[Γ' Λυκείου] Ενδοσχολικές

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Έχασες. Υπάρχει ο δικός μου. Δεν έχουμε στην ύλη το 1ο κεφάλαιο. Άρα?



Eίσαι σίγουρος ότι ο μαθηματικός σου έχει μόνο 2 μάτια; Επίσης δε νομίζω να' ναι πράσινος, ε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Στη σελ. 100, η 6 πώς λύνεται ; =/


Γαμώτο λόγω κατεύθυνσης είχα χάσει τα τελευταία μαθήματα και δεν έχω ιδέα τι λένε καν. =@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Παιδια αν μπορει κανεις ας με βοηθησει λιγο στη βιολογια που γραφω αυριο. Στην υλη που μας εδωσε ο καθηγητης μας εβαλε και τις παρακατω ασκησεις να μαθουμε:

σελ. 44 ασκηση 5
σελ.45 ασκηση 9
σελ. 46 ασκηση 10
σελ. 81 ασκηση 2 και
σελ. 83 ασκηση 5

Αν μπορειτε να μου πειτε τις λυσεις θα σας ημουν ευγνωμων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Έκατσα η χαζή και τα έγραψα, συνοπτικά μεν, ενώ υπάρχουν κι εδώ

Δεν τα σβήνω, γιατί τζάμπα ο κόπος, αλλά κοίταξε το λινκ που δίνω. =]

44/5

Για το μικρόβιο Α η παραγωγή αντισωμάτων είναι και άμεση και μεγάλη => ο οργανισμός έχει προσβληθεί στο παρελθόν από το ίδιο αντιγόνο και διαθέτει κύτταρα μνήμης => δευτερογενής ανοσοβιολογική απόκριση.

Για το μικρόβιο Β η παραγωγή αντισωμάτων και είναι καθυστερημένη και η συγκέντρωσή τους είναι μικρότερη => ο οργανισμός προσβάλλεται πρώτη φορά από το συγκεκριμένο αντιγόνο => πρωτογενής ανοσοβιολογική απόκριση.

45/9

α) Εμβόλιο βλ. σελ.39 (συνοπτικά είνα μια ποσότητα νεκορύ ή εξασθενημένου μικροοργανισμού ή τμήματος αυτού, που ενεργοποιεί την πρωτογενή ανοσοβιολογική απόκριση του ατόμου => το άτομο παράγει αντισώματα/αποκτά κύτταρα μνήμης/ενώ συνάμα δεν εμφανίζει συμπτώματα της ασθένειας και δεν τη μεταδίδει ]ενεργητική τεχνητή ανοσία])
Ορός βλ. σελ.40 (συνοπτικά είναι έτοιμα αντισώματα που χορηγούνται σε ένα άτομο/έχουν άμεση αλλά παροδική διάρκεια [παθητική τεχνητή ανοσία])

β) Ρωτάει ποιο είδος ε; Δεν θυμάμαι, είχαμε κάνει διάκριση είδος/τύπος; Γιατί έχω κάτι περίεργες σημειώσεις από το σχολείο και άλλες από το φροντ. ας απαντήσει κάποιος άλλος για σιγουριά.

Πάντως με την ερώτηση "Ποιον τύπο ανοσίας έχουν;" η απάντηση είναι ο Γιάννης ενεργητική/τεχνητή ενώ η Ελένη παθητική/τεχνητή.

γ) Ο οργανισμός του Γιάννη εξουδετέρωσε το βακτήριο του τετάνου με 2ογενή ανοσοβιολογική απόκριση (σελ.39 η μικρή παράγραφος) ενώ της Ελένης δεν ενεργοποιήθηκε/παρήγαγε ο ίδιος αντισώματα για τον μικροοργανισμό, αλλά το βακτήριο εξουδετερώθηκε από τα έτοιμα αντισώματα που της χορηγήθηκαν.

46/10

Α. Ο ρυθμός παραγωγής αντισωμάτων στον ορό του Δημήτρη παρατηρείται αργός συγκριτικά με τον ρυθμό παραγωγής στον ορό της Μαρίας. Παράλληλα, η μέγιστη συγκέντρωση αντισωμάτων για τον Δημήτρη είναι χαμηλότερη από την αντίστοιχη της Μαρίας. Ο Δ. συνεπώς, εκδηλώνει πρωτογενή ανοσοβιολογική απόκριση και η Μ. δευτερογενή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Eμεις γραφουμε την Παρασκευη 8 η ωρα κοινωνιολογια...και η μοσχαροκεφαλη η καθηγητρια μας ενα αχονευτο πλασμα μας εδωσε 50 σελιδες υλη...Τωρα τι να πεις ... Ειναι σαν να σου λεει μη διαβαζετε
Λοιπόν, απ'ό,τι βλέπω εδώ μας έχει επισημάνει τα εξής:

σελ. 14-15 "Η κοινωνιολογία λοιπόν έχει ως αντικείμενο... κοινωνιών." και την παράγραφο 1.2.

σελ. 16 Οι τρεις διαφορές.

σελ. 17 (Κοντ) Τα 3 στάδια.

Επόμενες σελίδες Καρλ Μαρξ & Ντυρκέμ (ΕΚΤΟΣ οι παράγραφοι από "Ο Ντυρκέμ ήταν ο πρώτος κοινωνιολόγος..." έως "ανάλυση των φυσικών φαινομένων.") + ΕΝΤΟΣ τύποι αυτοκτονιών.

σελ. 20 - Βέμπερ, μόνο το κάτω κάτω "Ο Βέμπερ διέκρινε... είναι στις μέρες μας."

Μετά,

Χαρακτηριστικά βιομηχ. κοινωνίας σελ. 33 πάνω δεξιά.

σελ. 35 "Αυτό που δείχνει... υπηρεσιών." + πίσω σελίδα 3 Κόσμοι ΣΟΣ. (μόνο τα bold γράμματα)

σελ. 39 "Στη χώρα μας... κυκλώματα." (Περιληπτικά)

σελ 41 χωρίς τον πίνακα.

Προχωρώντας,

σελ 51 κάτω δεξιά - "Η κοινωνικοποίηση...μέχρι πίσω εκεί που λέει πχ. ποινές, επιβραβεύσεις.

σελ 65 ΟΛΗ.

σελ 77 ΟΛΗ.

σελ 112 ο Φορντ + κουκίδες.

σελ 115 μορφές ανεργίας ΜΟΝΟ τα bold.

σελίδα 138 1-4η γενιά

σελ 147 "Ωστόσο... συγκυριακά" (Τα μειονεκτήματα της κοινής γνώμης)

σελ. 177 9.1.1 ΟΧΙ αυτά κάτω από την εικόνα.

σελ. 181 η πρώτη στήλη με δικά μας λόγια.

σελ. 183 9.3

Τέλος, η σελ 187 Οι προλήψεις (εκτός τα πίσω)

Ρίξε απλά μια ματιά αν δεν προλαβαίνεις.......και φυσικά παράλειψε όσες σελίδες που ανέφερα οι οποίες δεν συμπεριλαμβάνονται στην ύλη σου ;) Good luck!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Μετά από πολύ κόπο και ψάξιμο βρήκα την ύλη των θρησκευτικών :clapup:
Λίγα είναι, μια ανάγνωση και όλα μια χαρά. Για το τι ώρα θα γράψουμε οι απόψεις ακόμα διίστανται.

Τη δευτέρα γράφω μαθηματικά και ξέρω μόνο από την παράγραφο 1.1 να λύνω την πρώτη άσκηση και με λίγη προσπάθεια τη δεύτερη :D
Πως θα μάθω τις αποδείξεις? Δεν καταλαβαίνω τίποτα, και κινέζικα να ήταν (μακάρι να ήταν, θα είχαν ενδιαφέρον) θα ήταν πιο κατανοητά. Όλο κάτι γράμματα είναι και στο τέλος βγαίνουν κάτι άλλα γράμματα. Τα μαθηματικά είναι με αριθμούς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek: (στο τετράμηνο μαθηματικά υποτίθεται ότι είχα 18, άρα υποτίθεται ότι είμαι σχεδόν αριστούχος στο συγκεκριμένο μάθημα -μια φορά είχα πει μια ταυτότητα και πρέπει να θαμπώθηκε:redface:).
Εγω ειχα 19 κ στο 2ο μουβαλε 20. Ντρεπομαι:redface: γιατι δεν θα γραψω ουτε 10 ,δεν θυμαμαι τιποτα ,βασικα μετα το διαγωνισμα που μας εβαλε για να βγαλει την βαθμολογια του 1ου 4μηνου(πηρα 17:clapup:)δεν ξαναδιαβασα,δεν προλαβαινα.Γραφω την Δευτερα,πιστευω οτι η μανα μου θα βρει καποιον μαθηματικο για να κανω κανα μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fotis1993Drama

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Λοιπόν, απ'ό,τι βλέπω εδώ μας έχει επισημάνει τα εξής:

σελ. 14-15 "Η κοινωνιολογία λοιπόν έχει ως αντικείμενο... κοινωνιών." και την παράγραφο 1.2.

σελ. 16 Οι τρεις διαφορές.

σελ. 17 (Κοντ) Τα 3 στάδια.

Επόμενες σελίδες Καρλ Μαρξ & Ντυρκέμ (ΕΚΤΟΣ οι παράγραφοι από "Ο Ντυρκέμ ήταν ο πρώτος κοινωνιολόγος..." έως "ανάλυση των φυσικών φαινομένων.") + ΕΝΤΟΣ τύποι αυτοκτονιών.

σελ. 20 - Βέμπερ, μόνο το κάτω κάτω "Ο Βέμπερ διέκρινε... είναι στις μέρες μας."

Μετά,

Χαρακτηριστικά βιομηχ. κοινωνίας σελ. 33 πάνω δεξιά.

σελ. 35 "Αυτό που δείχνει... υπηρεσιών." + πίσω σελίδα 3 Κόσμοι ΣΟΣ. (μόνο τα bold γράμματα)

σελ. 39 "Στη χώρα μας... κυκλώματα." (Περιληπτικά)

σελ 41 χωρίς τον πίνακα.

Προχωρώντας,

σελ 51 κάτω δεξιά - "Η κοινωνικοποίηση...μέχρι πίσω εκεί που λέει πχ. ποινές, επιβραβεύσεις.

σελ 65 ΟΛΗ.

σελ 77 ΟΛΗ.

σελ 112 ο Φορντ + κουκίδες.

σελ 115 μορφές ανεργίας ΜΟΝΟ τα bold.

σελίδα 138 1-4η γενιά

σελ 147 "Ωστόσο... συγκυριακά" (Τα μειονεκτήματα της κοινής γνώμης)

σελ. 177 9.1.1 ΟΧΙ αυτά κάτω από την εικόνα.

σελ. 181 η πρώτη στήλη με δικά μας λόγια.

σελ. 183 9.3

Τέλος, η σελ 187 Οι προλήψεις (εκτός τα πίσω)

Ρίξε απλά μια ματιά αν δεν προλαβαίνεις.......και φυσικά παράλειψε όσες σελίδες που ανέφερα οι οποίες δεν συμπεριλαμβάνονται στην ύλη σου ;) Good luck!

Μπραβο ρε συ σε ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Εγω ειχα 19 κ στο 2ο μουβαλε 20. Ντρεπομαι:redface: γιατι δεν θα γραψω ουτε 10 ,δεν θυμαμαι τιποτα ,βασικα μετα το διαγωνισμα που μας εβαλε για να βγαλει την βαθμολογια του 1ου 4μηνου(πηρα 17:clapup:)δεν ξαναδιαβασα,δεν προλαβαινα.Γραφω την Δευτερα,πιστευω οτι η μανα μου θα βρει καποιον μαθηματικο για να κανω κανα μαθημα.

Εγώ έγραψα 9(παραλίγο 11) :redface:
Πω, ντρέπομαι να πάω και να γράψω 5, ποτέ μου δεν έχω γράψει τόσο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Λολ; 2 γράφετε; Τραγικό. Και πότε τελειώνετε τελείως Εκον;:eek:

6/6/2011.Θα τελειώναμε στις 3 αλλά το υπουργείο μας ανάγκασε να γράψουμε μονά τη φυσικήκαι τα αρχαία.:)
Εγώ Φυσική δεν είχα διαβάσει 4μηνο και έγραψα 6. :look:
Dia εγώ έχω την παρακάτω ύλη:


*.*
Εντωμεταξύ δεν ξέρω αν έχω βιβλίο Ο.ο

Έχω ακριβώς τα ίδια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Εγώ αύριο γράφω αρχαία (τα οποία ομολογουμένως μού αρέσουν). Όσες φορές παρακολούθησα το μάθημα συμμετείχα πάντως και γενικότερα τα πάω καλά με δαύτα. :P
Και με την Ιστορία δεν έχω πρόβλημα, φέτος διάβαζα και πρόσεχα αρκετά :)
Εντάξει, η Φυσική Γενικής παλεύεται άνετα, θρησκευτικά μας έβαλε ελάχιστα πράγματα. Βιολογία θέλει να κάτσω να διαβάσω απ'την άλλη, παρ' ότι είχα προσέξει σε κάποια μαθήματα.

Αλλά με εκείνη την Κοινωνιολογία δεν την παλεύω καθόλου, είναι το πιο σιχαμένο μάθημα όλων των εποχών, ούτως ή άλλως μισώ τέτοιου είδους "επιστήμες" (να τις κάνει ο Δίας) , και κάτι άλλα που έχει στο τέλος για τις υποκουλτούρες και τις μειονότητες είναι εξ ίσου απάλευτα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Εγώ έγραψα 9(παραλίγο 11) :redface:
Πω, ντρέπομαι να πάω και να γράψω 5, ποτέ μου δεν έχω γράψει τόσο :P
εγω στην σχολικη μου πορεια μεχρι σημερα δεν εχω γραψει ποτε κατω απο 16-17 κ μονο που σκεπτομαι το ταληρακι ΠΕΘΑΙΝΩ:( πρεπει οπωσδηποτε κατι να κανω. Δεν επρεπε να υπαρχουν οι ενδοσχολικες μετα απο τετοιο λουκι που τραβηξαμε ολοι μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Μπραβο ρε συ σε ευχαριστω πολυ
Δεν κάνει τίποτα :) Αν θες βοήθεια σε κάποιο άλλο μάθημα, εδώ είμαστε :P (Φιλολογικά όμως γιατί Φυσικομαθηματικά δεν είναι η ειδικότητά μου... :redface: χεχε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
και δεν μπορω να κανω κ σκονακι. Δεν εχω κανει ποτε μου (δεν ειναι της ιδεολογιας μου). κ δεν ξερει κ κανενας κολλητος για να με βοηθησει.Μανα ΣΟΣ βρες καθηγητη με αμεση μεταδοτικοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
πω,πω εκατσα να διαβασω μαθηματικα(δινω αυριο) και δεν καταλαβαινω τιποτα απολυτως!θα κανω σκονακια μαλλον(τι να κανουμε,για ολα υπαρχει 1η φορα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
εγω γραφω αυριο φυσικη... το τι θα γραψω παραμενει αγνωστο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
και δεν μπορω να κανω κ σκονακι. Δεν εχω κανει ποτε μου (δεν ειναι της ιδεολογιας μου). κ δεν ξερει κ κανενας κολλητος για να με βοηθησει.Μανα ΣΟΣ βρες καθηγητη με αμεση μεταδοτικοτητα.

Oύτε εγώ μπορώ να κάνω σκονάκι...Φοβάμαι ότι θα με πιάσουν, είμαι τελείως άπειρη :D
Δε θέλω να γράψω 7,4 όπως πέρσυ στη γεωμετρία.. Δεν πάει πιο κάτω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
help! επειδή αύριο δίνω φυσική και είμαι ψιλοάσχετη,στο 2ο κεφάλαιο από τυπολόγιο τι πρέπει να ξέρω για τις ασκήσεις; (εκτός από ολική ενέργεια, επιτρεπόμενες τιμές ενέργειας, επιτρεπόμενες τροχιές και ελάχιστο μήκος κύματος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,056 μηνύματα.
Άργησα?
Για μερικές SOS ασκήσεις κάντε ΚΛΟΥΚ :


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
δεν θελω να σε στεναχωρισω αλλα αντιγονη φετος δεν καναμε!!! εκτος και αν εννοεις Θουκυδίδη!!! :P

Ρε ένα χρόνο ολόκληρο νομίζω ότι κάνουμε αντιγόνη. Όλοι με διορθώνουν και εγώ εκεί. Και σήμερα το διάβαζα και έλεγα από μέσα μου, "μα εδώ δε λέει για καμία αντιγόνη...". Δεν είμαι καμία ξανθιά, αλλά από το διάβασμα της χρονιάς λογικό να καούν τα εγκεφαλικά μου κύτταρα.
Ναι αυτόν, επιτάφιο έτσι; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Αλλά με εκείνη την Κοινωνιολογία δεν την παλεύω καθόλου, είναι το πιο σιχαμένο μάθημα όλων των εποχών, ούτως ή άλλως μισώ τέτοιου είδους "επιστήμες" (να τις κάνει ο Δίας) , και κάτι άλλα που έχει στο τέλος για τις υποκουλτούρες και τις μειονότητες είναι εξ ίσου απάλευτα :/:

Εντωμεταξύ παίζει να είναι από τα μαθήματα που προσφέρονται για ΓΑΜΑΤΕΣ συζητήσεις μέσα στην τάξη, χωρίς τις πανελλήνιες στο κεφάλι σου βέβαια.

Anw, γράφω ιστορία στις 10 και δεν έχω αγγίξει το βιβλίο. Θα την περάσω μια ανάγνωση και θα πάω. Καλή αρχή σε όλους. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top