Το προφίλ του "καλού μαθητή" σε μια τάξη

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Κοιτα και οι οροι ''φτωχος''&''πλουσιος'' ειναι υποκειμενοι και αυθαιρετοι.Για καποιον αν δεν εχεις να αγορασεις μαρκες και παιρνεις μονο απ την λα'i'κη αλλα εχεις φιλους ,οικογενεια,παιρνας στην ζωουλα σου ΤΕΛΕΙΑ μπορει να θεωρησε παμπλουτος.Για καποιον αλλον παλι οχι ..παμπτωχος ..Επισης στο Τζιμπουντι καποιος που να βγαζει 4 ευρω μπορει α θεωρειται πλουσιος ,στην Ελλαδα ειναι οχι απλα φτωχος..ζητιανος....Δεν ειναι λοιπον υποκειμενικο ?

φυσικα και οι ταμπελες δεν αναιρουν την πραγματικοτητα.Στην ουσια πηγαζουν απ αυτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θειο-τραγι

Νεοφερμένος

Η θειο-τραγι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Κοιτα και οι οροι ''φτωχος''&''πλουσιος'' ειναι υποκειμενοι και αυθαιρετοι.Για καποιον αν δεν εχεις να αγορασεις μαρκες και παιρνεις μονο απ την λα'i'κη αλλα εχεις φιλους ,οικογενεια,παιρνας στην ζωουλα σου ΤΕΛΕΙΑ μπορει να θεωρησε παμπλουτος.Για καποιον αλλον παλι οχι ..παμπτωχος ..Επισης στο Τζιμπουντι καποιος που να βγαζει 4 ευρω μπορει να θεωρειται πλουσιος ,στην Ελλαδα ειναι οχι απλα φτωχος..ζητιανος....Δεν ειναι λοιπον υποκειμενικο ?

φυσικα και οι ταμπελες δεν αναιρουν την πραγματικοτητα.Στην ουσια πηγαζουν απ αυτη...
Φτωχός είναι αυτός που δεν έχει τα απαραίτητα για να επιβιώσει στην κοινωνία την οποία βρίσκεται. Εάν κάποιος θεωρεί φτωχό αυτόν που δεν αγοράζει μάρκες λαθεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Κοιτα και οι οροι ''φτωχος''&''πλουσιος'' ειναι υποκειμενοι και αυθαιρετοι.Για καποιον αν δεν εχεις να αγορασεις μαρκες και παιρνεις μονο απ την λα'i'κη αλλα εχεις φιλους ,οικογενεια,παιρνας στην ζωουλα σου ΤΕΛΕΙΑ μπορει να θεωρησε παμπλουτος.Για καποιον αλλον παλι οχι ..παμπτωχος ..Επισης στο Τζιμπουντι καποιος που να βγαζει 4 ευρω μπορει α θεωρειται πλουσιος ,στην Ελλαδα ειναι οχι απλα φτωχος..ζητιανος....Δεν ειναι λοιπον υποκειμενικο ?

Όχι,γιατί πολύ απλά χρησιμοποιούμε συγκεκριμένα κριτήρια,τα οποία είναι κοινά αποδεκτά.Αν ως κριτήριο αποφασίσεις π.χ. να χρησιμοποιήσεις το εισόδημα,μια χαρά καταλήγεις σε αντικειμενικά αποτελέσματα.Αν αποφασίσεις να χρησιμοποιήσεις κάποιο άλλο κριτήριο,πάλι το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
συμφωνω πως εχει να κανει και με τα συγκεκριμενα κριτηρια τα οποια διαλεγεις...μα εξακολουθω να μην καταλαβαινω... ολες οι κατηγοριες που αναφερει το αρθρο ειναι ''ταμπελιτσες''......ετσι ειπε καποιος-α δεν θυμαμαι ...Το να θεωρησε αριστος,μετριος,κακος μαθητης δεν ειναι ταμπελα??
ουσιαστικα δεν μπορω να κατανοησω γιατι ειναι ταμπελιτσα απ την στιγμη που εκφραζει μια μεριδα ανθρωπων.Ασε που ο ορος ''ταμπελιτσα'' φανερωνει ειρωνια και χλευασμο.Το αρθρο σατηριζει ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
-Μου εκανε εντυπωση που εχεις τετοια αποψη για τους schooligans.Πως και ετσι ?



Γιατί είναι απλά ένα χαζοχαρούμενο "καθεστωτικό" (για να χρησιμοποιήσω και τη γλώσσα του χώρου μου,όσο και αν τη μισώ χειρότερα και απ'τις γκόμενες που δεν κάνουν π*πα) περιοδικό που απλά πετάει ό,τι παπαριά θα το κάνει αρεστό στους νέους.Αντίδραση εκ του ασφαλούς και προβληματισμοί των οπισθίων,πάντα φυσικά πίσω απ'το κάλυμμα της πολυαγαπημένης μου πολιτικής ορθότητας.


Αυτό που θέλει να πει τόσο... γλαφυρά ο μρ, είναι πως
από την στιγμή που τα "νεανικά έντυπα" συγκεντρώνουν προσοχή, αυτόματα
συγκεντρώνουν και χρήματα από τις διαφημίσεις. Εκεί αρχίζει και η μεταλλαγή τους
σε MADTV :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
ποοο απογοητευτηκα τωρα ρε παιδια.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
συμφωνω πως εχει να κανει και με τα συγκεκριμενα κριτηρια τα οποια διαλεγεις...μα εξακολουθω να μην καταλαβαινω... ολες οι κατηγοριες που αναφερει το αρθρο ειναι ''ταμπελιτσες''......ετσι ειπε καποιος-α δεν θυμαμαι ...Το να θεωρησε αριστος,μετριος,κακος μαθητης δεν ειναι ταμπελα??
ουσιαστικα δεν μπορω να κατανοησω γιατι ειναι ταμπελιτσα απ την στιγμη που εκφραζει μια μεριδα ανθρωπων.Ασε που ο ορος ''ταμπελιτσα'' φανερωνει ειρωνια και χλευασμο.Το αρθρο σατηριζει ..

Ο κάθε χαρακτηρισμός αποτελεί μια ταμπέλα.Άλλες ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα και άλλες όχι.Πως γίνεται ο διαχωρισμός?Ανάλογα με το αν η ταμπέλα τοποθετείται αυστηρά βάσει των κριτηρίων που θέσαμε ή αν προκύπτει με "λογικές" επαγωγές (που κατ'ουσίαν είναι λογικά σφάλματα).Για παράδειγμα,ας πούμε ότι εγώ βάλω για χ,ψ λόγους κριτήριο για να χαρακτηρίσω κάποιον ως καλό μαθητή,το 15.Αν κάποιος έχει βαθμό >15,είναι καλός μαθητής και αυτή η ταμπέλα ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα,βάσει των κριτηρίων που έθεσα.Όταν όμως κάνω τη "λογική" επαγωγή "αφού είναι καλός μαθητής είναι και καλό παιδί" (χωρίς να έχω θέσει κριτήρια για τον δεύτερο χαρακτηρισμό και να αποδείξω με κάποιο τρόπο,εφ'όσον υπάρχει αυτός,ότι τα κριτήρια του πρώτου χαρακτηρισμού καλύπτουν αυτούς του δεύτερου),τότε έχω μια ταμπέλα που δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα,έχω χτίσει ένα στερεότυπο.

Αυτό που θέλει να πει τόσο... γλαφυρά ο μρ, είναι πως
από την στιγμή που τα "νεανικά έντυπα" συγκεντρώνουν προσοχή, αυτόματα
συγκεντρώνουν και χρήματα από τις διαφημίσεις. Εκεί αρχίζει και η μεταλλαγή τους
σε MADTV :P

Έχω την εντύπωση ότι πάντα έτσι ήταν αυτό το περιοδικό...χωρίς βέβαια να έχω παρακολουθήσει απ'την αρχή την πορεία του :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
χαχαχαχα καλοπροαίρετος και εύθυμος άνθρωπος!!:) όχι λοιπόν δεν μας μοιράζει γλυκά.....Προφανώς για να μη μας χαλάσουν τα δόντια....:P Όλα τα σκέφτεται ρε παιδί μου..... :D

Η Κ@ρι*λα:mpinelik::mpinelik::mpinelik::mpinelik::mpinelik::mpinelik: Εγώ πάντως αν δε μου έδινε σοκολατάκι δε θα το άφηνα έτσι.. :no::no::no::no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Αυτο ειναι απλως υποκρισια... βεβαια αμα αυτοι δεν θελουν να ζησουν την ζωη τους με γεια τους με χαρα τους.
Οι περισσοτεροι ζουν με τον φοβο μην χαλασουν το προφιλ και ετσι και αδικιες εις βαρος τους δεχονται και γενικως φοβουνται να κουνηθουν. Το θεμα ειναι οτι μερικοι καθηγητες νομιζουν οτι ολοι ειμαστε ετσι και οταν σε εχουν κοψει για καλο μαθητη νομιζουν οτι σε κανουν οτι θελουν και αν αντιδρασεις τους κακοφαινεται.. και μαλλον ειναι οι ιδιοι με αυτους που παρασυρονται απο το υπερβολικο κουνημα του χεριου (λες και να το σηκωσουν απλα δεν γινεται! υστεριες...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
Αυτο ειναι απλως υποκρισια... βεβαια αμα αυτοι δεν θελουν να ζησουν την ζωη τους με γεια τους με χαρα τους.
Οι περισσοτεροι ζουν με τον φοβο μην χαλασουν το προφιλ και ετσι και αδικιες εις βαρος τους δεχονται και γενικως φοβουνται να κουνηθουν. Το θεμα ειναι οτι μερικοι καθηγητες νομιζουν οτι ολοι ειμαστε ετσι και οταν σε εχουν κοψει για καλο μαθητη νομιζουν οτι σε κανουν οτι θελουν και αν αντιδρασεις τους κακοφαινεται.. και μαλλον ειναι οι ιδιοι με αυτους που παρασυρονται απο το υπερβολικο κουνημα του χεριου (λες και να το σηκωσουν απλα δεν γινεται! υστεριες...)

αυτό που το είδες??και εμένα με έχουν για καλή μαθήτρια αλλά ξέρουν ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μην αντιδράσω σε κάτι...παιδιά δεν εκμεταλλεύονται οι καθηγητές τους καλούς μαθητές...οι καλοί μαθητές εκμεταλλεύονατι τους καθηγητες;) εγώ έχω βάλει καθηγητή να με καλύψει σε άλλο καθηγητή επειδή ήθελα να κάνω κοπάνα με την κολλητή μου...έχω φύγει άπειρες ώρες από την πληροφορική (τάχα πηγαίνω στην επειχηρηματολογία) και δεν μου βάζουν καν απουσία γιατί κανείς δεν με υποπτεύεται...η καλύτερη αντιγραφή στις εξετάσεις γίνεται από τους καλούς μαθητές γιατί μοιάζουν υπεράνω υποψίας...οπότε ούτε να γλύφεις χρειάζεται (το χειρότερο μου:mad:!!!) ούτε να τρέχεις από πίσω τους σαν το σκυλάκι....γιατί πολύ απλά τρέχουν αυτοί πίσω από τους καλούς μαθητές...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korineto9487

Νεοφερμένος

Η Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Στη δική μας τάξη δεν συμβαίνει κάτι ανάλογο αλλά υπήρξαν φορές που κάτι χαζογκόμενες την έπεφταν σε καθηγητές για ένα - δύο βαθμούς παραπάνω. Τόση ξεφτίλα, τριβόντουσαν λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
αυτό που το είδες??και εμένα με έχουν για καλή μαθήτρια αλλά ξέρουν ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μην αντιδράσω σε κάτι...παιδιά δεν εκμεταλλεύονται οι καθηγητές τους καλούς μαθητές...οι καλοί μαθητές εκμεταλλεύονατι τους καθηγητες;) εγώ έχω βάλει καθηγητή να με καλύψει σε άλλο καθηγητή επειδή ήθελα να κάνω κοπάνα με την κολλητή μου...έχω φύγει άπειρες ώρες από την πληροφορική (τάχα πηγαίνω στην επειχηρηματολογία) και δεν μου βάζουν καν απουσία γιατί κανείς δεν με υποπτεύεται...η καλύτερη αντιγραφή στις εξετάσεις γίνεται από τους καλούς μαθητές γιατί μοιάζουν υπεράνω υποψίας...οπότε ούτε να γλύφεις χρειάζεται (το χειρότερο μου:mad:!!!) ούτε να τρέχεις από πίσω τους σαν το σκυλάκι....γιατί πολύ απλά τρέχουν αυτοί πίσω από τους καλούς μαθητές...:P
αυτό το χω ζήσει πολύ καλά με έναν συγκεκριμένο που δεν με έχει καν μαθήτρια απλώς βλέπει βαθμός και μας νομίζει για υποταγμένα... κάθε φορά το "εκπλήττω" λέει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η τακτικη μου ειναι η εξης : σηκωνω χαλαρα το χερι χωρις να πεταγομαι ξεσκιζω στα διαγωνισματα το βουλωνω στους παντες και αμα παιξει κανα σκηνικο με ανταγωνισμους και ιστοριες φορτωνω και ανταποδιδω κανοντας τον να μισησει αυτο που πηγε να κανει οταν δει καποιον να το κανει καλυτερα ( βλεπε πεταγματα , σωστες απαντησεις ) απο αυτον και ετσι σταματαει η ιστορια και So far so good.
ΥΣ: οσο για τα προαναφερθεντα για το schooligans ο Mr Crowley με καλυψε απολυτα ωστοσο πρεπει να προσθεσω πως καθε ΜΜΕ οποιαςδηποτε μορφης που δεν περιοριζεται στην αναφορα ειδησεωγραφικων γεγονοτων σκοπο εχει την δημιουργια προτυπων που εξυπηρετει σε αλλους σκοπους . ( δεν θα μπω στο τρυπακι να εξηγησω παραπανω )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abcdef

Νεοφερμένος

Ο abcdef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μπορεί να ακουστεί εγωιστικό αλλά όποιος το παίζει ξερόλας το κάνει γιατί ο εαυτότος του, του δίνει το δικαίωμα. Τώρα ξερόλας δεν σημαίνει απαρέτητα καλός μαθητής (λέγοντας καλός εννοώ ευφυής). Αν όπως λέτε δεν σαν ένοιαζε ούτε θα ανοίγατε το θέμα όυτε θα βγάζατε τόση πικρία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Κοιτα κι εγω μεχρι στιγμης ειμαι καλη μαθητρια,διαβαζω για την επομενη μερα και συμμετεχω.Σημασια εχει να μη το παρακανεις με τη συμμετοχη.Φετος μας αλλαξαν μτηματα και τωρα στο νεο τμημα εχω ενα συμμαθητη ο οποιος πεταγεται ολη μα ολη την ωρα και λεει συνεχως αυτο το σπαστκο<<Κυρια να πω;Κυρια να πω;;>>...και οταν λεει ο καθηγητης<<Ελενα πες τι ασκησεις ειχαμε στα μαθηματικα>> Πεταγεται το καλο αυτο παιδι ,πριν απο εμενα και λεει<<Την 6,τη 12 και τη 13>> ...συγνωμη Ελενη τον λενε;;;;;Τι δουλεια εχει να πεταχτει;;;;

Συγνωμη αν βγηκα of topic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schooliki

Δραστήριο μέλος

Ο schooliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 594 μηνύματα.
Η τακτικη μου ειναι η εξης : σηκωνω χαλαρα το χερι χωρις να πεταγομαι ξεσκιζω στα διαγωνισματα το βουλωνω στους παντες και αμα παιξει κανα σκηνικο με ανταγωνισμους και ιστοριες φορτωνω και ανταποδιδω κανοντας τον να μισησει αυτο που πηγε να κανει οταν δει καποιον να το κανει καλυτερα ( βλεπε πεταγματα , σωστες απαντησεις ) απο αυτον και ετσι σταματαει η ιστορια και So far so good.
ΥΣ: οσο για τα προαναφερθεντα για το schooligans ο Mr Crowley με καλυψε απολυτα ωστοσο πρεπει να προσθεσω πως καθε ΜΜΕ οποιαςδηποτε μορφης που δεν περιοριζεται στην αναφορα ειδησεωγραφικων γεγονοτων σκοπο εχει την δημιουργια προτυπων που εξυπηρετει σε αλλους σκοπους . ( δεν θα μπω στο τρυπακι να εξηγησω παραπανω )

Τέλειος! Δε νομίζω βεβαίως ότι θα γίνεις καλός επιστήμονας, γιατί η επιστήμη θέλει δουλειά και σεμνότητα, αν βέβαια γνωρίζεις αυτή τη λέξη. Σίγουρα όμως θα πετύχεις οικονομικά στη ζωή σου, έχεις όλα τα προσόντα. Αν στα 15 σου χρόνια είσαι τόσο ανταγωνιστικός, μαύρο φίδι που έφαγε τους γύρω σου. Ευτυχώς εγώ είμαι έξω από την ακτίνα δράσης σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τέλειος! Δε νομίζω βεβαίως ότι θα γίνεις καλός επιστήμονας, γιατί η επιστήμη θέλει δουλειά και σεμνότητα, αν βέβαια γνωρίζεις αυτή τη λέξη. Σίγουρα όμως θα πετύχεις οικονομικά στη ζωή σου, έχεις όλα τα προσόντα. Αν στα 15 σου χρόνια είσαι τόσο ανταγωνιστικός, μαύρο φίδι που έφαγε τους γύρω σου. Ευτυχώς εγώ είμαι έξω από την ακτίνα δράσης σου!
Τι σε κανει να πιστευεις οτι δεν θα γινω καλος επιστημονας ? Δηλαδη η ανταγωνιστηκοτα συνεπαγεται ανεπαρκη προσπαθεια . Φιλε εισαι ατοπος .:whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
εχουμε κι εμεις μια τετοια κοπελα στο τμημα και φυσικα ολοι την εχουν παρει χαμπαρι..δεν μπορεις ομως να κανεις κατι..απο τη στιγμη που ο ιδιος ο καθηγητης το επιτρεπει και την αφηνει να χαντακωνει και αλλους μαθητες(γτ πεταγεται πριν καν προλαβουν να τελειωσουν τη φραση τους κανοντας τους να φαινονται σα να μην 3ερουν ή τα λεει ολα μονη της ακομα κι οταν δεν της το εχουν ζητησει:mad:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schooliki

Δραστήριο μέλος

Ο schooliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 594 μηνύματα.
Τι σε κανει να πιστευεις οτι δεν θα γινω καλος επιστημονας ? Δηλαδη η ανταγωνιστηκοτα συνεπαγεται ανεπαρκη προσπαθεια . Φιλε εισαι ατοπος .:whistle::whistle:

Ειλικρινά, σου εύχομαι το καλύτερο. Αν όμως τα καταφέρεις, σίγουρα θα έχεις ξεπεράσει προ πολλού απόψεις όπως

"το βουλωνω στους παντες και αμα παιξει κανα σκηνικο με ανταγωνισμους και ιστοριες φορτωνω και ανταποδιδω κανοντας τον να μισησει αυτο που πηγε να κανει οταν δει καποιον να το κανει καλυτερα ( βλεπε πεταγματα , σωστες απαντησεις ) απο αυτον και ετσι σταματαει η ιστορια".

Η αλήθεια είναι ότι με θύμωσαν τα παραπάνω, γι' αυτό και μίλησα κάπως άσχημα. Εσύ δε βλέπεις σ' αυτές τις εκφράσεις μια περιφρόνηση προς τους συμμαθητές σου; Γιατί τόση έπαρση; Άλλο να χαίρεσαι που είσαι ο καλύτερος και άλλο να χαίρεσαι που "έσβησες" τους άλλους. Δεν είναι το ίδιο.
Τέλος, επιστήμη σήμερα σημαίνει συνεργασία. Δεν υπάρχουν πια μοναχικοί λύκοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ειλικρινά, σου εύχομαι το καλύτερο. Αν όμως τα καταφέρεις, σίγουρα θα έχεις ξεπεράσει προ πολλού απόψεις όπως

"το βουλωνω στους παντες και αμα παιξει κανα σκηνικο με ανταγωνισμους και ιστοριες φορτωνω και ανταποδιδω κανοντας τον να μισησει αυτο που πηγε να κανει οταν δει καποιον να το κανει καλυτερα ( βλεπε πεταγματα , σωστες απαντησεις ) απο αυτον και ετσι σταματαει η ιστορια".

Η αλήθεια είναι ότι με θύμωσαν τα παραπάνω, γι' αυτό και μίλησα κάπως άσχημα. Εσύ δε βλέπεις σ' αυτές τις εκφράσεις μια περιφρόνηση προς τους συμμαθητές σου; Γιατί τόση έπαρση; Άλλο να χαίρεσαι που είσαι ο καλύτερος και άλλο να χαίρεσαι που "έσβησες" τους άλλους. Δεν είναι το ίδιο.
Τέλος, επιστήμη σήμερα σημαίνει συνεργασία. Δεν υπάρχουν πια μοναχικοί λύκοι.

Ειναι απλο εαν με προκαλεσουν θα υπαρξουν και αντιποινα . Δεν θα κατσω και να χαζευω τον αλλον την ωρα που κανει τις μαλακιες του θα αντιδρασω .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top