Αδιάβαστος

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στην 3η λυκείου δεν υπάρχει Καλοκαίρι , Χριστούγεννα Πάσχα αλλά ούτε Σάββατο και Κυριακή στην Τρίτη Λυκείου είναι ΕΓΩ(=δηλαδή ο υποψήφιος) , τα βιβλία και τα τετράδια και οι φροντιστές μου (το σχολείο είναι νεκρός χρόνος)

Το σχολείο ο είναι χώρος αναψυχής και χαλάρωσης. Είναι η χρονιά που θα κάνεις όση περισσότερη φασαρία γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bingo95

Νεοφερμένος

Ο Bingo95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά,επειδή δεν είχα την δυνατότητα για φροντιστήρια,και βλέποντας πως οι καθηγητές μου αδιαφορούσαν για εμάς και οι γονείς μου δούλευαν πολλές ώρες,άρχισα να τα παρατάω από τον Νοέμβριο..δεν άνοιγα βιβλίο,ασχολιόμουν με το ποδόσφαιρο,και ήμουν ζάμαν φου..γενικά όταν βλέπω ότι δεν ασχολούνται μαζί μου,εννοώ ότι δεν με νοιάζονται και δεν υπάρχει φροντίδα τα παρατάω,και το κακό είναι ότι αυτό προέρχεται από το σπίτι,η υπερβολική φροντίδα...με αποτέλεσμα στο τέλος να γράψω 4.5 και χωρίς να διαβάσω καθόλου,γράφοντας ένα 8 στο αοδε,και ένα 9.5 στην έκθεση,και στα υπόλοιπα μαθήματα διαράκια και άσσους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά,επειδή δεν είχα την δυνατότητα για φροντιστήρια,και βλέποντας πως οι καθηγητές μου αδιαφορούσαν για εμάς και οι γονείς μου δούλευαν πολλές ώρες,άρχισα να τα παρατάω από τον Νοέμβριο..δεν άνοιγα βιβλίο,ασχολιόμουν με το ποδόσφαιρο,και ήμουν ζάμαν φου..γενικά όταν βλέπω ότι δεν ασχολούνται μαζί μου,εννοώ ότι δεν με νοιάζονται και δεν υπάρχει φροντίδα τα παρατάω,και το κακό είναι ότι αυτό προέρχεται από το σπίτι,η υπερβολική φροντίδα...με αποτέλεσμα στο τέλος να γράψω 4.5 και χωρίς να διαβάσω καθόλου,γράφοντας ένα 8 στο αοδε,και ένα 9.5 στην έκθεση,και στα υπόλοιπα μαθήματα διαράκια και άσσους

Είααι 18 χρονών μην περιμένεις να ασχολούνται μαζί σου σαν να είσαι παιδάκι. Κάνε κάτι για τον εαυτό σου ξαναδώσε και αυτή την φορά ασχολείσου σοβαρά με προσωπικό διαβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Εγω προσωπικα ζουσα σε πολη και εβγαινα καθημερινα γιατι μου δινοταν η ευκαιρια να ξεκλεψω λιγο χρονο αναμεσα στα φροντς.Δεν ξερω ομως τι θα κανε ενα παιδι που ζει σε χωριο,κανει πολλα χλμ καθημερινα και γενικα δεν εχει ευκαιριες.Υπαρχει και αυτος ο κοσμος ξερεις.
Ο καθενας κανει ο,τι θελει.Αν καποιος τον ελευθερο χρονο του,θελει να ασχοληθει με κατι που δεν απαιτει να βγει εξω (πχ μουσικη ) εσενα τι σε νοιαζει;
Οσον αφορα αυτο που λες οτι ο αλλος σε μειωνει,κανεις εδω μεσα δεν σε γνωριζει προσωπικα.Εχοντας λοιπον εσυ τα βιωματα απο το σχολειο σου,κανεις μια υπεργενικευση για ολα τα παιδια.Και επαναλαμβανω:με βαση τις εμπειριες απο το σχολειο σου.
Το αν ο αλλος ειναι στουρναρι ή αν εσυ ο ιδιος εισαι στουρναρι θα το κρινει η αγορα εργασιας και οχι εσυ.

Τελος,αν ο αλλος διαβαζε πολυ συστηματικα και ειχε γερες βασεις σε ολα τα μαθηματα,μπορει το 19100 να του φαινεται λιγο.Αμα σκιζοταν ολη τη χρονια,μπορει να του φανει λιγο...Ο δικος του κοπος δεν μειωνει το δικο σου.Δεν χρειαζεται ο,τι σου λεει ο αλλος να το παρεξηγεις.Ειλικρινα,αν δεν ησουν ανασφαλης σχετικα με το βαθμο σου (που ΕΣΥ πρωτα απο ολους νομιζεις οτι ειναι μικρος και ας λες και πιστευω οτι ειναι πολυ καλος βαθμος ) δεν θα καθοσουν να ασχοληθεις με τον αλλο αφου εσυ εκανες ο,τι μπορουσες και εισαι οκ με τον εαυτο σου.

Τωρα θα μου πεις τι κανω;Να προσεγγισω το παραλογο με λογικη;Μπα,βαριεμαι.

Υγ δεν σε ξερω για να σε χαρακτηρισω ως κομπλεξικο.Τα γραφομενα σου ομως στο συγκεκριμενο θεμα ειναι κομπλεξικα.
Δεν νομιζω να εκανε καποια υπεργενικευση. Απλα ειπε οτι εχει εστω τον ταδε βαθμο και καποιος με 19αρι του μιλησε με τροπο,που εγω προσωπικα τον θεωρω απαραδεκτο. Και 2 να γραψει κανεις δεν εχει δικαιωμα αυτος με το 20αρι να ασχολειται με τον αλλον..γιατι πολυ απλα δεν μπορει να γνωριζει την ψυχολογια του εκεινη τη στιγμη.
Οσο για τον ελευθερο χρονο, ε αν ειναι δυνατον ρε παιδια,δεν ειναι κουραστικο να εισαι ολη μερα μεσα στο σπιτι; Και εγω δεν μενω σε πολη αλλα παντα προσπαθουσα να ξεφυγω λιγο και να μην μενω στο σπιτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bingo95

Νεοφερμένος

Ο Bingo95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Είααι 18 χρονών μην περιμένεις να ασχολούνται μαζί σου σαν να είσαι παιδάκι. Κάνε κάτι για τον εαυτό σου ξαναδώσε και αυτή την φορά ασχολείσου σοβαρά με προσωπικό διαβασμα.
Ναι απλά νιώθω ότι δεν έχω κάποια καθοδήγηση,στο τι θα κάνω εννοώ,αλλά μπορεί να γίνει δουλειά χωρίς φροντιστήρια ;Γιατί έχω αρκετά κενά και δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω με προσωπικό διάβασμα στο σπίτι,και μια ενισχυτική στο σχολείο και για την ενισχυτική δεν είμαι και τόσο σίγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Στην 3η λυκείου δεν υπάρχει Καλοκαίρι , Χριστούγεννα Πάσχα αλλά ούτε Σάββατο και Κυριακή στην Τρίτη Λυκείου είναι ΕΓΩ(=δηλαδή ο υποψήφιος) , τα βιβλία και τα τετράδια και οι φροντιστές μου (το σχολείο είναι νεκρός χρόνος)
Ρε μην λετε τετοια και τα τρομαζετε τα παιδακια! Εξαρταται απο το ατομο ποσο θα χρειαστει να διαβασει. Αλλος μπορει να εχει κενα και να πρεπει οντως να μην ξεκουραστει καλοκαιρι κλπ. Αλλα ενταξει δεν θα τρελαθουν και στο διαβασμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
διαφωνω καθετα με τη λογικη αγνοω το σχολειο


στα μαθηματικα, οταν ολοι "διαβαζαν" τις τελευταιες 10 μερες, εγω πηγαινα χαλαρα και ωραια σχολειο
μου ειπε κατι ο καθηγητης
επεσε και επιανε 3/20
θα το ελυνα με τις γνωσεις του φροντιστηριου???
κατα 90% ναι, αλλα στο διπλο χρονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Αυτα ειναι εξαιρεσεις...Το ιδιο μπορουσε να σου συμβει αν καθοσουν σπιτι και ελυνες μια ασκηση απο το ιντερνετ...Μπορει να την πετυχαινες και παλι....
Το σχολειο ειναι για ξεκουραση στη 3η Λυκειου.....Και ας μη συμφωνω με αυτη τη λογικη, ετσι ειναι....Και εγω αυτο εκανα, οπως και οι περισσοτεροι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
καλο ειναι πιστευω να παιρνεις γνωσεις και πληροφοριες απο οπου μπορεις,αλλα η αληθεια ειναι οτι στο σχολειο δεν πρεπει να κουραζεσαι πολυ,ουτε και να διαβαζεις και για το φροντιστηριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Ρε μην υποβαθμίζετε έτσι τα σχολεία.
Σε πολλά σχολεία γίνεται πολύ καλή δουλειά και ένας μαθητής που δεν πάει φροντιστήριο, ναι μεν θα δυσκολευτεί αρκετά, αλλά μπορεί να γράψει ένα πολύ αξιοπρεπή βαθμό για καλή σχολή.
Δεν πάει να πει οτι όποιος βασίζεται αποκλειστικά κ μόνο στο μάθημα του σχολείου είναι καταδικασμένος.
Το θέμα είναι οτι αυτά που έκανες στο φροντιτήριο, θα τα ξανακούσεις και δεύτερη φορά στο σχολείο και θα τα εμπεδώσεις καλύτερα.
Γνώμη μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Στο σχολειο απλα αραζεις μονος σου, κοιτας το ταβανι και περιμενεις να χτυπησει το κουδουνι για να βγεις εξω..
Καλυτερα να κανεις και ησυχια, γιατι μερικα παιδια μπορει να βασιζονται στο σχολειο και να προσεχουν....
Αυτο εκανα εγω περυσι και περνουσε η ωρα χωρις να το καταλαβω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
... αλλά το μόνο που κατάφερα ήταν να περάσω νοσηλευτικη.

Τιιιι; το μόνο που κατάφερες;
Δεν πα να διαφήμιζες την έξυπνη σίτα,φόκο,εμείς πάλι σε αγαπάμε.
fockos δε γίνεσαι,γεννιέσαι. -
:vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Στο σχολειο απλα αραζεις μονος σου, κοιτας το ταβανι και περιμενεις να χτυπησει το κουδουνι για να βγεις εξω..
Καλυτερα να κανεις και ησυχια, γιατι μερικα παιδια μπορει να βασιζονται στο σχολειο και να προσεχουν....
Αυτο εκανα εγω περυσι και περνουσε η ωρα χωρις να το καταλαβω

Εγώ έλιωνα στο κινητό μου.

Fun times :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gtaivpc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Xen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
στο σχολείο ξεκούραση είναι οι ώρες των μαθημάτων γενικής παιδείας, εξαιρουμένου της έκθεσης. εάν δεν προσέχεις στα μαθήματα κατεύθυνσης είσαι τουλάχιστον βλάκας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
στο σχολείο ξεκούραση είναι οι ώρες των μαθημάτων γενικής παιδείας, εξαιρουμένου της έκθεσης. εάν δεν προσέχεις στα μαθήματα κατεύθυνσης είσαι τουλάχιστον βλάκας.
Aπο κατευθυνσης μονο μαθηματικα και φυσικη αξιζει να προσεχεις....Απο τα γενικης, στην εκθεση ριχνεις τους καλυτερους υπνους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
στο σχολείο ξεκούραση είναι οι ώρες των μαθημάτων γενικής παιδείας, εξαιρουμένου της έκθεσης. εάν δεν προσέχεις στα μαθήματα κατεύθυνσης είσαι τουλάχιστον βλάκας.

Εγώ το αντίθετο έκανα, επειδή όλο το διάβασμα ήταν τα κατεύθυνσης (από τα σχολικά) κι επειδή τα κατεύθυνσης τα έκανα και στο φροντιστήριο, στο σχολείο πρόσεχα περισσότερο στα γενικής που ήταν πράγματα που δεν είχα σαπίσει, άρα και πιο ενδιαφέροντα.
Στην κατεύθυνση πιο καλά χαλαρώνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Εξαρτάται απο το επίπεδο του μαθήματος που γίνεται στο σχολείο του καθενός..
Αν ο ίδιος ο καθηγητής βαριέται να κάνει μάθημα και βλέπεις ότι δεν έχεις να πάρεις κάτι γιατί να ασχοληθείς;..
Σε άλλα σχολεία όμως, όπως ήταν και στο δικό μου, γίνεται πολύ καλή δουλειά και είναι ευκαιρία για καλή επανάληψη δύσκολες ασκήσεις με καθηγητές που ενδιαφέρονται και έχουν κάτι να σου δώσουν..
γενικώς προσαρμόζεσαι ανάλογα με τα δεδομένα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestis96

Νεοφερμένος

Ο Orestis96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Δίνω 3η φορά (την 1η δε διάβασα και τη 2η χώρισα 10 μέρες πριν δώσω και τα παράτησα) και δεν έχω διαβάσει σχεδόν τίποτα αν εξαιρέσεις κάποιες μέρες που καθόμουν να διαβάσω λίγο. Αν και λίγο αργά, έβαλα στόχο να στρωθώ. Θέλω όμως να είμαι ρεαλιστικός και να ακούσω τις γνώμες σας για να ξέρω που πάω. Προλαβαίνω να γράψω και να περάσω κάπου αν στρωθώ; Είμαι θεωρητική και μπορείς να πεις ότι στροφάρω περισσότερο από τον μέσο μαθητή και μαθαίνω σχετικά γρήγορα, αλλά έχω μερικά κενά. Στόχος είναι από 12.000 μόρια και πάνω. Btw θέλω γνώμες και όχι κριτική :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Θεωρητική λίγο δύσκολα γιατί όλες οι σχολές είναι πάνω από 12-13 χιλιάδες ενώ από τεχνολογική, και με 6 χιλιάδες πας κάπου και καλά...
Ετοιμάσου του χρόνου ή πάνε σε ένα ιδιωτικό καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Ειναι μεγαλη η υλη και θα χρειαστει διαβασμα σε βαθος επειδη οι απαιτησεις λογω των 4 μαθηματων εχουν αυξηθει. Εαν στρωθεις ομως και ο... ποπος σου βγαλει ριζες προσωπικα πιστευω οτι θα γραψεις εναν αξιοπρεπη βαθμο απλα μην το αργεις αλλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top