Φροντιστήριο στο πανεπιστήμιο

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Καλησπέρα συμφορουμίτες! Ακούω πολλές φήμες τον τελευταίο καιρό ότι το φροντιστήριο είναι απαραίτητο και στο πανεπιστήμιο (δυστυχώς τα ακούω από φίλους που έχουν ξαδέρφια που σπουδάζουν, οπότε θα ήθελα και μια πιο έγκυρη γνώμη :) )
Αρχικά, έχω ακούσει ότι πολλές φορές η σχολή προσφέρει φροντιστηριακά μαθήματα δωρεάν στους φοιτητές, το οποίο βρίσκω απολύτως θεμιτό. Παρ' όλα αυτά, έχω ακούσει και αρκετές περιπτώσεις όπου ορισμένοι καθηγητές σου επιβάλλουν να κάνεις ιδιαίτερο μάθημα μαζί τους. Δηλαδή, ο καθηγητής παραδίδει με άθλιο τρόπο το μάθημα και στις εξετάσεις βάζει θέματα που δεν έχει διδάξει, αναγκάζοντας έτσι τους φοιτητές να κάνουν ιδιαίτερο μάθημα μαζί του (με την ανάλογη αμοιβή φυσικά :hmm: ) αν θέλουν να περάσουν το μάθημα.
Καθώς πολύ από εσάς βρίσκεστε στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, μπορείτε να μου πείτε και εμένα τι από τα παραπάνω ισχύει? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Τίποτα δεν γεννάτε απαραίτητο στην μαθητοφοιτητική ζωή μας.
Εμείς δημιουργούμε τέτοιες ανάγκες όταν τις ενστερνιζόμαστε και τις εξαπλώνουμε.
Αν έχεις απορίες πηγαίνεις στους βοηθούς ή/και στον ίδιο τον καθηγητής και στις λύνει.
Αν ντρέπεσαι ή νομίζεις πως δεν σε καλύπτει πας και ρωτάς φίλους ή γνωστούς που τον κατάλαβαν και πέρασαν το μάθημα, που το πέρασαν με βαθμό ! Δεν μπορεί ένα μάθημα να το περνάνε κάθε χρόνο 30-40- ...... άτομα χωρίς περαιτέρω βοήθεια κι εσύ να μην μπορείς να το περάσεις, έστω και με την 2η, 3η, .... , 10η φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Εμένα μου φαίνεται σαν μια κακή προσπάθεια να σε τρομοκρατήσουν για να πας φροντιστήριο.
Θα πηγαίνεις θεωρία και φροντιστήρια όσο πιο πολύ μπορείς (χωρίς να τα παίξεις), πολλές φορές εάν κρίνεις ότι ο καθηγητής στη θεωρία δεν βοηθάει απλά σταματάς να πηγαίνεις και συνεχίζεις με το αντίστοιχο φροντιστήριο και το προσωπικό διάβασμα. Καλύτερα να ξοδέψεις μια ώρα διαβάζοντας στην ησυχία σου ή έστω να χαλαρώνεις αντί να τραβιέσαι με έναν δυσνόητο καθηγητή.
Το πρόγραμμα που θα έχεις στο ΑΕΙ θα είναι πιο ευέλικτο και θα σου επιτρέπει να αναπληρώνεις χαμένα μαθήματα με μεγαλύτερη ευκολία. Να ξέρεις ότι θα υπάρξουν μαθήματα στα οποία θα θες το δεκάρι και μερικά μαθήματα στα οποία θα πάρεις 5 και θα κάνεις τάματα επειδή τελείωσες.
Για να απαντήσω στην ερώτηση, στη θέση σου δεν θα πήγαινα φροντιστήριο στο πανεπιστήμιο, γιατί να δίνεις λεφτά σε φροντιστήρια όταν δεν τα χρειάζεσαι για το πτυχίο.
Όσο για τους καθηγητές που σε εκβιάζουν με τον δικό τους τρόπο για ιδιαίτερα, λυπάμαι αλλά ούτε το έχω δει, ούτε το έχω ακούσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Παρ' όλα αυτά, έχω ακούσει και αρκετές περιπτώσεις όπου ορισμένοι καθηγητές σου επιβάλλουν να κάνεις ιδιαίτερο μάθημα μαζί τους. Δηλαδή, ο καθηγητής παραδίδει με άθλιο τρόπο το μάθημα και στις εξετάσεις βάζει θέματα που δεν έχει διδάξει, αναγκάζοντας έτσι τους φοιτητές να κάνουν ιδιαίτερο μάθημα μαζί του (με την ανάλογη αμοιβή φυσικά :hmm: ) αν θέλουν να περάσουν το μάθημα.

Δεν έχω ακούσει τέτοια περίπτωση :hmm: Αντίθετα, υπάρχουν φοιτητικά φροντιστήρια απλά οι φοιτητές το κρύβουν ότι πάνε γιατί θεωρείται ξεφτίλα για τους ίδιους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά! Κι εγώ είμαι τελείως αντίθετος με το φροντιστήριο όταν μπορείς με δικό σου κόπο να περάσεις το μάθημα, ειδικά στο πανεπιστήμιο. Εννοείται ότι και τον καθηγητή(δεν έχω θέμα ντροπής, δουλειά του είναι άλλωστε :p) και άλλους φοιτητές θα ρωτήσω, το θέμα είναι αν όλα αυτά είναι αρκετά για να περάσω τα μαθήματα, έστω και με 5 κάποια πιο δύσκολα. Απλά ήθελα να δω κατα πόσο ισχύει αυτός ο εκβιασμός των καθηγητών, καθώς μπορεί να το διαδίδουν φοιτητές που κάνουν φροντιστήριο για να δικαιολογήσουν την επιλογή τους. Γιατί αν άλλα παραδίδει και άλλα εξετάζει, ότι και να κάνω είναι δύσκολο να περάσω). Απ'ότι κατάλαβα όμως,ευτυχώς, δεν υπάρχουν τέτοια ακραία φαινόμενα, έτσι δεν είναι?

Καλά όταν λέω αρκετές, μάλλον είμαι λίγο υπερβολικός :P , δυο περιπτώσεις έχω ακούσει. Ο ένας είναι πλέον τελειόφητος και αποφοίτησε με βαθμό >9 από δύσκολη σχολή. Πιθανόν να μην ήταν τόσο αναγκαίο, αλλά να το παρουσιάζουν έτσι επειδή ντρέπονται για την επιλογή τους :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Δεν ξέρω και κατά πόσο είναι σωστό το φροντιστήριο στο πανεπιστήμιο.Κάποια στιγμή ο φοιτητής πρέπει να μάθει να διαβάζει μόνος του.Αν το έπραξε και ως μαθητής τότε έχει καλώς αν όχι τότε καλείται να το κάνει στο πανεπιστήμιο.Γιατί και πτυχίο να πάρεις με τη βοήθεια του φροντιστηρίου δεν θα έχεις απογαλακτιστεί από αυτόν τον τρόπο μάθησης και αργότερα ως επιστήμονας δεν θα έχεις κανένα φροντιστήριο δίπλα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Έτσι ακριβώς, δεν μπορεί μια ζωή να μας κυνηγάει το "φάντασμα" των φροντιστηρίων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Επιτέλους! Ανοιχτή συζήτηση και γι αυτη τη σαπίλα του συστήματος. Είναι κρυφό μυστικό!
Τα φοιτητικά φροντιστήρια είναι από τις πιο κερδοφόρες επιχειρήσεις στη χώρα. Οι άλλες είναι τα μαθητικά φροντιστήρια!
Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ανοησία από το να ξοδεύεις τα λεφτά σου σε φακελάκια προς τους καθηγητές ή στα φροντιστήρια.
Κανείς από αυτούς που περνάει όλα τα μαθήματα και ξοδεύει τα κέρατά του δε θα πει ότι κάνει κάτι τέτοιο, λες και είναι εξυπνάδα!
Έχω ένα μάθημα που το έχω δώσει 8 φορές! Κάθε φορά είμαι κομμένη με 4. Βλάκας να ήμουνα θα το είχα περάσει.
Φταίμε και εμείς όμως. Ας μην πάει κανείς να τους τα στάξει να δούμε τι θα κάνουνε όλοι αυτοί οι καθηγητές. Αλλά να που υπάρχουν οι εξυπνάκηδες που πληρώνουν αδρά και πουλάνε μαγκιά κι απορούν πως εσύ, εγώ κοβόμαστε ξανά και ξανά και δίνεις 2, 3,4 φορές το όδιο μάθημα και καθυστερείς να τελειώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marios2795

Νεοφερμένος

Ο Marios2795 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Επιτέλους!
Έχω ένα μάθημα που το έχω δώσει 8 φορές! Κάθε φορά είμαι κομμένη με 4. Βλάκας να ήμουνα θα το είχα περάσει.
.

Υπάρχει ειδική διάταξη για την περίπτωση σου, αν και τη θεωρώ ακραία.

4009/2011 (ΦΕΚ 195/τεύχος Α΄/2011)

Άρθρο 10

Αν ο φοιτητής αποτύχει περισσότερες από τρεις φορές σε ένα μάθημα, με απόφαση του κοσμήτορα εξετάζεται, ύστερα από αίτησή του, από τριμελή επιτροπή καθηγητών της σχολής, οι οποίοι έχουν το ίδιο ή συναφές γνωστικό αντικείμενο και ορίζονται από τον κοσμήτορα. Από την επιτροπή εξαιρείται ο υπεύθυνος της εξέτασης διδάσκων. Σε περίπτωση αποτυχίας, ο φοιτητής συνεχίζει ή όχι τη φοίτησή του σύμφωνα με τους όρους και τις προϋποθέσεις που καθορίζονται στον Οργανισμό του ιδρύματος, στους οποίους περιλαμβάνεται και ο μέγιστος αριθμός επαναλήψεων της εξέτασης σε ένα μάθημα.

Και δεν έχεις πάει ούτε μια φορά να δεις το γραπτό σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Δηλαδή ο φοιτητής κάνει την αίτηση? Δεν νομίζω να την πάρει με καλό μάτι ο διδάσκων καθηγητής... αν διδάσκει μαθήματα από επόμενα έτη θα τον βρει μπροστά του δρυμύτερο :P ενώ αν ασκεί επιρροή στους συναδέλφους πολύ πιθανό και οι 3 καθηγητές να τον κόψουν για παραδειγματισμό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Δηλαδή ο φοιτητής κάνει την αίτηση? Δεν νομίζω να την πάρει με καλό μάτι ο διδάσκων καθηγητής... αν διδάσκει μαθήματα από επόμενα έτη θα τον βρει μπροστά του δρυμύτερο :P ενώ αν ασκεί επιρροή στους συναδέλφους πολύ πιθανό και οι 3 καθηγητές να τον κόψουν για παραδειγματισμό :P

Ακριβώς. Παίζει πολύ το καθηγητικό κατεστημένο. Σε απλά Ελληνικά «κοσμήτορας (καθηγητής συνάδελφος ΔΕΠ) κοράκου μάτι (συναδέλφου ΔΕΠ) δεν βγάζει». :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Ακριβώς. Παίζει πολύ το καθηγητικό κατεστημένο. Σε απλά Ελληνικά «κοσμήτορας (καθηγητής συνάδελφος ΔΕΠ) κοράκου μάτι (συναδέλφου ΔΕΠ) δεν βγάζει». :P
Χε-χε!! Μην είσαι και τόσο σίγουρος. Δεν ξέρεις τι αντιζηλίες, αντιδικίες και ίντριγκες παίζονται μεταξύ των ...συναδέλφων ΔΕΠ. ;)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Υπάρχει ειδική διάταξη για την περίπτωση σου, αν και τη θεωρώ ακραία.

4009/2011 (ΦΕΚ 195/τεύχος Α΄/2011)

Άρθρο 10



Και δεν έχεις πάει ούτε μια φορά να δεις το γραπτό σου;





Έχω πάει αλλά μεταπτυχιακός είσαι, οπότε ξέρεις τι γίνεται. Προσβολές, προσβολές, προσβολές. Δε βγαίνει άκρη. Η αλήθεια είναι πολλές φορές ακραία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marios2795

Νεοφερμένος

Ο Marios2795 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Δηλαδή ο φοιτητής κάνει την αίτηση? Δεν νομίζω να την πάρει με καλό μάτι ο διδάσκων καθηγητής... αν διδάσκει μαθήματα από επόμενα έτη θα τον βρει μπροστά του δρυμύτερο :P ενώ αν ασκεί επιρροή στους συναδέλφους πολύ πιθανό και οι 3 καθηγητές να τον κόψουν για παραδειγματισμό :P

Ναι. Ο Διδάσκων δεν εμπλέκεται στη διαδικασία, και αναφορικά με τους συναδέλφους, δεν ισχύει στο βαθμό που ακούγεται. Επίσης γιατι προυποθέτουμε αυτή την εκδικητικότητα από τους Καθηγητές; Το σενάριο δηλαδή ένας καθηγητής να ασκεί επιρροή σε ολόκληρη επιτροπή καθώς και τον κοσμήτορα, είναι αρκετά σπάνιο.


Έχω πάει αλλά μεταπτυχιακός είσαι, οπότε ξέρεις τι γίνεται. Προσβολές, προσβολές, προσβολές. Δε βγαίνει άκρη. Η αλήθεια είναι πολλές φορές ακραία.

Χρησιμοποίησε την παραπάνω διάταξη. Εμένα δε μου έχει τύχει, για να πω την αλήθεια, κανένα παρόμοιο περιστατικό με καθηγητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
180 ευρω το μαθημα

4 την εβδομαδα..

Χαχαχαχα ε όχι, δεν μπορώ να το πιστέψω πως υπάρχουν τέτοιοι @$@! που προσφέρουν βοήθεια για χρυσάφι και κάποιοι άλλοι #@!# που την αγοράζουν.

Πραγματικά τους λυπάμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Για ποιο λόγο χαρακτηρίζεις έτσι όσους ασχολούνται με την ιδιωτική εκπαίδευση σε φοιτητές (άσχετα αν διαφωνείς); :)
Κατέβα λίγο από το καλάμι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Χαχαχαχα ε όχι, δεν μπορώ να το πιστέψω πως υπάρχουν τέτοιοι @$@! που προσφέρουν βοήθεια για χρυσάφι και κάποιοι άλλοι #@!# που την αγοράζουν.

Πραγματικά τους λυπάμαι...

Δεν ξέρεις τι έχει συναντήσει ο καθένας τύπε εκεί που σπουδάζει, ούτε την κατάστασή του.
Προσωπικά, διαφωνώ με την λογική των φροντιστηρίων (είτε 2εροβάθμια είτε 3οβάθμια), αλλά σε πολλές περιπτώσεις αποτελούν μία αναγκαιότητα για πλήθος λόγων, στην πραγματικότητα που ζούμε.

Επίσης
4 ώρες τη βδομάδα για 4 εβδομάδες μας κάνει 16 ώρες το μήνα, διαίρεσε το 180 με το 16 και πες μου αν αυτό που βρίσκεις είναι η τιμή ώρας σε μάθημα λυκείου ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Αν χρειάζεσαι φροντιστήριο για να περάσεις μαθήματα της σχολής σου, μήπως θα έπρεπε να το ξανά σκεφτείς αν θα ήθελες να φοιτάς στη συγκεκριμένη σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ακάλυπτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ακάλυπτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Αν χρειάζεσαι φροντιστήριο για να περάσεις μαθήματα της σχολής σου, μήπως θα έπρεπε να το ξανά σκεφτείς αν θα ήθελες να φοιτάς στη συγκεκριμένη σχολή;

Επειδή μπορεί να τύχει σε κάποιον να έχει ένα μάθημα που δεν του αρέσει/δεν τα καταφέρνει, πάει να πει ότι ίσως να μην του ταιριάζει/αρέσει η σχολή;

πχ. η δημοσιογραφία έχει μαθήματα Οικονομικών (πέραν των ξένων γλωσσών), οι πολιτικές επιστήμες επίσης, η κοινωνιλογία έχει τη στατιστική κλπ κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Άλλο δε μου αρέσει και δυσκολεύομαι άλλο είμαι τόσο απελπισμένος που χρειάζομαι φροντιστήριο για να το περάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top