Άγχος και Πανελλήνιες

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Aν εχεις εναν στοχο για τον οποιο δεν προσπαθεις αρκετα ολο θα αγχωνεσαι και θα εχεις χαλια ψυχολογια.Δεν αρκει να θελεις κατι .Θελει προσπαθεια και κοπο.
Σκεψου τον στοχο σου και προσπαθησε να επιβληθεις στον εαυτο σου ωστε να διαβασει.Σχολειο-φροντηστηριο-διαβασμα.Δεν χρειαζεται τρελο προγραμμα τρία πραγματα πρεπει να κανεις.Φυσικα σε νομραλ πλαισια .Να πηγαινεις και καμια βολτα το σκ.Οταν βλεπεις οτι το αγχος ξεφευγει βαλε στοπ στις αρνητικες σκεψεις και χαλαροσε με ενα μπανιο .Οταν κουραζεσαι πολυ σκεψου τη ζωη σου απο του χρονου στη θεσσαλονικη :inlove: και παρε κουραγιο.
Ασε τους πεσιμισμους .Ολα στις πανελληνιες ειναι θεμα διαχειρησης χρονου/αγχους και..τυχης.Αυτοι που περασαν η θα περασουν στην ταδε σχολη δεν ηταν πιο εξυπνοι αλλα εκαναν καλυτερη διαχειρηση.Ποτε δεν ειναι αργα.Προσπαθησε και go for it :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!Όπως καταλαβαίνετε η φετινή χρονιά είναι η τελευταία για εμένα.Είμαι θετική και στοχεύω για ΗΜΜΥ Θεσ/νίκης ή Ξανθης πιο πολύ..Παρ'όλα αυτά αγχόνομαι πάρα πολύ..Αρχικά τις προηγούμενες χρονιές δεν διάβαζα με πρόγραμμα αλλά δεν τα πήγαινα και άσχημα.Φέτος όμως ακούω από όλους οτι χρειάζεται σωστό πρόγραμμα...Να όμως που δεν ξέρω πως να κάνω ενα ή και να κάνω δεν θα το τηρίσω όπως πρέπει και γενικά συν αυτό δεν μπορω να συγκεντρωθώ πλήρως(είμαι βραδυνός τύπος αλλά νυστάζω μετά από λίγο :p).Επίσης θέλω να πέρασω τόσο πολυ σε αυτή την σχολή αλλα και να τελειώσω γενικά(λόγω οικονομικών παραγόντων)που δεν βγαίνω για διαβάσω το σ/κ.Μέχρι και τον υπολογιστή ξύλωσα για να μην τρώω χρόνο και όλα αυτά για να γράψω***** στα διαγωνίσματα των φροντηστιρίων(από τα νεύρα μου έφευγα και τα παρατούσα)..Τώρα πλέον ειμαι σε αδιέξοδο και πολλές φορές σκέφτομαι να τα παρατήσω και τα πέρνω όλα εγωϊστικά..Τι άλλο μπορώ να κάνω γιατί έχω πεθάνει από το άγχος και με υποτιμάω χωρίς τελειωμό ώστε να γράψω τόσο ψηλά..Ο καιρός περνάει..
Ευχαριστώ :)

Καταλαβαίνω...

Κοίτα, για αρχή μην υποτιμάς τον εαυτό σου. Το ότι δεν έγραψες καλά σε κάποια διαγωνίσματα όχι απλά δε σημαίνει κάτι, αλλά είναι και θετικότατο, γιατί μέσα από τα λάθη σου μπορείς να εντοπίσεις σε ποια σημεία δεν είσαι καλός και χρειάζεσαι βελτίωση.Αν κάπου δεις ότι χρειάζεσαι βελτίωση, επίμεινε! Λύσε κι άλλες ασκήσεις, κάνε επανάληψη, ρώτα απορίες, βρες κιάλλες ασκήσεις στο ίντερνετ.

Μην εξαντλείς τον εαυτό σου με ωράρια και εξοντωτικά προγράμματα. Δες το απλά: έχεις πχ για το φροντιστήριο να λύσεις 10 ασκήσεις. Μη μετράς το χρόνο που θα σου πάρουν, κάτσε να τις λύσεις ώσπου να τις μάθεις τέλεια, και μετά κάνε ότι θέλεις, χαλάρωσε κλπ κλπ. Να φροντίσεις, δηλαδή, να διαβάζεις αυτά που πρέπει να διαβάζεις καλά, χωρίς να χρονομετράς τον εαυτό σου.

Επίσης, μην κολλάς. Δε χρειάζεται να εξαλείψεις τελείως τον ελεύθερο χρόνο σου. Προλαβαίνεις και με τον υπολογιστή να ασχοληθείς και να βγεις και όλα. ίσως όχι όσο πέρσι, αλλά και πάλι υπάρχουν περιθώρια.

Βρες τον τρόπο που σε βολεύει να διαβάζεις! Σε βολεύει να διαβάζεις απόγευμα και το βράδυ να κοιμάσαι νωρίς, οκ. Σε βολεύει να γυρνάς άσκοπα όλο το απόγευμα και να διαβάζεις βράδυ, κι αυτό οκ. Βρες τους ρυθμούς σου.

Μη συγκρίνεσαι με τους άλλους! Σίγουρα υπάρχουν καλύτεροι, υπάρχουν και χειρότεροι. Εσύ απλά προσπάθησε να βελτιώσεις τον εαυτό σου!

Τέλος, μη σκέφτεσαι τις πανελλήνιες σαν κάτι το τρομακτικό που θα καθορίσει το μέλλον σου, γιατί όσο κλισέ κι αν ακούγεται, δεν
είναι. Μακάρι να μπορούσες να δεις τα πράγματα από εδώ που είμαι τώρα να καταλάβαινες τι εννοώ...:P Απομυθοποίησέ τες!
Δες τες σαν ένα δύσκολο διαγώνισμα φροντιστήριου, στο οποίο πρέπει να βάλεις τα δυνατά σου!!

Και τέλος, bonus hint, δύσκολο να γίνει, αλλά αν τα καταφέρεις σώθηκες: προσπάθησε να βρεις τι σου αρέσει σε κάθε μάθημα που διαβάζεις. Αν πχ βρεις τη μεθοδολογία του να λύνεις ασκήσεις, θα πορωθείς, δε θα καταλαβαίνεις πώς περνάει η ώρα. Προσπάθησε, δηλαδή, να μη το βλέπεις καταναγκαστικά το διάβασμα -ξέρω, δύσκολο-. Δες το σαν πρόκληση, πχ σκέψου σιγά που δε μπορώ να τις λύσω τις ασκήσεις...θα κάτσω να τις παιδέψω ώσπου να φτάσω ως το σημείο που μπορώ!

όλα θα πάνε καλά, θα τους βρεις τους ρυθμούς σου σταδιακά!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosFlo

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πρώτα απ'όλα σας ευχαριστώ όλους πραγματικά!!Όπως λέτε θα συνεχίσω να προσπαθώ αλλά γενικά σαν ΗΜΜΥ είναι υψηλόβαθμες σχολές και είναι πιο δύσκολο στην σκέψη για εμένα..και αυτό που με τρομάζει είναι τα οικονομικά..Πραγματικά φευγει ένας μισθος της μάνας μου κάθε μήνα και δεν θέλω να πάει για τζάμπα,ούτε όμως να πληρώνουν τόσα λεφτά και του χρόνου :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Αυτό πρέπει να είναι ένα επιπλέον κίνητρο για εσένα και όχι να σε τρομάζει
Απλά στόχευε το 20 σε όλα τα μαθήματα και θα σου βγουν τα μόρια για ημμυ
Βασικά πες μου ,γιατί να μην είσαι μέσα στους 500 καλύτερους της ελλάδας?
Τι παραπάνω έχουν τα 500 άτομα από εσένα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Πρώτα απ'όλα σας ευχαριστώ όλους πραγματικά!!Όπως λέτε θα συνεχίσω να προσπαθώ αλλά γενικά σαν ΗΜΜΥ είναι υψηλόβαθμες σχολές και είναι πιο δύσκολο στην σκέψη για εμένα..και αυτό που με τρομάζει είναι τα οικονομικά..Πραγματικά φευγει ένας μισθος της μάνας μου κάθε μήνα και δεν θέλω να πάει για τζάμπα,ούτε όμως να πληρώνουν τόσα λεφτά και του χρόνου :/

Δεν πάει τζάμπα...οι γονείς σου πληρώνουν για να κάνεις εσύ, με τη βοήθεια του φροντιστηρίου, ό,τι καλύτερο μπορείς! ό, τι κι αν γίνει δε θα πάει χαμένος ούτε ο κόπος ο δικός σου, ούτε οι θυσίες των γονιών σου, γιατί θα έχεις βάλει τα δυνατά σου! Εσύ απλά θα κάνεις το καλύτερο που μπορείς, ότι περνάει από το χέρι σου, τα υπόλοιπα δεν περνάνε από το χέρι σου βρε, οπότε μην αγχώνεσαι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosFlo

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω αλλά έχω έναν φίλο που σίγουρα είναι πιο μάχημος και με τρομάζει το σκέπτικο ότι ειμαι πίσω..Αλλά θα πάω για έναν καλό βαθμό σίγουρα και να περάσω εκεί που θέλω τόσο καιρό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!Όπως καταλαβαίνετε η φετινή χρονιά είναι η τελευταία για εμένα.Είμαι θετική και στοχεύω για ΗΜΜΥ Θεσ/νίκης ή Ξανθης πιο πολύ..Παρ'όλα αυτά αγχόνομαι πάρα πολύ..Αρχικά τις προηγούμενες χρονιές δεν διάβαζα με πρόγραμμα αλλά δεν τα πήγαινα και άσχημα.Φέτος όμως ακούω από όλους οτι χρειάζεται σωστό πρόγραμμα...Να όμως που δεν ξέρω πως να κάνω ενα ή και να κάνω δεν θα το τηρίσω όπως πρέπει και γενικά συν αυτό δεν μπορω να συγκεντρωθώ πλήρως(είμαι βραδυνός τύπος αλλά νυστάζω μετά από λίγο :p).Επίσης θέλω να πέρασω τόσο πολυ σε αυτή την σχολή αλλα και να τελειώσω γενικά(λόγω οικονομικών παραγόντων)που δεν βγαίνω για διαβάσω το σ/κ.Μέχρι και τον υπολογιστή ξύλωσα για να μην τρώω χρόνο και όλα αυτά για να γράψω***** στα διαγωνίσματα των φροντηστιρίων(από τα νεύρα μου έφευγα και τα παρατούσα)..Τώρα πλέον ειμαι σε αδιέξοδο και πολλές φορές σκέφτομαι να τα παρατήσω και τα πέρνω όλα εγωϊστικά..Τι άλλο μπορώ να κάνω γιατί έχω πεθάνει από το άγχος και με υποτιμάω χωρίς τελειωμό ώστε να γράψω τόσο ψηλά..Ο καιρός περνάει..
Ευχαριστώ :)
Αχ δεν ξέρεις πόσο σε νιώθω :( μπορεί να είμαι μεγαλύτερη σου και να έχω περάσει από τις παννελήνιες το 2012 αλλά το άγχος δυστυχώς δεν τελειώνει στις πανελλήνιες συνεχίζει και μετά. Θα σου δώσω μερικές συμβουλές μήπως και σε βοηθήσουν με την διαχείρηση του άγχους. 1.Προσπάθησε να σκεφτείς θετικά, πες στον εαυτό σου ότι είναι αρχή ακόμα- που όντως είναι έχουμε Οκτώμβρη- και έχεις περιθώριο μέχρι τον Μαίο να διορθώσεις τα λάθη σου 2. Προσπάθησε να αποξενώσεις οποιαδήποτε φωνή πίεσης εξωτερικής όπως του φροντιστηρίου (αυτά μας πιέζουν όλοι την χρονία όχι για δικό μας καλό αλλά για να περιφανεύονται για το ότι ο τάδε έγραψε τόσα μόρια και ήταν μαθητής μας. ΑΔΙΑΦΟΡΗΣΕ), και των γονίων σου σε περίπτωση που σε πίεζουν για να περάσεις σε υψηλόβαθμη σχολή, εξηγησέ τους τι θες πραγματικά 3. Με τον καιρό προσπάθησε να βρείς κάποια τρικ που θα σε βοηθήσουν να συγκεντώνεσαι περισσότερο (ας πούμε εμένα με συγκέντρωνε απίστευτα να διαβάζω βράδυ με χαμηλό φωτισμό) 4. Όταν αγχώνεσαι υπερβολικά πάρε βαθίες ανάσες και εκπνοές και προσπάθησε να ηρεμήσεις. Επίσης προσπάθησε να το εκτονώσεις όλο αυτό πχ. χτύπα το μαξιλάρι σου αλύπητα :P βοηθάει αρκετά. 5. Σε περίπτωση που ήσουν καλός μαθητής με επαίνους στο σχολείο από εδώ και πέρα ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ, επίσης αν οι καθηγητές στο σχολείο λένε καλά λόγια και σου υπόσχονται ότι θα τα πας τέλεια στις πανελλήνιες επίσης ΑΓΝΟΗΣΕ ΤΟΥΣ. Συνήθως όταν νίωθουμε σίγουρη για τις ικανοτητές μας χαλαρώνουμε την προσπαθειά μας 6. Δίαβασε πολύ αλλά μην ξενυχτάς ποτέ! Ο εγκεφαλός μας χρείαζεται ύπνο για να αφομοιώσει τις πληροφορίες που έχει δεχτεί κατά την διάρκεια της μέρας. 7. Προσπάθησε να μην συγκρίνεις τον εαυτό σου με τους άλλους συμμαθητές σου ή φίλους σου όσο δύσκολο και να είναι ο ανταγωνισμός σου κάνει μεν καλό αλλά από την άλλη χάνεις το ηθικό σου. Σκέψου ότι ακόμα έχετε δρόμο μπροστά σας και στο τέλος θα δείς αποτελέσματα που θα σε εκπλήξουν!8. Στο θέμα απομόνωσης καλά τα έχεις καταφέρει, ξεφορτώσου τον υπολογιστή γιατί κάνει μεγάλη ζημία, στο λέω εγώ που έβγαλα πτυχίο 8 και θα μπορούσα άνετα περισσότερο αν δεν ήμουν εθισμένη στο ίντερνετ.:/: Για τις εξόδους, ακόμα είναι νωρίς βγές και κανένα Σάββατο να ξεσκάσεις καλό θα κάνει μετά τα Χριστούγεννα όμως κομμένες. Και γενικά ζήτα από τους δικούς σου στο σπίτι να μην κάνουν φασαρία για να μην αποσπάσαι. Επίσης θα σου έλεγα να αποφεύγεις καβγάδες και άλλα προβλήματα με φίλους και συμμαθητές έτσι ώστε να μην επικεντρώνεσαι σε αυτά.9 Και τέλος ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΙΑΒΑΣΜΑ, προσποιήσου ότι σου αρέσουν τα μαθήματα που διαβάζεις ότι είναι όλα τόσο μαγευτικά και το διασκεδάζεις. Μια χρονία είναι υπομονη θα περάσει και μετά έρχονται τα καλύτερα. Καλή δύναμη και καλή τύχη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikit

Νεοφερμένος

Η nikit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Τελείωσα τη Σχολή αυτη πριν χρονια στο μετσοβιο.δε θα σου πω οτι δε θελει διαβασμα...θελει πολυ κ επισης παααρα πολυ για να την τελειωσεις.με το αγχος δεν καταφερνεις τπτ.η μονη μου συμβουλη ειναι διαβασμα διάβασμα...ποιοτικό διάβασμα.αξίζει όμως...πλέον δεν ξέρω για επαγγελματική αποκατάσταση αλλα σιγουρα είναι από τις σχολές που σου δινεται άπειρη γνώση κ ευκαιρία να συναναστραφεις με καλης ποιοτητας μυαλα.

Το αγχος αν το σκεφτεις...ειναι αποτελεσμα φοβου για την ανεπαρκεια μας μπροστα σε δυσκολες συνθηκες.εαν διαβασεις πολυ κ νιωθεις οτι πατας γερα κ πιστεψεις στον εαυτο σου...θα το ξεπερασεις.μονο ετσι....οκ...μπορουν να σε βοηθησουν λιγο οι καθηγητες να σε τονωσουν αλλα οι πανελληνιες θα είναι μια αναμετρηση με τον εαυτο σου πανω απο ολα.Καλή επιτυχία εύχομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!Όπως καταλαβαίνετε η φετινή χρονιά είναι η τελευταία για εμένα.Είμαι θετική και στοχεύω για ΗΜΜΥ Θεσ/νίκης ή Ξανθης πιο πολύ..Παρ'όλα αυτά αγχόνομαι πάρα πολύ..Αρχικά τις προηγούμενες χρονιές δεν διάβαζα με πρόγραμμα αλλά δεν τα πήγαινα και άσχημα.Φέτος όμως ακούω από όλους οτι χρειάζεται σωστό πρόγραμμα...Να όμως που δεν ξέρω πως να κάνω ενα ή και να κάνω δεν θα το τηρίσω όπως πρέπει και γενικά συν αυτό δεν μπορω να συγκεντρωθώ πλήρως(είμαι βραδυνός τύπος αλλά νυστάζω μετά από λίγο :p).Επίσης θέλω να πέρασω τόσο πολυ σε αυτή την σχολή αλλα και να τελειώσω γενικά(λόγω οικονομικών παραγόντων)που δεν βγαίνω για διαβάσω το σ/κ.Μέχρι και τον υπολογιστή ξύλωσα για να μην τρώω χρόνο και όλα αυτά για να γράψω***** στα διαγωνίσματα των φροντηστιρίων(από τα νεύρα μου έφευγα και τα παρατούσα)..Τώρα πλέον ειμαι σε αδιέξοδο και πολλές φορές σκέφτομαι να τα παρατήσω και τα πέρνω όλα εγωϊστικά..Τι άλλο μπορώ να κάνω γιατί έχω πεθάνει από το άγχος και με υποτιμάω χωρίς τελειωμό ώστε να γράψω τόσο ψηλά..Ο καιρός περνάει..
Ευχαριστώ :)

Καταρχας να σου ευχηθω καλη επιτυχια για φετος
Κοιταξε θα ηθελα να σου πω το εξης καλο ειναι να διαβαζεις...αλλα με μετρο να προσπαθεις να μην το παρακανεις.Δεν ειναι αναγκαιο να διαβαζεις και ολη μερα θεωρω 2-3 ωρες στις καθημερινες αρκετες για διαβασμα ενω σ/κ θα σου προτεινα την μια μερα(καλυτερα σαββατο) να βγεις βολτα και να προσπαθεις να ξεχαστεις(οσο γινεται) και την αλλη μερα να διαβασεις 2-3 ωρες το μεσημερι η το πρωι και αλλες 2-3 το βραδυ.Εγω συγκεκεριμενα το ιδιο κανω και κυλανε ομαλα οι μερες και ισα ισα μου φτανει ο χρονος να κανω επαναληψη.
Επισης θα ηθελα να τονισω το εξης οτι η γυμναστικη ειναι πολυ καλη,διοτι ναι μεν σε κουραζει σωματικα,ομως σε ξεκουραζει ψυχικα.Εστω και 1 ωρα την ημερα προσπαθησε λιγο να γυμναστεις εκτος οτι κανει καλο λειτουργει και ως αγχολυτικο.
Κοιταξε δεν ξερω για σενα παντως εγω οταν παω να γραψω ενα τεστ δεν παω για να γραψω τελεια παω για να γραψω ο,τι ξερω.Αυτο με βοηθαει αρκετα και κατα την ωρα του διαγωνισματος/εξετασης δεν με πιανει πανικος.Ισως κι εσενα δοκιμασε το και σκεψου αν ειμαι καλα διαβασμενος τοτε θα γραψω καλα...Τωρα αν δεν ξερεις καποιο θεμα μην νευριασεις αυτο απο την μια ειναι καλο,γιατι οταν θα παρεις πισω τα θεματα ο καθηγητης θα σου εξηγησει τι δεν καταλαβες η ποιο ηταν το κολπο για την επιλυση της ασκησης.Ετσι μαθαινοντας και ξαναπαρατηρωντας την συγκεκριμενη ασκηση θα εισαι πιο σιγουρος για τον εαυτο σου και δεν θα την πατησεις παλι.
Οπως ανεφερε και καποιος προηγουμενος το ζεστο μπανιο ειναι χαλαρωτικο και θα σε ανακουφισει.Εγω πολλες φορες πινω ζεστο γαλα η ζεστο τσαι και αυτο βοηθαει πολυ...Εγω προτινω να βρεις κατι που να σε χαλαρωνει,ετσι ωστε οταν βγαινεις εκτος οριων(ολοι το παθαινουμε) να επανερχεσαι.
Αυτα δεν ξερω αν θες να ρωτησεις κατι αλλο παντως θα χαρω να σου απαντησω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosFlo

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σας ευχαριστώ πολύ όλους :)
Θα κάνω αυτά που μου προτείνατε και οτι γίνει έγινε :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosFlo

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν παιζει να γραψω τιποτα..Με εχει φαει το αγχος ..35 μερες ακομα και νιωθω οτι εχω κενα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Δεν παιζει να γραψω τιποτα..Με εχει φαει το αγχος ..35 μερες ακομα και νιωθω οτι εχω κενα..
εγώ πλέον έχω φτάσει στο άλλο άκρο. Ό,τι γράψω, όσο μπορώ θα προσπαθήσω, να παν να * κι οι πανελλήνιες και ο αριστοτέλης κι ο βενιζέλος μαζί. άραξε φιλαράκι. με το άγχος έτσι κι αλλιώς χειροότερα τα κάνεις. κι εγώ έχω κενά, και μάλιστα κενά μνήμης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pinelopi23

Νεοφερμένος

Η pinelopi23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σε 34 μερες δινω και δεν μπορω να μπω στην διαδικασια να διαβασω για την επαναληψη! Εχω αγχωθει τρομερα πολυ και δεν μπορω να βαλω ενα σωστοο προγραμμα! Αν αντιμετωπισατε το ιδιο προβλημα δωστε καποια λυση γιατι με βλεπω να παιρνω προβατα! :worry: :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Σε 34 μερες δινω και δεν μπορω να μπω στην διαδικασια να διαβασω για την επαναληψη! Εχω αγχωθει τρομερα πολυ και δεν μπορω να βαλω ενα σωστοο προγραμμα! Αν αντιμετωπισατε το ιδιο προβλημα δωστε καποια λυση γιατι με βλεπω να παιρνω προβατα! :worry: :ermm:
τι κατευθυνση εισαι πηνελοπη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Τέλεια διαβασμένοι και έτοιμοι δε θα νιώσετε ποτέ. Αν σας έλεγαν μία μέρα πριν γράψατε, οκ, πάρτε άλλον έναν μήνα, και να περνούσε αυτός ο ένας μήνας, πάλι θα νιώθατε ότι έχετε κενά και ότι χρειάζεστε κι άλλο χρόνο. Όλα είναι μια απόφαση. Πείτε το "τώρα τα βγάζω άλλη μία προσεκτικά και πάω να δώσω".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pinelopi23

Νεοφερμένος

Η pinelopi23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
οικονομια και πληροφορηκης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Θα γράψω μερικά από τα δικά μου, ελπίζω να βοηθήσουν. Εγώ θυμάμαι 1 μήνα πριν δώσουμε διάβαζα περίπου 10 ώρες την ημέρα, αλλά μιλάμε για καλό διάβασμα. Κοιμόμουν γύρω στις 3.00. Το χαιρόμουν μπορώ να πω. Δε διάβαζα με άγχος. Άγχος είχα γύρω στον Δεκκέμβριο και μιλάμε για τέτοιο άγχος που δε μπορούσα να κοιμηθώ. Τέλος πάντων, ναι, είναι ο στόχος. Δεν τα παρατάς τελευταία στιγμή. Δείτε, νιώστε το κίνητρο και θα σας βγει να διαβάσετε με προσοχή. Επίσης, για να είμαι σίγουρη ότι δε θα μου αποσπάσει την προσοχή κάτι και κυρίως ότι δε θα βγω από το δωμάτιο αλλά θα μείνω εκεί να βγάλω το πρόγραμμα που είχα ορίσει, έβαζα χαρτάκια στην πόρτα "δε θα βγεις πριν τις 2!!!" τώρα μου φαίνεται αστείο. Όριζα πχ από 12.00 μέχρι 14.00 θα πρέπει να έχω βγάλει αυτό, χαρτάκι στην πόρτα και φύγαμε. Μετά διαλειμμα 10' και συνεχίζουμε. Κάπως έτσι. Εννοείται υπολογιστές, κινητά δεν βρίσκονταν μαζί μου στο δωμάτιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα γράψω μερικά από τα δικά μου, ελπίζω να βοηθήσουν. Εγώ θυμάμαι 1 μήνα πριν δώσουμε διάβαζα περίπου 10 ώρες την ημέρα, αλλά μιλάμε για καλό διάβασμα. Κοιμόμουν γύρω στις 3.00. Το χαιρόμουν μπορώ να πω. Δε διάβαζα με άγχος. Άγχος είχα γύρω στον Δεκκέμβριο και μιλάμε για τέτοιο άγχος που δε μπορούσα να κοιμηθώ. Τέλος πάντων, ναι, είναι ο στόχος. Δεν τα παρατάς τελευταία στιγμή. Δείτε, νιώστε το κίνητρο και θα σας βγει να διαβάσετε με προσοχή. Επίσης, για να είμαι σίγουρη ότι δε θα μου αποσπάσει την προσοχή κάτι και κυρίως ότι δε θα βγω από το δωμάτιο αλλά θα μείνω εκεί να βγάλω το πρόγραμμα που είχα ορίσει, έβαζα χαρτάκια στην πόρτα "δε θα βγεις πριν τις 2!!!" τώρα μου φαίνεται αστείο. Όριζα πχ από 12.00 μέχρι 14.00 θα πρέπει να έχω βγάλει αυτό, χαρτάκι στην πόρτα και φύγαμε. Μετά διαλειμμα 10' και συνεχίζουμε. Κάπως έτσι. Εννοείται υπολογιστές, κινητά δεν βρίσκονταν μαζί μου στο δωμάτιο.

Ανγχώθηκα μόνο και μόνο που διάβασα για τέτοια οργάνωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,208 μηνύματα.
Παιδιά μην έχετε άγχος δεν είναι καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top