Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,450 εγγεγραμμένα μέλη και 2,396,025 μηνύματα σε 74,344 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 343 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2017

VarvaraKy

Αποκλεισμένος χρήστης

H VarvaraKy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H VarvaraKy έγραψε στις 14:58, 07-07-17:

Βιολογια: 19.7(γιατι εκανα την προσθηκη -αντικατασταση)
Χημεια:19.9(αυτο που με "εσωσε" πιστευω)
Φυσικη:18.9 (η ντροπη των φετινων πανελλαδικών)
Εκθεση: 15 (πολυ χειροτερα απο οσο θα ηθελα αλλά η εκθεση παντα κρυβει εκπλήξεις μάλλον...)
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Demy.chr2

Νεοφερμένος

H Demy.chr2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Demy.chr2 έγραψε στις 17:06, 07-07-17:

Το βαλκανικών σλαβικών και ανατολίτικων σπουδών πόσο πιστεύετε ότι μπορεί να κατέβει; Το 2016 ειχε 14.900 περίπου απ'οσο θυμάμαι
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Koutsigio

Νεοφερμένος

Ο Koutsigio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O Koutsigio έγραψε στις 17:16, 07-07-17:

Την προσθηκη αντικατασταση?σε ποιο θεμα?

Τιποτα καινουργιο για τις βασεις?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cisse

Νεοφερμένος

Ο cisse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 27 μηνύματα.

O cisse έγραψε στις 17:19, 07-07-17:

πολυ λιγοτερες οι φετινες προβλεψεις για τις βασεις...
Παράθεση

lampros_chon

Νεοφερμένος

Ο lampros_chon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O lampros_chon έγραψε στις 18:04, 07-07-17:

Με 18.392 στο 3ο Επιστημονικό Πεδίο τι λέτε, έχω ελπίδες για Φαρμακευτική Πάτρας; Είχα μικροατυχίες στις Πανελλαδικές, δεν έγραψα αρκετά καλά για Ιατρική που ήθελα αρχικά, γιατί την πάτησα λίγο Χημεία (18,6) και Έκθεση (15,9). Αλλά τώρα που το ξανασκέφτομαι νομίζω ότι η Φαρμακευτική είναι καλύτερη για εμένα προσωπικά. Απλά φοβάμαι μην ανέβει η βάση, μία και πέρισυ είχε 18.351, μόλις 41 μόρια κάτω. Εσείς τι λέτε;
Παράθεση

Panakeia

Νεοφερμένος

H Panakeia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H Panakeia έγραψε στις 19:42, 07-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από lampros_chon
Με 18.392 στο 3ο Επιστημονικό Πεδίο τι λέτε, έχω ελπίδες για Φαρμακευτική Πάτρας; Είχα μικροατυχίες στις Πανελλαδικές, δεν έγραψα αρκετά καλά για Ιατρική που ήθελα αρχικά, γιατί την πάτησα λίγο Χημεία (18,6) και Έκθεση (15,9). Αλλά τώρα που το ξανασκέφτομαι νομίζω ότι η Φαρμακευτική είναι καλύτερη για εμένα προσωπικά. Απλά φοβάμαι μην ανέβει η βάση, μία και πέρισυ είχε 18.351, μόλις 41 μόρια κάτω. Εσείς τι λέτε;
Πιστεύω και σου εύχομαι να την πιάσεις
Παράθεση

Spinach0

Νεοφερμένος

Ο Spinach0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Spinach0 έγραψε στις 02:27, 08-07-17:

εχω συγκεντρωσει 16.600 μορια. πιστευετε οτι θα πιασω την συκεκριμενη σχολη; ακουω πως θα υπαρξει πτωση 500 μοριων στις πολυτεχνικες

Σημείωση συντονιστή:Το μήνυμα προήλθε από το θέμα "Μηχανολόγοι Μηχανικοί Βόλου 2017"
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PolGR1509 : 08-07-17 στις 14:11.
Παράθεση

lampros_chon

Νεοφερμένος

Ο lampros_chon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O lampros_chon έγραψε στις 03:15, 08-07-17:

*πέρυσι (μου αρέσει που παραπονιέμαι για την Έκθεση ������)
Ευχαριστώ πολύ! Το εύχομαι και εγώ αλλά δεν το πιστεύω τόσο. Βλέπω ότι αναπαράγονται από τα sites οι εκτιμήσεις του Χατζητέγα, οι οποίες δυστυχώς υποστηρίζουν άνοδο. Πάντως είναι πολλοί αυτοί που περιμένουν μικρή πτώση, κυρίως στην επαρχία, οπότε ίσως γλιτώσω τελικά...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PolGR1509 : 08-07-17 στις 12:19. Αιτία: Διπλό μήνυμα
Παράθεση

Panakeia

Νεοφερμένος

H Panakeia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H Panakeia έγραψε στις 09:14, 08-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από lampros_chon
*πέρυσι (μου αρέσει που παραπονιέμαι για την Έκθεση ������)
Ευχαριστώ πολύ! Το εύχομαι και εγώ αλλά δεν το πιστεύω τόσο. Βλέπω ότι αναπαράγονται από τα sites οι εκτιμήσεις του Χατζητέγα, οι οποίες δυστυχώς υποστηρίζουν άνοδο. Πάντως είναι πολλοί αυτοί που περιμένουν μικρή πτώση, κυρίως στην επαρχία, οπότε ίσως γλιτώσω τελικά...
Και άνοδο να υποστηρίζουν, το ειπες και μόνος σου οτι εχεις +41 μόρια πανω απο τη βάση. Η άνοδος άλλωστε θα ειναι (ΑΝ ειναι) λίγων δεκάδων μονάδων. Ελάχιστη τύχη θες και εισαι μεσα. Άντε να είμαστε συντοπίτες!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PolGR1509 : 08-07-17 στις 12:22. Αιτία: Διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

Koutsigio

Νεοφερμένος

Ο Koutsigio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O Koutsigio έγραψε στις 10:45, 08-07-17:

Ρε παιδια γνωρισει κανεις τι συμβαινει με αδερφια που δινουν μαζι πανελληνιες ?Ακουσα οτι αν περασουν σε διαφορετικη πολη μπορουν να παρουν και οι δυο μετεγγραφη και να μπουν στο αντιστοιχο τμημα που περασαν στην πολη που ειναι πιο κοντα στον τοπο μονιμης κατοικιας τους (να υπαρχο υν στην πολη αυτη βεβαια τα αντοιστιχα τμηματα)ωστε να σπουδαζουν στην ιδια πολη?ξερει κανεις τιποτες?
Παράθεση

chri18

Νεοφερμένος

H chri18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H chri18 έγραψε στις 13:42, 08-07-17:

Για νομική Κομοτηνής τι προβλέπετε;Πέρσι είχε 17409
Παράθεση

Βέλι

Νεοφερμένος

Ο Βέλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O Βέλι έγραψε στις 20:31, 08-07-17:

Πού πιστεύετε ότι θα κυμανθεί φέτος η Ιατρική Λάρισας;

Σημείωμα Συντονιστή: Το μήνυμα προέρχεται από το θέμα "Ιατρική: Σε ποια πόλη;"
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Claire Rentfield : 08-07-17 στις 22:37. Αιτία: Προσθήκη σημειώματος συντονιστή
Παράθεση

Koutsigio

Νεοφερμένος

O Koutsigio έγραψε στις 20:01, 09-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Βέλι
Πού πιστεύετε ότι θα κυμανθεί φέτος η Ιατρική Λάρισας;

Σημείωμα Συντονιστή: Το μήνυμα προέρχεται από το θέμα "Ιατρική: Σε ποια πόλη;"
18745- εγκυρη- πηγη
Παράθεση

m4risophie

Νεοφερμένος

H m4risophie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H m4risophie έγραψε στις 14:22, 10-07-17:

τι πιστευεται φετοσ για ιατρικεσ;
Παράθεση

Νίκοs

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Νίκοs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών . Έχει γράψει 77 μηνύματα.

O Νίκοs έγραψε στις 15:31, 10-07-17:

Μόλις διάβασα ότι η Ιατρική Αθηνών θα κινηθεί γύρω στα 19.250
Παράθεση

Giovanni_ (Τζιοβάνι Σίλβα ντε Ολιβέιρα)

Φοιτητής

Ο Τζιοβάνι Σίλβα ντε Ολιβέιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 348 μηνύματα.

O Giovanni_ ,αφού σκόραρε και έδειξε προς τον Θεό, έγραψε στις 18:37, 10-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Νίκοs
Μόλις διάβασα ότι η Ιατρική Αθηνών θα κινηθεί γύρω στα 19.250
Εγω μολις διαβασα οτι η Ιατρικη Αθηνων θα κινηθει γυρω στα 17800
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νίκοs

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Νίκοs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών . Έχει γράψει 77 μηνύματα.

O Νίκοs έγραψε στις 18:44, 10-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από underdog
Εγω μολις διαβασα οτι η Ιατρικη Αθηνων θα κινηθει γυρω στα 17800
Οκ.
Παράθεση

Akratitos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Akratitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O Akratitos sometimes i find myself in Nowher έγραψε στις 21:29, 10-07-17:

16400 μορια 5ο πεδιο
1)Δετ
2),λοχρη
3)Ναυτιλιακα
Που πιστευετε περναω?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Claire Rentfield : 10-07-17 στις 21:42. Αιτία: Διπλό
Παράθεση

SilentPill

Νεοφερμένος

Ο SilentPill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O SilentPill έγραψε στις 04:56, 11-07-17:

Γεια σας παιδιά.
Ακούω από όλους πως η Ιατρκή Αθήνας (ίσως και η θεσσαλονίκη αλλά δε με ενδιαφέρει) θα παρουσιάσουν μικρή άνοδο.
Όσοι διατυπώνουν την παραπάνω άποψη επικαλούνται την μείωση των εισακτέων, ωστόσο αυτό που ξεχνούν είναι τα σαφέστατα δυσκολότερα θέματα από πέρυσι, και ιδίως στη χημεία και τη φυσική όπου τα ποσοστά των αριστούχων (19-20) έπεσαν αρκετά. Εγώ θεωρώ πως η βάση της Αθήνας θα πέσει και θα κυμανθεί γύρω στα 19.000 μόρια.
Παράθεση

tetris1999

Νεοφερμένος

Ο tetris1999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O tetris1999 16437 1ο πεδιο περναω ιστορικο αθηνα έγραψε στις 06:22, 11-07-17:

εχω 16437 1πεδιο λετε να ανεβουν τοσο και να μην περασω ιστορικο εκπα;
Παράθεση

m4risophie

Νεοφερμένος

H m4risophie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H m4risophie έγραψε στις 08:46, 11-07-17:

Ναι και εγώ δε πιστεύω να φτάσει και 19.250
Παράθεση

hocuspocus

Νεοφερμένος

H hocuspocus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H hocuspocus έγραψε στις 09:53, 11-07-17:

Καλημέρα παιδιά , για παραϊατρικές σχολές (πχ ΤΕΙ Νοσηλευτικής ,Οπτικής κτλπ) τι λέτε ή τι έχετε ακούσει ;
Παράθεση

Elysium

Νεοφερμένος

Ο Elysium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O Elysium έγραψε στις 10:18, 11-07-17:

Καλημέρα παιδιά. Έχω στόχο να σπουδάσω στην Αγγλική φιλολογία Αθήνας. Συγκέντρωσα 20.221 μόρια, κάπως λιγότερο απο το ασφαλές για εμένα. Πέρσι η σχολή είχε 19.326 μόρια. Επειδή φέτος έγραψαν Αγγλικά 3.000 περισσότερα άτομα περίπου, φοβάμαι για καμία τρελή αύξηση. Πόσο πιστεύετε ότι θα ανεβεί;
Παράθεση

Φοιτητής

Ο Τζιοβάνι Σίλβα ντε Ολιβέιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 348 μηνύματα.

O Giovanni_ ,αφού σκόραρε και έδειξε προς τον Θεό, έγραψε στις 11:46, 11-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από SilentPill
Γεια σας παιδιά.
Ακούω από όλους πως η Ιατρκή Αθήνας (ίσως και η θεσσαλονίκη αλλά δε με ενδιαφέρει) θα παρουσιάσουν μικρή άνοδο.
Όσοι διατυπώνουν την παραπάνω άποψη επικαλούνται την μείωση των εισακτέων, ωστόσο αυτό που ξεχνούν είναι τα σαφέστατα δυσκολότερα θέματα από πέρυσι, και ιδίως στη χημεία και τη φυσική όπου τα ποσοστά των αριστούχων (19-20) έπεσαν αρκετά. Εγώ θεωρώ πως η βάση της Αθήνας θα πέσει και θα κυμανθεί γύρω στα 19.000 μόρια.
Ακου φιλε πρεπει να περιμενουμε τα ποσοστα των μαθητων σε καθε επιπεδο μοριων να τα συγκρινουμε με τα περσινα και να βγαλουμε ενα αποτελεσμα.Το ηταν πιο δυσκολα η πιο ευκολα συμφωνα με τα λεγομενα σου δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει περιπτωση να υπαρχουν μεγαλυτερες επιτυχιες απο περσι
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γατόπαρδος.

Φοιτητής

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 604 μηνύματα.

O Γατόπαρδος. έγραψε στις 11:50, 11-07-17:

Ιατρικη Αθηνας 19050
Ιατρικη Θεσσαλονικης 18960
+-30
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Φοιτητής

O Giovanni_ ,αφού σκόραρε και έδειξε προς τον Θεό, έγραψε στις 11:51, 11-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Γατόπαρδος.
Ιατρικη Αθηνας 19050
+-30
Μοιαζει σωστο κατ εμε αλλα ας περιμενουμε τα στατιστικα
Παράθεση

m4risophie

Νεοφερμένος

H m4risophie έγραψε στις 12:26, 11-07-17:

Ιατρικη Αθηνας 19050
+-30
Πως το στηρίζεις αυτό;
Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,856 μηνύματα.

H Λένω έγραψε στις 13:03, 11-07-17:

Στατιστικά ειδικών μαθημάτων
http://news247.gr/eidiseis/koinonia/...a.4759713.html
Παράθεση

SilentPill

Νεοφερμένος

O SilentPill έγραψε στις 13:16, 11-07-17:

Παιδιά, γνωρίζετε αν και πότε θα βγάλει το υπουργείο τα στατιστικά με τις βαθμολογίες σε κάθε πεδίο (όχι ανά μάθημα, αλλά γενικά), πχ πόσοι έβγαλαν 17.0000-18.000 μόρια στο 2ο πεδίο κτλ
Παράθεση

t3mp

Νεοφερμένος

Ο t3mp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O t3mp έγραψε στις 15:52, 11-07-17:

επειδή έδωσα 2η φορά , γίνετε να διαγράφω από το τμήμα ενός ΑΕΙ και να γραφτώ σε άλλο τμήμα από το ίδιο ΑΕΙ;
Παράθεση

supernaturalskg

Νεοφερμένος

Ο supernaturalskg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O supernaturalskg έγραψε στις 17:27, 11-07-17:

Να σας πω κάτι; Έδωσα δεύτερη φορά πανελλήνιες φέτος, συγκέντρωσα 18.680 μόρια, κι ενδιαφέρομαι για ιατρική/οδοντιατρική, που είναι το μεγααααααααλο μου όνειρο! Έχω βαρεθεί να ακούω προβλέψεις του ποδαριού, που ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του! Αν καθίσει κανείς και διαβάσει τις "προβλέψεις" των "ειδικών" μετά την ανακοίνωση στατιστικών θα παρατηρήσει ότι έχουν πει τα πάντα, άλλοι για μικρή άνοδο, άλλοι μόνο για άνοδο σε αστικά κέντρα και πτώση στην περιφέρεια, άλλοι για σταθερότητα και άλλοι για πτώση γενικά....με έχει κουράσει αφάνταστα η αναπαραγωγή όλων των σχετικών-άσχετων site των ίδιων και των ίδιων άρθρων! Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι χωρίς την επίσημη ανακοίνωση του αριθμού των υποψηφίων σε κάθε κλίμακα μορίων ανά 500 μόρια όπως πέρυσι (πχ πόσοι ήταν 17.500-18.000, 18.000-18.500, 18.500-19.000 κ.ο.κ.) οι προβλέψεις για τις ιατρικές είναι άστοχες, μιας και η εισαγωγή μπορεί να κριθεί στα 5-10-20 μόρια...άρα τους γράφω όλους, δε θα τους αφήσω να με τρελάνουν!!!!!

Κατά τη γνώμη μου έχει κάνει την πιο κοντινή πρόβλεψη!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη supernaturalskg : 11-07-17 στις 17:27. Αιτία: AutoMerge
Παράθεση

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Φοιτητής

Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 3,224 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε στις 17:32, 11-07-17:

Σύμφωνα με τους αναλυτές 13.700 μόρια η σχολή μου (πάντα με τις τελευταίες εκτιμήσεις)
Παράθεση

erionaa01

Νεοφερμένος

H erionaa01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H erionaa01 έγραψε στις 20:39, 11-07-17:

Τι είναι εκείνο το χρονόμετρο που μετράει πανω στο μηχανογραφικό;;
Παράθεση

Panakeia

Νεοφερμένος

H Panakeia έγραψε στις 23:13, 11-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από t3mp
επειδή έδωσα 2η φορά , γίνετε να διαγράφω από το τμήμα ενός ΑΕΙ και να γραφτώ σε άλλο τμήμα από το ίδιο ΑΕΙ;
Ναι, γίνεται

Αρχική Δημοσίευση από supernaturalskg
Να σας πω κάτι; Έδωσα δεύτερη φορά πανελλήνιες φέτος, συγκέντρωσα 18.680 μόρια, κι ενδιαφέρομαι για ιατρική/οδοντιατρική, που είναι το μεγααααααααλο μου όνειρο! Έχω βαρεθεί να ακούω προβλέψεις του ποδαριού, που ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του! Αν καθίσει κανείς και διαβάσει τις "προβλέψεις" των "ειδικών" μετά την ανακοίνωση στατιστικών θα παρατηρήσει ότι έχουν πει τα πάντα, άλλοι για μικρή άνοδο, άλλοι μόνο για άνοδο σε αστικά κέντρα και πτώση στην περιφέρεια, άλλοι για σταθερότητα και άλλοι για πτώση γενικά....με έχει κουράσει αφάνταστα η αναπαραγωγή όλων των σχετικών-άσχετων site των ίδιων και των ίδιων άρθρων! Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι χωρίς την επίσημη ανακοίνωση του αριθμού των υποψηφίων σε κάθε κλίμακα μορίων ανά 500 μόρια όπως πέρυσι (πχ πόσοι ήταν 17.500-18.000, 18.000-18.500, 18.500-19.000 κ.ο.κ.) οι προβλέψεις για τις ιατρικές είναι άστοχες, μιας και η εισαγωγή μπορεί να κριθεί στα 5-10-20 μόρια...άρα τους γράφω όλους, δε θα τους αφήσω να με τρελάνουν!!!!!

Κατά τη γνώμη μου έχει κάνει την πιο κοντινή πρόβλεψη!!
Προφανώς και τα μόρια σου ειναι αρκετά για να πιάσεις μια απο τις δυο σχολές που σε ενδιαφέρουν, οποτε γιατι να σκάσεις; Συγχαρητήρια κι ολας!
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

VouDou (Δημήτριος)

Καθηγητής

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , Καθηγητής του τμήματος --- και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 876 μηνύματα.

O VouDou έγραψε στις 10:13, 12-07-17:

Από τα στατιστικά κλιμάκωσης μορίων και το νέο σύστημα (δεν το έχω μελετήσει πλήρως με τις επιλογές 5ου μαθήματος ανά κατεύθυνση)... έτσι όπως το έχουν δημοσιεύσει από το Υπουργείο "θετικών σπουδών-επιστημών υγείας & ζωής" σημαίνει ότι δεν έχουν πάρει και μαθηματικά (και άρα οι βαθμοί >18500 μόρια) είναι 1386 άτομα και από το "θετικών σπουδών-θετικών & τεχνολογικών επιστημών" ΔΕΝ έδωσαν βιολογία (άλλα 483 άτομα με >18.500 μόρια) ή υφίσταται και μείξη του επειδή έχουν πάρει και 5ο μάθημα (μαθηματικά ή βιολογία, αντίστοιχα)?

Αν ισχύει το πρώτο, Ιατρική Αλεξανδρούπολης πάει για ~18600-18650 μόρια... αν ισχύει το δεύτερο, Ιατρική Αλεξανδρούπολης πάει για 18700-18750 μόρια... (με διαρροή προς άλλες σχολές τύπου 20-25%)...
Παράθεση

Garist

Πτυχιούχος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 192 μηνύματα.

O Garist έγραψε στις 10:59, 12-07-17:

Ποσο υπολογιζετε θα ειναι βαση γεωπονιας απθ με το 10%
Παράθεση

erionaa01

Νεοφερμένος

H erionaa01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H erionaa01 έγραψε στις 13:12, 12-07-17:

Για την αγγλική φιλολογία τι προβλεπετε; την πιάνω με 19.500;
Παράθεση

Alex_t (Αλέξανδρος)

Συντονιστής

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 1,286 μηνύματα.

O Alex_t έγραψε στις 14:16, 12-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από VouDou
Από τα στατιστικά κλιμάκωσης μορίων και το νέο σύστημα (δεν το έχω μελετήσει πλήρως με τις επιλογές 5ου μαθήματος ανά κατεύθυνση)... έτσι όπως το έχουν δημοσιεύσει από το Υπουργείο "θετικών σπουδών-επιστημών υγείας & ζωής" σημαίνει ότι δεν έχουν πάρει και μαθηματικά (και άρα οι βαθμοί >18500 μόρια) είναι 1386 άτομα και από το "θετικών σπουδών-θετικών & τεχνολογικών επιστημών" ΔΕΝ έδωσαν βιολογία (άλλα 483 άτομα με >18.500 μόρια) ή υφίσταται και μείξη του επειδή έχουν πάρει και 5ο μάθημα (μαθηματικά ή βιολογία, αντίστοιχα)?
Το επιλεγόμενο μάθημα του δεύτερου πχ πεδίου (τα μαθηματικά δηλαδή) δεν επηρεάζουν την επίδοση του μαθητή στο τρίτο. Εάν κάποιος γράψει χάλια στα μαθηματικά και άριστα στη βιολογία, τότε τα μαθηματικά δεν θα τον επηρεάσουν καθόλου, και το αντίστροφο.
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,713 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 14:21, 12-07-17:

Για πολιτικους μηχανικους επαρχια ποσο πιστευετε οτι θα πεσουν οι βασεις?
Παράθεση

Γατόπαρδος.

Φοιτητής

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 604 μηνύματα.

O Γατόπαρδος. έγραψε στις 14:36, 12-07-17:

Ρε παιδια λετε να πιανω ιατρικο σσας ?19129 εχω και περσι ειχε 19088...εχω κατααγχωθει
Παράθεση

Φοιτητής

Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 3,224 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε στις 14:46, 12-07-17:

Ρε παιδια λετε να πιανω ιατρικο σσας ?19129 εχω και περσι ειχε 19088...εχω κατααγχωθει
πιστεύω θα την πιάσεις
Παράθεση

SilentPill

Νεοφερμένος

O SilentPill έγραψε στις 17:04, 12-07-17:

Παιδιά τώρα που βγήκαν τα στατιστικά και είδαμε πως στο 3ο πεδίο (επιστήμες υγίειας) τα άτομα που έβγαλαν 19.000-20.000 μόρια είναι κατά 35 περισσότερα απ'ότι πέρυσι, τι πιστεύετε ότι θα γίνει με την Ιατρική Αθήνας;
Παράθεση

VouDou (Δημήτριος)

Καθηγητής

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , Καθηγητής του τμήματος --- και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 876 μηνύματα.

O VouDou έγραψε στις 17:47, 12-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Alex_t
Το επιλεγόμενο μάθημα του δεύτερου πχ πεδίου (τα μαθηματικά δηλαδή) δεν επηρεάζουν την επίδοση του μαθητή στο τρίτο. Εάν κάποιος γράψει χάλια στα μαθηματικά και άριστα στη βιολογία, τότε τα μαθηματικά δεν θα τον επηρεάσουν καθόλου, και το αντίστροφο.
Δεν αντιλέγω σε αυτό που λες και συνήθως αυτό συμβαίνει (στα μαθηματικά λίγο χειρότερα από τη βιολογία, αν και για μαθητές των 18.500-19.000 μορίων δεν συμβαίνει τόσο έντονα όσο στις υπόλοιπες βαθμολογικές κλίμακες). Αυτό που ρώτησα είναι στο πως παρουσιάζει το Υπουργείο το πλήθος των μαθητών ανά πεδίο και κατεύθυνση και για να γίνω πιο σαφής αν υφίστανται "διπλοεγγραφές υποψηφίων" και του βαθμού τους ανάλογα αν έδωσαν π.χ. οι των θετικών σπουδών πανελλαδικές 4 μαθήματα με βιολογία ή 4 με μαθηματικά ή 5 με βιολογία+μαθηματικά.

Και μάλλον αυτό (διπλοεγγραφές!) συμβαίνει αν συνάδω από το συνολικό άθροισμα στη στήλη "πλήθος υποψηφίων" (και άρα είναι μόνο οι 1386 νοματαίοι με >18.500 μόρια για ιατρικές). Με "διαρροή" προς άλλες σχολές τύπου 20%... 1100-1150 άτομα για Ιατρικές τελικά (για ~890 θέσεις ιατρική & σσασ)... Άρα ιατρική αλεξανδρούπολης γύρω στα 18650.

Αρχική Δημοσίευση από SilentPill
Παιδιά τώρα που βγήκαν τα στατιστικά και είδαμε πως στο 3ο πεδίο (επιστήμες υγίειας) τα άτομα που έβγαλαν 19.000-20.000 μόρια είναι κατά 35 περισσότερα απ'ότι πέρυσι, τι πιστεύετε ότι θα γίνει με την Ιατρική Αθήνας;
προφανώς ~15-20 μόρια άνω
Παράθεση

Φοιτητής

O Σωτηρης13 έγραψε στις 17:48, 12-07-17:

μια συμβουλή θα δωσώ παιδιά μην αγχώνεστε θα πάνε όλα μια χαρά
Παράθεση

xristarac

Νεοφερμένος

Ο xristarac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O xristarac έγραψε στις 17:48, 12-07-17:

Τι πιθανοτητες δινετε να πεσουν οι πολιτικοι μηχανικοι της πατρας 500-600 μορια?
Παράθεση

Panagiotis09 (Παναγιώτης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 151 μηνύματα.

O Panagiotis09 έγραψε στις 20:18, 12-07-17:

Ένα φίλος δεν έχει παραδώσει ακόμη Μηχανογραφικο.Εχει βγάλει 8100 μόρια και σκέφτεται να δηλώσει ή Μηχανικών Αυτοματισμου(Ενδεχομένως πιάνει Χαλκίδα) ή Γεωγραφία Αιγαίου για να έρθει Αθήνα.Πιστευετε ότι πιάνει κάποιο άλλο πανεπιστήμιο;Θα πέσουν τόσο πολύ ώστε να πιάσει Σύρο,Σάμο ή και Χιο;Ποια είναι η γνώμη σας;Ποια τμηματα του προτείνετε;
Παράθεση

Krew

Νεοφερμένος

Ο Krew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Krew έγραψε στις 20:49, 12-07-17:

Πώς πιστεύετε ότι θα κινηθούν οι βάσεις στα τμήματα Χημείας:
Παράθεση

Lancelot

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 482 μηνύματα.

O Lancelot έγραψε στις 22:06, 12-07-17:

α
Αρχική Δημοσίευση από Krew
Πώς πιστεύετε ότι θα κινηθούν οι βάσεις στα τμήματα Χημείας:
Θα ανεβουν φιλε
Οποιοι δεν πιασουν ιατρικη θα δηλωσουν(καποιοι) χημικο οποτε θα το ανεβπανασουν αρκετα, θα ελαγα 500-800 μορια πανω
Παράθεση

Krew

Νεοφερμένος

Ο Krew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Krew έγραψε στις 22:16, 12-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Lancelot
α
Θα ανεβουν φιλε
Οποιοι δεν πιασουν ιατρικη θα δηλωσουν(καποιοι) χημικο οποτε θα το ανεβπανασουν αρκετα, θα ελαγα 500-800 μορια πανω
Μέχρι εκεί να ανέβουν.Παραπάνω μην πάνε φοβάμαι!
Παράθεση

Lancelot

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 482 μηνύματα.

O Lancelot έγραψε στις 22:17, 12-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Krew
Μέχρι εκεί να ανέβουν.Παραπάνω μην πάνε φοβάμαι!
Θα γινει οπως περσυ με την γεωπονια. Εσυ ποσα μορια εβγαλες ;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους