Το 5ο Μάθημα

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Ειναι γενικα ευκολο μαθημα? Δλδ δεν εχει καμια σχεση με μαθηματικα ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Ειναι γενικα ευκολο μαθημα? Δλδ δεν εχει καμια σχεση με μαθηματικα ετσι?

Είναι γενικά βατό μάθημα αν το προσέχεις, ναι! Μαθηματικά όχι κάτι ιδιαίτερο, μόνο αριθμητική και αρκετές πράξεις, καθόλου προχωρημένα μαθηματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Δεν εχω αρχισει καν τα φροντιστηρια και ποιος σου ειπε οτι εχω διαβασει βιολογια ποτε μου? Επισης ΑΟΘ ποιος κανει φροντ?
A ενταξει τοτε ακι εγω μαζι σου ακολουθησε την κατεθυνση πληροφορικης και οικνομιας.Παντως αν δεν εχεις σκοπο να κανεις φροντιστηριο αοθ θα σου προτεινα να παρεις το βοηθημα του σαββαλα με τους 4 συγγραφεις γιατι ειναι <<ευαγγελιο>>.ΤΩΡΑ ΑΕΕΠ θα σου ρποτεινα να πας φροντιστηριο αλλα μαζικο οχι ιδιαιτερο ειναι καλυτερα.Το μαθημα αεεπ ειναι μετριας δυσκολιας και πρεπει να μελετας την θεωρια πολυ καλα ππου εχει και στα φυλλαδια που σας δινει τις ασκησοθεωριες δηλαδη πινακα τιμων και αλλα θα δεις.Ειναι 40 μορια το 1οθεμα στο αεεπ ειναι αδικο να το χασεις.Ποτε εχεις σκοπο να ξεκινησεις προετιμασια?Οριστε το βοηθημα στο αοθ https://savalas.gr/wordpress/arxes-oikonomikis-theorias-g΄-lukeiou/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Απο βδομαδα ξεκιναω μαθηματικα..Τα αλλα βλεπουμε γτ πρεπει να βρω και καθηγητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Απο βδομαδα ξεκιναω μαθηματικα..Τα αλλα βλεπουμε γτ πρεπει να βρω και καθηγητες.
Ιδιαιτερα θα κανεις?Αληθεια βορεια ελλαδα μενεις?Γιατι εκει ξεκινουν προετιμασια τον αυγουστο γι αυτο ρωταω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Αθηνα μενω τι βορεια ελλαδα :P Ηθελα ενα μηνα να ξεκουραστω απλα και νομιζω εγω διαλεγω ποτε θα κανω διοτι ειναι ιδιαιτερα!

Ειναι κατι αρρωστοι που ξεκινανε μετα απο μια βδομαδα που τελειωνουν οι εξετασεις της Β. Πλακα κανω αλλα ενταξει χρειαζομουν λιγο διακοπες ας πουμε. Και ολος ο αυγουστος ειναι υπεραρκετος πιστευω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Αθηνα μενω τι βορεια ελλαδα :P Ηθελα ενα μηνα να ξεκουραστω απλα και νομιζω εγω διαλεγω ποτε θα κανω διοτι ειναι ιδιαιτερα!

Ειναι κατι αρρωστοι που ξεκινανε μετα απο μια βδομαδα που τελειωνουν οι εξετασεις της Β. Πλακα κανω αλλα ενταξει χρειαζομουν λιγο διακοπες ας πουμε. Και ολος ο αυγουστος ειναι υπεραρκετος πιστευω.
Παντως ντροπη που δεν ξεκινησεις το ιουνιο θα καεις στην πυρρα αμαρτωλε:P.πλακα κανω ετσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Χαχαχα το καταλαβα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whatsoever16

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γειά σας! Είμαι θετική κατεύθυνση και δίνω φέτος με το καινούργιο σύστημα..έχω αποφασίσει να δώσω Μαθηματικά Κατεύθυνσης και Βιολογία Κατέυθυνσης ώστε να "ανοίξω" και το πεδίο των θετικών επιστημών και το υγείας αφού μου αρέσουν σχολές και απο τα δύο πεδία (θα έδινα μόνο βιολογία αν στο πεδίο υγείας υπήρχε το Χημικό...δίνουμε υποχρεωτικά Χημεία αλλα η σχολή υπάρχει μόνο στο πεδίο των θετικών επιστημών (!) )
Ξέρει κάποιος τι γίνεται στην περίπτωση των 5 μαθημάτων? Γιατί άκουσα απο πολλούς να λένε οτι μπορεί να με "ρίξει" ένα απο τα δύο μαθήματα αυτά εάν δεν γράψω καλά..
Θα υπολογίζονται τα μόρια όπως και τα προηγούμενα χρόνια (διαφορετικά μόρια στο κάθε πεδίο) ? Μόνο εγώ και νομίζω άλλο ένα παιδί θα δώσουμε 5 μαθήματα γι'αυτό δεν γνωρίζω τι θα γίνει..αν ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει! Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γειά σας! Είμαι θετική κατεύθυνση και δίνω φέτος με το καινούργιο σύστημα..έχω αποφασίσει να δώσω Μαθηματικά Κατεύθυνσης και Βιολογία Κατέυθυνσης ώστε να "ανοίξω" και το πεδίο των θετικών επιστημών και το υγείας αφού μου αρέσουν σχολές και απο τα δύο πεδία (θα έδινα μόνο βιολογία αν στο πεδίο υγείας υπήρχε το Χημικό...δίνουμε υποχρεωτικά Χημεία αλλα η σχολή υπάρχει μόνο στο πεδίο των θετικών επιστημών (!) )
Ξέρει κάποιος τι γίνεται στην περίπτωση των 5 μαθημάτων? Γιατί άκουσα απο πολλούς να λένε οτι μπορεί να με "ρίξει" ένα απο τα δύο μαθήματα αυτά εάν δεν γράψω καλά..
Θα υπολογίζονται τα μόρια όπως και τα προηγούμενα χρόνια (διαφορετικά μόρια στο κάθε πεδίο) ? Μόνο εγώ και νομίζω άλλο ένα παιδί θα δώσουμε 5 μαθήματα γι'αυτό δεν γνωρίζω τι θα γίνει..αν ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει! Ευχαριστώ!

Τα μόρια-μάλλον- θα υπολογίζονται ξεχωριστά για κάθε πεδίο και δεν θα επηρεάζεται το άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whatsoever16

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ελπίζω να γίνει αυτό..ευχαριστώ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Μαθηματικά Προσανατολισμού + Βιολογία Προσανατολισμού είναι αυτοκτονία; Το έχει κάνει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria99

Νεοφερμένος

Η Ria99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
γεια σας.θα παω γ λυκειου απο θεωρητικη κατευθυνση με 4ο μαθημα τα λατινικα και θελω να παρω και 5ο μαθημα.απο τη μια η βιολογια ειναι ενα αγαπημενο μου μαθημα και η φετινη υλη φαινεται ενδιαφερουσα ομως δεν με ενδιαφερει κανενα τει του τριτου πεδιου περα της λογοθεραπειας αλλα απο την αλλη θα μου αρεσε να εισαχθω πολυ σε παιδαγωγικο τμημα αλλα εχω προβλημα με τα μαθηματικα.τι λετε να κανω;δεδομενου οτι δεν εχω ξεκινησει προετοιμασια για το 5ο μαθημα ακομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Με το σκεπτικό ότι πάλι και φέτος θα υπάρχουν παιδιά που θα ''εγκλωβιστούν'' στο 3ο ,δίχως να επιλέξουν μαθηματικά κατ,με αποτέλεσμα να υπάρχει υψηλή ζήτηση και μεγάλος ανταγωνισμός(άρα η εισαγωγή σου σε σχολή του 3ου θα απαιτεί αρκετά καλή βαθμολογία ,καθώς θα υπάρχει (+)απώλεια μοριων),θα σου πρότεινα να επιλέξεις μαθηματικά γενικής και να κατευθυνθείς προς τα παιδαγωγικά,που φαίνεται πιο εύκολη η πρόσβαση.Εκτός αν έχεις αποφασίσει ότι θέλεις να ασχοληθείς με τη λογοθεραπεία ,οπότε η βιολογία γενικής είναι μονόδρομος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st2000

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
γεια σας.θα παω γ λυκειου απο θεωρητικη κατευθυνση με 4ο μαθημα τα λατινικα και θελω να παρω και 5ο μαθημα.απο τη μια η βιολογια ειναι ενα αγαπημενο μου μαθημα και η φετινη υλη φαινεται ενδιαφερουσα ομως δεν με ενδιαφερει κανενα τει του τριτου πεδιου περα της λογοθεραπειας αλλα απο την αλλη θα μου αρεσε να εισαχθω πολυ σε παιδαγωγικο τμημα αλλα εχω προβλημα με τα μαθηματικα.τι λετε να κανω;δεδομενου οτι δεν εχω ξεκινησει προετοιμασια για το 5ο μαθημα ακομα
θα σου προτεινα την αλγεβρα καθως αν το παλεψεις με εναν μετριο βαθμο στα μαθηματικα και καλους στα υπολοιπα μαθηματα εξασφαλιζεις παιδαγωγικο .με το νεο συστημα εισαγωγης η εξασφαλιση μετριας και υψηλοβαθμης σχολης στο 3 πεδιο εχει γινει εξαιρετικα δυσκολη υποθεση τα παιδια της θεωρητικης φετος πχ στην πλειονοτητα τους δεν θα καταφερουν να εξασφαλισουν σχολη οπως η λογοθεραπεια λογω της τεραστιας ανοδου που αναμενεται να εχουν οι παραιατρικες σχολες ετσι κατε με η βιολογια αποτελει χασιμο χρονου αφου εξαλου στοχευεις μονο μια σχολη απο το 3. βεβεια η αποφαση ειναι δικη σου;) καλη πορεια και καλη τυχη:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guitaramateur

Νεοφερμένος

Η guitaramateur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
θα σου προτεινα την αλγεβρα καθως αν το παλεψεις με εναν μετριο βαθμο στα μαθηματικα και καλους στα υπολοιπα μαθηματα εξασφαλιζεις παιδαγωγικο .με το νεο συστημα εισαγωγης η εξασφαλιση μετριας και υψηλοβαθμης σχολης στο 3 πεδιο εχει γινει εξαιρετικα δυσκολη υποθεση τα παιδια της θεωρητικης φετος πχ στην πλειονοτητα τους δεν θα καταφερουν να εξασφαλισουν σχολη οπως η λογοθεραπεια λογω της τεραστιας ανοδου που αναμενεται να εχουν οι παραιατρικες σχολες ετσι κατε με η βιολογια αποτελει χασιμο χρονου αφου εξαλου στοχευεις μονο μια σχολη απο το 3. βεβεια η αποφαση ειναι δικη σου;) καλη πορεια και καλη τυχη:D

Ποια άλγεβρα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st2000

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 112 μηνύματα.

guitaramateur

Νεοφερμένος

Η guitaramateur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
μαθηματικα γενικης παιδειας δεν νομιζω να ειναι εκει το θεμα:D

Είπα κι εγώ μην ζούσα σε μια πλάνη για έναν χρόνο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top