Πιλοτικό στάδιο σχολιασμού άκυρων αρνητικών ψήφων

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Έριξα από μία αρνητική σχεδόν σε όλα τα ποστ του Γιώργου-34 στο θέμα με τις δουλειές του σπιτιού...

Πρώτη φορά που έριξα κάπου αρνητική από τότε που έκανα εγγραφή στο στέκι αλλά δεν άντεχα άλλο-ή θα τον καταψήφιζα ή θα άρχισα να εξασκώ τα άπταιστα ''γαλλικά'' μου με αυτά που έλεγε! Το βάζω σε αυτό το θρεντ αν και δεν τις θεωρώ καθόλου ''άκυρες'' καθαρά λόγο ποσότητας...δεν είναι θέμα εμπάθειας με τον γιώργο όσο με αυτά που έλεγε και-κυρίως- με τον προσβλητικό τρόπο που τα έλεγε...χωρίς παρεξήγηση!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=515680&postcount=166

-3 κιολας ;...:hmm::confused: αναφερθηκε το "εκτος θεματος" αλλά δε νομιζω να ειναι και πολυ εκτος θεματος. Κι αν ειναι θα το βγαλει η ΟΔ, γιατι τοσο μισος και αλληλοσπαραγμός ; (με κακη θεατρικη ερμηνεια βεβαιως βεβαιως ! :P )

εγώ έριξα αρνητική για τους εξής προφανέστατους(?) λόγους:

1) ΔΕΝ ασκούν ΟΛΕΣ οι γυναίκες ψυχολογική βία με ΑΠΕΙΡΟΥΣ τρόπους. Θεωρώ τον συγγραφέα προκατειλημμένο και ισοπεδωτικό

2) Γράφει "Αν ένας παει να σε βιασει αφου είσαι κατα της βιας ,θα του πεις παρακαλω περαστε?"
τώρα συγγνώμη, αυτό είναι ερώτηση έξυπνου ανθρώπου με διάθεση για γόνιμο διάλογο; :wall:

3) γράφει "οι ειρηνοφιλοι απλα γινονται γευμα πιο γρηγορα απο τους άλλους"
δηλαδή σκοτώστε όλους τους άλλους γιατί μπορεί να σε σκοτώσουν αυτοί:hmm:
ζήτω ο πόλεμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=515680&postcount=166

-3 κιολας ;...:hmm::confused: αναφερθηκε το "εκτος θεματος" αλλά δε νομιζω να ειναι και πολυ εκτος θεματος. Κι αν ειναι θα το βγαλει η ΟΔ, γιατι τοσο μισος και αλληλοσπαραγμός ; (με κακη θεατρικη ερμηνεια βεβαιως βεβαιως ! :P )


το ότι έφτασε πάντως το ποστ να έχει αυτή τη στιγμή -6 αρνητικές πάει να πει ότι μόνο άκυρες δεν είναι...
κατ εμέ λοιπόν δεν τίθεται καν θέμα σχολιασμού εδώ μέσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Θέλω να ξέρω ποιοι έβαλαν τις 2 αρνητικές σ'αυτό το πόστ μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Θέλω να ξέρω ποιοι έβαλαν τις 2 αρνητικές σ'αυτό το πόστ μου
εγώ

δεν θεωρώ ότι είναι χιούμορ να χαρακτηρίζεις το παιδί σου ως μούλικο που κάνει μαλακίες, και επίσης δεν σε ξέρω κι από χτες για να σου την έχω "στημένη" και ούτε λέω εξυπνάδες. Το μόνο που είπα είναι ότι μου κάνει εντύπωση το πόσο άσχημα μιλάς για τα παιδιά σου, και εξακολουθώ να το πιστεύω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Κι εγώ.

Για να σου δείξω ότι δεν είναι καθόλου αστείο να παρομοιάζεις τα παιδιά σου με ζώα και να τα βρίζεις, έστω και ελαφρά. Και επειδή βρήκα το ύφος σου αποτυχημένα ειρωνικό, απέναντι στην Palladin.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Και εδώ εσείς τις βάλατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Έλα ρε Μπάγκς, είπαμε να υπάρχει ένα topic όπου θα μπορούμε να ρωτάμε για κάποιες αρνητικές ψήφους που μας φαίνονται άδικες αλλα δεν είναι και για χόρταση! Ήταν σαφές και ξεκάθαρο από την αρχή ότι έγινε για να ρωτάμε μονο για κάποιες ακραίες περιπτώσεις και όχι για να παίρνουμε με της σειρά όλες τις αρνητικές που τρώμε και να ζητάμε τα ρέστα.

Καλο είναι να υπάρχει ένα όριο γιατί παίζει από τις εντελώς άκυρες να πάμε στις λίγο αμφισβητούμενες, από κει σε όλες, και στο τέλος να καταλήξουμε σε διαμαρτυρίες του τύπου "Μα αφού το post μου είναι ένα αριστούργημα γιατί πήρα μονο 3 θετικές ψήφους αντί να το ψηφίσει σύσσωμο όλο το forum και να μου δώσουν το Pulitzer, το Nobel, το Booker και σύνταξη αγωνιστού???..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Σιγά ρε ιντριλ, τραβα και κανα χειροφρενο. Το θριντ έχει 129 ποστ κι εγώ, μαζί με αυτό, για να απάντήσω σε σένα, έχω κάνει μόνο τρία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
το ότι έφτασε πάντως το ποστ να έχει αυτή τη στιγμή -6 αρνητικές πάει να πει ότι μόνο άκυρες δεν είναι...κατ εμέ λοιπόν δεν τίθεται καν θέμα σχολιασμού εδώ μέσα
Το ολο νοημα του τοπικ και των τοσων συζητησεων ειναι ακριβως οτι το ποσες θετικες ή αρνητικες θα παρει ενα ποστ, δεν σημαινει απαραιτητα κατι απο μονο του, για την ποιοτητα και αξια του ποστ αυτου.Επομενως καλυτερα να μην κρινουμε βαση ενος αριθμου, μια και τα κριτηρια (και οι διαθεσεις) ειναι πολλα και διαφορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Θες να πεις ότι 6 διαφορετικά άτομα (χωρις να ξέρουν ο ένας τον άλλο αφού είναι κρυφές οι αρνητικές) ήταν κακοπροαίρετα ταυτόχρονα; How is this possible?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Η διάρκεια του πειράματος παρατείνεται μέχρι τις 10 Σεπτεμβρίου.

Παναγιώτης,
Για την ΟΔ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
@Isiliel : Υπαρχουν 2 εκδοχες : ή δεν καταλαβες τι ειπα, ή κανεις πως δε καταλαβες τι ειπα.

Αν θες εξηγησεις, μαλλον δεν πρεπει εδω. Θα κανω μια ρητορικη ερωτηση : ειναι ασφαλες να ειμαστε απολυτοι για την εγκυροτητα και αξιοπιστια της οποιασδηποτε βαθμολογιας σε καποιο ποστ ; Κρινουμε ολοι παντα τοσο τελεια και δικαια ; think about that for a while..

ΥΓ: το "ταυτοχρονα" δεν εχει νοημα, μια και δεν προκειται για καμια κουφη συμπτωση σχετικη με το χρονο. Σημασια εχει το ποστ και αυτος που το κανε (και ποιοι το διαβασαν).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Lorien με αυτό το σκεπτικό λοιπόν δεν υπάρχουν "άκυρες" αρνητικές?
κατάλαβα λάθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
@Isiliel : Υπαρχουν 2 εκδοχες : ή δεν καταλαβες τι ειπα, ή κανεις πως δε καταλαβες τι ειπα.

Lorien, ή με λες χαζή ή με λες κακόπιστη :P :D :hehe:

Κρινουμε ολοι παντα τοσο τελεια και δικαια ;
Όχι, γι' αυτό ακριβώς και τείνουμε να θεωρούμε "επικρατέστερες", απόψεις περισσοτέρων του ενός.
π.χ. αυτή τη στιγμή υπάρχει 1 που θεωρεί την ψήφο άκυρη και 6 που τη θεωρούν έγκυρη, γι' αυτό και ψήφισαν όπως ψήφισαν.
Παρ' όλ' αυτά καμιά από τις ψήφους δεν είναι δική μου, άρα δε με αφορά άμεσα το θέμα. Σέβομαι την κρίση των 6 ακόμα κι αν δεν είναι σύμφωνη με τη όποια δική μου.
(το "ταυτόχρονα" δέχομαι πως ήταν άστοχο από μέρους μου).

Πραγματικά δεν έχω καταλάβει το σκεπτικό σου. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Lorien με αυτό το σκεπτικό λοιπόν δεν υπάρχουν "άκυρες" αρνητικές? κατάλαβα λάθος?
Οχι.Ναι. pm me. ειμαστε οφφ τοπικ.

Lorien, ή με λες χαζή ή με λες κακόπιστη :P :D :hehe:
Προσπαθεις να με κανεις να πω οτι εισαι χαζη η κακοπιστη ; :D:P .
Σοβαρα τωρα, αν δε καταλαβες κατι που ειπα εγω, σημαινει οτι εισαι χαζη ; Δικα σου λογια, οχι δικα μου..

Όχι, γι' αυτό ακριβώς και τείνουμε να θεωρούμε "επικρατέστερες", απόψεις περισσοτέρων του ενός.
Ναι αλλά οταν μιλαμε για νουμερα τοσο μικρά οπως σε ενα φορουμ μικρο, η σημασια της αριθμητικής "υπεροχης" ειναι παρα πολυ μικρη.Καλυτερα να προσεχουμε το περιεχομενο καποιων ποστ.

Σέβομαι την κρίση των 6 ακόμα κι αν δεν είναι σύμφωνη με τη όποια δική μου.
Γιατι το λες αυτο, σου ειπε κανείς οτι δε τις σεβεσαι ; Υπαρχει καποιος άλλος που δε τις σεβαστηκε ; :confused:

Πραγματικά δεν έχω καταλάβει το σκεπτικό σου. :confused:
Ειναι απλο. Το οτι ενα ποστ εχει 6 αρνητικες, δε σημαινει αυτοματα/απαραιτητα οτι ΔΕΝ ειναι ακυρες/αδικες/λαθος κριση.Αυτο ειπα απο την αρχη, και απορω που ειναι η ενστασή σας. Το ειπα, διοτι αν θελουμε να πεισουμε καποιον για το οτι δε πηρε ακυρη ψηφο, αυτο θα το κανουμε εξηγοντας τον λογο της καθε ψηφου, και οχι επικαλουμενοι την ποσοτητά τους.

Ειμαστε εκτος θεματος, καλυτερα pm αν θελετε κατι αλλο.
==================================================================

Και να βαλω κι εγω μια :

https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=518627&postcount=795 ...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Lorien, η δεν κατάλαβες τι είπα, ή κάνεις πως δεν κατάλαβες... :P

Ναι αλλά οταν μιλαμε για νουμερα τοσο μικρά οπως σε ενα φορουμ μικρο, η σημασια της αριθμητικής "υπεροχης" ειναι παρα πολυ μικρη.Καλυτερα να προσεχουμε το περιεχομενο καποιων ποστ.
Μικρό το φόρουμ μας; :mad: ... :P

...στο μεταξύ χάρης την έκταση που πήρε το θέμα, οι ψήφοι έχουν γίνει -8. :whistle:

Θα ήταν πάντως ενδιαφέρον να μας δώσεις έναν ορισμό του τι είναι άκυρο κατά τη γνώμη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ισως πηγε -8 επειδη το συζηταμε, ισως επειδη απλα διαβασαν κι αλλοι μια και το τοπικ εχει πολλη κινηση. Παντως το μονο σιγουρο ειναι οτι αφου πηγε -8, ...ε...αποκλειεται να μην μπηκαν σωστα, ετσι ; ;)

Θα ηταν ενδιαφερον τι θεωρω εγω ακυρο, ή τι θεωρει ο καθενας ; (συνεχιζουμε να ειμαστε οφφ..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δεν είμαστε καθόλου οφφ, αφού το τόπικ αναφέρεται σε άκυρες αρνητικές και μια που ξεκίνησε με δική σου παραίνεση θα ήταν ενδιαφέρον να μάθουμε τη δική σου άποψη περί άκυρων ψήφων. Είμαι όλη αυτιά (και μάτια) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top