Η ιδανικότερη φοιτητική πόλη

Η ιδανικότερη φοιτητική πόλη

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 375)
  • Αθήνα

    Ψήφοι: 70 18.7%
  • Θεσσαλονίκη

    Ψήφοι: 165 44.0%
  • Λάρισα

    Ψήφοι: 9 2.4%
  • Πάτρα

    Ψήφοι: 44 11.7%
  • Αλεξανδρούπολη

    Ψήφοι: 8 2.1%
  • Ιωάννινα

    Ψήφοι: 28 7.5%
  • Ηράκλειο

    Ψήφοι: 17 4.5%
  • Κομοτηνή

    Ψήφοι: 13 3.5%
  • Νησιά (πείτε ποιο)

    Ψήφοι: 6 1.6%
  • Άλλη (πείτε ποια)

    Ψήφοι: 15 4.0%

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Κοίτα πρεζάκια παντού θα βρεις. Επειδή όμως ζω Εύοσμο τα τελευταία 18 χρόνια, δεν έχω δει. Για 'μενα άλλο Κορδελιό και άλλο Εύοσμος (παρόλο που ενώθηκαν οι δήμοι τώρα) Στο κορδελιό ναι, και εγκληματικότητα έχει μεγαλύτερη απ' τον Εύοσμο, και πρεζάκια έχει.
Αλλά στον Εύοσμο δε θα βρεις κάτι τέτοιο. Ισως κοντά στον περιφερειακό να πετύχεις κάποιον, αλλά πάρα πολύ σπάνια (σε σχέση με δενδροπόταμο και κορδελιό)

Ο Εύοσμος είναι σε πολύ καλή κατάσταση σε σχέση με το Κορδελιό,στο θέμα με τους ναρκομανής,γενικά πιστεύω ότι είναι η πιο καθαρή περιοχή στη δυτική Θεσσαλονίκη αν σκεφτούμε περιοχές όπως δενδροπόταμος,κορδελιό,αμπέλοκηποι κλπ γιατί "καθάρισε" όταν άρχισε να φτιάχνετε η νέα πολιτεία (οι γύφτοι όμως σταθερή αξία δε λεν να το κουνήσουν :@ )
Στον Εύοσμο έχει συγκεκριμένα μέρη που πάνε, πίσω από την εκκλησία της πλατείας και στα γύρω στενάκια που πλέον εγώ προσωπικά όποτε περνάω από κει πίσω έχει συνέχεια 2 αστυνομικούς να κάθονται στο τσιμεντένιο παγκάκι και έτσι δεν έχω συναντήσει κανέναν ναρκομανή πρόσφατα.
Στον περιφερειακό έχει κάποιους αλλά αυτοί δεν κάθονται εκεί περαστικοί είναι που πάνε με τα πόδια κορδελιό, αλλά με το περιπατητικό πάρκο εκεί πέρα ότι ώρα και να πας έχει κόσμο,οπότε δεν φοβάσαι, άντε κανά τσιγάρο να σου ζητήσουν και συνεχίζουν το δρόμο τους, εγώ που πάω για τρέξιμο εκεί είμαι χαλαρή μια φωνή να βάλεις έχει μαζευτεί ο μισός εύοσμος που πάει για τρέξιμο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
καλα αν βρεθει κανενας κουκουλοφορος....:worry:

Η Αθήνα είναι στα χειρότερα της αυτή την περίοδο. Πριν 5-10-15-25 χρόνια ήταν στα καλύτερα όσο αφορούσε την ζωή αλλά τώρα χαίρομαι που είμαι μακριά.

εχετε φαει χοντρο brainwash απτα καναλια μου φαινεται. Για αλλη μια φορα τραγικοποιουν και παραφουσκωνουν την πραγματικοτητα. Ο κουκουλοφορος μπορει να θελει να σπασει τραπεζες εσενα τι σε πειραζει? Πρεζακια/βιαστες/ληστες εχει σε συγκεκριμενες περιοχες κυριως , οποτε αν ξερεις που να μεινεις θα περασεις μια χαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theoritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theoritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
σιγά τη Θεσσαλονίκη υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές Αθήνα 4 ever
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
εγω με αυτα που γινονται στην Αθηνα δεν θα ελεγα σε κανεναν να παει να σπουδασει ή να ζησει εκει... Δηλαδη πας μια βολτα για ψωνια στο κεντρο και μπορει να μην ξανα γυρισεις!

Funny thing,κάθε μέρα κέντρο είμαι (actually,I live there),και κάθε βράδυ γυρνάω σπίτι μου in one piece! :whistle:

--------------------------

Guys,έχω μια ξαδέρφη που μένει Σταυρούπολη και μου λέει πως όλη η δυτική Σαλονίκη είναι τίγκα στα ναρκωτικά και τις συμμορίες,αλλά τι να πω,δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theoritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theoritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
τα ΜΜΕ έχουν κάνει τους πάντες να πιστεύουν οτι η Αθήνα είναι κόλαση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ο Εύοσμος είναι σε πολύ καλή κατάσταση σε σχέση με το Κορδελιό,στο θέμα με τους ναρκομανής,γενικά πιστεύω ότι είναι η πιο καθαρή περιοχή στη δυτική Θεσσαλονίκη αν σκεφτούμε περιοχές όπως δενδροπόταμος,κορδελιό,αμπέλοκηποι κλπ γιατί "καθάρισε" όταν άρχισε να φτιάχνετε η νέα πολιτεία (οι γύφτοι όμως σταθερή αξία δε λεν να το κουνήσουν :@ )

Τι λέτε ρε σεις; Πάμε καλά τώρα; Μου βάζετε τους Αμπελόκηπους στο ίδιο επίπεδο με τον Δενδροπόταμο και το το Κορδελιό; Νιώστε λίγο. :confused: Ούτε που πέφτουν αυτές οι περιοχές δεν ξέρετε. Έλεος με την παραπληροφόρησή σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η Αθήνα είναι Αθήνα, γεμάτη λαθρομετανάστες και πολύ εγκληματικότητα, δεν κολλάει πουθενά το κακό σχέδιο των ΜΜΕ να μας κάνει να πιστεύουμε ότι δεν είναι καλή φοιτητική πόλη...

Για έναν που έχει συνηθίσει να ζει στην ηρεμία, χωρίς πακιστανούς (και χωρίς να βλέπει ξένες σκουρόχρωμες φάτσες σχεδόν παντού) και να κάνει βόλτες μέχρι τις 5 σε όποιο σημείο της πόλη θέλει, ε η Αθήνα του φαίνεται σαν άσχημο μέρος. Period.

Έβαλα πρώτες δυο επιλογές Αθήνα λόγω πανεπιστημίου αλλά και να μην περάσω εκεί δεν θα στεναχωρηθώ καθόλου, έχει πολλά θετικά αν μείνω εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Τι λέτε ρε σεις; Πάμε καλά τώρα; Μου βάζετε τους Αμπελόκηπους στο ίδιο επίπεδο με τον Δενδροπόταμο και το το Κορδελιό; Νιώστε λίγο. :confused: Ούτε που πέφτουν αυτές οι περιοχές δεν ξέρετε. Έλεος με την παραπληροφόρησή σας.

Χαλάρωσε λίγο κοπέλια, μια χαρά ξέρω που πέφτουν Αμπελόκηπους μένω ;)
Βλέπω τι γίνεται στη γειτονιά μου :)
Δεν μιλάω για πλατεία επταλόφου, για αμπελόκηπους μιλάω για τις γειτονιές, που όπως ξέρεις να πάρεις την Χαλκίδη και κατέβεις είναι κοντά με τη πεζογέφυρα για city gate, εκεί να φανταστώ εσύ σε εκείνες τις περιοχές τριγυρνάς ελεύθερα δεν έχεις θέμα με τους ναρκομανείς; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Χαλάρωσε λίγο κοπέλια, μια χαρά ξέρω που πέφτουν Αμπελόκηπους μένω ;)
Βλέπω τι γίνεται στη γειτονιά μου :)
Δεν μιλάω για πλατεία επταλόφου, για αμπελόκηπους μιλάω για τις γειτονιές, που όπως ξέρεις να πάρεις την Χαλκίδη και κατέβεις είναι κοντά με τη πεζογέφυρα για city gate, εκεί να φανταστώ εσύ σε εκείνες τις περιοχές τριγυρνάς ελεύθερα δεν έχεις θέμα με τους ναρκομανείς; :confused:
Εγώ από το City Gate έχω γυρίσει και 2 το βράδυ. :confused: Και εκεί που λες ουσιαστικά είναι Ξηροκρήνη-Δήμος Θεσσαλονίκης. Η Χαλκίδη και το Βαγιούλη (το σχολείο) είναι μια χαρά περιοχές για να τις περπατήσεις και να μείνεις. :worry:
Δηλαδή η αερογέφυρα και το πάρκο της Ελπίδας στον Εύοσμο είναι καλύτερα; :/:
Τεςπα, εμένα δεν με ενοχλούν οι ναρκομανείς. Άλλωστε υπάρχουν ΠΑΝΤΟΥ. Τις προάλλες είχα δει ένα πολύ άσχημο θέαμα στο πάρκο των Ρόδων ,στη Νέα Παραλία, που οι δήμαρχοι το παρουσιάζουν και για το στολίδι της πόλης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Η Αθήνα είναι Αθήνα, γεμάτη λαθρομετανάστες και πολύ εγκληματικότητα, δεν κολλάει πουθενά το κακό σχέδιο των ΜΜΕ να μας κάνει να πιστεύουμε ότι δεν είναι καλή φοιτητική πόλη...

Γενικευεις, δεν ειναι κανα χωριο εχει πολλα μερη που μπορεις να μεινεις μεσα στην πολη χωρις να βλεπεις λαθρομεταναστοπρεζακια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Γενικευεις, δεν ειναι κανα χωριο εχει πολλα μερη που μπορεις να μεινεις μεσα στην πολη χωρις να βλεπεις λαθρομεταναστοπρεζακια

Αυτό δεν αναιρεί ότι υπάρχουν πολλοί ούτε ότι έχει υψηλή εγκληματικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Φαντάζομαι άτομα με απόψεις καταστροφολογικές για την Αθήνα δεν έχουν πατήσει ποτέ το πόδι τους στην πόλη αυτή, απλά αναμασούν ότι ακούγεται γύρω τους.
2 χρόνια σπουδάζω εκεί, κόψτε κάτι.

Ζήστε πρώτα κάποιο διάστημα στην Αθήνα και μετά εκφέρετε απόψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Βασικά μιλάω για την γενική εικόνα των Αμπελοκήπων,και για ναρκομανείς και για τον..."κόσμο", δεν λέω ότι δε μπορείς να κυκλοφορήσεις ελεύθερα, δεν είναι τόσο τραγικά αλλά νταξ σε σύγκριση με αλλού ε, δεν είναι και το καλύτερο,συνορεύει με πολλές "παράξενες" περιοχές, πχ πρωτού φτιαχτεί η Ιατρού Γωγούση γινόταν χαμός από εκείνη την πλευρά, και από την μεριά που είναι το δημοτικό στάδιο και το συγκρότημα με τα σχολεία,αλλά και στις εργατικές κατοικίες επίσης υπάρχουν θέματα.

Τέλος πάντων, όπως λες ναρκομανείς υπάρχουν παντού απλά κοιτάμε που μπορεί να είναι καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jeanjean

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Η Αθήνα είναι Αθήνα, γεμάτη λαθρομετανάστες και πολύ εγκληματικότητα, δεν κολλάει πουθενά το κακό σχέδιο των ΜΜΕ να μας κάνει να πιστεύουμε ότι δεν είναι καλή φοιτητική πόλη...

Για έναν που έχει συνηθίσει να ζει στην ηρεμία, χωρίς πακιστανούς (και χωρίς να βλέπει ξένες σκουρόχρωμες φάτσες σχεδόν παντού) και να κάνει βόλτες μέχρι τις 5 σε όποιο σημείο της πόλη θέλει, ε η Αθήνα του φαίνεται σαν άσχημο μέρος. Period.

Έβαλα πρώτες δυο επιλογές Αθήνα λόγω πανεπιστημίου αλλά και να μην περάσω εκεί δεν θα στεναχωρηθώ καθόλου, έχει πολλά θετικά αν μείνω εδώ.

Κανείς δεν είπε πως το brainwashing των ΜΜΕ αποσκοπεί στον να μην πάνε οι μελλοντικοί φοιτητές στην Αθήνα!

Εγώ,είμαι από μια μικρή πόλη,έχω συνηθίσει να ζω στην ηρεμία και δεν έχουμε και πολλούς αλλοδαπούς.Μπορώ να κάνω βόλτες μέχρι τις 5 σε όποιο σημείο της πόλης θέλω και η Αθήνα δεν μου φαίνεται,αλλά ξέρω ότι είναι υπέροχη.

Ουπς,μόλις κατέριψα μια από τις λογικά τεκμηριωμένες θεωρίες σου.

Και λες πως έβαλες Αθήνα λόγω πανεπιστημίου.Αρα,συμφωνα με τους κανόνες της λογικής πάντα,εμμεσα υποστηρίζεις πως η Αθήνα έχει καλά τμήματα στους τομείς σου.
Να ένα καλό στην Αθήνα,το οποίο είναι και το βασικότερο.
Εσύ δεν πας απλά να ζήσεις,αλλά να σπουδάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Τεςπα, εμένα δεν με ενοχλούν οι ναρκομανείς. Άλλωστε υπάρχουν ΠΑΝΤΟΥ. Τις προάλλες είχα δει ένα πολύ άσχημο θέαμα στο πάρκο των Ρόδων ,στη Νέα Παραλία, που οι δήμαρχοι το παρουσιάζουν και για το στολίδι της πόλης.

Νέα Παραλία ρε είναι ωραία!Είναι για να πηγαίνεις εκεί το βραδάκι με το γκομενέτο σου,να κάθεστε σε ένα παγκάκι,και αφού τελειώσετε τη δεύτερη μαλαματίνα και έχετε ολίγον χαωθεί,της πετάς την ιδέα για τρίο με την κολλητή της! :clapup::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Και λες πως έβαλες Αθήνα λόγω πανεπιστημίου.Αρα,συμφωνα με τους κανόνες της λογικής πάντα,εμμεσα υποστηρίζεις πως η Αθήνα έχει καλά τμήματα στους τομείς σου.
Να ένα καλό στην Αθήνα,το οποίο είναι και το βασικότερο.
Εσύ δεν πας απλά να ζήσεις,αλλά να σπουδάσεις.
Ναι, αλλά εδώ απαντάμε στο "η ιδανικότερη φοιτητική πόλη". Οπότε πρέπει να παίρνουμε όλους τους τομείς υπ όψιν.

Βέβαια το αρνητικό των πανεπιστημίων στην Αθήνα είναι οι καταλήψεις, από ότι έχω ακούσει, όπου διαρκούν πολύ παραπάνω από άλλων της περιφέρειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ιδανικότερη φοιτητική πόλη?

Θέλει και ρώτημα;

Σαλόνικα σε λεω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Νέα Παραλία ρε είναι ωραία!Είναι για να πηγαίνεις εκεί το βραδάκι με το γκομενέτο σου,να κάθεστε σε ένα παγκάκι,και αφού τελειώσετε τη δεύτερη μαλαματίνα και έχετε ολίγον χαωθεί,της πετάς την ιδέα για τρίο με την κολλητή της! :clapup::P

Πολλές τέτοιες φάσεις στα τριγύρω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Έλεος ρε μαλάκα!

Δηλαδή για το 100% της εγκληματικότητας στην Αθήνα φταίνε οι μετανάστες;Ξεκολλάτε ρε!Δεν είναι τόσο μεγάλο μπουρδέλο η Αθήνα και ούτε παθαίνεις τίποτα σώνει και καλά.Αθήνα μεγάλωσα και δεν έχω πάθει ποτέ τίποτα.Και μην πει κανένας φταίει που δεν μεγάλωσες στο κέντρο,δίπλα στα Εξάρχεια είναι το σπίτι μου.

Jesas.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν είπαμε ότι είναι τεράστιο μπουρδέλο η Αθήνα (απλώς μπουρδέλο όχι τεράστιο) και σε σχέση με τις άλλες πόλεις είναι σκατά στην εγκληματικότητα. Συγκρίνουμε με βάση τις άλλες πόλεις όχι την New York.

Επειδή εσύ δεν έπαθες κάτι σημαίνει ότι σε σχέση με τις άλλες πόλεις η Αθήνα δεν έχει μεγάλη εγκληματικότητα, δεν είναι τίγκα στους λαθραίους και η ζωή δεν είναι πολύ πιο χαώδης? Αν μένεις Αθήνα λογικό είναι να σου φαίνονται όλα απλά και normal, για εμάς που δεν μένουμε Αθήνα, η πόλη είναι σκατά σε πολλά θέματα. Δεν λέμε ότι δεν έχει το πλουσιότερο menu στην διασκέδαση, έχει και έχει και πολλά θετικά, απλώς τονίζουμε τα αρνητικά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top