Απαλλαγή από τη γυμναστική

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Ναι καλα...:whistle: Το χειρωτερο ειναι οτι την βαζουν πρωτη ή δευτερη ωρα wtf?

Πολύ καλύτερα πρωινές ώρες και αν και πολλοί διαφωνούν η γυμναστική πρέπει να πηγαίνει και πριν τα μαθηματικά!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
που διαφωνείς ακριβως?

Κοιτα ο περσυνος μου γυμναστης ελεγε να μην τρωμε πριν την γυμναστικη και οταν ειχαμε πρωτη ωρα πηγαιναμε νηστοικοι και πολλα παιδια δεν αντεχαν! Διαφωνω με την πρωτη ωρα να υπαρχει η γυμναστικη αλλα ουτε με την δευτερη γιατι ειναι πολυ μεγαλη!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Κοιτα ο περσυνος μου γυμναστης ελεγε να μην τρωμε πριν την γυμναστικη και οταν ειχαμε πρωτη ωρα πηγαιναμε νηστοικοι και πολλα παιδια δεν αντεχαν! Διαφωνω με την πρωτη ωρα να υπαρχει η γυμναστικη αλλα ουτε με την δευτερη γιατι ειναι πολυ μεγαλη!:P
Δεν άντεχαν να κάνουν την γυμναστική που κάνουμε στο σχολείο?:P
Τι τρελές δικαιολογίες μπορείτε να σκεφτείτε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δεν άντεχαν να κάνουν την γυμναστική που κάνουμε στο σχολείο?:P
Τι τρελές δικαιολογίες μπορείτε να σκεφτείτε:P

Αναλογα τον γυμναστη!:whistle: Φετος δεν εχω κανενα προβλημα!
ΥΓ: Αν θελεις ειδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
ρε μιλάτε σοβαρά τώρα; Πρώτη φορά βλέπω τόσα άτομα να προσπαθούν να αποφύγουν τη γυμναστική! Ποια; Τη γυμναστική!!! Το λέω και δε μπορώ να το συνειδητοποιήσω :eek: 10 χρόνια πηγαίνω σχολείο πάντα όλοι παρακαλούσαμε για τη γυμναστική. Είναι η ευκαιρία μας να ξεδώσουμε λίγο από την καθημερινότητα του σαπίσματος στην καρέκλα πάνω από τα βιβλία. Η ευκαιρία μας να αθληθούμε, να παίξουμε την πολυαγαπημένη μας μπαλίτσα και να ξεμουδιάσουμε επιτέλους. Από την 1η γυμνασίου μέχρι σήμερα είχαμε μια μέρα την εβδομάδα δίωρο γυμναστική σερί ώστε να μπορούμε να αθλούμαστε ουσιαστικότερα και επίσης να παίζουμε και καθάρα σαραντάλεπτα μπασκετ ποδόσφαιρο κλπ εκτός από την κλασσική γυμναστική. Και πάντα είμασταν ευτυχισμένοι με αυτήν την κατάσταση. Αν μια μέρα χάναμε τη γυμναστική για κάποιο λόγο μάλλον στεναχωρημένοι έιμαστε. Κι όμως εδώ ακούω πράγματα τρελά. Κρυώνουμε, ιδρώνουμε, είναι πρώτες ώρες και πεινάμε είναι τελευταίες ώρες και πάμε ιδρωμένοι σπίτι, ο γυμναστής μας είναι πιεστικός και μας βάζει να κάνουμε κωλοτούμπες ότι πιο τρελό. Η άλλη λέει κωλόφαρδη την άλλη που πήρε απαλλαγή λόγω χονδροπάθειας θα τρελαθούμε τελείως. Προτιμάει να κάθετε στο παγκάκι και να τρώει σοκολάτες την ώρα που άλλοι παίζουν μπαλα. Ρε παιδιά θα μουχλιάσετε πάνω από τα βιβλία σας και θα σκάσετε από τις πολλές σοκοφρέτες είναι αυτή νοοτροπία εφήβων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
ρε μιλάτε σοβαρά τώρα; Πρώτη φορά βλέπω τόσα άτομα να προσπαθούν να αποφύγουν τη γυμναστική! Ποια; Τη γυμναστική!!! Το λέω και δε μπορώ να το συνειδητοποιήσω :eek: 10 χρόνια πηγαίνω σχολείο πάντα όλοι παρακαλούσαμε για τη γυμναστική. Είναι η ευκαιρία μας να ξεδώσουμε λίγο από την καθημερινότητα του σαπίσματος στην καρέκλα πάνω από τα βιβλία. Η ευκαιρία μας να αθληθούμε, να παίξουμε την πολυαγαπημένη μας μπαλίτσα και να ξεμουδιάσουμε επιτέλους. Από την 1η γυμνασίου μέχρι σήμερα είχαμε μια μέρα την εβδομάδα δίωρο γυμναστική σερί ώστε να μπορούμε να αθλούμαστε ουσιαστικότερα και επίσης να παίζουμε και καθάρα σαραντάλεπτα μπασκετ ποδόσφαιρο κλπ εκτός από την κλασσική γυμναστική. Και πάντα είμασταν ευτυχισμένοι με αυτήν την κατάσταση. Αν μια μέρα χάναμε τη γυμναστική για κάποιο λόγο μάλλον στεναχωρημένοι έιμαστε. Κι όμως εδώ ακούω πράγματα τρελά. Κρυώνουμε, ιδρώνουμε, είναι πρώτες ώρες και πεινάμε είναι τελευταίες ώρες και πάμε ιδρωμένοι σπίτι, ο γυμναστής μας είναι πιεστικός και μας βάζει να κάνουμε κωλοτούμπες ότι πιο τρελό. Ρε παιδιά θα μουχλιάσετε πάνω από τα βιβλία σας και θα σκάσετε από τις πολλές σοκοφρέτες είναι αυτή νοοτροπία εφήβων;

Φετος εγω προσπωπικα δεν εχω καποιο προβλημα και το εχω αναφερει νομιζωωω.... Για περυσι μιλησα! Αλλα δεν θα στενοχωριθω πχ αν δεν ελθει η κυρια! Τεσπα και οκ ολοι σχεδον την μισουν.... Εγω σιχαινομαι το βολεϊ:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Φετος εγω προσπωπικα δεν εχω καποιο προβλημα και το εχω αναφερει νομιζωωω.... Για περυσι μιλησα! Αλλα δεν θα στενοχωριθω πχ αν δεν ελθει η κυρια! Τεσπα και οκ ολοι σχεδον την μισουν.... Εγω σιχαινομαι το βολεϊ:whistle:

Όλοι σχεδόν τη μισούυν??????? :verymad: έχω την εντύπωση ότι όσο περνούν τα χρόνια βγαίνουν όλο και περισσότερο γενιές των βιντεοπαιχνιδιών και του καναπέ γιατί σε μας το 95% λατρεύει την γυμναστική. Αν και μάλλον τα άτομα που κάνεις παρέα αφορά αυτή η άποψη δεν θέλω να πιστέψω ότι είναι γενικό φαινόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Όλοι σχεδόν τη μισούυν??????? :verymad: έχω την εντύπωση ότι όσο περνούν τα χρόνια βγαίνουν όλο και περισσότερο γενιές των βιντεοπαιχνιδιών και του καναπέ γιατί σε μας το 95% λατρεύει την γυμναστική. Αν και μάλλον τα άτομα που κάνεις παρέα αυτή η άποψη δεν θέλω να πιστέψω ότι είναι γενικό φαινόμενο.[

Θελω να μου εξηγησεις λιγο την εντονη προταση... Δεν καταλαβα τι ηθελες να πεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Θελω να μου εξηγησεις λιγο την εντονη προταση... Δεν καταλαβα τι ηθελες να πεις...

το έχω κάνει edit εννοούσα αφορά αυτή η άποψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
το έχω κάνει edit εννοούσα αφορά αυτή η άποψη

Οπως αγαπα κανεις... Δεν μπορεις να επεμβεις σε αυτο! Μπορει να μην αισθάνονται ανετα! Ουτε εγω δεν αισθανομουν περυσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Απαλλαγή απο γυμναστική,απαλλαγή απο θρησκευτικά,απαλλαγή απο κοινωνιολογία,απαλλαγή απο μουσική κτλ κτλ
Τίποτα άλλο ;;
Δεν είδα κανέναν να ζητά απαλλαγή απο την πληροφορική,με τη δικαιολογία οτι '' μα κύριε μπορώ να μπω φβ και στο σπίτι'' .

Γιατί άραγε ;

Λέμε τώρα.
:hmm:

υγ. συμφωνώ με την απαλλαγή στη γυμναστική μονο σε περιπτώσεις σοβαρών παθήσεων.

Τα είπε πολύ σωστά ο Αλεξ.Χαίρομαι που υπάρχουν ακόμα τέτοια παιδιά,που σκέφτονται έτσι .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα υγίας γιατί να πάρεις απαλλαγή απ'τη γυμναστική..????:eek: Στο καλύτερο μάθημα...???:blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Σημείωση συντονιστή: Παιδιά μείνετε on-topic . Πιστεύω ότι ο τίτλος είναι ξεκάθαρος . Αφορά την απαλλαγή από τις ώρες γυμναστικής και μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_98

Νεοφερμένος

Ο Nikos_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
είναι απλό επειδή και εγώ έχω 2-3 ρεμάλια συμμαθητές που βαριούνται να πάρουν τα πόδια τους
πήγαν σε ένα ΙΚΑ είπαν σε έναν γιατρό (ορθοπεδικο) πως θελουν απαλλαγή και του έγραψε ένα χαρστι πως είχαν μια κάκωση στο γόνατο το υπέγραψε έβαλε και σφραγίδα το εδωσαν στην γυμνάστρια και αυτο ήταν όλο υπόθεση 5 λεπτών Και να να φανταστείς αυτοί δεν είχαν τπτ εσύ που έχεις και το ασθμα δεν θα έχει προβλημα αμα πας σε κανεναν πνευμολογο κλπ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
είναι απλό επειδή και εγώ έχω 2-3 ρεμάλια συμμαθητές που βαριούνται να πάρουν τα πόδια τους
πήγαν σε ένα ΙΚΑ είπαν σε έναν γιατρό (ορθοπεδικο) πως θελουν απαλλαγή και του έγραψε ένα χαρστι πως είχαν μια κάκωση στο γόνατο το υπέγραψε έβαλε και σφραγίδα το εδωσαν στην γυμνάστρια και αυτο ήταν όλο υπόθεση 5 λεπτών Και να να φανταστείς αυτοί δεν είχαν τπτ εσύ που έχεις και το ασθμα δεν θα έχει προβλημα αμα πας σε κανεναν πνευμολογο κλπ !

Αυτο που εκαναν οι συμμαθητες σου ειναι βλακεια!Ειπαμε δεν λατρευω και την γυμναστικη αλλα δεν θα εφτανα ποτε εκει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Γεια σας, εγώ εχω παρει απαλλαγη από το μάθημα της γυμναστικής , και όταν οι άλλοι εχουν γυμναστική εγώ καθομαι εξω και εχω κενό. Είναι αυτο νομιμο ή υπάρχει σχετική εγκύκλιος? Τι θα έπρεπε κανονικά να κάνω? Ευχαριστώ

Σημείωση συντονιστή : Τα μηνύματα 96-102 μεταφέρθηκαν από thread με ίδιο περιεχόμενο με το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Νόμιμο είναι. Ορίστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Λεει απλά ότι δεν είμαι υποχρεωμένη να το παρακολουθήσω, όχι το τι θα κανω εκεινη την ωρα. Επισης μου εκανε εντυπωση: Για ποιό λόγο να πάρει κανείς απαλλαγη από την μουσική?????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Γεια σας, εγώ εχω παρει απαλλαγη από το μάθημα της γυμναστικής γιατί φοράω κηδεμόνα, και όταν οι άλλοι εχουν γυμναστική εγώ καθομαι εξω και εχω κενό. Είναι αυτο νομιμο ή υπάρχει σχετική εγκύκλιος? Τι θα έπρεπε κανονικά να κάνω? Ευχαριστώ

ε; :confused:



edit: κατάλαβα τ είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Αστο είναι περίπλοκο,αν εχεις δει στην τηλεοραση μια διαφημηση spondylos με κατι πραγματακια για την μέση, θα καταλαβεις. Απλά είναι κάτι που δεν μπορω να κανω γυμναστική.

edit: κατάλαβα τ είναι

Οκ αν και τωρα τον εσβησα τον λόγο για να μην παρεξηγηθώ :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top