Ισπανικά

Guest 545651

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
:redface::)Και εγω ξεκιναω Ισπανικα αρχες Οκτωβρη... Σχετιζονται με αγγλικα/γαλλικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ως φοιτητής, να μην σκοτώνεσαι κιόλας εννοώ λες και δίνεις εξετάσεις αλλά αργά και σταθερά να προχωράς.

Ναι, αν φορτσάρεις μέσα στο εξάμηνο και χαλαρώνεις μέσα στην εξεταστική για να δώσεις βάρος στην σχολή, είναι εφικτό σε 1,5 χρόνο να πάρεις Β2. Αυτό θα κάνω εγώ με το καλό τον Νοέμβρη!:D
Δεν έχω ψάξει ακόμα αν μετά το Β2 θα ήθελα να συνεχίσω σε Γ, αλλά φαντάζομαι πάλι με 1,5 χρόνο θα είσαι κομπλέ.

:redface::)Και εγω ξεκιναω Ισπανικα αρχες Οκτωβρη... Σχετιζονται με αγγλικα/γαλλικα?
Με τα γαλλικά αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tribbiani

Νεοφερμένος

Ο Tribbiani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
έχει κάποιος εμπειρία από το Ινστιτούτο Cervantes; (μπορείτε να στείλετε και μήνυμα αν δεν θέλετε να απαντήσετε εδώ)
πρωτοετής φέτος, οπότε πιστεύω ότι θα έχω χρόνο και για τα Ισπανικά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valeria G1

Νεοφερμένος

Η Valeria G1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδια, ξερει κανεις κανενα καλο φροντιστηριο Ισπανικων κοντα στο κεντρο της Αθηνας η εστω στο Περιστερι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolakisofi

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Past papers για το Α2 του ΚΠΓ που μπορω να βρω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnna99

Νεοφερμένος

Η kwnna99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
https://rcel.enl.uoa.gr/kpg/gr_past_papers_es.htm εδώ έχει ένα αλλά εγώ έχω το βιβλίο το οποίο έχει περισσότερα μέσα απλά επειδή είμαι από κινητό δεν μπορώ να το βρω τώρα αλλά θα κοιτάξω! Αν δεν μπορέσεις να το βρεις πες μου να σου το στειλω στο email σου ??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά,

Σκέφτομαι μόλις περάσω στο πανεπιστήμιο να αρχίσω τα ισπανικά. Θα μπορούσατε να μου πείτε σε πόσο καιρό θα έχω καταφέρει να φτάσω το επίπεδο B2; Το διάβασμα προφανώς θα είναι φυσιολογικό, όχι υπερβολές. Είμαι κάτοχος C2 στα Αγγλικά και υποψήφιος για SC2 στα Γαλλικά. :)

Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnna99

Νεοφερμένος

Η kwnna99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Καλημέρα!
Εγώ χωρίς να σκοτώνομαι και ιδιαίτερα (έχω και προετοιμασία για τις πανελλήνιες φέτος) είμαι Β1+ αλλά επαναλαμβάνω ότι από ιδιαίτερο διάβασμα δεν. Τώρα θα διαβάσω λίγο πιο πολύ το καλοκαίρι για να δώσω τον Νοέμβριο γιατί θέλω να πάω Ισπανία για σπουδές. Γενικά παντως πιστεύω 1.5 χρόνος με διάβασμα φτάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Καλημέρα!
Εγώ χωρίς να σκοτώνομαι και ιδιαίτερα (έχω και προετοιμασία για τις πανελλήνιες φέτος) είμαι Β1+ αλλά επαναλαμβάνω ότι από ιδιαίτερο διάβασμα δεν. Τώρα θα διαβάσω λίγο πιο πολύ το καλοκαίρι για να δώσω τον Νοέμβριο γιατί θέλω να πάω Ισπανία για σπουδές. Γενικά παντως πιστεύω 1.5 χρόνος με διάβασμα φτάνει.

Με διάβασμα μπορείς να φτάσεις σε πολύ καλό επίπεδο.. Εγώ σε 1 χρόνο ακριβώς πήρα το Β2. Αλλά διάβαζα αρκετά.. Θέλει επίσης να τα εξασκείς.. Να μιλάς αρκετά, να βλέπεις ισπανικές ταινίες/σειρές, να ακούς ισπανικά τραγούδια, να πας κανένα ταξίδι στην Ισπανία.. Όλα αυτά βοηθάνε πολύ!
Καλή επιτυχία σε ότι και αν κάνεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

Ότι θέλεις μπορείς να μου ρωτήσεις φίλε μου! Και εγώ αύριο δίνω το B2 Cervantes! Άντε να δούμε τι θα κάνουμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 545651

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ότι θέλεις μπορείς να μου ρωτήσεις φίλε μου! Και εγώ αύριο δίνω το B2 Cervantes! Άντε να δούμε τι θα κάνουμε :)

ωωωω καλη επιτυχιαα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Ότι θέλεις μπορείς να μου ρωτήσεις φίλε μου! Και εγώ αύριο δίνω το B2 Cervantes! Άντε να δούμε τι θα κάνουμε :)


Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Πως τα πήγατε παιδιά;Είσαστε ικανοποιημένοι; Απ'όσο ξέρω ανέβασαν αισθητά τον πήχη όσο αφορά Β1/Β2 επίπεδο.....πως σας φάνηκε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatM

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Γειά σας !! :) Γνωρίζει κανείς πότε θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα του ειδικού μαθήματος των Ισπανικών?
Λέτε να βγουν πριν τις 8/7 που είναι η τελευταία μέρα κατάθεσης των μηχανογραφικών ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Γειά σας !! :) Γνωρίζει κανείς πότε θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα του ειδικού μαθήματος των Ισπανικών?
Λέτε να βγουν πριν τις 8/7 που είναι η τελευταία μέρα κατάθεσης των μηχανογραφικών ?

Αν δεν έχουν βγει ακόμα,περίμενε τα μέχρι και την Τετάρτη!Καλά αποτελέσματα και με το καλό να μας έρθεις!!!:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatM

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Αν δεν έχουν βγει ακόμα,περίμενε τα μέχρι και την Τετάρτη!Καλά αποτελέσματα και με το καλό να μας έρθεις!!!:D:D:D:D
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση και ελπίζω να σας δω από κοντά !! Με έχει φάει το άγχος γιατί ήθελα να πιάσω την βάση χωρίς το ειδικό ειμαι λίγο χαμηλότερα όμως. Στο ειδικό έγραψα καλά ότι χάσω θα είναι από την έκθεση. Και επειδή στο εξεταστικό κέντρο που έδινα ήταν να έρθουν 170 άτομα και τελικά ήρθαν περίπου οι μισοί ελπίζω να παίξει κάποιο ρόλο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση και ελπίζω να σας δω από κοντά !! Με έχει φάει το άγχος γιατί ήθελα να πιάσω την βάση χωρίς το ειδικό ειμαι λίγο χαμηλότερα όμως. Στο ειδικό έγραψα καλά ότι χάσω θα είναι από την έκθεση. Και επειδή στο εξεταστικό κέντρο που έδινα ήταν να έρθουν 170 άτομα και τελικά ήρθαν περίπου οι μισοί ελπίζω να παίξει κάποιο ρόλο ;)

Η μικρή απήχηση αριθμού εξεταζόμενων πάντα παίζει σημαντικό ρόλο κυρίως στον καθορισμό των βάσεων οπότε πιστεύω από Σεπτέμβρη να θεωρείσαι μέλος της οικογένειας μας!Σου εύχομαι από καρδιάς καλή αρχή και καλή σταδιοδρομία συνάδελφε!Σε διαβεβαιώ πως δεν θα το μετανιώσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatM

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Η μικρή απήχηση αριθμού εξεταζόμενων πάντα παίζει σημαντικό ρόλο κυρίως στον καθορισμό των βάσεων οπότε πιστεύω από Σεπτέμβρη να θεωρείσαι μέλος της οικογένειας μας!Σου εύχομαι από καρδιάς καλή αρχή και καλή σταδιοδρομία συνάδελφε!Σε διαβεβαιώ πως δεν θα το μετανιώσεις!

Ανυπομονώ πάρα πολύ να σας συναντήσω από Σεπτέμβρη !! Είναι μεγάλη η επιθυμία μου να εισαχθω στο τμήμα από την στιγμή που ξεκίνησα τα Ισπανικά :D Κι αν κρίνω από την εγκαρδιοτητα σου σίγουρα θα περάσω υπέροχα στην σχολή :) Και πάλι σε ευχαριστώ !!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charriss

Νεοφερμένος

Ο charriss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Γεια σας. Μηκως καποιος έχει τις λυσεις του nuevos encuentros nivel intermedio? Θα σας ημουν πολύ ευγνώμων. Είμαι αυτοδίδακτος και έχω Β1 και παλεύω για Β2. Όποιος μαθαίνει γερμανικά ας με ρωτήσει. Είμαι φοιτητής γερμανικής φιλολογίας και μπορώ να προσφέρω τη βοήθεια μου σε εκθέσεις και οτιδήποτε τελος πάντων χρειαστείτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top