Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής, Πάντειος.

xara00

Νεοφερμένος

Η xara00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Είμαι φοιτήτρια στο τμήμα κοινωνικής πολιτικής του παντείου πανεπιστημιου.Εγώ μπήκα στο τμήμα με σκοπό να εργαστώ ως κοινωνικός λειτουργός.Πλέον όμως "ψαχοντας" το ζήτημα εργασία,ανακάλυψα ότι στο επιμελητήριο γραφόμαστε ως κοινωνιολόγοι. Ξέρετε αν με κάποιο τρόπο μπορώ να ακολουθήσω το επάγγελμα του κοινωνικού λειτουργού?με κάποιο μεταπτυχιακό?γενικότερα τι επαγγελματικές προοπτικές μπορώ να ακολουθήσω? πέρα από κοινωνιολόγος σε σχολειό?
ευχαριστώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Ο κόσμος ψάχνει το πρόγραμμα σπουδών, τις προοπτικές, τα μεταπτυχιακά και ο,τι άλλο σχετικό υπάρχει με μια σχολή, πριν τη δηλώσει!!!!!
Δεν δηλώνουμε στο μηχανογραφικό μια σχολή επειδή μας αρέσει το όνομά της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Για κοινωνικός λειτουργός έπρεπε νομίζω να μπείς στο τμήμα ΤΕΙ Κοινωνικής Εργασίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Είμαι φοιτήτρια στο τμήμα κοινωνικής πολιτικής του παντείου πανεπιστημιου.Εγώ μπήκα στο τμήμα με σκοπό να εργαστώ ως κοινωνικός λειτουργός.Πλέον όμως "ψαχοντας" το ζήτημα εργασία,ανακάλυψα ότι στο επιμελητήριο γραφόμαστε ως κοινωνιολόγοι. Ξέρετε αν με κάποιο τρόπο μπορώ να ακολουθήσω το επάγγελμα του κοινωνικού λειτουργού?με κάποιο μεταπτυχιακό?γενικότερα τι επαγγελματικές προοπτικές μπορώ να ακολουθήσω? πέρα από κοινωνιολόγος σε σχολειό?
ευχαριστώ:)

Δυστυχώς ακόμα και με μεταπτυχιακό δεν μπορείς να εργαστείς ως κοινωνική λειτουργός. Τα μόνα τμήματα από τα οποία μπορείς να ακολουθήσεις το συγκεκριμένο επάγγελμα είναι:
1) Κοινωνικής εργασίας ΤΕΙ Αθήνας
2) Κοινωνικής εργασίας ΤΕΙ Πάτρας
3) Κοινωνικής εργασίας ΤΕΙ Κρήτης (Ηράκλειο)
4) Κοινωνικής διοίκησης Θράκης (Κομοτηνή) - Κατεύθυνση Κοινωνικής εργασίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xara00

Νεοφερμένος

Η xara00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ.Ηταν κατι που θα με ενδιεφερε.Καθως εχω ηδη επαρκεια στην νοηματικη γλωσσα και γενικοτερα επιμορφωση σε κλαδους ειδικης αγωγης,ειναι κατι που αγαπαω,σε ο,τι εχει σχεση με την κοινωφελη εργασια.Ισως το ψαξω εθελοντικα.Απλως ρωτησα σε περιπτωση που καποιος γνωριζει αν με την αποκτηση καποιου μεταπτυχιακου προγραμματος μπορεσω να εργαστω και σαν κοιν.λειτουργος.Ειχα ακουσει οτι μεσω καποιον μεταπτυχιακων μπορεις να παρεις ειδικη αδεια ασκησης του επαγγελματος.

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ειχα ακουσει οτι μεσω καποιον μεταπτυχιακων μπορεις να παρεις ειδικη αδεια ασκησης του επαγγελματος.
Eπαγγελματικά δικαιώματα δίνει μόνο το βασικό πτυχίο, όχι το μεταπτυχιακό. Μόνη λύση οι κατατακτήριες ή οι πανελλήνιες, αφού πάρεις πτυχίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top