Μαθητικές Καταλήψεις

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Στη φετινη καταληψη ειμαι υπερ και εχω τους λογους μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
παδια ελεος μ αφτες τις καταληψεις....πλεον ολος ο κοσμος ακομα και μερικοι απο σας(τους "καταληψιες") γνωριζετε πως οι αυτες οι δηθεν καταληψεις γινονται απλα για να γινονται...με λιγα λογια 5 χρονια τωρα καθε χρονο τετοιες μερες γινεται αυτη η βλακεια,γιατι περι βλακειας προκειται...μια βλακεια χωρις λογο...ανουσια και ασκοπη...τωρα θα πεταχτειτε πολλοι και θα μ πειτε ξερω γω "τα δικαιωματα μας,το συστημα,τα κονδυλια για την παιδεια κλπ κλπ.... Καθενας απο σας θα θεωρει πως οι λογοι της καταληψης του σχολειου του γινεται με βασικοτατα και ακρως σημαντικα επιχειρηματα...ρε παιδια δεν καταλαβενετε πως κανοντας αυτες τις ενεργειες κανετε απλα μια τρυπα στο νερο????ΔΕΝ τους νοιαζει παντελως το τι γινεται σε ολα τα σχολεια,γιατι πολυ απλα κανοντας αυτες τις καταληψεις το μονο που επιτευχθηκε ειναι η απαξιωση και η γραφικοτητα...με το δευτερο ναναι τι κυριοτερο....Περισσοτερο κακο κανετε στους ιδιους σας τους εαυτους παρα καλο....σκεφτειτε ποσα μαθηματα χανετε,ποσες διδακτισες οωρες....ποσα κενα δημιουργουνται.....ΟΙ καταληψεις επιπλεον απαξιωνονται ως ενεργειες και απο σας τους ιδους...το παιζετε επαναστατες και δε ξερω εγω τι αλλο..οκ...πρωτη μερα καταληψεων,δευτερη πατε καθεστε στο σχολειο....ερχετε η ωρα να ψηφισετε...ψηφιζετε υπερ της συνεχισης..ωραια.....ποσοι καθεστε ομως μετα στο σχολειο???5-6 ατομα.....χαιρετε......

εχει καταντησει μια γραφικη συμπεριφορα πλεον.......
αυτα πιστευω,οπως και πολυς μα πααααρα πολυς κοσμος ακομα...τωρα εσεις που εμπλεκεστε σε αυτο ειτε δε το καταλαβαινετε(και θα το διακιολογησω λογω του νεαρου της ηλικιας σας) ειτε δεν θελετε να το καταλαβετε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
εμεις εχουμε καταληψη.Και ναι το μουζακι πρωτοπορει.Ακολουθουν μεσα τα τρικαλα αραγε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Ο λόγος παρακαλώ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
η στεγη του σχολειου εχει τα μαυρα της τα χαλια(το εργο δημοπρατηθηκε αλλα η γραφειοκρατια δινει ρεσιταλ..) και κατι αλλα γενικα οσον αφορα το εκπαιδευτικο συστημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Ε καλά, άμα θέλετε να βρείτε, βρίσκετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
εσυ μαθητης δεν ησουν?Ε,
δεν αλλαξαν απο τοτε οι πραγματικοι λογοι των καταληψεων.
Γκουχ,γκουχ...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
ειμαι υπερ των καταληψεων μονο αν υπαρχει σοβαρος λογος\λογοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Εχετε ακουσει τιποτα??
Θα γινει καμια κινηση?

Στην κεντρικη σελιδα του Συντονιστικου Αγωνων Σχολειων Αθηνας (www.mathites.gr) δεν εχουν βαλει τιποτα απο τον Ιουλιο..
Και για ποιό λόγο γίνονται αυτοί οι αγώνες;Για τις τετράγωνες τυρόπιτες;E ρε ξεφτιλίκια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Στη φετινη καταληψη ειμαι υπερ και εχω τους λογους μου.
+1
Κι εσύ βαριέσαι μάθημα ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
+1
Κι εσύ βαριέσαι μάθημα ε;
:lol:
Οχι μωρεε.
Εγω εχω πολυ διαβασμα, θες να πεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Marizza92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Τάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Εμάς έγινε ψηφοφορία αλλά βγήκε κατά αλλά μάλλον απο Δευτέρα πάλι..(το Σαββατοκυριακο το σχολειο μας εινι εξεταστικο κέντρο γι αυτο μαλλον βγηκε κατά..)
Ενα αίτημα: Να πουλάει το κυληκείο τσιγάρα και να έχουμε καπνιστήριο ελεοςς!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Αν ήμουν ο διευθυντής του σχολείου σας και κάνατε κατάληψη με πρόφαση αυτό, τότε πραγματικά δεν ξέρω τι θα έκανα (προφανώς κάτι που θα ωθούσε τους μαθητές να μου κάψουν σπίτι-αμάξι κλπ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Δείτε τι έγινε με εμάς φέτος.

Την Τρίτη πήραμε γενική συνέλευση και άρχισε να συζητά το 15μελές για την κατάληψη. Οι περισσότεροι δεν ήθελαν και έλεγαν ότι δεν έχουμε αιτήματα κ.τ.λ.
Κατά τη διάρκεια της συνέλευσης γινόταν χαμός. Κάπνιζαν, έβριζαν, φώναζαν... Μια κοπέλα που είναι στο 15μελές τους είπε να σβήσουν τα τσιγάρα και να συζητήσουμε ήρεμα. Πάει τότε ένα παιδί, παίρνει το μικρόφωνο και λέει "Ναι, αλλά πρέπει να σεβόμαστε και τους καπνιστες" (!)
Τέλος πάντων, την επόμενη ημέρα είχαν κλείσει το σχολείο. Ο διευθυντής τους είπε ότι αν το ανοίξουν θα πάρουν και άλλη συνέλευση για να το συζητήσουν. Συνέλευση όμως δεν μας έδωσε και έτσι σήμερα επιχείρησαν πάλι να το κλείσουν. Πηδάει ο διευθυντής τα κάγκελα και βγάζει την πόρτα. Την ξανα έβαλαν και αυτός την ξανα έβγαλε. :P
Τελικά καταλήξαμε να κάνουμε 5 άτομα μάθημα (στο δικό μου τμήμα) και το μισό τουλάχιστον σχολείο να είναι έξω και να πετάει αυγά και γιαούρτια. :S
Τώρα λένε πως θα το ξανα κλείσουν την Δευτέρα... Δεν ξέρω τι να πω πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Ο μόνος λόγος για τον οποίο θα υποστήριζα την κατάληψη φέτος, θα ήταν για να κερδίσω λίγο παραπάνω χρόνο χαλαρού διαβάσματος στο σπίτι. Κατά τ'άλλα δε βρίσκω λόγο να γίνει κατάληψη στο σχολείο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Ο μόνος λόγος για τον οποίο θα υποστήριζα την κατάληψη φέτος, θα ήταν για να κερδίσω λίγο παραπάνω χρόνο χαλαρού διαβάσματος στο σπίτι. Κατά τ'άλλα δε βρίσκω λόγο να γίνει κατάληψη στο σχολείο μου.
α γεια σου...και γω αυτο ηθελα....αλλα καταληψη περυσι γιοκ..:(
-----------------------------------------
Δείτε τι έγινε με εμάς φέτος.

Την Τρίτη πήραμε γενική συνέλευση και άρχισε να συζητά το 15μελές για την κατάληψη. Οι περισσότεροι δεν ήθελαν και έλεγαν ότι δεν έχουμε αιτήματα κ.τ.λ.
Κατά τη διάρκεια της συνέλευσης γινόταν χαμός. Κάπνιζαν, έβριζαν, φώναζαν... Μια κοπέλα που είναι στο 15μελές τους είπε να σβήσουν τα τσιγάρα και να συζητήσουμε ήρεμα. Πάει τότε ένα παιδί, παίρνει το μικρόφωνο και λέει "Ναι, αλλά πρέπει να σεβόμαστε και τους καπνιστες" (!)
Τέλος πάντων, την επόμενη ημέρα είχαν κλείσει το σχολείο. Ο διευθυντής τους είπε ότι αν το ανοίξουν θα πάρουν και άλλη συνέλευση για να το συζητήσουν. Συνέλευση όμως δεν μας έδωσε και έτσι σήμερα επιχείρησαν πάλι να το κλείσουν. Πηδάει ο διευθυντής τα κάγκελα και βγάζει την πόρτα. Την ξανα έβαλαν και αυτός την ξανα έβγαλε. :P
Τελικά καταλήξαμε να κάνουμε 5 άτομα μάθημα (στο δικό μου τμήμα) και το μισό τουλάχιστον σχολείο να είναι έξω και να πετάει αυγά και γιαούρτια. :S
Τώρα λένε πως θα το ξανα κλείσουν την Δευτέρα... Δεν ξέρω τι να πω πια.
ε αυτη ειναι η κατασταση των σχολικων καταληψεων....ξεμπουρδελε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Κλασσικά και εμείς κάναμε...Μη χάσουμε.
Τις τελευταίες μέρες επικρατούσε πανικός στο σχολείο. Μη ψηφίζαμε, μια μας λέγανε τα αιτήματα (π.χ ένα πολύ σοβαρό ''Σε αρκετούς χώρους του σχολείου υπάρχουν αρκετά προβλήματα'':s και άλλα τέτοια ''σοβαρά'') Η γ' βγήκε κατά και η α' και η β' 100% υπερ. Και έτσι κλείσαμε και είμαστε εμείς σκ@τ@ και αυτοί καλύτερα.:PΑυτάα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
καταληψεις χωρις σοβαρο λογο δεν ειναι καταληψεις,σε καθε βαθμιδα.


απλα τις καταληψεις τις κανουν μερικοι ''μαγκες'' που πιστευουν οτι ετσι θα κερδισουν περισσοτερο χρονο ωρις σχολειο (ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΜΕΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΛΗΨΗΣ)

οποιος κανει καταληψη χωρις λογο ,χωρις αιτηματα και ιδεες για την λυση τους τοτε μονο αστοιχειωτος μπορει να χαρακτηριστει,εαν συνειδητοποιουσαμε την σημασια του σχολειου δεν θα το κλειναμε χωρις λογο,αλλα πριν ξεστομισετε οτι ''το σχολειο μας αναγκαζει να παμε φροντηστηρια'' και αλλα τετοια σκεφθειτε οτι πρωτα απ ολους εσεις δεν πρεπει να υποβαθμιζετε την αξια του με τις πραξεις σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Τα λέμε και γελάμε ρε παιδιά, όμως μόνο για γέλια δεν είναι το θέμα. Έχουμε καταντήσει τις καταλήψεις ετήσια παρτάκια. Και λέω ''έχουμε'' γιατί όλους, λίγο έως πολύ, μας βολεύει αυτή η κατάσταση. Φυσικά αυτό έχει επιπτώσεις και στον τρόπο που οι δέκτες των μηνυμάτων της ''εκδήλωσης'' ερμηνεύουν τις αντιδράσεις. Με λίγα λόγια, δεν παίρνουν στα σοβαρά κανένα, και καλά κάνουν στην τελική.
συμφωνώ:iagree::iagree::iagree: γτ να κάνουμε καταλήψεις είναι γελοίο και εξεφτελισμός προς όλων μας(όχι ότι παίρνω μέρος σε καταλύψεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Μπράβο... Έτσι κάνετε επανάσταση. Κλαπ κλαπ. Μια ζωή στα παλαιότερα των υποδημάτων τους θα σας γράφουν. Τα κέρδη από τις καταλήψεις είναι μηδενικά (μόνο ελεύθερος χρόνος για διάβασμα ή παιχνίδι). Οι ζημίες θα φανούν σε λίγα χρόνια. Που τα μυαλά της γενιάς αυτής δεν θα διαφέρουν σε τίποτα από τα μυαλά των γονιών τους. Και θα συντηρούν το ίδιο σύστημα κι αυτοί με την σειρά τους.

Άλλο το επωφελούμαι από την κατάληψη και άλλο στηρίζω την κατάληψη - ιδίως για τους παραπάνω ανύπαρκτους λόγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top