Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2012

Roulaki teacher

Νεοφερμένος

Η Roulaki teacher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Ναι, το New Generation Practice Tests είναι όντως πιο δύσκολο. Υπομονή, λίγοι μήνες ακόμα... :P

Εσείς ποια practice tests κάνετε συνήθως στους μαθητές σας?

1. Μου μιλας στο ενικο
2. Εξαρταται τους μαθητες και το χρονικο διαστημα που εχω για τον καθε μαθητη
3. ECpe Tests 1, 2 , 3 Virginia Evans
Burlington practice Tests Book 1,2
All Stars Practice Tests
Practice Tests Book HAU
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
1. Μου μιλας στο ενικο
2. Εξαρταται τους μαθητες και το χρονικο διαστημα που εχω για τον καθε μαθητη
3. ECpe Tests 1, 2 , 3 Virginia Evans
Burlington practice Tests Book 1,2
All Stars Practice Tests
Practice Tests Book HAU

1. :P
2,3. Χρήσιμες οι προτάσεις και για άλλα μέλη.

.....................................................................................

Προς τους υποψηφίους: Διαβάστε National Geographic και Kathimerini, βοηθάει ιδιαίτερα.

.....................................................................................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
1. :P
2,3. Χρήσιμες οι προτάσεις και για άλλα μέλη.

.....................................................................................

Προς τους υποψηφίους: Διαβάστε National Geographic και Kathimerini, βοηθάει ιδιαίτερα.

.....................................................................................

Προσωπικά διαβάζω CNN, BBC America και New York Times :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
πφ :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Ερώτηση (:P): Για writing μαθαίνετε κάποιες στάνταρ εκθέσεις, π.χ. περιβάλλον κλπ? Επίσης, υπάρχει κάποιο σχετικό site για να πάρουμε ιδέες για ποικίλα θέματα?


Τελικά τι θα κάνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Ερώτηση (:P): Για writing μαθαίνετε κάποιες στάνταρ εκθέσεις, π.χ. περιβάλλον κλπ? Επίσης, υπάρχει κάποιο σχετικό site για να πάρουμε ιδέες για ποικίλα θέματα?



Τελικά τι θα κάνεις?

Ε δεν θα έλεγα ότι παπαγαλίζω κι όλας αλλά κάποια points πρέπει να τυπωθούν.
Πολύ για την έκθεση βοήθησε το Skills Builder της Diane Flanel Piniaris, έχει 5 ενότητες: Perpectives on Personality, Flora & Fauna, Health and Medicine, Environmenalism , Technological Transitions. Έχει πολλά κείμενα και γενικά παίρνεις πολλές γνώσεις για να χρησιμοποιήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daphne123

Νεοφερμένος

Η daphne123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δίνω πιθανότατα ECPE τον Νοέμβριο. :'( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Δίνω πιθανότατα ECPE τον Νοέμβριο. :'( :'(


και εγω ελεγα για Νοέμβριο αλλα δεν νιωθω ετοιμη. Πηγαινα ενα χρονο φροντ αλλα θα σταματησω.. και θα κανω ιδιαιτερα μεχρι τον Μαιο. Εχω πολλα στο κεφαλι μου :( Ολα μαζεμενα μου επεσαν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Ερώτηση (:P): Για writing μαθαίνετε κάποιες στάνταρ εκθέσεις, π.χ. περιβάλλον κλπ? Επίσης, υπάρχει κάποιο σχετικό site για να πάρουμε ιδέες για ποικίλα θέματα?



Τελικά τι θα κάνεις?


Πάω για Μαιο. Θα κανω χαλαρο 2ωρι την βδομαδα ιδιαιτερο.. Δεν ενιωθα ετοιμη! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Και γω μάλλον θα δώσω ECPE το Νοέμβριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.

giotis1985

Νεοφερμένος

Ο PANAGIOTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
αυτο το σαιτ ειναι οτι πρεπει για προετοιμασια https://www.sciencedaily.com/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά, έχω 3 χρόνια που πήρα το ECPE και επειδή βλέπω πως λέτε για το λεξιλόγιο, είπα να σας πω κι εγώ την εμπειρία μου.
Εμένα, πάντα στο proficiency πάντα μεγάλος εφιάλτης ήταν το λεξιλόγιο. Ήταν δύσκολο και ατελείωτο. Είχα τελειώσει πολλά βιβλία, πάρα πολλά(ενάμιση χρόνο προετοιμασία έκανα) και πάλι έβρισκα συνέχεια καινούργιες λέξεις. Δεν μπορώ να πω, έβρισκα και μερικές που τις ήξερα αλλά... Οκ, καταλάβατε. Το θέμα είναι ότι τις λέξεις που μάθαινα, δεν τις ξεχνούσα. Αλλά με είχε φάει το άγχος για το λεξιλόγιο που θα μας έβαζαν την ημέρα της εξέτασης.
Μία βδομάδα πριν τις εξετάσεις, μας είπε η καθηγήτρια πως όταν έδινε αυτή, γελούσε όταν είδε τι λεξιλόγιο της είχαν βάλει. Ήταν εύκολο. Στην αρχή, νόμιζα ότι μας το είπε για να μας ξεανγχώσει. Μας διαβεβαίωσε δε ότι το λεξιλόγιο που θα βλέπουμε θα ήταν εύκολο.
Πράγματι, έτσι κι έγινε. Το λεξιλόγιο ήταν εύκολο. Ήταν εύκολο για μένα που είχα διαβάσει. Δεν ήταν για τους συμμαθητές μου που ήταν τουρίστες στο φροντιστήριο. Με αυτό, δε θέλω να επαινέσω τον εαυτό μου αλλά να σας πω ότι τα πράγματα, την ημέρα της εξέτασης, δεν είναι και τόσο τραγικά. Πολύ απλά, δεν ήταν εκείνο το λεξιλόγιο που, ακόμα κι αν έχεις ρίξει του κόσμου το διάβασμα, δε θα το ξέρεις. Ήταν λέξεις "βασικές" του proficiency που αν κάποιος έχει διαβάσει, σίγουρα θα τις ξέρει.
Ελπίζω να κατάφερα να σας εξηγήσω αυτό που ήθελα να πω. Τώρα αν μέσα σε 3 χρόνια έχουν αλλάξει τα πράγματα, αυτό δεν το γνωρίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Παιδιά πώς κάνουμε εγγραφή (για μεμονωμένο)? Αν μπορεί κάποιος να μου γράψει την διαδικασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.

magdast

Νεοφερμένος

Η MAGDA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά,
Και εγώ δίνω φέτος το Δεκέμβρη michigan proficiency.Ξεκίνησα τον προηγούμενο Δεκέμβριο από επίπεδο Lower τον Ιούνιο έδωσα το Advanced.Τώρα συνεχίζω για proficiency.Τα βιβλία που θα ξεκινήσω αυτή τη φορά είναι το On course ,Writing skills και Grammar and Structure του Γρίβα.Γενικά ξέρω οτι ρισκάρω πολύ αλλά κάτι άκουσα οτι αλλάζει το proficiency και θα μοιάζει με το advanced που έδωσα αλλά σε πιο δύσκολο επίπεδο.Η αλήθεια είναι οτι το advanced μου φάνηκε παλούκι οπότε ας το πάρουμε όσο είναι καιρός!!!!!!:worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
Παράταση προθεσμίας υποβολής αιτήσεων για τις εξετάσεις ECPE Νοεμβρίου 2012, ECCE Δεκεμβρίου 2012, BCCE και ALCE
https://xenesglosses.eu/2012/09/ecpe-2012-ecce-2012-bcce-alce-2013/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Παιδιά, έχω 3 χρόνια που πήρα το ECPE και επειδή βλέπω πως λέτε για το λεξιλόγιο, είπα να σας πω κι εγώ την εμπειρία μου.
Εμένα, πάντα στο proficiency πάντα μεγάλος εφιάλτης ήταν το λεξιλόγιο. Ήταν δύσκολο και ατελείωτο. Είχα τελειώσει πολλά βιβλία, πάρα πολλά(ενάμιση χρόνο προετοιμασία έκανα) και πάλι έβρισκα συνέχεια καινούργιες λέξεις. Δεν μπορώ να πω, έβρισκα και μερικές που τις ήξερα αλλά... Οκ, καταλάβατε. Το θέμα είναι ότι τις λέξεις που μάθαινα, δεν τις ξεχνούσα. Αλλά με είχε φάει το άγχος για το λεξιλόγιο που θα μας έβαζαν την ημέρα της εξέτασης.
Μία βδομάδα πριν τις εξετάσεις, μας είπε η καθηγήτρια πως όταν έδινε αυτή, γελούσε όταν είδε τι λεξιλόγιο της είχαν βάλει. Ήταν εύκολο. Στην αρχή, νόμιζα ότι μας το είπε για να μας ξεανγχώσει. Μας διαβεβαίωσε δε ότι το λεξιλόγιο που θα βλέπουμε θα ήταν εύκολο.
Πράγματι, έτσι κι έγινε. Το λεξιλόγιο ήταν εύκολο. Ήταν εύκολο για μένα που είχα διαβάσει. Δεν ήταν για τους συμμαθητές μου που ήταν τουρίστες στο φροντιστήριο. Με αυτό, δε θέλω να επαινέσω τον εαυτό μου αλλά να σας πω ότι τα πράγματα, την ημέρα της εξέτασης, δεν είναι και τόσο τραγικά. Πολύ απλά, δεν ήταν εκείνο το λεξιλόγιο που, ακόμα κι αν έχεις ρίξει του κόσμου το διάβασμα, δε θα το ξέρεις. Ήταν λέξεις "βασικές" του proficiency που αν κάποιος έχει διαβάσει, σίγουρα θα τις ξέρει.
Ελπίζω να κατάφερα να σας εξηγήσω αυτό που ήθελα να πω. Τώρα αν μέσα σε 3 χρόνια έχουν αλλάξει τα πράγματα, αυτό δεν το γνωρίζω.
μπραβο συμφωνω μαζι σου:Dκαι εγω ειχα μαθει παρα πολλες λεξεις υπερβολικα πολλες και δεν τις ξεχνουσα και ακουγα να λενε κατι καθηγητριες της πλακας οτι στις εξετασεις υπαρχει περιπτωση να μην ξερουμε σχεδον καμια.αυτο συμβαινει αμα δεν εχεις κανει σωστη προετοιμασια.εγω βεβαια δεν αγχωνομουνα γιατι πιστευα οτι στις εξετασεις θα τα παω καλα αφου εμαθα τοσες λεξεις οπερ και εγενετο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

magdast

Νεοφερμένος

Η MAGDA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Βασικά πιστεύω οτι ίσως άθελα τους οι καθηγητές αγχώνουν!Το θέμα είναι ένα :αν έχεις διαβάσει τι να φοβηθείς ή να αγχωθείς.Εντάξει ίσως αγχος να υπάρχει μέχρι να δεις τα θέματα!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top