[Γ' Λυκείου] Ενδοσχολικές

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Πανε κ τα Μαθηματικα.Φυγαμε για Κοινωνιολογια (σημερα πηρα την υλη, τεραστια!!!!!)Ελπιζω να βγει σημερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Γιατί ρε γαμώτο δε μας είπε κανείς ότι η Φυσική Γενικής δεν είναι ακριβώς ίδια με την κατεύθυνση; :P
Άνοιξα χθες τα περιεχόμενα και λέω "Α αυτά είναι ίδια με την κατευθύνση, τα θυμάμαι"
Το θέμα είναι ότι σήμερα βάλανε αρκετή θεωρία για να γράψει η θεωρητική και είχε πράγματα για το οποία δεν είχα ιδέα (ποια είναι η διαφορά σκληρών και μαλακών ακτίνων Χ; Ε, έχει σχέση με τη διαφορά μαλακών και σκληρών malboro; :P )

Τελοσπάντων, ένα 17 το' χω πιάσει με αρκετή αισιοδοξία, αυτοσχεδιάζοντας. 6 μαθήματα ακόμη για την απόλυτη ελευθερία!!!!!!

εντομεταξυ εσυ ησουν αυτος που χε γραψει σε ενα θεμα οτι η υλη της γενικης ειναι ιδια με την κατευθυνση? και το χα διαβασει και σκεφτομαι μα καλα τι λεει....μονο κατι λιγα ειναι ιδια με την κατευθυνση...αλλα βαριομουν να ποσταρω κ δεν ημουν κ σιγουρη....οποτε εμεινα με την χαρα κ την ελπιδα οτι ειναι οντως ιδια ετσι ωστε να μην διαβασω κ γω οταν θα γραψουμε :hehe:....παλι καλα που το πες! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
:|:pfff::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Πανε κ τα Μαθηματικα.Φυγαμε για Κοινωνιολογια (σημερα πηρα την υλη, τεραστια!!!!!)Ελπιζω να βγει σημερα.
Πως έγραψες? Εγώ τα έλυσα όλα εκτός από 2 ερωτήματα! Ελπίζω να είναι και σωστά :P Να'ναι καλά η κολλητή μου... Πολύ καλή, ό,τι μου έκανε έπεσε:P
Λογοτεχνία αύριο έχουμε 2 κείμενα...σιγά μη διαβάσω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ποια είναι η διαφορά σκληρών και μαλακών ακτίνων Χ; Ε, έχει σχέση με τη διαφορά μαλακών και σκληρών malboro;
Μη λές σκληρίες. Μπορούσες να το σκεφτείς από αυτά που λέει στην κατεύθυνση για τις ακτίνες Χ.


Σήμερα γράψαμε βιολογία. Έβαλε πανεύκολα. Μηδενίστηκε κάποιος που έβγαλε σκονάκι και κάποιος άλλος που φώναξε τα ΣουΛου δυνατά, ενώ ακυρώθηκε το ερώτημα στην αίθουσα και υπαγορέψανε άλλο στη θέση του.
Του μόροου Ίνγκλις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Παιδιά χρειάζομαι σημειώσεις για τα παρακάτω κείμενα :
ο καιόμενος σελ.20
το άπιαστο προ πο σελ. 104
οταν σελ.32
το ψαράκι της γυάλας σελ.307
αριάγνη σελ.163

όποιος έχει κάτι, και έχει όρεξη φυσικά, ας ανεβάσει τίποτα. Πιο πολύ ενδιαφέρομαι για τον καιόμενο και το όταν γιατί ένα από τα δύο ακούγεται ότι θα πέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Πως έγραψες? Εγώ τα έλυσα όλα εκτός από 2 ερωτήματα! Ελπίζω να είναι και σωστά :P Να'ναι καλά η κολλητή μου... Πολύ καλή, ό,τι μου έκανε έπεσε:P
Λογοτεχνία αύριο έχουμε 2 κείμενα...σιγά μη διαβάσω..
Μαλλον καλα....Δεν γινοταν ουτε να ψιθυρισουμε. Μας εβαλαν αντικειμενικα πολυ δυσκολα (μου τοπε ο κολλητος μου που ειναι αυθεντια στα μαθηματικα). Το θετικο ειναι οτι τελειωσα με τα μαθηματικα κ μαλλον τελειωσα μαζι τους για παντα:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Μαλλον καλα....Δεν γινοταν ουτε να ψιθυρισουμε. Μας εβαλαν αντικειμενικα πολυ δυσκολα (μου τοπε ο κολλητος μου που ειναι αυθεντια στα μαθηματικα). Το θετικο ειναι οτι τελειωσα με τα μαθηματικα κ μαλλον τελειωσα μαζι τους για παντα:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:

Και σε εμάς δεν ήταν και από τα εύκολα.. Αλλά σίγουρα είμαι πάνω από τη βάση, οπότε είναι επιτυχία :D
Το πάλεψα πάντως, τελευταία έφυγα σχεδόν. Καλά, οι τύποι κατεύθυνσης που του έχω γράψει θα τον θαμπώσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Και σε εμάς δεν ήταν και από τα εύκολα.. Αλλά σίγουρα είμαι πάνω από τη βάση, οπότε είναι επιτυχία :D
Το πάλεψα πάντως, τελευταία έφυγα σχεδόν. Καλά, οι τύποι κατεύθυνσης που του έχω γράψει θα τον θαμπώσουν.
Κι εγω κι εγω εγραψα οτι τυπους ηξερα (μερικοι μαλλον ηταν μη ζητουμενοι,αλλα δε βαριεσαι...),παντως διαβασα 2-3 μερες παρολο που ο ιδιος ο καθηγητης (καλος ανθρωπος,αλλα τα θεματα τα βαζει αλλος:() μουχε πει να παω βολτες κ να μην ανοιξω βιβλιο. Θα σου πω τι πηρα οταν βγουν τα αποτελεσματα,παντως προφορικα ειχα Μ.Ο. 19.5 . Αριστη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Κι εγω κι εγω εγραψα οτι τυπους ηξερα (μερικοι μαλλον ηταν μη ζητουμενοι,αλλα δε βαριεσαι...),παντως διαβασα 2-3 μερες παρολο που ο ιδιος ο καθηγητης (καλος ανθρωπος,αλλα τα θεματα τα βαζει αλλος:() μουχε πει να παω βολτες κ να μην ανοιξω βιβλιο. Θα σου πω τι πηρα οταν βγουν τα αποτελεσματα,παντως προφορικα ειχα Μ.Ο. 19.5 . Αριστη?

Ο δικός μας είναι τελείως στον κόσμο του..Μπαίνει μέσα σήμερα και ρώταγε απορίες ένα τμήμα γεμάτο θεωρητικούς.. Και όλοι απορούσαμε τι έλεγε, κάποια πράγματα τα άκουσα πρώτη φορά εκεί. Τουλάχιστον έδωσα ένα αξιοπρεπές γραπτό..
Ουυ άριστη!! Εγώ στο α΄τετράμηνο είχα 19,3 (πως θα σε γελάσω, η συμμετοχή μου ήταν ανύπαρκτη πέρα από την κατεύθυνση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Ο δικός μας είναι τελείως στον κόσμο του..Μπαίνει μέσα σήμερα και ρώταγε απορίες ένα τμήμα γεμάτο θεωρητικούς.. Και όλοι απορούσαμε τι έλεγε, κάποια πράγματα τα άκουσα πρώτη φορά εκεί. Τουλάχιστον έδωσα ένα αξιοπρεπές γραπτό..
Ουυ άριστη!! Εγώ στο α΄τετράμηνο είχα 19,3 (πως θα σε γελάσω, η συμμετοχή μου ήταν ανύπαρκτη πέρα από την κατεύθυνση).
Εμενα με εσωσε η κεκτημενη ταχυτητα των προηγουμενων ετων:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mr.thewritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Ποοοοο μαθηματικά δεν ξέρω την τύφλα μου πραγματικά!!!! αν με αφησούν να αντιγράψω ίσως κάτι καταφέρω....αλλιώς.....άστα να πάνε...μόνο θεωρία και αυτή με το ζόρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Ποοοοο μαθηματικά δεν ξέρω την τύφλα μου πραγματικά!!!! αν με αφησούν να αντιγράψω ίσως κάτι καταφέρω....αλλιώς.....άστα να πάνε...μόνο θεωρία και αυτή με το ζόρι!
Μη στεναχωριεσαι ολοι οι θεωρητικοι στο ιδιο μαθηματικο καζανι βραζουμε. Κουραγιο κ τελειωνουμε με τα μαθηματικα. Εγω δηλ.τελειωσα!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

13diagoras

Δραστήριο μέλος

Ο 13diagoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Φυσικη Γενικης: (1)Τι σημαινει οτι η ταδε σταθμη αποτελει την πρωτη διεγερμενη κατασταση?
(2)Η ενεργεια Εταδε αποτελει τη θεμελιωδη κατασταση για το ατομο του υδρογονου?

(edit:Η ασκηση δινει στην εκφωνηση το διαγραμμα ενεργειακων σταθμων του ατομου του υδρογονου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Αυτό το πράμα που μας βάζουν ύλη που δεν έχουμε κάνει πολύ μου τη σπάει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Αυτό το πράμα που μας βάζουν ύλη που δεν έχουμε κάνει πολύ μου τη σπάει.:P

Αυτο λεω κι εγω. Εδω δεν εχουμε ορεξη να διαβασουμε αυτα που καναμε, θα διαβασουμε κι αλλα, που μας ειναι αγνωστα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Αυτο λεω κι εγω. Εδω δεν εχουμε ορεξη να διαβασουμε αυτα που καναμε, θα διαβασουμε κι αλλα, που μας ειναι αγνωστα;

ρε αποκλείεται, ρωτήστε και τα άλλα τμήματα ποια έχουν κάνει και ποια όχι. ό,τι έχουν κάνει όλοι από κοινού, κάτι από εκεί θα πέσει.
Το ίδιο έγινε με εμάς που δίνουμε κείμενα αύριο, γι'αυτό θα διαβάσω μόνο δύο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εγώ είμαι ένα τμήμα και στοιχιματίζω το κεφάλι μου ότι δεν έχω κάνει 3ο κεφάλαιο φυσική γενικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Εγώ είμαι ένα τμήμα και στοιχιματίζω το κεφάλι μου ότι δεν έχω κάνει 3ο κεφάλαιο φυσική γενικής.

ένα μόνο; τότε ρώτα τον καθηγητή σου.
Μήπως όταν έλειπες από το σχολείο εκείνος προχώρησε;
αν όχι, τότε δε μπορεί να σας βάλει κάτι που δε έχετε διδαχθεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Κι εμείς κείμενα αύριο 2 είναι τα κοινά. Διάβασα το 1. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top