά κάνουμε το λάθος (που πιστεύω ότι έχεις κάνει και εσύ στο μυαλό σου), να κρίνουμε εξ ιδίων τα αλλότρια. ΔΕΝ είναι όλοι οι μαθητές ίδιοι, ΔΕΝ έχουν όλοι τις ίδιες κλίσεις, ΔΕΝ έχουν όλοι την ίδια ευκολία στην μάθηση, ΔΕΝ έχουν όλοι το ίδιο μυαλό ή την ίδια εξυπνάδα, ΔΕΝ έχουν όλοι την ίδια πειθαρχία στο διάβασμα, ΔΕΝ έχουν όλοι το ίδιο ενδιαφέρον για διάβασμα, ΔΕΝ έχουν όλοι τους ίδιους ρυθμούς, και χίλια δυο άλλα "ΔΕΝ". Φυσικά, αυτό που μου περιγράφεις, ΔΕΝ είναι ο μέσος όρος, όπως καταλαβαίνεις.

Συμφωνώ, αν κάποιος μπορεί να βάλει την καθημερινότητά του σε ένα πρόγραμμα και έχει τη διάθεση να το ψάξει το θέμα και του κόβει και λίγο μια χαρά μπορεί και χωρίς φροντιστήριο, αλλιώς καλύτερα να το ξανασκεφτούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Είπες τρια βασικά αν:

1) ΑΝ κάποιος μπορεί να βάλει την καθημερινότητα του σε ένα πρόγραμμα,
2) ΑΝ έχει την διάθεση να το ψάξει,
3) ΑΝ του κόβει και λίγο.

Να προσθέσω και εγώ ένα;

ΑΝ η γιαγιά μου είχε καρούλια θα ήτανε πατίνι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Είπες τρια βασικά αν:

1) ΑΝ κάποιος μπορεί να βάλει την καθημερινότητα του σε ένα πρόγραμμα,
2) ΑΝ έχει την διάθεση να το ψάξει,
3) ΑΝ του κόβει και λίγο.

Να προσθέσω και εγώ ένα;

ΑΝ η γιαγιά μου είχε καρούλια θα ήτανε πατίνι.

πού κάνω λάθος;
δεν είναι δύσκολο να διαπιστώσεις κάποια πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Το λάθος είναι ότι αυτά τα τρια "ΑΝ" (και άλλα, θα έλεγα) δεν ισχύουν πάντα για τον μέσο όρο. Και έτσι, βγάζεις λανθασμένα συμπεράσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Το λάθος είναι ότι αυτά τα τρια "ΑΝ" (και άλλα, θα έλεγα) δεν ισχύουν πάντα για τον μέσο όρο. Και έτσι, βγάζεις λανθασμένα συμπεράσματα.

Κοιτάξτε, δεν μπορώ να γνωρίζω τον καθένα ξεχωριστά, σε κάθε περίπτωση υπάρχουν και εξαιρέσεις άλλωστε, δεν είναι απόλυτα αυτά που είπα. Δεν τα έβγαλα όμως από το μυαλό μου. Υπάρχουν υποψήφιοι,( και πρόκειται για πολλούς όπως μπορώ να κρίνω από το σχολείο μου) που όλη τη μαθητική ζωή, έχουν μάθει να τους λένε τι να κάνουν και πώς να κινηθούν. Δεν το θεωρώ απαραίτητα κακό, και εγώ έτσι ΄χω μάθει να λειτουργώ άλλωστε, αλλά συμβαίνει.
Για αυτό το λόγο, πιστεύω πως αν κάποιος επιλέξει να μην κάνει φροντιστήριο στην τρίτη λυκείου, υπάρχουν κάποια πράγματα που καλείται να έχει σκεφτεί από πριν. Οι πανελλήνιες όσο και αν θέλουμε να τις απομυθοποιήσουμε, δεν είναι κάτι απλό. Παίζονται πολλά πράγματα, για αυτό και πρέπει ο καθένας να κάνει τις όποιες επιλογές του με πολλή προσοχή, αλλιώς αργότερα θα βρίζει. Για αυτό και τα "αν". Φυσικά τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο, αλλά η φάση δεν είναι αέρα πατέρα να πηγαίνουμε έτσι για λόγους που εξήγησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψηλά το κεφάλι

Νεοφερμένος

Ο μανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Εγώ παω 2α λυκείου θετική κατεύθυνση και στο πρώτο έβγαλα 16.7 μέσο όρο και στο 2ο έβγαλα 17.8. Αυτα χωρίς να εχω πάει πότε φροντιστήριο ούτε ένα βοήθημα και χωρίς να σκοτώνομαι στο διάβασμα. Φέτος βέβαια μόλις τελειώσω τις εξετάσεις θα αρχίσω καρφί τις ασκήσεις για τις πανελλαδικές και ελπίζω από μόνος μου μέχρι τις αρχές απριλίου να εχω τελειώσει και να κάνω επαναλήψεις. Τί λέτε; θα πετύχω; και κάτι άλλο. Αφού πατέ που πατέ φροντιστήρια, γιατί δεν πατέ σε ιδιωτικά σχολεία που και πιο όργανομένα είναι και κερδίζεις χρόνο για το απόγευμα να διαβάσεις και πάνω από όλα θα σ περισσεύει και ελεύθερος χρονος να ξεσκάς που και που.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Αν έχεις την εντύπωση ότι κανένα παιδί του ιδιωτικού σχολείου δεν πάει φροντιστήριο, κάνεις λάθος.

(Συμφωνώ βέβαια ότι είναι παραλογισμός απίστευτος, έτσι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εγώ ξέρω παιδιά που πάνε σε ιδιωτικό , σε πρωτοκλασάτα φροντιστήρια και κάνουν + ιδιαίτερα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψηλά το κεφάλι

Νεοφερμένος

Ο μανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Αν έχεις την εντύπωση ότι κανένα παιδί του ιδιωτικού σχολείου δεν πάει φροντιστήριο, κάνεις λάθος.

(Συμφωνώ βέβαια ότι είναι παραλογισμός απίστευτος, έτσι;)

ε άμα είναι να πηγαίνουν σε ιδιωτικά και να κάνουν και φροντιστήρια είναι άξιοι της τύχης τους. Τουλάχιστον αυτοί της γενικής έχουν ένα λόγο ότι δηλαδή είναι ανεπαρκής το δημόσιο σχολείο. Αυτοί τί θα λένε; ( εκτός θέματος: επειδή είδα ότι μου είχες στείλει προσωπικό μήνυμα ότι γράφω τα κάνω από το κινητό γι'αυτό θα σου απαντήσω μόλις τελειώσω τις εξετάσεις.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Εγώ ξέρω παιδιά που πάνε σε ιδιωτικό , σε πρωτοκλασάτα φροντιστήρια και κάνουν + ιδιαίτερα :D

και μετά στις πανελλήνιες παίρνουν τα τρία τους. ανασφάλεια λέγεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ναι βασικά πρέπει να σταματήσει η καραμέλα με τα ιδιωτικά και τα φροντιστήρια και τα ιδιαίτερα.Το δικό μου σχολείο με κράτησε αξιοπρεπώς μέχρι τη δευτέρα λυκείου, ίσως να μπορούσα να βγάλω έναν αξιοπρεπή βαθμό χωρίς βοήθεια στη γ αλλά ως εκεί.Δε συγκρίνεται το ιδιαίτερο ή το μάθημα στο φροντιστήριο με τις 5 ώρες μαθηματικών κατεύθυνσης σε ΟΠΟΙΟ σχολείο και αν είσαι εφόσον μέσα στην τάξη υπάρχουν 10+ παιδιά.


Παρόλα αυτά όπως προείπα ίσως να μπορεί να σε στηρίξει το σχολείο αν αφοσοιωθείς μόνο σε αυτό βέβαια.Ειδάλλως υπάρχει σύγχυση(το έπαθα εγώ αυτό φέτος)

Και κάτι ακόμα.Για το κακό μάθημα που λέγεται στα δημόσια (ή στα ιδιωτικά σχολεία) δε φταίνε κατά πλειοψηφία οι καθηγητές αλλά οι μαθητές που τους απαξιώνουμε.


Σημείωση:Eϊμαι και γω άξιος της τύχης μου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
γιατί δεν πατέ σε ιδιωτικά σχολεία που και πιο όργανομένα είναι και κερδίζεις χρόνο για το απόγευμα να διαβάσεις και πάνω από όλα θα σ περισσεύει και ελεύθερος χρονος να ξεσκάς που και που.
Αυτό και αν είναι μύθος. Τα παιδιά των ιδιωτικών και των δημοσίων, τα ίδια φροντιστήρια - ιδιαίτερα κάνουν.
.Για το κακό μάθημα που λέγεται στα δημόσια (ή στα ιδιωτικά σχολεία) δε φταίνε κατά πλειοψηφία οι καθηγητές αλλά οι μαθητές που τους απαξιώνουμε.
Πέστα χρυσόστομε.
ανασφάλεια λέγεται
Να μιλήσω για μένα? Τώρα κρίνοντας εκ των υστέρων, πιστεύω ότι θα μπορούσα να τα είχα καταφέρει το ίδιο καλά στις πανελλήνιες χωρίς πρόσθετη βοήθεια, καθώς είχα συνηθίσει όλα τα χρόνια να δουλεύω μόνος μου. Όμως, αισθάνθηκα ανασφάλεια και δεν το έκανα. Έτσι ακολούθησα μια μέση λύση: διάβαζα με το δικό μου πρόγραμμα και έκανα λίγες ώρες ιδιαίτερα για συμπλήρωμα. (Η νεκροψία θα δείξει...)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frizstyler

Νεοφερμένος

Ο frizstyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 121 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
@thinkpad2 ενταξει,τωρα μη μου πεις οτι οντως εισαι πεπεισμενος πως το ελληνικο σχολειο και τα βιβλια του σου προσφερουν ουσιωδη γνωση.τι μετρο συγκρισης χρησιμοποιεις?τα φροντιστηρια?για ψαξε πως ειναι τα σχολεια στο εξωτερικο.
καλο το εγκωμιο για το εκπ συστημα.ξεχασες να αναφερεις τον αμετρητο χρονο που μας αφηνει για κοινωνικη συναναστροφη και σωματικη ασκηση(ΣΑΡΚΑΣΜΟΣ ΗΤΑΝΕ ΑΥΤΟ,ΗΡΕΜΑ)
δηλαδη στο δικο σου σχολειο σας εξηγουν τι ειναι το ολοκληρωμα στην πραγματικη ζωη,και τι σχεση εχει ο διαφορικος λογισμος με το διαφορικο στ' αυτοκινητα?γιατι σ' εμας ουτε καν ξερουν τι σημαινει αυτο.μην αγγιξω και τις ΑΟΔΕ που σου δινουν την τελειωτικη ενεσαρα ΟΥΣΙΩΔΟΥΣ ΜΑΘΗΣΗΣ.(ΣΑΡΚΑΣΜΟΣ ΠΑΛΙ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoszzn

Νεοφερμένος

Ο xrhstoszzn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
ειμαι αποφοιτος γενικου λυκειου και φετος στις πανελληνιες δεν εγραψα καθολου καλα δεν διαβαζα και δεν πηγαινα και φροντηστηριο γιατι ηθελα να περασω σε μια ιδιωτικη σχολη τελικα το μετανιωσα και τωρα θελω να ξαναδωσω για να περασω στο τει κοινωνικης εργασιας που εχει περιπου 14,5 για να γινω κοινωνικος λειτουργος (οτι ξερετε για την συγκεκριμενη σχολη και επαγγελματικη αποκατασταση κτλ θα με βοηθουσε πολυ αν λεγατε κατι) το μεγαλυτερο ομως προβλημα ειναι οτι οι γονεις μου δεν εχουν την οικονομικη δυνατοτητα να με βοηθησουν δυστυχως για να παω φροντηστηριο οποτε εχω δυο επιλογες 1)να πιασω μια δουλεια μερικης απασχολησης ετσι ωστε να ξεπληρωνω το φροντηστηριο 2)να κατσω να δωσω χωρις φροντηστηριο απο σημειωσεις-φωτοτυπιες φιλων ιντερνετ κτλ
τωρα βεβαια οσον αφορα την 1η επιλογη δεν ξερω αν μπορω να συνδυασω δουλεια και φροντηστηριο (γινεται???)και οσον αφορα την 2η επιλογη γινεται να δωσω χωρις φροντηστηριο και να τα καταφερω να περασω στη σχολη που θελω???
γνωριζετε ατομα που να τα χουνε καταφερει με εναν απο τους δυο τροπους που ανεφερα???να σημειωσω κιολας οτι ποτε δεν ημουν αριστος μαθητης αλλα ημουν του 14-15. Οποιαδηποτε βοηθεια και γνωμη ευπροσδεκτη γιατι βρισκομαι σε αδιεξοδο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Η θέση σου είναι πραγματικά δύσκολη η αλήθεια είναι...

Η πρώτη επιλογή δεν είναι καλή... Γιατί στην καλύτερη των περιπτώσεων θα σου τρώει 4 ώρες την μέρα(συν την μεταφορά, που ανάλογα με το μέρος που είσαι παίζει σημαντικό ρόλο), θα σου προσθέτει επιπλέον κούραση (ό,τι δουλειά κι αν είναι, ακόμη και δοκιμαστής κρεβατιών :P ) και βέβαια δεν είναι καν σίγουρο ότι θα μπορέσεις να βρεις μία δουλειά(δεν είναι ό,τι πιο εύκολο στις μέρες μας)... Nα μπορείς να δουλεύεις και να προλαβαίνεις και το φροντιστήριο λογικά γίνεται, θα πρέπει κάπως να τα βολέψεις και με τον εργοδότη σου, αλλά και με το φροντιστήριο, δεν είναι αδύνατο όμως... Το ζήτημα είναι, τι χρόνος και τι κουράγιο θα σου μένει για διάβασμα; :/:

Ούτε η δεύτερη επιλογή είναι αρκετά καλή... Τα φροντιστήρια αυτό που κυρίως σου δίνουν είναι η μεθοδολογία που σου παρέχουν, σου λένε τι είναι αυτό που θέλει να δει γραμμένο ο βαθμολογητής και σου λύνουν μερικές απορίες, που δεν μπορούν να σου λύσουν τα βοηθήματα(ή οι καθηγητές στο σχολείο)... Αλλά κακά τα ψέματα, είναι σημαντικό πλέον... Αλλά όχι και απολύτως απαραίτητο...

Η δικιά μου πρόταση θα ήταν να κάνεις το δεύτερο... Πάρε και βοηθήματα για το κάθε μάθημα, που σου δίνουν κι αυτά την μεθοδολογία και για τις απορίες σου, μπορείς να πάρεις βοήθεια κι από εδώ, όπου υπάρχουν θρεντς αποριών για όλα τα μαθήματα των πανελληνίων... Σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά την βοήθεια του φροντιστηρίου, αλλά αν έχεις πραγματική θέληση να πετύχεις τον στόχο σου, αξίζει να προσπαθήσεις και μπορείς να τα καταφέρεις!!

Καλή τύχη σ' ότι κι αν επιλέξεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Παντως αυτο για δουλεια και φροντιστηριο μαζι ξεχασε το. Δεν θα προλαβαινεις να διαβαζεις. Τωρα αν θα τ καταφερεις χωρις φροντιστηριο ειναι καθαρα δικο σου θεμα, αν θα διαβαζεις ή οχι. Σου προτεινω να μπεις σε αυτη την ιστιοσελιδα Study for exams Το οποιο πιστευω θα σε βοηθησει αρκετα στα κυρια μαθηματα της κατευθυνσης σου. Πες μας και τι κατεθυνση εισαι να σε βοηθησουμε περισσοτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Συμφωνω με τον drosso και τονιζω οτι ο καθενας λεει την αποψη του. Η αποφαση ειναι δικια σου. Την βοηθεια του i-school την εχεις οτι και να επιλεξεις. Αν κοιτας οντως για δουλεια τοτε τρεχα να βρεις αμεσα γιατι θεωρω πως ηδη εχεις αργησει λιγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoszzn

Νεοφερμένος

Ο xrhstoszzn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
θεωρητικη ειμαι και εχω αρκετα κενα σε αρχαια σε θεμα αγνωστου-γραμματικης και λατινικα δεν διαβαζα καθολου και απο γραμματικη δεν ξερω τιποτα, στην λογοτεχνια προσεχα και κρατουσα σημειωσεις και πιστευω μπορω να τα καταφερω και χωρις φροντιστηριο αρκει να βελτιωσω τον λογο μου και να γραφω καλυτερα(σαν συγγραφεας ενα πραγμα γιατι τετοια ζητανε!!!:mad:),στην εκθεση πιστευω το ιδιο αμα διαβασω αρκετα θεματα και βρω πληροφοριες μπορω να πιασω ενα 14-15(εγραψα ενα 8.5 χωρις να διαβασω αλλα μπορω και καλυτερα),στην βιολογια που δηλωσα ως μαθημα επιλογης παπαγαλια ειναι το μαθαινω οποτε οκ ..ιστορια ψιλοδιαβαζα γιατι φοβομουν μην με ελεγξει ο καθηγητης και εκει πιστευω θελει παπαγαλια αλλα με δυσκολευουν λιγο τα παραθεματα...πιο πολυ φοβαμαι τα αρχαια και τα λατινικα γιατι εχω πολλα κενα (δεν ξερω βεβαια ποσο θα εβγαζα αμα διαβαζα μονο ιστορια,λογοτεχνια,βιολογια,εκθεση χωρις λατινικα και αρχαια:hmm:)....οσον αφορα την δουλεια ψαχνω και δεν βρισκω αλλα τι δουλεια να βρεις πρωι για 4-5ωρες???ευχαριστω για την βοηθεια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine.#

Νεοφερμένος

Η catherine.# αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Παιδια κατι ασχετο,να φανταστω οτι ολοι τελειωσατε την υλη σε ολα τα μαθηματα???:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top