Τι επεξεργαστή προτιμάτε;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εσεις ποιον επεξεργαστή θεωρείτε καλύτερο? :jumpy: Ποιον έχετε? Ποιους είχατε στο παρελθον? Συζητήστε εδω γενικά για επεξεργαστες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
εγω ειμαι fan της amd. Σε πόλλα πράγματα ήταν πρώτη η amd (οπως πχ 64bit, διπλό πυρήνα) αν και πιστεύω οτι είναι λίγο ανούσιο να συγκρίνουμε amd και intel μιας και η κάθε εταίρια έχει πρότασεις για να μπόρει να χτυπήσει τα αντίστοιχα προϊόντα της άλλης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
AMD και τα μυαλά στα κάγκελα! πΟΤΕ ξανά λεφτά πεταμένα για να γράφει Intel inside το PC. AMD rulezzz
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prospero

Νεοφερμένος

Ο Prospero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ψήφισα (τιμητικά) PowerPC καθώς περιμένω να μου έρθει ο καίνουργιος iMac G5!! :yahoo:

Ωστόσο ακόμα και η Apple ανακοίνωσε ότι θα μεταβεί μέχρι το 2007 σε επεξεργαστές Intel (μετά από 10 χρόνια συνεργασίας με την IBM...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Intel Pantium (κατα προτιμηση 4) Μακραν οι καλυτεροι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Prospero :
Ψήφισα (τιμητικά) PowerPC καθώς περιμένω να μου έρθει ο καίνουργιος iMac G5!! :yahoo:

Ωστόσο ακόμα και η Apple ανακοίνωσε ότι θα μεταβεί μέχρι το 2007 σε επεξεργαστές Intel (μετά από 10 χρόνια συνεργασίας με την IBM...)

Θέλω να προλάβω να πάρω εναν Mac και μάλιστα φορητό γμτ αλλά δεν έχω λεφτά. Πάει δε θα προλάβω τους G5 :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
AMD πρώτη στα benchmark, πρωτοπόρος στις εξελίξεις και με πολύ χαμηλές (πλέον) θερμοκρασίες. Το μερίδιο της στην αγορά μεγαλώνει χρόνο με το χρόνο..

PS. Intel inside, idiot outside! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear :
PS. Intel inside, idiot outside! :P

Αν και έχω Intel οφειλω να ομολογήσω οτι με αυτό το σχόλιο εγραψες!! :lol: Δικό σου ή κλεμμενο? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prospero

Νεοφερμένος

Ο Prospero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder :
Θέλω να προλάβω να πάρω εναν Mac και μάλιστα φορητό γμτ αλλά δεν έχω λεφτά. Πάει δε θα προλάβω τους G5 :hmm:

Ένας από τους κύριους λόγους που θα στραφούν στους Intel είναι για τους φορητούς. Ο G5 έχει βγει εδώ και δύο χρόνια περίπου και ακόμα δεν είχαν μπορέσει να τον βάλουν σε laptop, τα laptop έχουν ακόμα τους G4! Τα καλά νέα είναι ότι μάλλον τα πρώτα προϊόντα που θα βγουν με Intel inside θα είναι laptop, κατά τα τέλη 2005-αρχές 2006 και πιθανόν να έχουν τον καινούριο dual-core Pentium M... 8)

Τελικά το περίφημο "PowerBook G5" δε θα βγει ποτέ... :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και το κλασικο που απεικονιζει εμενα και πολους αλλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Intel άμα έχεις πολλά λεφτά για χάσιμο και δεν ενδιαφέρεσαι τόσο για games. Athlon άμα θες καλή τιμή και απόδοση.

//εγώ ψήφισα Athlon, αλλά τα 2MB L2 Cache της Intel είναι το κάτι αλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Για desktop AMD. Ξενέρωσα με την intel τοτε που κάνανε τις μαιμουδιες για να σηκωσουν παραπανω συχνώτητα σε βαρος της αποδωσης (ουσιαστικά όλος ο σχεδιασμός του P4).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Πάντα ει-εμ-ντι :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Πάντα Intel είχα, αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος. Στο καινούργιο μου PC (το οποίο θα αγοραστεί σε 1-2 εβδομάδες απο τώρα) θα φιλοξενείται ένας AMD 64...

Να μου το θυμηθείτε ότι η Intel φέτος έχει να χάσει μεγάλο ποσοστό στις πωλήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
intel έχω και στο laptop και στο desktop...To επόμενο desktop θα είναι ΑΜD αλλά στα laptop χαλάρα petnium M - centrino.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από antonis_wrx :
αλλά στα laptop χαλάρα petnium M - centrino.

Γιατί "χαλαρά"; Athlon και εκεί ρε ρεμάλι!! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

openopen

Νεοφερμένος

Ο openopen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
:worship: INTEL :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
ιατί "χαλαρά"; Athlon και εκεί ρε ρεμάλι!!
Γιατί η AMD δέν έχει ακόμα διεκδικήσει σοβαρά κομμάτι της πίττας στη low power σκηνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis :
Γιατί η AMD δέν έχει ακόμα διεκδικήσει σοβαρά κομμάτι της πίττας στη low power σκηνη.

Κοίτα. ʼμα θέλω ένα καλό (και ακριβό) Laptop προτιμάω AMD, αλλά είναι λίγο βαρύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Το ίδιο λέμε. Δέν είναι low power και είναι βαρύτερο γιατι έχεις μπαταρία / είναι μεγάλο. Φέτος λέει όμως θα την κάνει την κίνηση η AMD και θα βγάλει low power μοντέλα. Για να δούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top