Πίσω στα σχολεία

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Εγω δεν θέλω να ανοίξουν τα σχολεία, γιατί τα έχω βαρεθεί τόσα χρόνια και ειδικά φέτος που δίνω πανελλήνιες και το προγραμά μου θα είναι ιδιαίτερα βαρύ, γιαυτό θέλω η χρονιά να τελειώσει όσο πιο γρήγορα γίνεται και να ησυχάσω. Άσε που έχω ήδη αρχίσει τα φροντιστήρια εδώ και δυο εβδομάδες και έχω αρχίσει να διαβάζω κανονικότατα, οπότε είναι σαν να έχω αρχίσει ήδη το σχολείο.

Αν δεν ανοίξουν παιδί μου δεν θα τελειώσει ποτέ η χρονιά. :P

Btw, wtf? Το σκέφτεστε αν θέλετε ή όχι να τελειώσετε το σχολείο; Να πείς ότι είναι καμιά πηγή γνώσης, κανένα δημιουργικό και ευχάριστο περιβάλλον. Το πιο δημιουργικό που έχω δει στο σχολείο μας είναι ένα γκράφιτι σ'έναν μεγάλο τοίχο στο προαύλιο.

Πραγματικά θα είναι λύτρωση το τέλος του σχολείου. Και ειλικρινά δεν πρόκειται να μου λείψει καθόλου. =D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Καλή χρονιά να έχουμε εμείς οι μαθητές και εύχομαι καλή επιτυχία στις πανελλήνιες!!

Κι εμένα θα μου λείψει το καλοκαίρι,οι βόλτες,τα μπάνια (28 μέχρι τώρα :clapup:)
Δεν έχω ΚΑΜΙΑ όρεξη να διαβάσω!!Τώρα θα πάω και 1η λυκείου και άντε από την αρχή αλλαγή σχολείου,μαθημάτων κτλ. :mad:
Πάντως από την άλλη θέλω να ξεκινήσει,για να βρεθώ με κάποιους φίλους απ'το γυμνάσιο,να κάνω νέες γνωριμίες και να δω τι στραβάδια καθηγητές θα έχουμε φέτος (είμαι πολύ κακός; :hmm:)

Οπότε είμαι και εγώ ο τύπος του παιδιού ''σχολείο για 5 μέρες και καλοκαίρι άλλους 3 μήνες'' :beer:
Δεν πειράζει..θα περάσει και αυτή η χρονιά χωρίς να το καταλάβουμε..εδώ 3 μήνες καλοκαίρι πέρασε έτσι αστραπή :hmm:

φετος για ενα περιεργο λογο πιστευω πως η χρονια θα ειναι σουπερ!!!ειναι ισως το γεγονος οτι θα παω στην πρωτη λυκειου..νεοι καθηγητες,νεοι μαθητες....:whistle::whistle:θα ειναι φοβερα..βεβαια στην κορινθο τα λυκεια ειναι μαζι με τα γυμνασια ιδιο προαυλιο αλλα δεν εχει σημασια..το θεμα ειναι να απολαυσουμε την καθε στιγμη και να αφησουμε την χρονια να περασει..!!!:popcorn::bigarmhug:pc::smartass::closed:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
ας ελπιζουμε πως θα περασει γρηγορα.... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νατ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η νατ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
γεια!!! εγω φετος θα παω β λυκειου. Θετικη κατευθυνση . Απο την μια θελω να αρχισουμε για να γνωρισω νεους συμμαθητες και να ξαναδω παλιους απο την αλλη ομως η ι δεα του τοοοοσοοουυυ διαβασματος που με περιμενει δεν μου αρεσει και πολυ . Θελω να δω και τους καθηγητες που ελπιζω να ειναι καλοι (καλυτεροι απο τους περσινους ) . Καθε πρωι πρωινο ξυπνημα (εχω καιρο να το κανω αυτο ) αλλα μου αρεσει που καθε πρωι θα βλεπω και παλι τους φιλους μου.!!! Το αγαπημενο μου μαθημα ειναι η γεωμετρια ...αν και πολλοι με λενε τρελη γιατι το θεωρουν εξαιρετικα δυσκολο εμενα μου αρεσει !!!
Αλλα στενοχωριεμαι που φετος θα ειναι η τελευταια χρονια που θα το κανιυμε :( . ΦΕΤΟΣ σκεφτομαι εκτος απο το παααραααα πολυ διαβασμα να προσπαθησω να κανω οσο μπορω περισσοτερους και καλιτερους φιλους και να κρατησω τις παλιες μου φιλιες (πραγμα δισκολο γιατι ειναι αλλο σχολειο αλλη κατευθυνση αλλο φροντηστηριο ) και να βγαινω οοσοο περισσοτερο μπορω ..!!!

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αχ αρχίζω και σας ζηλεύω! :'(
Οι καλύτερες πλάκες, οι ατελείωτες ώρες γέλιου γίνονται στο σχολείο!
Θέλω και εγώ! :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina94

Νεοφερμένος

Η xristina94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Το ξέρω ότι τα καλύτερα χρόνια είναι αυτά του σχολείου με γέλιο και χαβαλέ..αλλά θα προτιμούσα να είχα τελείσει και όχι να περιμένω να αρχίσουν τα σχολεία και τα φροντιστήρια :/:
Καλή σχολική χρονιά σε όλους!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

busted

Νεοφερμένος

Ο busted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Επεισοδιακη χρονια θα ναι η φετινη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
εγώ φέτος θα πάω πρώτη λυκείου και δυστυχώς με τους περισσότερους συμμαθητές μου χωριστήκαμε αφού ο καθένας πήγε σε άλλο λύκειο :( και γενικώς δεν μου πολυαρέσουν οι αλλαγές...θα προτιμούσα να πηγαίνω ξανά στο γυμνάσιο...αφήστε που φέτος θα αρχίσω και φροντηστήριο και έχω αγχωθεί για τις εοπιδόσεις μου...νομίζω πως τα έχω ξεχάσει όλα :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,046 μηνύματα.
εγώ φέτος θα πάω πρώτη λυκείου και δυστυχώς με τους περισσότερους συμμαθητές μου χωριστήκαμε αφού ο καθένας πήγε σε άλλο λύκειο :( και γενικώς δεν μου πολυαρέσουν οι αλλαγές...θα προτιμούσα να πηγαίνω ξανά στο γυμνάσιο...αφήστε που φέτος θα αρχίσω και φροντιστήριο και έχω αγχωθεί για τις επιδόσεις μου...νομίζω πως τα έχω ξεχάσει όλα :worry:
Δες το αλλιώς: Είναι ωραίες οι αλλαγές στη ζωή μας, διαφορετικά θα ήταν πολύ μονότονη. Τι πιο ωραίο να γνωρίζεις καινούργια πρόσωπα και να κάνεις καινούργιες φιλίες? Δεν είναι πολύ βαρετό να είσαι μόνο με τα ίδια άτομα από τον παιδικό σταθμό ως την Γ λυκείου? Χωρίς αλλαγή στις συνθήκες δεν υπάρχει εξέλιξη (είπε κάποιος τύπος). Για το φροντιστήριο, μήπως βιάζεσαι? Καλή σχολική χρονιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
εγω απ τη μια ανυπομονω να ανοιξει να γεμισει και λιγο η μερα μου αλλα απ τν αλλη δεν θελω γιατι αυτοματα ξεκινανε κ τα ζορια φροντιστηρια, διαβασματα,λιγοτερεσ βολτεσ... μολισ ανοιξουν και περασει η πρωτη εβδομαδα το μονο πραγμα για το οποιο θα ανυπομονω ειναι οι διακοπεσ των χριστουγενων μπασ και κοιμηθω λιγο παραπανω γτ εχω κ ενα μικρο προβληματακι οσο αναφορα τν υπνο... ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ,ΛΟΙΠΟΝ, ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!.... κουραγιο παιδεσ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
:hmm:Λίγες μέρες έμειναν και τα σχολεία ανοίγουν.
Μεικτά συναισθήματα!
Από τη μια θα βρω τους συμμαθητές μου,μερικοί καινούργιοι καθηγητές τους οποίους προσπαθούμε να τους ψυχολογήσουμε κλπ.
Από την άλλη όμως σιγά σιγά οι ώρες διαβάσματος αυξάνονται,οι καθηγητές έχουν περισσότερες απαιτήσεις κλπ.
Οπότε το καλύτερο είναι να τα ανοίξουν για κανά μήνα και μετά από ένα μεγάλο διαλειμματάκι ας ξανανοίξουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.


εσεις τι σκεφτεστε να κανετε φετος για να κανετε αυτη τη σχολικη χρονια αξεχαστη??

Δε θέλω να την κάνω αξέχαστη, από τώρα θέλω να την ξεχάσω :P


τι σας ελειψε απο το σχολειο το καλοκαιρι???

Τίποτα ειλικρινά, διότι ξέρω ότι ό,τι είδα δεν θα το ξαναδώ (Λύκειο γαρ).


τι ταξη θα πατε ?

Πρώτη Λυκείου, υπάρχει ακόμη δρόμος.

αγαπημενα μαθηματα ?

Να φανταστώ τα θετικά, αν και δεν μπορώ να τα πω ακριβώς "αγαπημένα" γιατί είναι τα μαθήματα στα οποία βαριέμαι λιγότερο.

φαρσες,αστεια ..μπορειτε να πειτε καθε αξεχαστη στιγμη που θα ΘΕΛΑΤΕ να γινει και ΦΕΤΟΣ..!!!!
Μπα αυτό δεν θέλω καν να το σκεφτώ, το αφήνω κι ό,τι έρθει, εξάλλου τα καλύτερα αστεία και οι αξέχαστες στιγμές δεν προγραμματίζονται :).

Καλή χρονιά κι από δω etc. etc., καλό κουράγιο (κυρίως) στους τελειόφοιτους - υποψήφιους για τις Πανελλήνιες.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
μπουμπουνακια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1μην αγχωνεστε !!ναι ναι τα ιδια θα κανουμε και φετος....ΜΟΝΟ ΒΛΑΚΕΙΕΣ!!:whistle::devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
εγω προσωπικα προσπαθω να μην το σκεφτομαι...εχουμε ακομα λιγες ημερουλες αλλα η αντιστροφη μετρηση εχει αρχισει:P(την τυχη μας)...τεσπα δεν αγχωνομαι αλλα δεν χαιρομαι κι ολας περασα ωραια στις διακοπες αλλα δεν ειμαι ενθουσιασμενη..φετος θα παω 3η γυμνασιου και σκεφτομαι πως θα εχουμε πολλες εργασιες και ξινους καθηγητες και τεστ και ποιος εχει ορεξη τωρα για αυτα αλλα τουλαχιστον θα συναντησω τα φιλαρακια μου οποτε νταξει...Χαλαρα...;)

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...:D:) ΜΗΝ ΜΟΥ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Σε 5 ημέρες ανοίγουν...Βάσικα ανυπομονώ να ανοίξουν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Έγω ψιλοανυπομωνώ γίατι θα είμαι τρίτη και αν κρίνω από την περσινή τρίτη θα περάσουμε τέλεια!!!'εχει βιολογία που τρελένομαι και απο ότι ακούγεται θα έχουμε πολύ καλούς καθηγητές!!!μέτα με την παρέα μού τα 'χουμε κάνει κώλο κ προτιμώ το σχολείο παρά τους τσακωμούς.....φέτος το καλοκαίρι δεν περασα καθόλου κάλα ωστόσο ξεκουράστηκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JoJoanna

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Καλά ήταν, δε λέω,αλλά πια κι εγώ θέλω να ανοίξουν.
Άντε και... καλή σχολική χρονιά !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Piranha

Νεοφερμένος

Ο Piranha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ανυπομονώ! 6 15,38%

Ανώμαλοι η απλά μαζοχιστές:P?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
4 και σήμερα για να ανοίξουν!


Να σας πω την αλήθεια θέλω να ανοίξουν!!!:rolleyes::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
και εγώ θέλω να ανοίξουν!! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top