Γενικό -  Δεν διαβάζω σωστά: Μπορώ να περάσω εκεί που θέλω;

rockwave

Νεοφερμένος

Ο rockwave αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά είμαι και γω μαθητής της Γ Λυκείου και η μεγαλύτερη μου επιθυμία φέτος είναι να περάσω ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΑΘΗΝΩΝ.Την πήρα αυτή την απόφαση πριν λίγο καιρό και δεν νομίζω οτι θα αλλάξει γιατί θέλω να γίνω και ακαδημαικός καθηγητής.Το πρόβλημα μου είναι άλλο και θέλω την γνώμη σας....άλλωστε κάτι τέτοιο δεν μπορώ να το πώ στους ίδιους μου τους φίλους γιατί θα με κράξουν γι αυτό και ρωτάω εσάς.....:'(.....είμαι ένα παιδί που γενικά είχα μεγάλη αναγνώριση σε όλες τις τάξεις με τους βαθμούς μου...αλλα φέτος αν και διαβαζα απο το καλοκαιρι κ γενικα εκανα ενα διαβασμα δηλ.ξερω πολλα απο οσα εχουμε κανει ως τωρα μην με περασετε για ανιδεο απλα στα τελευταια μου διαγωνισματα εγραψα με αντιγραφη λογω ανασφαλειας αλλα καποια τα ηξερα....εχω χρονο να στρωθω πολυ καλα μεσα στα Χρισουγεννα;;;;να τα βγαλω καλα;;;και να καλυψω κενα;;;;και μετα να συνεχισω τους υπολοιπους μηνες διαβαζοντας πολυ καλα και να καταφερω το στοχο μου ;;;πειτε μου οτι δεν ειναι αργα μπορω να τα καταφερω;;;;;ΒΟΗΘΕΙΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ουσιαστικό είναι, είσαι αδύναμος, δούλεψε τον χαρακτήρα σου καλύτερα και άσε την παιδεία/μόρφωση για λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Rockwave κανε ο,τι μπορεις δωσε τα ολα, δεν ειναι τοσο αργα ακομα εχεις πιθανοτητες αλλα ακομα και αν δεν τα καταφερεις αν θελεις να ξαναδωσεις του χρονου θα ειναι πιο ευκολα. Καλυτερα ομως να προσπαθησεις οσο περισσοτερο μπορεις τωρα πριν να ειναι πολυ αργα.
Οραθακ ελεος με τις αμπελοφιλοσοφιες το παιδι εχει πολυ συγκεκριμενο προβλημα τωρα με στενα χρονικα ορια, σε αυτο πρεπει να επικεντρωθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Rockwave κανε ο,τι μπορεις δωσε τα ολα, δεν ειναι τοσο αργα ακομα εχεις πιθανοτητες αλλα ακομα και αν δεν τα καταφερεις αν θελεις να ξαναδωσεις του χρονου θα ειναι πιο ευκολα. Καλυτερα ομως να προσπαθησεις οσο περισσοτερο μπορεις τωρα πριν να ειναι πολυ αργα.

Του είπες κάτι που δεν ήξερε τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αφου λεει δε ξερει αν εχει χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Αφου λεει δε ξερει αν εχει χρονο.

Δεν παίζει ρόλο αυτό, μπορεί κάποιος να μπορεί σε ένα μήνα να διαβάσει αυτά που άλλοι χρειάζονται 10 μήνες, πάντα θα υπάρχει χρόνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
φυσικα υπαρχει χρονος... δουλεψε οσο περισοοτερο μπορεις απο δω και περα...δεν ειναι αργα.. αλλα μην τα παρατησεις..η γ λυκειου θελει συνεχομενο διαβασμα και επαναληψεις... μονο ετσι θα μπορεσεις να ανταπεξερθεις στις απαιτησεις.... συνεχως να επιμενεις..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν παίζει ρόλο αυτό, μπορεί κάποιος να μπορεί σε ένα μήνα να διαβάσει αυτά που άλλοι χρειάζονται 10 μήνες, πάντα θα υπάρχει χρόνος.


Δεν υπαρχει παντα χρονος οχι, ομως στη συγκεκριμενη περιπτωση εχει ακομα, οποτε δεν υπαρχει λογος να αγχωνεται τοσο, μπορει ακομα να τα καταφερει αν στρωθει. Και αυτο ρωταει ετσι κι αλλιως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά είμαι και γω μαθητής της Γ Λυκείου και η μεγαλύτερη μου επιθυμία φέτος είναι να περάσω ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΑΘΗΝΩΝ.Την πήρα αυτή την απόφαση πριν λίγο καιρό και δεν νομίζω οτι θα αλλάξει γιατί θέλω να γίνω και ακαδημαικός καθηγητής.Το πρόβλημα μου είναι άλλο και θέλω την γνώμη σας....άλλωστε κάτι τέτοιο δεν μπορώ να το πώ στους ίδιους μου τους φίλους γιατί θα με κράξουν γι αυτό και ρωτάω εσάς.....:'(.....είμαι ένα παιδί που γενικά είχα μεγάλη αναγνώριση σε όλες τις τάξεις με τους βαθμούς μου...αλλα φέτος αν και διαβαζα απο το καλοκαιρι κ γενικα εκανα ενα διαβασμα δηλ.ξερω πολλα απο οσα εχουμε κανει ως τωρα μην με περασετε για ανιδεο απλα στα τελευταια μου διαγωνισματα εγραψα με αντιγραφη λογω ανασφαλειας αλλα καποια τα ηξερα....εχω χρονο να στρωθω πολυ καλα μεσα στα Χρισουγεννα;;;;να τα βγαλω καλα;;;και να καλυψω κενα;;;;και μετα να συνεχισω τους υπολοιπους μηνες διαβαζοντας πολυ καλα και να καταφερω το στοχο μου ;;;πειτε μου οτι δεν ειναι αργα μπορω να τα καταφερω;;;;;ΒΟΗΘΕΙΑ

Μπορείς να τα καταφέρεις αρκεί να ξεκινήσεις απο σήμερα σοβαρή δουλειά:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Δεν υπαρχει παντα χρονος οχι, ομως στη συγκεκριμενη περιπτωση εχει ακομα, οποτε δεν υπαρχει λογος να αγχωνεται τοσο, μπορει ακομα να τα καταφερει αν στρωθει. Και αυτο ρωταει ετσι κι αλλιως.

Άμα πάρουμε ότι όλα αυτά που είπε είναι αλήθεια. Τότε έχει ήδη την εμπειρία, ξέρει ήδη όλα αυτά που του μάθανε και του λείπει μισός χρόνος. Δεν θέλει πολύ, απλά ήρθε εδώ να πάρει την δόση του, να του πουν όλοι "μπορείς να τα καταφέρεις, ναι" ότι και να του είπατε τα ξέρει ο ίδιος, αλλιώς δεν θα έκανε τις εισαγωγές με τους φίλους του και τι νόμιζες ότι άμα δεν υπήρχε χρόνος θα τα παρατούσε θα πήγαινε σε κατώτερη σχολή? GOD FORBIT, ήδη ήξερε ότι υπάρχει χρόνος.
Στην ουσία δεν του απάντησες τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά είμαι και γω μαθητής της Γ Λυκείου και η μεγαλύτερη μου επιθυμία φέτος είναι να περάσω ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΑΘΗΝΩΝ.Την πήρα αυτή την απόφαση πριν λίγο καιρό και δεν νομίζω οτι θα αλλάξει γιατί θέλω να γίνω και ακαδημαικός καθηγητής.Το πρόβλημα μου είναι άλλο και θέλω την γνώμη σας....άλλωστε κάτι τέτοιο δεν μπορώ να το πώ στους ίδιους μου τους φίλους γιατί θα με κράξουν γι αυτό και ρωτάω εσάς.....:'(.....είμαι ένα παιδί που γενικά είχα μεγάλη αναγνώριση σε όλες τις τάξεις με τους βαθμούς μου...αλλα φέτος αν και διαβαζα απο το καλοκαιρι κ γενικα εκανα ενα διαβασμα δηλ.ξερω πολλα απο οσα εχουμε κανει ως τωρα μην με περασετε για ανιδεο απλα στα τελευταια μου διαγωνισματα εγραψα με αντιγραφη λογω ανασφαλειας αλλα καποια τα ηξερα....εχω χρονο να στρωθω πολυ καλα μεσα στα Χρισουγεννα;;;;να τα βγαλω καλα;;;και να καλυψω κενα;;;;και μετα να συνεχισω τους υπολοιπους μηνες διαβαζοντας πολυ καλα και να καταφερω το στοχο μου ;;;πειτε μου οτι δεν ειναι αργα μπορω να τα καταφερω;;;;;ΒΟΗΘΕΙΑ

Αν ξεκινήσεις εγκαίρως προλαβαίνεις.....η θεωρητικη ειναι καθαρα διαβασμα οποτε μπορεις.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Άμα πάρουμε ότι όλα αυτά που είπε είναι αλήθεια. Τότε έχει ήδη την εμπειρία, ξέρει ήδη όλα αυτά που του μάθανε και του λείπει μισός χρόνος. Δεν θέλει πολύ, απλά ήρθε εδώ να πάρει την δόση του, να του πουν όλοι "μπορείς να τα καταφέρεις, ναι" ότι και να του είπατε τα ξέρει ο ίδιος, αλλιώς δεν θα έκανε τις εισαγωγές με τους φίλους του και τι νόμιζες ότι άμα δεν υπήρχε χρόνος θα τα παρατούσε θα πήγαινε σε κατώτερη σχολή? GOD FORBIT, ήδη ήξερε ότι υπάρχει χρόνος.
Στην ουσία δεν του απάντησες τίποτα.

Ωχου και τι με νοιαζει μωρε τωρα καθεσαι και αναλυεις σιγα το πραγμα. Οκ θελει επιβεβαιωση, τι με νοιαζει, δε θα κατσω να λυσω τα προβληματα του καθενος αν εχει...


διορθωση: forbid ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κουνελι

Νεοφερμένος

Η γιωτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
MΠΟΡΕΙΣ ΑΦΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕς ΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕ ΦΟΒΗΘΗΚΕΣ ,ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ.ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΘΑ ΑΝΤΑΜΕΙΦΘΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΚΟΛΛΑΣ ΣΕ ΝΟΥΜΕΡΑ .ΚΟΛΛΑ ΣΤΟΝ ΣΤΟΧΟ.
ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ,ΜΠΟΡΕΙΣ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kobe bryant

Νεοφερμένος

Ο kobe bryant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
φιλε εχεις χρονο να ανατρεψεις την κατασταση.just do it.everything you need is already inside you. μονο αν μπορεσεις να αντιμετωπισεις με τον ιδιο ακριβως τροπο την καταστροφη και τον θριαμβο θα γινεις πραγματικος αντρας!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouska

Νεοφερμένος

Η marouska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
κι εγω στην ιδια φαση βρισκομαι φιλε,επισης θεωρητικη,επισης εχω βαλει στοχο καποια σχολη,κι επιπλεον νιωθω και για δικους μου λογους πως δεν με παιρνει να μην περασω φετος (αν και δινω πρωτη φορα) ......αυτο με την αντιγραφη το εχω κανει κι εγω τωρα τελευταια,ειδικα απο ανασφαλεια.κι ειμαι σιγουρη οτι αν δεν το ειχα κανει θα σιγα σιγα θα μου ερχοταν στο μυαλο η σωστη απαντηση και θα εγραφα... τελως παντων,ακουω απο παντου φετος οτι οσα πιο πολλα λαθη κανουμε τοσο πιο πολλα θα μας μεινουν στο τελος.κι ειδικα στην κατευθυνση μας το ζητουμενο δυστυχως ειναι να κατανοησεις φυσικα αλλα και να απομνημονευσεις οσα περισσοτερα μπορεις.δεν ειναι ακατορθωτο,κι αφου εχεις παρει αποφαση πλεον,το μονο που μενει ειναι να το παλεψεις.ελπιζω να πεισω κι εμενα στο τελος,και να στρωθω...:P ολους μας περιμενει γερο διαβασμα τα χριστουγεννα! οσο για τους υπολοιπους,με το να μαλωνετε και να λετε αυτονοητα η μη πραγματα,το ξερετε φυσικα οτι ΔΕΝ βοηθατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
κι εγώ έχω μερικά κενά και με στεναχωρει αυτο. ομως αν ξεκινησει σοβαρό διάβασμα από τα χριστούγεννα όλα καλύπτονται! επισης η τρίτη λυκείου διαφερει κατα πολυ στις απαιτησεις που εχει απο όλες τις άλλες ταξεις. πρεπει να δουλεύεις αλλιώς, πιο συστηματικά πιο μεθοδικά ώστε να βγει το καλυτερο αποτέλεσμα στο γραπτό σου. δεν αρκει να έχεις διαβάσει τα ερμηνευτικά π.χ. αλλα να ξέρεις να τα αναπαράγεις με εύστοχο τρόπο. δεν αρκεί να ξέρεις ιστορία αλλά να την κατανοείς σε βάθος προκειμένου να έρθεις αντιμέτωπος με όποια πηγη σου βαλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiaaa

Νεοφερμένος

Η σόφη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά είμαι και γω μαθητής της Γ Λυκείου και η μεγαλύτερη μου επιθυμία φέτος είναι να περάσω ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΑΘΗΝΩΝ.Την πήρα αυτή την απόφαση πριν λίγο καιρό και δεν νομίζω οτι θα αλλάξει γιατί θέλω να γίνω και ακαδημαικός καθηγητής.Το πρόβλημα μου είναι άλλο και θέλω την γνώμη σας....άλλωστε κάτι τέτοιο δεν μπορώ να το πώ στους ίδιους μου τους φίλους γιατί θα με κράξουν γι αυτό και ρωτάω εσάς.....:'(.....είμαι ένα παιδί που γενικά είχα μεγάλη αναγνώριση σε όλες τις τάξεις με τους βαθμούς μου...αλλα φέτος αν και διαβαζα απο το καλοκαιρι κ γενικα εκανα ενα διαβασμα δηλ.ξερω πολλα απο οσα εχουμε κανει ως τωρα μην με περασετε για ανιδεο απλα στα τελευταια μου διαγωνισματα εγραψα με αντιγραφη λογω ανασφαλειας αλλα καποια τα ηξερα....εχω χρονο να στρωθω πολυ καλα μεσα στα Χρισουγεννα;;;;να τα βγαλω καλα;;;και να καλυψω κενα;;;;και μετα να συνεχισω τους υπολοιπους μηνες διαβαζοντας πολυ καλα και να καταφερω το στοχο μου ;;;πειτε μου οτι δεν ειναι αργα μπορω να τα καταφερω;;;;;ΒΟΗΘΕΙΑ


κ εγω χαλαρωσα τους τελευταιους 2 μηνες λογω προβληματων υγειας!
αλλα τα χροστουγεννα εχω σκοπο να καθισω να διαβασω πολυ κ να καλυψω μερικα κενα!το θεμα ειναι πως οπως παρουσιαζεις τα πραγματα φαινεται πως εισαι μαθητης/-τρια που δεν εχεις κενα!. σου χρειαζεται νομιζω λιγη αυτοπεποιθηση!κ τωρα τα χριστουγεννα προσπα8ησε να αρπαξεις την ευκαιρια που σου δινεται κ να τα αναπληρωσεις...
δεν ειναι κακο να εχουμε ανασφαλειες, να νιωσουμε πιεσμενοι, να χαλαρωσουμε λιγο, να βγουμε... απλα σε ολα αυτα πρεπει να υπαρχει μετρο!. νομιζω πως δεν εχεις χασει τιποτα! εγω στοχευω πιο ψηλα απο φιλολογια... ξερω οτι θα χασω αρκετα μαθηματα(λογω προβληματων υγειας)παρ ολα αυτα θα αναπληρωσω τα χριστουγεννα κενα(εχω βγαλει ηδη προγραμμα διαβασματος-4ωρες το πρωι κ 3 το απογευμα) κ μετα απ τα χριστουγεννα θα προσπαθησω να διαβαζω ωστε να μην δημιουργηθουν αλλα κενα!
1 εχω να σου πω:δεν εχεις χασει ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα! πιστεψε στον εαυτο σου κ κατσε τα χριστουγεννα να αναπληρωσεις κενα...μετα απ τα χριστουγεννα δεν εχεις αλλη ευκαιρια να κανεις τοσο καλη επαναληψη!κανε ομως σοβαρο διαβασμα! παρ τα ολα απ την αρχη.... εχεις χρονο....!! καλη συνεχεια:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top