Γενικές απορίες και προβλήματα σχετικά με την DSL

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
γιατι δεν κοιτας κανενα αλλο πακετακι ... π.χ. της altecnet ... γενικα να αποφευγεις την οτενετ και τον οτε σου προτεινω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Βασικα επειδη ειμαι ψιλοασχετη με αυτα ειπα να μην αρχισω να ψαχνω παντου και μπλεχτω.. Μου φανηκε πολυ καλη η προσφορα του οτε! Γιατι λες να τον αποφευγω? Επισης δεν ειμαι σιγουρη κατα ποσο τα δικτυα των αλλων εταιρειων θα φτανουν εδω που μενω....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
απο την στιγμη που φτανει ο οτε φτανουν και τα αλλα ... απο τι βλεπω ... οντως ειναι πολυ καλη προσφορα, αυτη του οτε!

Αλλα κοιτα και αυτη εδώ

Τα πακετα να ξερεις ενα παγιο εχουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από io-io:
Λοιπον, μου ειπαν στον ΟΤΕ οτι η 384 ειναι 22.5 ευρω το μηνα, (προσφορα Conn-X νομιζω) χωρις ογκοχρεωση, ελαχιστη διαρκεια παραμονης 6 μηνες, δωρεαν εγκατασταση και εξοπλισμος! Καπου διαβασα εδω για 2 παγια και μπερδευτηκα παλι... Τι λετε?
Θα σου πρότεινα το onDSL Kit της OTEnet.
Κοστίζει 82ευρώ και έχεις Internet 512kbps x4 μήνες + τον εξοπλισμό, ενώ μετά τους 4 μήνες ξεκινάς να πληρώνεις πάγιο 20,50ευρώ το μήνα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Ποιοί έχετε σύνδεση Forthnet ? Είστε ευχαριστημένοι ρε παιδιά ? Εγώ μέχρι τώρα είχα otenet και αν και ήταν πανάκριβη ήμουν απόλυτα ευχαριστημένη από την υπηρεσία...Με την ευκαιρία μιας μετακόμισης είπα να αλλάξω σύνδεση και να βάλω forthnet για την οποία άκουσα καλά λόγια ...Μόλις σήμερα ενεργοποιήθηκε η σύνδεση μου (μετά από μεγάαααλη καθυστέρηση !) και το έχω μετανιώσει ... Κατ'αρχήν ενώ έχω πάρει πακέτο με ταχύτητα 512 kb , σερφάρω πολύ πιο αργά σε σύγκριση με τα 384 kb της otenet :confused: Eπίσης σtα speed test είχα ταχύτητα dowload 20 kb/sec k upload 10 kb/sec τη στιγμή που με τα 384 της otenet είχα 35 κ 15 :confused:
Η προσφρορά ήταν 120 ή 150 Ε ( δε θυμάμαι ακριβώς ,στις 2 Ιουνίου αγόρασα το πακέτο) για όλο το χρόνο !

Το χω μετανιώσει τελικά ..εσείς είστε ευχαριστημένοι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3nt0r

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από plain:
Ποιοί έχετε σύνδεση Forthnet ? Είστε ευχαριστημένοι ρε παιδιά ? Εγώ μέχρι τώρα είχα otenet και αν και ήταν πανάκριβη ήμουν απόλυτα ευχαριστημένη από την υπηρεσία...Με την ευκαιρία μιας μετακόμισης είπα να αλλάξω σύνδεση και να βάλω forthnet για την οποία άκουσα καλά λόγια ...Μόλις σήμερα ενεργοποιήθηκε η σύνδεση μου (μετά από μεγάαααλη καθυστέρηση !) και το έχω μετανιώσει ... Κατ'αρχήν ενώ έχω πάρει πακέτο με ταχύτητα 512 kb , σερφάρω πολύ πιο αργά σε σύγκριση με τα 384 kb της otenet :confused: Eπίσης σtα speed test είχα ταχύτητα dowload 20 kb/sec k upload 10 kb/sec τη στιγμή που με τα 384 της otenet είχα 35 κ 15 :confused:
Η προσφρορά ήταν 120 ή 150 Ε ( δε θυμάμαι ακριβώς ,στις 2 Ιουνίου αγόρασα το πακέτο) για όλο το χρόνο !

Το χω μετανιώσει τελικά ..εσείς είστε ευχαριστημένοι ?
Εγώ εκτός απο τον αρχικό χρόνο της ενεργοποίησης που με τσάντισε ιδιαίτερα(15 εργάσιμες ημέρες) δεν είχα άλλο πρόβλημα, με 512 έχω μέσο όρο download 54 kb/s και upload 13 kb/s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
m3ntor σε ποιά περιοχή μένεις ? Η εξήγηση που μου έδωσε εμένα η Forthnet είναι ότι πιθανώς φταίει για αυτές τις ταχύτητες το δίκτυο της περιοχής μου ...
Σκέφτηκα τώρα εγώ μήπως αν αλλάξω μόντεμ και πάρω ένα της προκοπής ( γιατί όπως άκουσα αυτό που έιχε μέσα το πακέτο δεν είναι και το καλύτερο) θα δω βελτίωση ? Η δεν επηρεάζει το μόντεμ την ταχύτητα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Καταα 75% για εμενα φταιει ο Ote (το dslam) ... Και δυστυχως ομως ακομη και δεν φταιει αυτο η αλλαγη modem δεν θα βοηθησει! Παντως εγω οταν ειχα forthnet ημουν απολυτα ευχαρηστημενος, για αλλους λογους εφυγα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
και γω, χρόνια τώρα με forthnet είμαι και δεν έχω κανένα πρόβλημα....
είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη και από ταχύτητες αλλά και από εξυπηρέτηση (στο τεχνικό τμήμα τουλάχιστον όποτε έχω χρειαστεί)
Τώρα σχετικά με τις 15 μέρες.... και μένα μου είχαν πει 15 μέρες για αλλαγή στο σπίτι από ISDN σε DSL και τελικά είχα τη σύνδεση σε μια βδομάδα...
Μάλλον το 15 μέρες είναι το μάξιμουμ τους βάσει του φόρτου εργασίας τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Άλλος ένας ευχαριστημένος πελάτης της forthnet εδώ.Όποια προβλήματα είχα μέχρι τώρα, οφείλονταν στο δίκτυο του ΟΤΕ.Πχ την αναβάθμιση της γραμμής από ISDN se DSL δεν την κάνει η forthnet, άρα ο ΟΤΕ ήταν που καθυστέρησε ένα μήνα. (Αν δεν είχε καθυστερήσει πάντως, τώρα δε θα είχα dsl :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Εκανε κατι ψιλα προβλήματα σε εμενα αλλα ηταν περιστασιακα, οποτε γενικά έχω καλή γνώμη.
Ο κύριος λόγος που αλλαξα στην αντίστοιχα καλή ACN ήταν γιατι κοβει το traceroute (ναι το ξέρω οτι έτσι προφυλάσσεσαι απο DoS αλλα το θέλω το traceroute).

edit: την παινεψα και την γκαντέμιασα, κανει κονξες ο DNS server της :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αυτη την στιγμη απο forthnet adsl ειμαι και ολα μια χαρα ... και μαλλιστα την μοιραζομαστε 2 ατομα την συνδεση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Αυτη την στιγμη απο forthnet adsl ειμαι και ολα μια χαρα ... και μαλλιστα την μοιραζομαστε 2 ατομα την συνδεση :)


Και μεις την μοιραζόμαστε από χτες!
Κάναμε ένα μικρό οικιακό δίκτυο :P και δοκιμάσαμε χτες να είναι online Και το laptop και το ΝΕΟ ολοκαίνουργιο Pc μας :clapup:


δεν έχουμε κανένα πρόβλημα.... όλα πάνε μια χαρά ρολόι:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Εκανε κατι ψιλα προβλήματα σε εμενα αλλα ηταν περιστασιακα, οποτε γενικά έχω καλή γνώμη.
Ο κύριος λόγος που αλλαξα στην αντίστοιχα καλή ACN ήταν γιατι κοβει το traceroute (ναι το ξέρω οτι έτσι προφυλάσσεσαι απο DoS αλλα το θέλω το traceroute).

edit: την παινεψα και την γκαντέμιασα, κανει κονξες ο DNS server της :redface:
Εμενα μια χαρα με κανει traceroute απο το cmd. Απο forthnet είμαι τώρα :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
forthnet κι εγω, κανενα προβλημα περα απο το κλασσικο της καθυστερησης...
ληγει σε μια βδομαδα, θα ανανεωσω αφοτου επιστρεψω ελλαδα παλι, και δεν ξερω ακομα τι θα βαλω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
εγώ πήγα χθες στο γερμανό για adsl 512 (117? για 5 μήνες)και είπαν σε 10 εργάσιμες θα είναι οκ της φορθνετ
μου την πενεψε πολύ η υπάλληλος(είναι και φίλη μου) αυτη έχει και η φίλη μου και είναι πολύ ευχαριστημένη
οπότε αυριο πάω να την αγοράσω:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
εγώ πήγα χθες στο γερμανό για adsl 512 (117? για 5 μήνες)και είπαν σε 10 εργάσιμες θα είναι οκ της φορθνετ
μου την πενεψε πολύ η υπάλληλος(είναι και φίλη μου) αυτη έχει και η φίλη μου και είναι πολύ ευχαριστημένη
οπότε αυριο πάω να την αγοράσω:clapup:
Πάντως αν σου πάρει π.χ. 20 μέρες η ενεργοποιήση μην παρεξευτείς. Πάντως δεν θα φταίει η forthnet , ο ote θα φταιει :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
ναι ναι μου το είπαν χθες αλλά για 10 μου είπαν, άντε να το βάλω και αν μπορώ να είμαι με τις ωρες στο στέκι χωρίς να σκέφτομαι τον λογαριασμό:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drteddy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Στην περιοχή που είμαι εγώ με 384/128 είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την ταχύτητα να πέφτει σπάνια κάτω από τα 38 ΚΒ/s. Λίγο τα έχω πάρει -μία φορά που το χρειάστηκα- με το τεχνικό τμήμα που με είχαν στην αναμονή για κανένα 20λεπτο, αλλά μικρό το κακό...

Γενικά πάντως η απόδοση του DSL εξαρτάται από την περιοχή, από το δίκτυο, από το..."πιτάρισμα" του DSLAM κλπ. κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
εγω πάντως είμαι ευχαριστημένη είχα και πιο παλια αλλά όχι Adsl
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top