Η ιδανικότερη φοιτητική πόλη

Η ιδανικότερη φοιτητική πόλη

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 375)
  • Αθήνα

    Ψήφοι: 70 18.7%
  • Θεσσαλονίκη

    Ψήφοι: 165 44.0%
  • Λάρισα

    Ψήφοι: 9 2.4%
  • Πάτρα

    Ψήφοι: 44 11.7%
  • Αλεξανδρούπολη

    Ψήφοι: 8 2.1%
  • Ιωάννινα

    Ψήφοι: 28 7.5%
  • Ηράκλειο

    Ψήφοι: 17 4.5%
  • Κομοτηνή

    Ψήφοι: 13 3.5%
  • Νησιά (πείτε ποιο)

    Ψήφοι: 6 1.6%
  • Άλλη (πείτε ποια)

    Ψήφοι: 15 4.0%

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Καλός ο Εύοσμος, αλλά όχι για φοιτητή. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Καλός ο Εύοσμος, αλλά όχι για φοιτητή. :)

Ναι δε διαφωνώ. Αν και λόγω φθηνών ενοικίων υπάρχουν αρκετοί φοιτητές όσο να ναι είναι μακρια απ τη φοιτητική ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ναι δε διαφωνώ. Αν και λόγω φθηνών ενοικίων υπάρχουν αρκετοί φοιτητές όσο να ναι είναι μακρια απ τη φοιτητική ζωή.

Ε κοίτα, περισσότερο είναι μεταπτυχιακοί φοιτητές που ίσως να μην τους νοιάζουν τα καθημερινά "έξω". Αυτό το διακρίνω και σε άλλες περιοχές της Θεσσαλονίκης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jeanjean

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Ειδικά τώρα με έπεισες. Τελικά η ησυχία της επαρχίας είναι πολύ καλύτερη.

Με ότι βολεύεται ο καθένας.

Περιμενε! Ολοι μου οι συγγενεις ειναι στην θεσσαλονικη εκτος εμενα:( αλλα εκει γεννηθηκα.. Πολυ συχνα παω.. Εχω ξαδελφια που σπουδαζουν στο ΑΠΘ... Εχω ακουσει τα καλυτερα λογια.. Και γιατι μονο η Αθηνα ειναι ζωντανη πολη; Δεν συμφωνω... Με αυτα που ακουω ολο φωτιες στο κεντρο κλπ κλπ Μακρια απο εμας!

Εγώ αυτό που νιώθω γράφω.

---------------------------------------


Πραγματικά τα σχόλια τύπου ''Καθε μέρα φωτιές έχει στο κέντρο της Αθήνας απαπαπα χαμός'' ή το άλλο ''Είναι τεράστια η Αθήνα χαοτική'' δεν θα λάβουν απάντηση από έναν λογικά σκεπτόμενο άνθρωπο.

Εκτός φυσικά αν δεν έχεις ακούσει για τα ΜΜΕ(Μεσα Μαζικής Μεταφοράς) και αν νομίζεις πως κάθε μέρα στο Σύνταγμα οι λαθρομετανάστες ψήνουν αθώους Ελληνες πολίτες στην σούβλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
:jumpy::jumpy::jumpy: Αυτές (bold) είναι από τις πιο υποβαθμισμένες περιοχές τις Θεσσαλονίκης. Για τον Εύοσμο είμαι σίγουρος, για την Ευκαρπία έχω όμως μία επιφύλαξη.

Τι έγινε λέει; Ο Εύοσμος υποβαθμισμένη περιοχή; αχ0χα0χα0χ0α0αχ0χα0αχ0αχ0χα0χ0
Εζησα να τ' ακούσω κι αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
εχω παει ρε παιδια ευοσμο...μια χαρα περιοχη μου φανηκε...η καλαμαρια ειναι κορυφη για μενα..μ αρεσει πολυ!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Τι έγινε λέει; Ο Εύοσμος υποβαθμισμένη περιοχή; αχ0χα0χα0χ0α0αχ0χα0αχ0αχ0χα0χ0
Εζησα να τ' ακούσω κι αυτο
Αυτός και το Πανόραμα. Χμμ γιατί άραγε τα πρεζάκια δενδροπόταμο-εύοσμο-κορδελιό το έχουν σαν προορισμό κάθε φόρα που χρειάζονται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Αυτός και το Πανόραμα. Χμμ γιατί άραγε τα πρεζάκια δενδροπόταμο-εύοσμο-κορδελιό το έχουν σαν προορισμό κάθε φόρα που χρειάζονται;

Πάνε Εύοσμο; Τι αστείο είναι πάλι αυτό; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Αυτός και το Πανόραμα. Χμμ γιατί άραγε τα πρεζάκια δενδροπόταμο-εύοσμο-κορδελιό το έχουν σαν προορισμό κάθε φόρα που χρειάζονται;

Κοίτα πρεζάκια παντού θα βρεις. Επειδή όμως ζω Εύοσμο τα τελευταία 18 χρόνια, δεν έχω δει. Για 'μενα άλλο Κορδελιό και άλλο Εύοσμος (παρόλο που ενώθηκαν οι δήμοι τώρα) Στο κορδελιό ναι, και εγκληματικότητα έχει μεγαλύτερη απ' τον Εύοσμο, και πρεζάκια έχει.
Αλλά στον Εύοσμο δε θα βρεις κάτι τέτοιο. Ισως κοντά στον περιφερειακό να πετύχεις κάποιον, αλλά πάρα πολύ σπάνια (σε σχέση με δενδροπόταμο και κορδελιό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Κοίτα πρεζάκια παντού θα βρεις. Επειδή όμως ζω Εύοσμο τα τελευταία 18 χρόνια, δεν έχω δει. Για 'μενα άλλο Κορδελιό και άλλο Εύοσμος (παρόλο που ενώθηκαν οι δήμοι τώρα) Στο κορδελιό ναι, και εγκληματικότητα έχει μεγαλύτερη απ' τον Εύοσμο, και πρεζάκια έχει.
Αλλά στον Εύοσμο δε θα βρεις κάτι τέτοιο. Ισως κοντά στον περιφερειακό να πετύχεις κάποιον, αλλά πάρα πολύ σπάνια (σε σχέση με δενδροπόταμο και κορδελιό)

Ναρκομανείς έχει παντού. Και στην Πυλαία, και Χαριλάου, και Πανόραμα ακόμη.
Αλλά γιατί γίνεται συζήτηση γι'αυτό; :worry: Τι σχέση έχει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jeanjean

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Ναρκομανείς έχει παντού. Και στην Πυλαία, και Χαριλάου, και Πανόραμα ακόμη.
Αλλά γιατί γίνεται συζήτηση γι'αυτό; :worry: Τι σχέση έχει;

Θάλεια είναι το ίδιο με το ''Καλέ στην Αθήνα εχει φωτιές στο κέντρο κάθε μέρα απαπαπα χαμός χαμος πως θα ζήσω εκεί!!!''

:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η Αθήνα είναι στα χειρότερα της αυτή την περίοδο. Πριν 5-10-15-25 χρόνια ήταν στα καλύτερα όσο αφορούσε την ζωή αλλά τώρα χαίρομαι που είμαι μακριά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
εγω με αυτα που γινονται στην Αθηνα δεν θα ελεγα σε κανεναν να παει να σπουδασει ή να ζησει εκει... Δηλαδη πας μια βολτα για ψωνια στο κεντρο και μπορει να μην ξανα γυρισεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
εγω με αυτα που γινονται στην Αθηνα δεν θα ελεγα σε κανεναν να παει να σπουδασει ή να ζησει εκει... Δηλαδη πας μια βολτα για ψωνια στο κεντρο και μπορει να μην ξανα γυρισεις!
Σιγά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

mitsolas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
εγω με αυτα που γινονται στην Αθηνα δεν θα ελεγα σε κανεναν να παει να σπουδασει ή να ζησει εκει... Δηλαδη πας μια βολτα για ψωνια στο κεντρο και μπορει να μην ξανα γυρισεις!

εγω παντως φετος πηγαινα καθε μερα κεντρο και δεν αντιμετωπισα τιποτα τετοιο, το ιδιο και φιλος μου που μενει εξαρχεια τωρα που τα εχουν δει αυτα οσοι τα λενε (αρχιζει απο τηλ και τελειωνει σε οραση μαλλον).... οσον αφορα τις φωτιες και τα επεισοδια, αυτα γινονται μονο στις μεγαλες πορειες αρα ειναι πολυ ευκολο να τα αποφυγεις αν σε τρομαζουν τοσο πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
εγω με αυτα που γινονται στην Αθηνα δεν θα ελεγα σε κανεναν να παει να σπουδασει ή να ζησει εκει... Δηλαδη πας μια βολτα για ψωνια στο κεντρο και μπορει να μην ξανα γυρισεις!

Μήπως είσαι λίγο υπερβολική; Και στην Κατερίνη μπορεί να βγεις μία βόλτα για ψώνια και να μην ξαναγυρίσεις γιατί μπορεί να πέσει ελικόπτερο στο κεφάλι σου. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Μήπως είσαι λίγο υπερβολική; Και στην Κατερίνη μπορεί να βγεις μία βόλτα για ψώνια και να μην ξαναγυρίσεις γιατί μπορεί να πέσει ελικόπτερο στο κεφάλι σου. :confused:
Λες;:'(
Με τρομάζεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Oχι δηλαδη οτι θα σε ληστεψουν κλπ,αλλα θα βρεθει και κουκουλοφορος; ΧΑΧΑΧΑΧΑ.

Απο που να βρεθει ο κoυκουλοφορος;Απο γειτονικη διαδηλωση αντεξουσιαστων;


Iq<0.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Φτάνουν οι χιλιάδες Πακιστανοί από μόνοι τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top