[20/5/2013] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 77)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 32 41.6%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 12 15.6%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 6 7.8%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 17 22.1%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 4 5.2%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 6 7.8%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

geo_7_

Νεοφερμένος

Ο geo_7_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Αρκετα δυσκολα τα θεματα εκτος απο Α Β Θεμα τα αλλα ηταν αρκετα δυσκολα.Πιστευω γυρω στο 13 15 και ενω πηγαινα 17 τι να πω και διαβαζα ολη τν χρονια.Παντως για τα παιδια απο την θεωρητικη ηταν αρκετα δυσκολα ή και για παιδια που δεν κανουν φροντιστιρια πρεπει να τα σκεφτομαστε και αυτα.This is Greece ...!!!! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagica

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
μας γαμησαν,εδω οι θετικοτεχνολογικοι στην ταξη ελεγαν φυσικοι καλυτερα θα γραψουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Αυτό ήταν το δύσκολο που σας βάλανε; :rofl:
Έλεος... Τόσο δύσκολο; Μα τόσο;
Σας κακοποίησαν, προτείνω επανάληψη των εξετάσεων για να σταματήσετε να κλαίγεστε!
Προφανώς δεν έχεις ιδέα για τι πράγμα μιλάς. Τα φετινά ήταν πολύ δύσκολα(ουτέ κοντα σε παλαιότερα). Εγώ χτες στην επανάληψη έγραψα 20άρια στις πανελλήνιες 2009-2012 και τώρα ίδρωσα για να πάω γύρω στο 18(11 σελίδες-3 ώρες ακριβώς ούτε να τα ξανακοιτάξω δεν πρόλαβα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Λοιπόν μόλις είδα και έλυσα τα θέματα....:)
Είναι ιδιαίτερής δυσκολίας για παιδιά θεωρητικής κατεύθυνσης και μέτριας για ένα πολύ καλά διαβασμένο και προετοισμένο μαθητή θετικο0τεχνολογικής κατευθυνσης!
Τα θέματα ήταν πολλά για το 3ωρο που είχατε στη διαθεση σας(όπως ήταν και πέρυσι), συνεχίζουμε στην πορεία που χάραξε το περσινό Δ θέμα με σχήμα σε άξονες, να παίρνεις απο εκεί διάφορα τυχαία σημεια που οι συντεταγμένες τους να ικανοποιούν ορισμένες προϋποθέσεις κλπ-κλπ.....κλασσικά πάλι το Δ θέμα ήταν σαν να έλυνες 4 διαφορετικές ασκήσεις και προοριζόταν για καλά προετοιμασμένους μαθητές με πλήρη αυτοσυγκέντρωση....τα 3 προηγούμενα θέματ ήταν καλά και προοριζόταν για την πλειοψηφία των υποψηφίων αν και έκρυβαν αρκετές παγιδες.....

Κατακλείδα: Πολύ ωραία θέματα, αυξημένης δυσκολίας(ίσως να επρεπε να ειναι λιγο ευκολοτερα ή λιγοτερες ασκησεςι λογω των παιδιών της θεωρητικής) που ξεχώριζαν τους μαθητές...

Καλή επιτυχία σε όλους!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
να ηταν δυσκολα και της βιολογιας να πω ενταξει
αλλα τωρα μας ξεχωρισαν κανονικα
δινουμε σαφεστατο προβαδισμα σε αυτους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ναι σωστα η ιδιοτητα των λογαριθμων απο τη Βλυκειου ειναι γνωση διαστημικη.
Θελετε και τα λετε;

δίνω 2η φορά χωρίς φροντηστήρια χωρίς σχολείο και κάτι τέτοια πρέπει να τα βρω μόνος μου
από την στιγμή που από όλες τις ασκήσεις που έκανα, καμοιά δεν είχε αυτόν τον τύπο δεν θα μπορούσα κάπως να τον ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
να ηταν δυσκολα και της βιολογιας να πω ενταξει
αλλα τωρα μας ξεχωρισαν κανονικα
δινουμε σαφεστατο προβαδισμα σε αυτους
Δηλαδή επειδή δε γράψατε εσείς, φταίνε τα θέματα της Βιολογίας που ήταν εύκολα;
Αν ήταν εύκολα και το ξέρατε, να διαλέγατε Βιολογία.
Κι επιπλέον, εγώ επειδή έδωσα και πέρσι, θυμάμαι στη Βιολογία να είναι δύσκολα και σε εσάς φυσιολογικά.
Οπότε σταματήστε να κλαίγεστε επειδή σε εμάς έβαλαν εύκολα κι εσάς σας ζόρισαν...

Απιστευτό αυτό που έγινε με την βιολογία. Εγώ θέλω στρατιωτικές που μπορούν να δηλώσουν και ενώ εμείς με τα μαθηματικά είμαστε πάνω- κάτω φυσιολογικά(ευκολή έκθεση-δύσκολα μαθηματικά) από αυτούς ο κάθε μέτρια προετοιμασμένος έχει ήδη 2 καλούς βαθμούς.
Δηλαδή όποιος έγραψε σήμερα καλά στη Βιολογία είναι άχρηστος;
Ωραία μας τα λες χρήσιμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Προφανώς δεν έχεις ιδέα για τι πράγμα μιλάς. Τα φετινά ήταν πολύ δύσκολα(ουτέ κοντα σε παλαιότερα). Εγώ χτες στην επανάληψη έγραψα 20άρια στις πανελλήνιες 2009-2012 και τώρα ίδρωσα για να πάω γύρω στο 18(11 σελίδες-3 ώρες ακριβώς ούτε να τα ξανακοιτάξω δεν πρόλαβα)
Αρχικά θέλω να σου πω το εξής...
Δεν είναι υποχρεωμένοι τα θέματα που θα βάζουν να είναι της ίδιας λογικής των παλαιότερων χρόνων....και αμα θες τη γνωμη μου καλυτερα που βαζουν διαφορετικης νοοτροπιας καθε χρονια αφού τότε και μονο τοτε φαίνεται τι πραγματικά ξέρει ο εξεταζόμενος και αν αυτα που εχει μαθει τα εχει παπαγαλήσει ή τα εχει κατανοήσει σε βαθος ωστε να λύσει τις καινουριες ασκησεις που θα του προκυψουν παιρνοντας πολλες φορες την πρωτοβουλια για κατι..
Δεν μπορείς να συγκρίνεις αν τα θεματα των προηγούμενων ετων ηταν πιο ευκολα ή πιο δυσκολα και αυτο διοτι σημερα που εγραφες ησουν αγχωμενος, είχες την πίεση του χρόνου, την κούραση όλης της χρονιας κλπ ενω οταν τα ελυνες ήσουν στο σπιτακι/φροντηστήριο σου, ήρεμος και χαλαρός με πιο καθαρό μυαλό....
Όσο για το "ούτε να τα ξανακοιτάξω δεν πρόλαβα" μην ανησυχείς είναι κάτι το οποιο θα συμβαίνει σχεδόν πάντα απο εδώ και πέρα..:P(Πανελλήνιες/πανεπιστημιο κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vHSdis

Νεοφερμένος

Ο vHSdis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
δίνω 2η φορά χωρίς φροντηστήρια χωρίς σχολείο και κάτι τέτοια πρέπει να τα βρω μόνος μου
από την στιγμή που από όλες τις ασκήσεις που έκανα, καμοιά δεν είχε αυτόν τον τύπο δεν θα μπορούσα κάπως να τον ξέρω.

Ειναι βασικη λογαριθμικη γνωση,φιλε μου.

Ειναι σαν να μου λες ειχε μεσα διαιρεση και δεν ηξερα να την κανω,επειδη δεν την ειχα ξαναδει ως πραξη.

Τα θεματα ηταν εξαιρετικα δυσκολα για το μεσο μαθητη,συμφωνω,αλλα οχι λογω αυτης της ιδιοτητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Ωχ Παναγία μου! Τι θέματα ήταν αυτά; :worry:
Καλά που δεν έδινα φέτος, γιατί ήμουν και από θεωρητική!!!
Πάντως εγώ χαλαρά θα δυσκολευόμυν από το Θέμα Β. (Μη σας πω και από το Α :P)
Καλη επιτυχία πάντως παιδιά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagica

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Δηλαδή επειδή δε γράψατε εσείς, φταίνε τα θέματα της Βιολογίας που ήταν εύκολα;
Αν ήταν εύκολα και το ξέρατε, να διαλέγατε Βιολογία.
Κι επιπλέον, εγώ επειδή έδωσα και πέρσι, θυμάμαι στη Βιολογία να είναι δύσκολα και σε εσάς φυσιολογικά.
Οπότε σταματήστε να κλαίγεστε επειδή σε εμάς έβαλαν εύκολα κι εσάς σας ζόρισαν...


Δηλαδή όποιος έγραψε σήμερα καλά στη Βιολογία είναι άχρηστος;
Ωραία μας τα λες χρήσιμε...

βιολογια μπορει να ανταπεξελθει ο καθενας κ να γραψει πανω απο 90
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Συγγνωμη ρε παιδια, αλλα οταν επιλεγεις μαθηματικα πρεπει να εισαι ετοιμος για ολα. ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ειναι. Η βιολογια ειναι το μαθημα που διαβαζεις καλα το μαθαινεις και γραφεις σχετικα ευκολα. Σιγουρα δεν ειναι δικαιο να βαζουν πολυ δυσκολα θεματα, αλλα δε φταιει η βιολογια γι αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
βιολογια μπορει να ανταπεξελθει ο καθενας κ να γραψει πανω απο 90
Τότε να διάλεγες κι εσύ Βιολογία, αν δε μπορούσες να ανταπεξέλθεις στα Μαθηματικά. Αν θέλεις 5ο πέδιο, ήξερες εξ αρχής ότι τα Μαθηματικά μπορούν να γίνουν πιο δύσκολα απ τη Βιολογία. Μη βγαίνετε τώρα όλοι και το παίζετε και καλά αδικημένοι γιατί εσείς είχατε πιο δύσκολα θέματα απ εμάς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=134646

αυτο τα λεει ολα
η δημοσκοπιση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ειναι βασικη λογαριθμικη γνωση,φιλε μου.

Ειναι σαν να μου λες ειχε μεσα διαιρεση και δεν ηξερα να την κανω,επειδη δεν την ειχα ξαναδει ως πραξη.

Τα θεματα ηταν εξαιρετικα δυσκολα για το μεσο μαθητη,συμφωνω,αλλα οχι λογω αυτης της ιδιοτητας.

καταρχάς είπα 4 υποερωτήματα που μου χάσαν βαθμούς..

πιστεύω είναι πολύ λάθος η σύγκριση σου..
β λυκειου, γ λυκειου, ξανά πανελλήνεις ( 3 χρόνια ), αυτόν τον τύπο εγώ δεν τον έχω συναντήσει. σόρρυ
εντάξει δεν πειράζει, επόμενο μάθημα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickp

Νεοφερμένος

Ο nickp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Θέλουμε δεν θέλουμε τα μαθηματικά γενικής φέτος ήταν δύσκολα, έως πολύ δυσκολα.

Δεν θελω να υπερηφανευτώ κτλ, αλλα πήγαινα για 20αρι, πολυτεχνείο αθηνών ήθελα να περάσω, αλλά πραγματικά έγραψα από 15 έως 17 και κάτι.

Μια εκτίμηση των θεμάτων είναι εδώ:
Δεν έκανα το Γ3 και το Δ1...

Αντε να δούμε/.../

Εάν υπάρχει θεός των μαθηματικών, ας μας βοηθήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Τότε να διάλεγες κι εσύ Βιολογία, αν δε μπορούσες να ανταπεξέλθεις στα Μαθηματικά. Αν θέλεις 5ο πέδιο, ήξερες εξ αρχής ότι τα Μαθηματικά μπορούν να γίνουν πιο δύσκολα απ τη Βιολογία. Μη βγαίνετε τώρα όλοι και το παίζετε και καλά αδικημένοι γιατί εσείς είχατε πιο δύσκολα θέματα απ εμάς...

φιλε εσυ εγραψες αριστα και μπραβο σου
ασε μας στον πονο μας οκ??

περασες εκει που ηθελες
συγχαριτιρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Καλο ειναι οποιος εδωσε βιολογια γενικης να παρει μπουλο και να παει στο thread της βιολογιας.Εχουν τα παιδια τα ζορια που δεν εγραψαν καλα,εχουν και τους αλλους να λενε''ας επαιρνες βιολογια,τι μας πρηζεις τωρα''.Τα θεματα ηταν δυσκολα και πολλα.Στην βιολογια ηταν απλα πολλα.Τελος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Δηλαδή επειδή δε γράψατε εσείς, φταίνε τα θέματα της Βιολογίας που ήταν εύκολα;
Αν ήταν εύκολα και το ξέρατε, να διαλέγατε Βιολογία.
Κι επιπλέον, εγώ επειδή έδωσα και πέρσι, θυμάμαι στη Βιολογία να είναι δύσκολα και σε εσάς φυσιολογικά.
Οπότε σταματήστε να κλαίγεστε επειδή σε εμάς έβαλαν εύκολα κι εσάς σας ζόρισαν...


Δηλαδή όποιος έγραψε σήμερα καλά στη Βιολογία είναι άχρηστος;
Ωραία μας τα λες χρήσιμε...
Δεν κατάλαβες(αν και δεν ήταν κάτι περίπλοκο:hmm:) όσοι έγραψαν καλά δεν είναι άχρηστοι αλλά πολλοί άχρηστοι έγραψαν καλά. Ξέρω και άτομο που μου είπε εντάξει δεν πολύδιάβαζα και έγραψα 18 που στα φετινά μαθηματικά επιδή μίλησα σχεδόν με όλη την τάξη μετά μόνο εγώ και αλλά 2 παιδιά είμαστε κάπου εκεί(από 19 μαθητές). Και δεν διάλεξα βιολογιά γιατί αγαπώ τα μαθηματικά και τα κατευθυνσής. Εσύ τι αγαπάς; Την παπαγαλία και τα ευκολά θέματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Αρκετα δυσκολα τα θεματα εκτος απο Α Β Θεμα τα αλλα ηταν αρκετα δυσκολα.Πιστευω γυρω στο 13 15 και ενω πηγαινα 17 τι να πω και διαβαζα ολη τν χρονια.Παντως για τα παιδια απο την θεωρητικη ηταν αρκετα δυσκολα ή και για παιδια που δεν κανουν φροντιστιρια πρεπει να τα σκεφτομαστε και αυτα.This is Greece ...!!!! :(
Ειδικα το 4ο θεμα....ελεος:mad::mad:Ποιο δυσκολα δεν μπορουσαν να βαλουν....
Και εγω σκεφτηκα τα παιδια της θεωρητικης,τι θα εκαναν αυτοι??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top