[Γ' Λυκείου] Ενδοσχολικές

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Εγώ γράφω Μαθηματικά και έχω 1ο και 2ο Κεφάλαιο.
Εντάξει το 1ο το ξέρω από την Κατεύθυνση.
Από Στατιστική δεν ήξερα και πολλά, έκανα ένα ιδιαίτερο χθες με έναν φίλο και τώρα είμαι μία χαρά.Πάω για 16+ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Μετά από πολύ κόπο και ψάξιμο βρήκα την ύλη των θρησκευτικών :clapup:
Λίγα είναι, μια ανάγνωση και όλα μια χαρά. Για το τι ώρα θα γράψουμε οι απόψεις ακόμα διίστανται.

Τη δευτέρα γράφω μαθηματικά και ξέρω μόνο από την παράγραφο 1.1 να λύνω την πρώτη άσκηση και με λίγη προσπάθεια τη δεύτερη :D
Πως θα μάθω τις αποδείξεις? Δεν καταλαβαίνω τίποτα, και κινέζικα να ήταν (μακάρι να ήταν, θα είχαν ενδιαφέρον) θα ήταν πιο κατανοητά. Όλο κάτι γράμματα είναι και στο τέλος βγαίνουν κάτι άλλα γράμματα. Τα μαθηματικά είναι με αριθμούς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek: (στο τετράμηνο μαθηματικά υποτίθεται ότι είχα 18, άρα υποτίθεται ότι είμαι σχεδόν αριστούχος στο συγκεκριμένο μάθημα -μια φορά είχα πει μια ταυτότητα και πρέπει να θαμπώθηκε:redface:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Μετά από πολύ κόπο και ψάξιμο βρήκα την ύλη των θρησκευτικών :clapup:
Λίγα είναι, μια ανάγνωση και όλα μια χαρά. Για το τι ώρα θα γράψουμε οι απόψεις ακόμα διίστανται.

Τη δευτέρα γράφω μαθηματικά και ξέρω μόνο από την παράγραφο 1.1 να λύνω την πρώτη άσκηση και με λίγη προσπάθεια τη δεύτερη :D
Πως θα μάθω τις αποδείξεις? Δεν καταλαβαίνω τίποτα, και κινέζικα να ήταν (μακάρι να ήταν, θα είχαν ενδιαφέρον) θα ήταν πιο κατανοητά. Όλο κάτι γράμματα είναι και στο τέλος βγαίνουν κάτι άλλα γράμματα. Τα μαθηματικά είναι με αριθμούς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek: (στο τετράμηνο μαθηματικά υποτίθεται ότι είχα 18, άρα υποτίθεται ότι είμαι σχεδόν αριστούχος στο συγκεκριμένο μάθημα -μια φορά είχα πει μια ταυτότητα και πρέπει να θαμπώθηκε:redface:).

ποια κεφαλαια εχετε? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Αν έχετε κάποιον της θετικής/τεχνολογικής στην τάξη που έδινε βιολογία γενικής στις πανελλήνιες και τώρα στις ενδοσχολικές έχει μαθηματικά, ξεζουμίστε τον. Οι αποδείξεις είναι ίδιες με την κατεύθυνση, βέβαια χρησιμοποιούν διαφορετικό ορισμό για την παράγωγο, αλλά πάλι το ίδιο είναι :P
Η πιο sos απόδειξη ανά την Ελλάδα είναι η (x)'=1, με δεύτερη την (c)'=0 και τρίτη την f1+f2+f3...=1
Ε τώρα δε νομίζω να υπάρχει άνθρωπος - μαθηματικός που να σκεφτεί να βάλει απόδειξη από πιθανότητες ή στατιστική σε άτομα που έδωσαν πανελλήνιες το 2011:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
ποια κεφαλαια εχετε? :worry:
Δεν ξέρω :P Ξέρω μόνο ότι γράφω τη Δευτέρα.

Αν έχετε κάποιον της θετικής/τεχνολογικής στην τάξη που έδινε βιολογία γενικής στις πανελλήνιες και τώρα στις ενδοσχολικές έχει μαθηματικά, ξεζουμίστε τον. Οι αποδείξεις είναι ίδιες με την κατεύθυνση, βέβαια χρησιμοποιούν διαφορετικό ορισμό για την παράγωγο, αλλά πάλι το ίδιο είναι :P
Η πιο sos απόδειξη ανά την Ελλάδα είναι η (x)'=1, με δεύτερη την (c)'=0 και τρίτη την f1+f2+f3...=1
Ε τώρα δε νομίζω να υπάρχει άνθρωπος - μαθηματικός που να σκεφτεί να βάλει απόδειξη από πιθανότητες ή στατιστική σε άτομα που έδωσαν πανελλήνιες το 2011:P

Μάλλον θα κατασκηνώσουμε στην κολλητή μου εγώ και άλλες 2. Στο διαγώνισμα τις αποδείξεις τις είχα μάθει απ'έξω, δεν ήξερα ποια ήταν ποιά, και απλά μου είπαν "η δεύτερη είναι" και την έγραψα. Τώρα δε μπορώ να μάθω τίποτα,αδυνατώ..
Ο μαθηματικός μας είναι ηλίθιος, αλλά μένει σε μια πολυκατοικία δίπλα μου και μπορώ να το εκμεταλλευτώ (διάρρηξη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Δηλαδή θα διαβάσετε στην κολλήτη σου; Jesus Christ, εγώ ούτε τηλέοραση δε βλέπω για να μη διαβάζω τους τίτλους που κατά διαστήματα βγαίνουνε. Απαπα, δεν είμαστε για τέτοια τώρα, 7 βαρβάτα μαθήματα έδωσα, φτάνει :P
Του χρόνου στο πανεπιστήμιο πάλι. Αλλά από το β εξάμηνο, το α είναι για ξεκούραση και αραλίκι.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Τρόπος του λέγειν. Πέρσυ, εγώ προσωπικά, είχα πάρει ένα στέμμα που είχε και έκανα τη βασίλισσα της άλγεβρας. Φέτος με βλέπω να κοιμάμαι.
Αλλά αφού αυτή προσφέρθηκε να της κάνω τη χάρη.

*Στην τηλεόραση εγώ βλέπω μόνο πάττυ, ζωή της άλλης και οικογενειακές ιστορίες που δεν έχουν τίτλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Εγώ το είχα ξεκαθαρίσει με τον εαυτό μου εξ' αρχής, θα ασχοληθώ μόνο με μαθήματα που μου αρέσουν!

Είναι όμως ΑΔΙΚΟ που ξεκινάμε αύριο γιατί μου πρότειναν να πάω μονοήμερη θεσαλλονίκη ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΡΑΦΩ ΣΤΙΣ 10 ΣΑΝ ΤΟ ΜΑΛΑΚΑ.
Άδικο εκπαιδευτικό σύστημα, ΨΟΦΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Εμένα δε μου αρέσει τίποτα, τα βρίσκω όλα απίστευτα βαρετά... :P
Απορώ πως θα κάτσω να διαβάσω επιτάφιο, και μόνο που σκέφτομαι τη μετάφραση βαριέμαι αφάνταστα. Δε θέλω να ξαναδώ αρχαία μπροστά μου.


Κάποια σχολεία ξεκινάνε τη Δευτέρα και τελειώνουν στις 9 :O
Είναι άδικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GEORGE HBK

Νεοφερμένος

Ο GEORGE HBK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
παιδια πειτε κανενα 2-3 sos ιστορια γραφω αυριο και δεν εχω ανοιξει βιβλιο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Εμείς γράφουμε κοινωνιολογία αύριο Β' κύκλο!Μόνο αυτό ξέρω για αύριο!Θα πάρω και το βιβλίο παραμάσχαλα και ο Θεός βοηθός:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Λογοτεχνία και Θρησκευτικά Αύριο...Προβλέπεται μέρα δημιουργικότητας και επινόησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Λολ; 2 γράφετε; Τραγικό. Και πότε τελειώνετε τελείως Εκον;:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εμας η Γ Λυκειου εγραφε σημερα Επιταφιο και ολοι εφυγαν μεσα στο μισάωρο.Με ενα βιβλιο ο καθενας παραμασχαλα διαβαζαν μιση ωρα πριν δωσουν.
Αυτα ειναι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fotis1993Drama

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Τζίζους :console: Μα τίποτα δε λογαριάζει αυτή???

Κοίταξε, αύριο που θα πάρω την ύλη ο καθηγητής μας έχει επισημάνει τα πιο "ΣΟΣ"... μπορώ να στα πω αν σε βοηθάει καθόλου :/:

Πες τα σοσ ΣΕΜΙΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ε τώρα δε νομίζω να υπάρχει άνθρωπος - μαθηματικός που να σκεφτεί να βάλει απόδειξη από πιθανότητες ή στατιστική σε άτομα που έδωσαν πανελλήνιες το 2011:P
Έχασες. Υπάρχει ο δικός μου. Δεν έχουμε στην ύλη το 1ο κεφάλαιο. Άρα?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Δίααααααααα γράφω φυσική αύριο και θέλω τη βοήθειά σου.


Στο διαγώνισμα που είχαμε γράψει, είχα διαβάσει ένα 2ωρο κι έγραψα 19, οπότε πόσο δύσκολα να είναι; =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δίααααααααα γράφω φυσική αύριο και θέλω τη βοήθειά σου.
Τι ύλη έχεις παιδί μου? (Χε - βιάζομαι να εξασκήσω το επάγγελμα).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγώ Φυσική δεν είχα διαβάσει 4μηνο και έγραψα 6. :look:
Dia εγώ έχω την παρακάτω ύλη:
1.1 , 1.3 , 1.4.......2.1 , 2.2 , 2.3 , 2.4.......3.1 , 3.3(εκτος παραγραφου:ρυθμοι διασπασης-χρονος υπο/σιασμου.σελ 87-88 )......3.4 (εκτος σελ 91-93).....επισης σελ 1-12 , 35-36 , 50-51 , 67-68, 93-96 ειναι εκτος υλης.....

*.*
Εντωμεταξύ δεν ξέρω αν έχω βιβλίο Ο.ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δίααααααααα γράφω φυσική αύριο
Dia εγώ έχω την παρακάτω ύλη:........ Εντωμεταξύ δεν ξέρω αν έχω βιβλίο Ο.ο
Αυτή είναι και η ύλη των πανελλήνίων. Νομίζω ότι έπρεπε να αφαιρέσeι το 1/3. Το βιβλίο υπάρχει στο ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΙΣΤΙΝΤΟΥΤΟ. Διαβάστε καλά τη θεωρία όλη από το σχολικό. Είναι λίγη και εύκολη. Θα γυρίσω το βράδι κατά τις 21:00 και αν θέλετε θα σας πω ερωτήσεις, ασκήσεις και SOS.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top