[Γ' Λυκείου] Ενδοσχολικές

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,055 μηνύματα.
Eίσαι σίγουρος ότι ο μαθηματικός σου έχει μόνο 2 μάτια; Επίσης δε νομίζω να' ναι πράσινος, ε; :P
Δεν ξέρω. Δεν μπορώ να διακρίνω από το σκάφανδρο που φοράει.
Πω, ντρέπομαι να πάω και να γράψω 5, ποτέ μου δεν έχω γράψει τόσο
Πάντα υπάρχει η πρώτη φορά. Και γιατί σκας? Μήπως θα σε ξαναδούνε και του χρόνου?
Αλλά με εκείνη την Κοινωνιολογία δεν την παλεύω καθόλου, είναι το πιο σιχαμένο μάθημα όλων των εποχών, ούτως ή άλλως μισώ τέτοιου είδους "επιστήμες" (να τις κάνει ο Δίας)
Δεν ήξερα ότι είμαι και κοινωνιολόγος.
Μανα ΣΟΣ βρες καθηγητη με αμεση μεταδοτικοτητα.
Αυτό που θέλεις δεν θα λεγόταν μεταδοτικότητα, αλλά εμφύτευση εγκεφάλου.
Oύτε εγώ μπορώ να κάνω σκονάκι...Φοβάμαι ότι θα με πιάσουν, είμαι τελείως άπειρη :D
Δε θέλω να γράψω 7,4 όπως πέρσυ στη γεωμετρία.. Δεν πάει πιο κάτω
Μην το λες.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Σήμερα γράφαμε Θρησκευτικά πρώτο μάθημα.......η χαρά του παιδιού :P Ούτε βιβλίο είχα ανοίξει, μας έβαλε για την αγάπη και την ισότητα των δυο φύλων... έγραφα εκεί κάτι δοκίμια και σε κάποια φάση συνειδητοποίησα ότι εξάντλησα και τις 4 σελίδες απ΄το δίφυλλο, λέω στον εαυτό μου stop! εντάξει πρέπει να πείστηκε ο άνθρωπος πως έχεις διαβάσει :rofl: ναι, καλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Εμας σήμερα κανονικά θέματα αρχαίων και στενη επιτήρηση!ω Δεν μπόρεσα να δω κανένα από τα σκονακια μου και ευτυχώς έκανα σωστές τις λεξιλογικες ! :closed:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
πω,πω εκατσα να διαβασω μαθηματικα(δινω αυριο) και δεν καταλαβαινω τιποτα απολυτως!θα κανω σκονακια μαλλον(τι να κανουμε,για ολα υπαρχει 1η φορα...)
Τελικα εκανες σκονακι?Μπορεσες να το χρησιμοποιησεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,055 μηνύματα.
Γράψαμε μαθηματικά γενικής. Πολύ εύκολα θέματα. Όμως στα 5min μείναμε στην αίθουσα τρεις. Το χειρότερο? Ο σκατοκωλόκαιρος που μας ακύρωσε το προγραμματισμένο μπάνιο. Συνέχεια Δευτέρα με μπαϊόλοτζι.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Γράψαμε μαθηματικά γενικής. Πολύ εύκολα θέματα. Όμως στα 5min μείναμε στην αίθουσα τρεις. Το χειρότερο? Ο σκατοκωλόκαιρος που μας ακύρωσε το προγραμματισμένο μπάνιο. Συνέχεια Δευτέρα με μπαϊόλοτζι.

Οκ κάτι άκυρο τώρα - πόσα παιδιά ήσασταν στο τμήμα Φυσ. Γενικής που θα το δίνατε Πανελλαδικά? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Φυσική γενικής πάνω από 15. :D

Αρχαία μας είπε να διαβάσουμε μόνο 35/37. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,055 μηνύματα.
πόσα παιδιά ήσασταν στο τμήμα Φυσ. Γενικής που θα το δίνατε Πανελλαδικά? :hmm:
Είμασταν τρεις (3), δύο αγόρια και ένα κορίτσι, (χωρίς τον κούκο) από όλη τη Γ λυκείου (δύο από το τμήμα μου και ένας από άλλο). Στις πανελλήνιες μας έβαλαν σε αίθουσα μαζί με άλλους που έδιναν μαθηματικά. (Ήμουν ο τελευταίος αλφαβητικά της φυσικής και ο πισινός μου που ήταν ο πρώτος των μαθηματικών αντέγραψε από μένα τα Σ-Λ).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Eμας στα Θρησκευτικά πήραν 2 κόλλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Eμας στα Θρησκευτικά πήραν 2 κόλλες.
Τι εννοείς πήραν?? As in, τους τις μηδένισαν γιατί αντέγραφαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Τελικα εκανες σκονακι?Μπορεσες να το χρησιμοποιησεις?

οχι,γιατι με ειχαν βαλει μπροστα,και ειχαμε αυστηρη επιτηρηση!μα κι αυτες οι επιτηρητριες δεν ηταν καθολου εναρμονισμενες με το χαρουμενιο και χαλαρο κλιμα που επικρατουσε!αν και θυμομουν ελαχιστα πραγματα απο θεωρια,παλεψα και απαντησα ολα τα θεματα!(για οποιοδηποτε εγκεφαλικο παθει ο καθηγητης μετα η' κατα τη διορθωση του γραπτου μου, it's not my fault!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Τι εννοείς πήραν?? As in, τους τις μηδένισαν γιατί αντέγραφαν?

Γιατί δείχναν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
οχι,γιατι με ειχαν βαλει μπροστα,και ειχαμε αυστηρη επιτηρηση!μα κι αυτες οι επιτηρητριες δεν ηταν καθολου εναρμονισμενες με το χαρουμενιο και χαλαρο κλιμα που επικρατουσε!αν και θυμομουν ελαχιστα πραγματα απο θεωρια,παλεψα και απαντησα ολα τα θεματα!(για οποιοδηποτε εγκεφαλικο παθει ο καθηγητης μετα η' κατα τη διορθωση του γραπτου μου, it's not my fault!
Μπραβο σου!!!Αφου θυμοσουνα κιολας σε βρισκω προχωρημενο. Εγω δεν θυμαμαι τιποτα γιατι απλουστατα δεν διαβασα τιποτα μετα τον Δεκεμβρη (μηνας σταθμος,για να μην πω τερμα ,για τα μαθηματικα.τοτε γραψαμε κ το μοναδικο διαγωνισμα της γ λυκειου)

Γιατί δείχναν:P
Τα ιδια κανουν κ οι δικοι μας καθηγητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Τίποτα σος για μαθηματικά γενικής? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Μπραβο σου!!!Αφου θυμοσουνα κιολας σε βρισκω προχωρημενο. Εγω δεν θυμαμαι τιποτα γιατι απλουστατα δεν διαβασα τιποτα μετα τον Δεκεμβρη (μηνας σταθμος,για να μην πω τερμα ,για τα μαθηματικα.τοτε γραψαμε κ το μοναδικο διαγωνισμα της γ λυκειου)

συμβουλη απο καποιον συναδελφο...:redface: αν θες μαθε πινακακι σελ 33 για θεωρια,καμια ασκηση σαν αυτη σελ 25 ασκ2,να συμπληρωνεις κανα πινακακι του κεφ2.μας εβαλε απο τετοια σημερα.και ξερεις τι?χρησημοποιησε τη λογικη σου,και θα λυσεις ασκησεις αν και ενδεχομενως δεν θα ξερεις την απαντηση.ετσι εκανα κι εγω σημερα και παρεδωσα ενα αξιοπρεπες γραπτο...αν και στην αρχη το κοιτουσα σαν το αγνωστο των πανελληνιων.
εχε αυτοπεποιθηση και θα τα πας καλυτερα απ οτι περιμενεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
συμβουλη απο καποιον συναδελφο...:redface: αν θες μαθε πινακακι σελ 33 για θεωρια,καμια ασκηση σαν αυτη σελ 25 ασκ2,να συμπληρωνεις κανα πινακακι του κεφ2.μας εβαλε απο τετοια σημερα.και ξερεις τι?χρησημοποιησε τη λογικη σου,και θα λυσεις ασκησεις αν και ενδεχομενως δεν θα ξερεις την απαντηση.ετσι εκανα κι εγω σημερα και παρεδωσα ενα αξιοπρεπες γραπτο...αν και στην αρχη το κοιτουσα σαν το αγνωστο των πανελληνιων.
Μην αναμοχλευεις πονεμενες ιστοριες(αγνωστο Πανελληνιων),εγω τωρα περιμενω εναν καθηγητη που βρηκε η μανα μου τελευταια στιγμη ,μπας κ μαθω κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
μπορεις και μονη σου παντως να γραψεις εναν αξιοπρεπη βαθμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
μπορεις και μονη σου παντως να γραψεις εναν αξιοπρεπη βαθμο.
Μπα δεν το βλεπω,εδω κ με βοηθεια δεν ξερω αν θα πετυχω το ποθητο αποτελεσμα,κ να σκεφθεις πως ολα τα χρονια ειχα 19-20 παντα στα μαθηματικα γραπτα κ προφορικα.Παντως ευχαριστω για την εμψυχωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
Εμεις γραφαμε φυσικη.. Μας ειχαν βαλει αρκετα δυσκολα θεματα αλλα ο καθηγητης μας ειπε τις παντησεις στα πολλαπλης.... Βεβαια επειδη κανενας δε το ειχε καταλαβει χαζευαμε, με αποτελεσμα να το καταλαβουμε στα τελευταια και να ψαχνουμε τι ηταν τα υπολοιπα... Οι καθηγητριες που μας επιτηρουσαν μας αφηναν πολυ λιγο να αντιγραψουμε και αυτο οποτε ηθελαν... Γενικα φοναζαν και απειλουσαν οτι θα παρουν και τις κολλες κτλ... Παντως στο διπλανο τμημα, τα παιδια πολυ ανετα κουβεντιαζαν και ανταλλαζαν κολλες χωρις κανενα προβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Τελικα ηρθε ενας μαθηματικος χθες,καναμε ενα τριωρακι κ κατι καταλαβα, θαρθει κ σημερα για την υπολοιπη υλη, ειναι και αρκετη....κ ενα τελευταιο μαθημα Κυριακη απογευμα κ τελος,οτι καταλαβω καταλαβα. Απο την Δευτερα 10 π,μ. τελος τα μαθηματικα για μενα:clapup::clapup::clapup::):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top