Λογοτεχνία: Περί απαντήσεων θεμάτων

Raziel

Νεοφερμένος

Ο Raziel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Σε αυτό το site δίνονται,αν δείτε,τα θέματα και οι απαντήσεις των πανελληνίων του 2008.
Στη Λογοτεχνία δίνονται οι απαντήσεις από τον εκπαιδευτικό οργανισμό "ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ" και μάλιστα όσον αφορά το παράλληλο κείμενο του Άθου Δημουλά αναφέρει ότι είναι αρνητικό για αυτό του Καβάφη,ότι είναι αντίθετο,ενώ καθηγητές που έχω ρωτήσει μου είπαν ότι είναι θετικό και ότι έτσι και γραψε κάποιος,πως είναι αρνητικό θα χάσει 3 μονάδες στις 20 αυτομάτως.

Οι απαντήσεις που δίνονται εδώ είναι σίγουρα σωστές;Εγώ έγραψα ότι είναι αρνητικό και χάρηκα που είδα αυτή την απάντηση εδώ,αλλά δεν ξέρω αν είναι σωστή και κοινώς αποδεκτή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
χωρίς να θέλω να σε στενοχωρήσω οι Ορίζοντες είναι το μόνο φροντιστήριο που έχει αυτήν την άποψη.΄Ολα τα άλλα βλ. Πουκαμισάς κλπ που δημοσιεύουν απαντήσεις αλλά και το φροντιστήριο του αδελφού μου που μίλησε μετά τις εξετάσεις για να τσεκάρει τις απαντήσεις του, ισχυρίζονται το αντίθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raziel

Νεοφερμένος

Ο Raziel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Σωστα!Μονο που απο τη στιγμη που υπαρχει αυτη η αποψη-εστω και απο ενα φροντιστηριο-σημαινει οτι δεν ειναι οπωσδηποτε λανθασμενη..Ετσι και αλλιως δεν ζητουσε συγκριση αλλα τις αναφορες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piper_h

Νεοφερμένος

Η piper_h αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Μα δεν ζητουσε καν να πουμε αν ηταν θετικος η αρνητικος απεναντι στον καβαφη,ζητουσε της αναφορες στον Καισαριωνα..συν τις αλλοις πως μπορει να ειναι αρνητικος αφου επιρεαζεται απο τον καβαφη,αφου το ποιημα κατατασεται στα καβαφογενη ποιηματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raziel

Νεοφερμένος

Ο Raziel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Για να μη γραψω ολοκληρη την απαντηση,θα σε παραπεμψω στην απαντηση του φροντιστηριο "ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ".Και εδω στο ischool αν πας στις απαντησεις θεματων αυτο εχει..Εγραψα ακριβως οτι εγραψε και αυτο το φροντιστηριο..

Αλλα και παλι απο τη στιγμη που λες,οτι ζητουσε τις αναφορες μονο,τοτε γιατι να μου κοψουν;Τις εγραψα ολες τις αναφορες..Πιστευω το πολυ-και αν-να μου κοψουν να ειναι 1 μοναδα στις 4 που επιανε..Μα εγραψα ολες τις αναφορες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top