Πανελλήνιες 2017

Ποια είναι η γνώμη σας για τις φετινές βάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 83)
  • Θα ανεβούν

    Ψήφοι: 16 19.3%
  • θα παραμείνουν ίδιες

    Ψήφοι: 18 21.7%
  • Θα πέσουν

    Ψήφοι: 49 59.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

yiwta13

Νεοφερμένος

Η yiwta13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Πολλή ησυχία έχει πέσει εδώ..άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά!! Οι θεωρητικοί που βρίσκεστε στην ύλη στην ιστορία,στα γνωστό και στο συντακτικό;; Επίσης πόσες ώρες διαβάζετε;;Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποιοι θεωρητικοι;;; υπαρχουν και τετοιοι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πολλή ησυχία έχει πέσει εδώ..άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά!! Οι θεωρητικοί που βρίσκεστε στην ύλη στην ιστορία,στα γνωστό και στο συντακτικό;; Επίσης πόσες ώρες διαβάζετε;;Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις :) :)
Γνωστό: Πρωταγόρας ενότητα 6, Πολιτεία ολοκληρωμένη
Συντακτικό: Δευτερεύουσες
Ιστορία: κεάλαιο 1ο έλληνες της διασποράς, κρητικό ζήτημα ολοκληρωμένο.

Διαβάζω 3-4 αναλόγως το διάβασμα. Παραπάνω δεν μπορώ και λόγω κούρασης ( φεύγω από το σπίτι μου 8 και επιστρέφω 7 παρά το απόγευμα επειδή το φροντιστήριό μου δεν είναι στο χωριό που μένω)

Ποιοι θεωρητικοι;;; υπαρχουν και τετοιοι;;



Ας προστεθούμε στην φωτογραφία και εμείς, το είδος, theoritikus-antropistikus:P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μονο 3 ωρες την ημερα;;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.


Ας προστεθούμε στην φωτογραφία και εμείς, το είδος, theoritikus-antropistikus:P:redface:
Τι μου θύμησες με την φωτογραφία αυτή...τα κολλάζ που κάναμε στο δημοτικό, ωραία χρόνια ήταν θυμάμαι, περασμένα μεγαλεία :hehe:
Μονο 3 ωρες την ημερα;;;;;;;;;;;

Λίγες είναι 3 ώρες; Εσύ πόσο διαβάζεις 24/7; Η πλάκα θα ναι να μην περάσεις πουθενά στο τέλος όσο πολύ και να διαβάζεις, μόνο το μυαλό σου κουράζεις έτσι, το θέμα είναι να καταννοείς τι διαβάζεις και ας είναι μόνο τρεις ώρες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
καλή σας αρχή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι μου θύμησες με την φωτογραφία αυτή...τα κολλάζ που κάναμε στο δημοτικό, ωραία χρόνια ήταν θυμάμαι, περασμένα μεγαλεία :hehe:


Λίγες είναι 3 ώρες; Εσύ πόσο διαβάζεις 24/7; Η πλάκα θα ναι να μην περάσεις πουθενά στο τέλος όσο πολύ και να διαβάζεις, μόνο το μυαλό σου κουράζεις έτσι, το θέμα είναι να καταννοείς τι διαβάζεις και ας είναι μόνο τρεις ώρες..

Εσενα Μαϊρα σου φαίνονται πολλες οι 3 ωρες για πανελληνιες;Εμενα οχι τοσο διαβαζα πανω κατω στο γυμνασιο.Οταν υπαρχει καποια καθημερινη μερα που δεν εχουμε φροντ και εχουμε περιπου στην διαθεση μας 10 ωρες παλι αν διαβασω 3 θεωρουνται αρκετες;;...και μην ανησυχεις στο πεδιο που ειμαι ειναι λιγο δυσκολο "να μην περασω πουθενα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Ο καθένας λειτουργεί διαφορετικά όπως και το μυαλό του. Τρεις ώρες για κάποιον μπορεί να είναι υπέρ αρκετές και για κάποιον πολύ λίγες, αυτό είναι θέμα του καθενός. Δεν είναι πολλές αλλά ούτε και λίγες. Καλά που μου το είπες να μην χάνω τον ύπνο μου για χάρη σου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι 3 ωρες Μ.Ο την ημερα ειναι λιγες ανεξαρτητα το ατομο. Ειναι ελαχιστες οι περιπτωσεις οπου οι 3 ωρες για τις Πανελληνιες οδηγουν σε μεγαλες επιτυχιες, και εκει εμπλεκεται και η κλιση του μαθητη στα μαθηματα που εξεταζεται Πανελλαδικως.Μην εισαι τοσο αποτομη επειδη σχολιασα τις "3 ωρες την ημερα" ενος ατομου που απο οτι φαινεται εχεις σε ιδιαιτερη εκτιμηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μονο 3 ωρες την ημερα;;;;;;;;;;;

Για εμένα είναι αρκετές. Αφιερώνω περισσότερες το ΣΚ για γενικές επαναλήψεις σε ιστορία, γνωστό και συνακτικό.
Προσωπικά, δεν μπορώ να διαβάζω μετά τις 10.30 και σπίτι γυρίζω από το πρωί στιε 7 παρά.
Στο γυμνάσιο που εσύ διάβαζες 3, εγώ διάβαζα συνολικά μισή ή το πολύ :P και μια χαρά τα θυμόμουν και μια χαρά προλάβαινα και πάντα διαβασμένη σε όλα ήμουν;)

Τώρα αν μια μέρα χρειαστεί να διαβάσω 4 θα διαβάσω. Για ΜΟ μίλησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για εμένα είναι αρκετές. Αφιερώνω περισσότερες το ΣΚ για γενικές επαναλήψεις σε ιστορία, γνωστό και συνακτικό.
Προσωπικά, δεν μπορώ να διαβάζω μετά τις 10.30 και σπίτι γυρίζω από το πρωί στιε 7 παρά.
Στο γυμνάσιο που εσύ διάβαζες 3, εγώ διάβαζα συνολικά μισή ή το πολύ :P και μια χαρά τα θυμόμουν και μια χαρά προλάβαινα και πάντα διαβασμένη σε όλα ήμουν;)

Τώρα αν μια μέρα χρειαστεί να διαβάσω 4 θα διαβάσω. Για ΜΟ μίλησα.

Ενταξει να λεμε του στραβου το δικιο για να εισαχθεις στην Γερμανικη Φιλολογια ειναι μια χαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ενταξει να λεμε του στραβου το δικιο για να εισαχθεις στην Γερμανικη Φιλολογια ειναι μια χαρα.

Δεν θέλω να βγάλω 11.000 μόρια για να μπω στην ΄΄γερμανική φιλολογία''. Τις εξετάσεις των πανελλαδικών τις βλέπω σαν στοίχημα με τον εαυτό μου. Αν στόχευα στο 11, τώρα δεν θα έκανα ούτε φροντιστήριο, ούτε προετοιμασία για το ειδικό ούτε θα είχα δώσει 2 φορές το Γ2 στα γερμανικά. Γιατί άλλωστε; Αφού στην φιλολογία μπορώ να ''μπω'' με Β1.

Εκτός αυτού, πιθανότατα δεν θα μείνω στην Ελλάδα...

Αν για το δικό σου μυαλό οι 3 ώρες είναι λίγες, σεβαστό. Αλλά δεν νομίζεις πως είναι λίγο υποτιμητικό το ''για την γερμανική φιλολογία είναι μια χαρά;''
Κάποιος με 3 ωρες διάβασμα -αν του φτάνουν- δεν μπαίνει στην γερμανική μόνο. Άνετα μπαίνει σε όποια σχολή θέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ειναι υποτιμητικο το να παρεις τον μεσο μαθητη και να πεις πχ για να εισαχθει αυτος ο μαθητης σε μια σχολη με βαση το 15000 χρειαζεται 5 ωρες διαβασμα την ημερα ενω για να εισαχθει σε μια σχολη με βαση 11000/24000 χρειαζεται ας πουμε 3 ωρες;

Ειναι απλη λογικη για μενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Καλώς ή κακώς, δεν είναι όλοι μέσοι μαθητές, καθένας έχει άλλες βάσεις από προηγούμενες τάξεις και άλλες δυνατότητες. Ούτε εμένα μ' αρέσουν οι δηλώσεις του τύπου "διάβαζα 0 ώρες και μπήκα εκεί", αλλά σόρρυ, δεν είδα κανέναν από αυτούς που διατυμπάνιζαν το πόσο πολύ ξημεροβραδιάζονταν πάνω απ' τα βιβλία να πηγαίνει τόσο συγκλονιστικά καλά. Απλά είμαστε των άκρων σαν ηλίθιος λαός, και θέλουμε είτε να πιστεύουμε πως όσοι αριστεύουν είναι τα παιδιά θαύματα που διάβαζαν 10' τη μέρα, είτε πως διάβαζαν 8 ώρες τη μέρα! (σα να μη βγαίνει ο λογαριασμός...). Ε δεν ισχύει τίποτα απ' τα δύο, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων.
Από κει και έπειτα, η ακριβής ώρα που χρειάζεται ο καθένας για επιτύχει ποικίλει, αλλά οι 3 ώρες καθαρού διαβάσματος δεν ακούγεται καθόλου παράλογος αριθμός σε γενικές γραμμές. Το "διαβάζω περισσότερο=>έχω μεγαλύτερη επιτυχία" ισχύει μέχρι ένα σημείο, από ένα σημείο και μετά κοιτάς το βιβλίο σα χαζός και η ώρα περνάει έτσι και κάνεις μισή ώρα για κάτι που θέλει 5', γιατί απλά δεν μπορείς να είσαι συγκεντρωμένος 24 ώρες το 24ωρο. Γι αυτό απ' την ξεκούραση και τον ύπνο δε κόβουμε χρόνο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Φιλε guru ακου δυο πραγματα τωρα που ξεκινας απο εναν που εδωσε πανελληνιες.ΔΕΝ νοιαζεται κανεις αν θεωρεις 3 ωρες λιγες,προσωπικα λεω μπραβο στο κοριτσι που καταφερνει να τα βγαλει περα με 3 ωρες και δεν πρεπει να την κανεις να νιωθει μειονεκτικα με φρασεις τυπου ´μονο 3 ωρες διαβαζεις;Τι να κανουμε δεν ειμαστε ολοι ιδιοι αλλοι θελουν χ ωρες για να βγαλουν μια υλη και αλλοι ψ,αλλος εχει καλυτερη αντιληψη αλλος χειροτερη.Προσωπικα ακουγα ατομα που λεγαν διαβαζαν πολυ περισσοτερο απο μενα πχ απο τις 2 που σχολουσαν μεχρι τις 12-1 και δεν εγραψαν τοσο καλα θελω να σου πω δηλαδη οτι αυτο με τις ατελειωτες ωρες με κανει να σκεφτω πως κατι παει λαθος και οτι το παιδι πιεζεται απο το σπιτι

Υ.Γ Με Μ.Ο 4 ωρες τη μερα περασα ημμυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φιλε guru ακου δυο πραγματα τωρα που ξεκινας απο εναν που εδωσε πανελληνιες.ΔΕΝ νοιαζεται κανεις αν θεωρεις 3 ωρες λιγες,προσωπικα λεω μπραβο στο κοριτσι που καταφερνει να τα βγαλει περα με 3 ωρες και δεν πρεπει να την κανεις να νιωθει μειονεκτικα με φρασεις τυπου ´μονο 3 ωρες διαβαζεις;Τι να κανουμε δεν ειμαστε ολοι ιδιοι αλλοι θελουν χ ωρες για να βγαλουν μια υλη και αλλοι ψ,αλλος εχει καλυτερη αντιληψη αλλος χειροτερη.Προσωπικα ακουγα ατομα που λεγαν διαβαζαν πολυ περισσοτερο απο μενα πχ απο τις 2 που σχολουσαν μεχρι τις 12-1 και δεν εγραψαν τοσο καλα θελω να σου πω δηλαδη οτι αυτο με τις ατελειωτες ωρες με κανει να σκεφτω πως κατι παει λαθος και οτι το παιδι πιεζεται απο το σπιτι

Υ.Γ Με Μ.Ο 4 ωρες τη μερα περασα ημμυ

Συγγνωμη αν γινομαι αδιακριτος περασες εμπ και εδωσες φετος η εισαι πιο παλιος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happysoul

Νεοφερμένος

Η happysoul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ο καθένας είναι διαφορετικος,έχει τον δικό του τρόπο διαβάσματος
δεν δίνουμε όλοι τα ίδια μαθήματα,επομένως δεν τίθεται θέμα συγκρισης αναμεσα σε μαθητές απο διαφορετικά πεδία
επισης ο καθε μαθητής εκλαμβανει τη γνωση διαφορετικά,άλλος πχ δυσκολευεται να αποστηθισει,ενω αλλος σε 10 λεπτα εχει μαθει νερο μια σελιδα ιστοριας

καλο θα ειναι να κοιταμε την δουλεια μας και να μην επηρεζομαστε απο το τι λενε οι αλλοι και τι κανουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Desmond

Νεοφερμένος

Ο Desmond αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Κανενας του 2ου πεδιου υπαρχει και αν ναι που ειστε στο φροντιστηριο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Συγγνωμη αν γινομαι αδιακριτος περασες εμπ και εδωσες φετος η εισαι πιο παλιος;

Φέτος έδωσα και δεν πέρασα ΕΜΠ διότι δεν είμαι από Αθηνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Φέτος έδωσα και δεν πέρασα ΕΜΠ διότι δεν είμαι από Αθηνα

Γιατί μόνο Αθηναίοι περνάνε στο ΕΜΠ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top