Άγχος

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Παιδιά είμαι μαθητής Β λυκειου πέρσι στην Α λυκειου είχα βγάλει 19.4/10 φέτος με βλέπω γύρω στο 19 καλό είναι η όχι

Η Β Λυκείου είναι η δυσκολότερη τάξη της δευτεροβάθμιας. Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί έχεις τέτοια εμμονή με τους βαθμούς. Πάντως η πάσης φύσεως εμμονή δεν είναι καλή. Τσιλαρε με τους βαθμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Παιδιά είμαι μαθητής Β λυκειου πέρσι στην Α λυκειου είχα βγάλει 19.4/10 φέτος με βλέπω γύρω στο 19 καλό είναι η όχι
Καταρχας φιλε μου να το πιασουμε απο την αρχη εστω οτι εισαι παιδι σαν κι εμενα που μου αρεσουν φουλ τα θετικα μαθηματα, ειμαι θετικη και με μαθηματα οπως ιστορια και αρχαια δεν μπορω (και δεν ειναι οτι δεν μπορω ειναι οτι δεν θελω)...ε που ειναι το κακο αν παρεις 17 αρχαια σαμπως υπαρχει περιπτωση να εξεταστεις στα αρχαια στις πανελληνιες; Οποτε εγω σου προτεινω να το κοψεις αυτο που σε εχει πιασει(την βαθμοθηρια εννοω) και εστιασε στα μαθηματα που δινεις για τις πανελληνιες εκει πρεπει να σε νοιαζει αν τα πας καλα η οχι (σαφως και δεν σου λεω να παρεις 12 στα αρχαια,αλλα δεν ειναι απαραιτητο να εχεις και 20)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,980 μηνύματα.
Όχι αρχαία έχω 19 φυσική κατεύθυνσης πήρα 17
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Όχι αρχαία έχω 19 φυσική κατεύθυνσης πήρα 17

Αντιλαμβάνεσαι βέβαια πως αυτό το έχεις γράψει σε ένα thread με τίτλο "Άγχος". Άρα το να βγάλεις 19 στη Β Λυκείου σε αγχώνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,980 μηνύματα.
Ναι γιατι νομιζω οτι ειναι πολυ μικρος βαθμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Ναι γιατι νομιζω οτι ειναι πολυ μικρος βαθμος.

Όχι δεν είναι. Αλλά πρέπει να καταλάβεις ότι δεν αξίζει να δίνεις τόση σημασία στους βαθμούς. Νούμερα είναι που συχνά δεν αντικατοπτρίζουν την πραγματικότητα. Και σίγουρα δεν αντικατοπτρίζουν το πόσο έξυπνος είναι κάποιος. Δεν το λέω προσωπικά για σένα, δε σε ξέρω μπορεί να είσαι και διάνοια, απλά πραγματικά τσιλαρε, οι βαθμοί του σχολείου εκτός από του απολυτηρίου Λυκείου είναι άχρηστα χαρτιά, το κωλόχαρτο είναι μακράν χρησιμοτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά είμαι μαθητής Β λυκειου πέρσι στην Α λυκειου είχα βγάλει 19.4/10 φέτος με βλέπω γύρω στο 19 καλό είναι η όχι

Οι βαθμοί σου δεν έχουν καμία σχέση με το τι θα γράψεις στο τέλος και αυτό επειδή είναι βαθμοί που βάζει ο δάσκαλός σου, δηλαδή καθαρά υποκειμενικοί. Δεν είναι σπάνιο μαθητές του 19,5 να πετάνε 12άρια στις πανελλαδικές καθώς εκεί δεν μετράει το αν σε συμπαθεί ο καθηγητής, αν κάνεις τις ασκήσεις σου κάθε μέρα, αν έχεις την αύρα του καλού μαθητή ή είσαι βαθμολάγνος, αλλά το μόνο που μετράει είναι τι έχεις γράψει στο χαρτί. (Είναι μια καλή πρώτη γεύση της ζωής, όπου το μόνο που μετράει είναι το αποτέλεσμα)

Γι'αυτό καλό είναι να μην αγχώνεσαι με τους βαθμούς καθώς δεν αποτελούν αντικειμενικό κριτήριο για το που βρίσκεσαι. Το να πάρεις δηλαδή 19,8 δεν σημαίνει πως είσαι καλύτερος από κάποιον που πήρε 15 όσον αφορά το αποτέλεσμα των πανελλαδικών και αυτό το έργο το έχω δει άπειρες φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,980 μηνύματα.
Το ξερω περσι η σημαιοφορος εγραψε 15.100 ενω ειχε απολυτηριο λυκειου 19.6/10 , αλλα δεν ξερω περσι εβγαλα 19.4 ενω στο γυμνασιο εβγαζα 19.9. -19.12/13 ενω φετος ειναι πολυ δυσκολα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top