Δυσκολία της ειδικότητας οικονομικών στο ΕΠΑΛ

ανεμοδουρα

Νεοφερμένος

Η ανεμοδουρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
αυτο που γραφει κ ο τιτλος!ευκολη η λογιστικη στο επαλ?δεν μου αρεσει να ασχοληθω με κατι αλλο στο μελλον αλλα με ανησυχουν λιγο τα μαθηματικα γιατι ειμαι αδυναμη κ δεν ξερω αν θα τα καταφερω κ στο σχολειο αλλα κ στις πανελληνιες....θα ηθελα τη γνωμη κ τη πολυτιμη βοηθεια σας γιατι ο χρονος με πιεζει πολυ κ πρεπει να παρω μια τελικη αποφαση!ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
δεν ειναι καθολου δυσκολη ! Βεβαια αναλογως το ατομο..εγω παντως δεν συναντησα καμια ιδιαιτερη δυσκολια.. θελει βασικα μαθηματικα..προσθεση,αφαιρεση και τετοια... μην νομιζεις οτι ειναι τα τρομερα μαθηματικα...εγω αγαπω την λογιστικη και θελω την κανω επαγγελμα..αμα σου αρεσει και εσενα προσπαθησε το! Και εγω ηταν να παω γενικο αλλα τελευταια στιγμη αλλαξα..και δεν το μετανιωσα ποτε !φυσικα η επιλογη ειναι δικη σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανεμοδουρα

Νεοφερμένος

Η ανεμοδουρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου αλλα εχω μαθει οτι για να πας λογιστικη πρεπει να εισαι αστερι στα μαθηματικα κ να σου πω την αλη9εια οτι στεναχωρηθηκα πολυ!εσυ τι ταξη πας?πως σου φαινονται γενικα τα μαθηματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ampalea4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
ενας φίλος μου μου εχει πει ότι δεν ειναι δυσκολη, αλλά θέλει διάβασμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανεμοδουρα

Νεοφερμένος

Η ανεμοδουρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου πανο!!!!ειμαι διατεθημενη να διαβασω παρα πολυ για την επιτευξη του στοχου μου!πιστεψε με!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου αλλα εχω μαθει οτι για να πας λογιστικη πρεπει να εισαι αστερι στα μαθηματικα κ να σου πω την αλη9εια οτι στεναχωρηθηκα πολυ!εσυ τι ταξη πας?πως σου φαινονται γενικα τα μαθηματα?

σιγα ρε το αστερι.. με το κομπιουτερακι και στο εξελ κανουν τις πραξεις.. ειπαμε.τι νομιζεις οτι καθονται και τα υπολογιζουν με το μυαλο 5 ωρες;;δεν πρεπει να εισαι τοσο ασχετος που να μην ξερεις ποσο κανει 2+2 αλλα οχι και ετσι.. βεβαια δεν ξερω πως ειναι η λογιστικη στα ΤΕΙ και στα Πανεπιστημια.. παντως πανω κατω τα ιδια κανουν μου ειπε η καθηγητρια.. απογραφη,ημερολογιο,ισολογισμο κλπ..
ποιος σε τρομαξε τοσο πολυ? εγω τελειωνω φετος.. και τα μαθηματα μου φαινονται καλα..θελουν βεβαια διαβασμα..δινω πανελληνιες και τωρα σκουρα τα πραγματα..εχει διαβασμα..πολυ.. βεβαια ευχαριστω τον ΘΕΟ γιατι ειναι 4 και οχι 6 ή 7 που ειναι στα γενικα..αλλα παλι και τα 4 θελουν δουλεια.. ομως ειναι ενδιαφεροντα..γιατι μαθαινω κατι που μ'αρεσει..και εχει αμεση σχεση με αυτο που θελω να ασχοληθω μετα ..οποτε..ΥΠΟΜΟΝΗ !!!:):) 3η γυμνασιου πας εσυ,ε?

σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου πανο!!!!ειμαι διατεθημενη να διαβασω παρα πολυ για την επιτευξη του στοχου μου!πιστεψε με!

αυτο ειναι το πιο σημαντικο..και προσεξε μην επηρεαστεις απο τους αλλους..γιατι μπορει να υπαρχουν καποιοι που θα ειναι του χαβελε γιατι δεν εχουν στοχους σαν και 'σενα !:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ανεμοδουρα

Νεοφερμένος

Η ανεμοδουρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
οχι πρωτη λυκειου παω κ ενταξει απλες πραξεις που λες ειναι γελοιες δεν λεω...σ ευχαριστω πολυ που με καθυσηχασες!καποιοι συμμαθητες μου με τρομοκρατησαν κ προσφατα ενας ξαδερφος μου που μου ειπε: αν δεν εισαι καλη στα μαθηματικα μακρυα κ ξεμακρα απ τη λογιστικη!οπως καταλαβαινεις δεν θελει κ πολυ να απελπιστεις!ευτυχως που υπαρχει κ το φορουμ γιατι δεν την εβγαζα καθαρη!μου αρεσει πολυ το επαγγελμα του λογιστη κ δεν θα ηθελα να κανω κατι αλλο στο μελλον....κ παλι σ ευχαριστω!στειλε μου μηνυμα οταν δωσεις πανελληνιες κ μετα για να μαθω πως τ πηγες!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
οχι πρωτη λυκειου παω κ ενταξει απλες πραξεις που λες ειναι γελοιες δεν λεω...σ ευχαριστω πολυ που με καθυσηχασες!καποιοι συμμαθητες μου με τρομοκρατησαν κ προσφατα ενας ξαδερφος μου που μου ειπε: αν δεν εισαι καλη στα μαθηματικα μακρυα κ ξεμακρα απ τη λογιστικη!οπως καταλαβαινεις δεν θελει κ πολυ να απελπιστεις!ευτυχως που υπαρχει κ το φορουμ γιατι δεν την εβγαζα καθαρη!μου αρεσει πολυ το επαγγελμα του λογιστη κ δεν θα ηθελα να κανω κατι αλλο στο μελλον....κ παλι σ ευχαριστω!στειλε μου μηνυμα οταν δωσεις πανελληνιες κ μετα για να μαθω πως τ πηγες!!!:)

παντως πολλοι θεωρουν την λογιστικη βαρετη..και τους λογιστες βαρετους ανθρωπους :D:D!! Να που συναντησα εσενα που σ'αρεσει η λογιστικη οπως εμενα ! ειναι καλη δουλεια.. και εχει σχετικα καλη αποκατασταση.. αμα εισαι καλος και εργατικος θα ξεχωρισεις !... ωχχχχχχχ Πανελληνιες..εισαι τοσο μα τοσο τυχερη που εχεις ακομα 2 χρονια μπροστα σου.. κατσε να δω τι θα γινει και αμα δεν παω να φουνταρω..θα σου στειλω μνμ.. ελπιζω παντως να εχει αισιο τελος ολο αυτο... και γι'αυτο παω να διαβασω:D:D ! Ο,τι θελησεις στειλε πμ :):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανεμοδουρα

Νεοφερμένος

Η ανεμοδουρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ολα καλα θα πανε σιγουρα!σου εχω εμπιστοσυνη!!τη λατρευω την λογιστικη κ δν θεωρω σε καμια περιπτωση πως ειναι βαρετη κ ουτε οι λογιστες ειναι βαρετοι ανθρωποι!!!η λεξη βαρετος ειναι υποκειμενικη εννοια κ δεν παιζει ρολο το επαγγελμα αλλα η προσωπικοτητα του καθενος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top