Συμπεριφορά καθηγητών

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Συζητουσα με εναν φιλο μου(Ο οποιος ειναι θετικη) λοιπον στο διαλειμμα και οπως το εφερε η κουβεντα μου λεει ο καθηγητης της πληροφορικης βαζει κανονικα ασκησεις και μετα λεει και "γιατι δεν τις κανατε". Κατσε ρε φιλε αμα ηθελα να λυνω τις μαλακιες σου θα πηγαινα τεχνολογικη εγω θα του ελεγα σοβαρα. Με ποια λογικη αναγκαζεις τον αλλον να κανει ανουσια πραγματα? Δεν καταλαβαινουν οτι στην 3η λυκειου δεν προλαβαινουμε να κουνηθούμε? Ευτηχως εγω στην δικια μου κατευθυνση(τεχνολογικη) εχω σχεδον φυσιολογικους καθηγητες. Για παραδειγμα στην ιστορια κατευθυνσης (που δεν ξερω που κολλαει) μας κανει 10-15 λεπτα μαθημα καθε φορα και τελος. Και μπραβο της γιατι εχει καταλαβει πως παει το κολπο. Τσαμπα ο κοπος ειναι.. Επισης στα θρησκευτικα το ιδιο πραγμα και μου ερχεται να την βρισω πολυ ασχημα πραγματικα ομως. Μαθηματα σκουπιδια τελειως και σου βαζουν και εργασιες για το σπιτι ..dem logic. Δεν θελω απαντησεις τυπου"αα πας σχολειο για να τα μαθαινεις ολα και αν σου αρεσει" Oχι δεν μου αρεσει και αμα γουσταρω δεν διαβαζω και τιποτα απο τα αλλα μαθηματα και δεν χανω απολυτως τιποτα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Κατάληψη, η μόνη λύση να σου μένει χρόνος για διάβασμα, άσε που μπορεί να γίνεις και πρωθυπουργός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συζητουσα με εναν φιλο μου(Ο οποιος ειναι θετικη) λοιπον στο διαλειμμα και οπως το εφερε η κουβεντα μου λεει ο καθηγητης της πληροφορικης βαζει κανονικα ασκησεις και μετα λεει και "γιατι δεν τις κανατε". Κατσε ρε φιλε αμα ηθελα να λυνω τις μαλακιες σου θα πηγαινα τεχνολογικη εγω θα του ελεγα σοβαρα. Με ποια λογικη αναγκαζεις τον αλλον να κανει ανουσια πραγματα? Δεν καταλαβαινουν οτι στην 3η λυκειου δεν προλαβαινουμε να κουνηθούμε? Ευτηχως εγω στην δικια μου κατευθυνση(τεχνολογικη) εχω σχεδον φυσιολογικους καθηγητες. Για παραδειγμα στην ιστορια κατευθυνσης (που δεν ξερω που κολλαει) μας κανει 10-15 λεπτα μαθημα καθε φορα και τελος. Και μπραβο της γιατι εχει καταλαβει πως παει το κολπο. Τσαμπα ο κοπος ειναι.. Επισης στα θρησκευτικα το ιδιο πραγμα και μου ερχεται να την βρισω πολυ ασχημα πραγματικα ομως. Μαθηματα σκουπιδια τελειως και σου βαζουν και εργασιες για το σπιτι ..dem logic. Δεν θελω απαντησεις τυπου"αα πας σχολειο για να τα μαθαινεις ολα και αν σου αρεσει" Oχι δεν μου αρεσει και αμα γουσταρω δεν διαβαζω και τιποτα απο τα αλλα μαθηματα και δεν χανω απολυτως τιποτα .
Άμα δεν έχεις θέμα με τις απουσίες κάτσε που και που έξω, αλλιώς απλά μην συμμετέχεις, ούτως ή άλλως να μείνεις σε Θρησκευτικά, αν όχι απίθανο, είναι πολύ δύσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συζητουσα με εναν φιλο μου(Ο οποιος ειναι θετικη) λοιπον στο διαλειμμα και οπως το εφερε η κουβεντα μου λεει ο καθηγητης της πληροφορικης βαζει κανονικα ασκησεις και μετα λεει και "γιατι δεν τις κανατε". Κατσε ρε φιλε αμα ηθελα να λυνω τις μαλακιες σου θα πηγαινα τεχνολογικη εγω θα του ελεγα σοβαρα. Με ποια λογικη αναγκαζεις τον αλλον να κανει ανουσια πραγματα? Δεν καταλαβαινουν οτι στην 3η λυκειου δεν προλαβαινουμε να κουνηθούμε? Ευτηχως εγω στην δικια μου κατευθυνση(τεχνολογικη) εχω σχεδον φυσιολογικους καθηγητες. Για παραδειγμα στην ιστορια κατευθυνσης (που δεν ξερω που κολλαει) μας κανει 10-15 λεπτα μαθημα καθε φορα και τελος. Και μπραβο της γιατι εχει καταλαβει πως παει το κολπο. Τσαμπα ο κοπος ειναι.. Επισης στα θρησκευτικα το ιδιο πραγμα και μου ερχεται να την βρισω πολυ ασχημα πραγματικα ομως. Μαθηματα σκουπιδια τελειως και σου βαζουν και εργασιες για το σπιτι ..dem logic. Δεν θελω απαντησεις τυπου"αα πας σχολειο για να τα μαθαινεις ολα και αν σου αρεσει" Oχι δεν μου αρεσει και αμα γουσταρω δεν διαβαζω και τιποτα απο τα αλλα μαθηματα και δεν χανω απολυτως τιποτα .

Άμα δεν σου αρέσει μην κάνεις τις ασκήσεις και μην διαβάζεις,δεν σε αναγκάζει κανείς αλλά μην κατηγορείς τους καθηγητές που κάνουν την δουλειά τους. Πως κάνεις ιστορία κατ. αν είσαι τεχνολογική? Φυσιολογικός καθηγητής θεωρείται αυτός που κάνει μάθημα για 10 λεπτά?
Στο bold παίζει να έγραψες τον λόγο για τον οποίο δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα στην παιδεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Δεν γινεται να μεινει κανεις στο λυκειο αυτην την στιγμη αλλα δεν συμφερει να κανουμε απουσιες γιατι θα τις χρειαστω για το τελος που δεν θα παταω. Δεν ξερω γιατι το κανω αλλα κανω.. Αφου δεν το δινουμε το μαθημα πανελληνιες για ποιο λογο ακριβως να μας κουραζει? Δεν ξερω αν φταιει αυτο που ειπες αλλα αυτην την στιγμη να πω την αληθεια δεν με ενδιαφερει. Αυτο το βιβλιο κανουμε αλλα δεν λεει θεωρητικη κατευθυνση μονο :
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Οπότε οι καθηγητές σχολείου πρέπει να ξεχνάνε ποια είναι η δουλειά του εκπαιδευτικού σε παιδιά της Γ' λυκείου που δεν είναι στην κατεύθυνσή τους?
Κάνεις λάθος. Το κόλπο δεν είναι ότι γίνεται 10 και 20 λεπτά μάθημα. Το κόλπο είναι ότι πέφτει ξύσιμο με σχεδόν μηδενική παρουσία στην τάξη και στα καθήκοντα και στο τέλος παίρνετε όλοι πάνω από 18 στα τετράμηνα. (Με λίγες εξαιρέσεις που αφορούν καθηγητές συνήθως, και όχι σχολεία).
Άρα το ελάχιστο που μπορείς να κάνεις αν δεν θες ή δεν προλαβαίνεις ή δεν γουστάρεις να ασχοληθείς με ιστορία και κείμενα, ή με πληροφορική ή με βιολογία, είναι να κάθεσαι να ακούς τι έχει να σου λέει αυτός ο άνθρωπος που βρήκε όρεξη να διδάξει σε 17χρονα καμμένα από τα φροντιστήρια όλο το 45λεπτο. Και να μην λες "α τον μαλάκα έχει την απαίτηση να κάνουμε τις ασκήσεις" ή "α τον ηλίθιο, δεν μας έβγαλε στο 20λεπτο για να διαβάσουμε λίγο παραπάνω".

Ντροπή γενικά. Εγώ θυμάμαι πριν 5 χρόνια ήμουν σε τάξη που παρακαλούσε να της κάνουν μάθημα μπας και φύγουμε λίγο από το κάψιμο των πανελληνίων με τα 6 γαμημένα κωλομαθήματα all day all night, και εσάς σας φαίνεται περίεργο αν σας κρατάνε πάνω από 10λεπτο μέσα. Ούτε καν περίεργο, μεμπτό. Τι να πω γενικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άννα1510

Νεοφερμένος

Η Άννα1510 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Συζητουσα με εναν φιλο μου(Ο οποιος ειναι θετικη) λοιπον στο διαλειμμα και οπως το εφερε η κουβεντα μου λεει ο καθηγητης της πληροφορικης βαζει κανονικα ασκησεις και μετα λεει και "γιατι δεν τις κανατε". Κατσε ρε φιλε αμα ηθελα να λυνω τις μαλακιες σου θα πηγαινα τεχνολογικη εγω θα του ελεγα σοβαρα. Με ποια λογικη αναγκαζεις τον αλλον να κανει ανουσια πραγματα? Δεν καταλαβαινουν οτι στην 3η λυκειου δεν προλαβαινουμε να κουνηθούμε? Ευτηχως εγω στην δικια μου κατευθυνση(τεχνολογικη) εχω σχεδον φυσιολογικους καθηγητες. Για παραδειγμα στην ιστορια κατευθυνσης (που δεν ξερω που κολλαει) μας κανει 10-15 λεπτα μαθημα καθε φορα και τελος. Και μπραβο της γιατι εχει καταλαβει πως παει το κολπο. Τσαμπα ο κοπος ειναι.. Επισης στα θρησκευτικα το ιδιο πραγμα και μου ερχεται να την βρισω πολυ ασχημα πραγματικα ομως. Μαθηματα σκουπιδια τελειως και σου βαζουν και εργασιες για το σπιτι ..dem logic. Δεν θελω απαντησεις τυπου"αα πας σχολειο για να τα μαθαινεις ολα και αν σου αρεσει" Oχι δεν μου αρεσει και αμα γουσταρω δεν διαβαζω και τιποτα απο τα αλλα μαθηματα και δεν χανω απολυτως τιποτα .

Άσε έχω κι εγώ καθηγητές που δείχνουν να νομίζουν πως έχουμε άπειρο χρόνο να λύσουμε και να έχουμε έτοιμο και το παραμικρό! Τι να πω, μια χρονιά είναι..θα περάσει..! Υπομονή..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Η στάση του νεοέλληνα όλο και χειροτερεύει.
Δεν δύναται να κατανοήσει το γεγονός πως στόχος του σχολείου δεν είναι (μόνο) η επιτυχία στις πανελλήνιες.

Θα μπορούσαν να γραφτούν πολλά πάνω σε αυτό το θέμα που μας ... "στοιχειώνει", αλλά ούτε χρόνος υπάρχει ούτε διάθεση για κουβέντα με άτομα με ηλίθια νοοτροπία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Μπορει να ειμαι τελειως λαθος αλλα εγω πιστευω οτι το συστημα ειναι τελειως λαθος αυτην την στιγμη. Οι πανελληνιες δυστηχως δεν παιζει ρολο ποσο σου κοβει αλλα ποσο δουλεια μπορεις να αντεξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
αυτός που έχει θέληση να προσπαθήσει και να πετύχει θα το κάνει. τα μαθήματα γενικής δε θα τον εμποδίσουν από αυτό, το facebook και τα πολλά club -αν τους το επιτρέψει φυσικά- θα το κάνουν. οι καθηγητές που δεν κάνουν κατεύθυνση δεν είναι ζώα να έρχονται για λίγο μέσα στην τάξη και να σας αφήνουν ν' αλωνίζετε μετά. πίστεψέ με αυτοί που θέλουν να τα πάνε καλά, και εν τέλει τα καταφέρνουν, δεν φωνάζουν για τις 4-5 ώρες γενικής. αυτοί που θέλουν να δείξουν ότι διαβάζουν αλλά λίγο η βόλτα μετά τα φροντιστήρια, λίγο ο η/υ, λίγο το γκομενιλίκι από εδώ κι από εκεί, τσαντίζονται που το σχολείο τους "στερεί χρόνο διαβάσματος".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
κατακρινεις τους καθηγητες επειδη κανουν την δουλεια τους;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Μισό δε ξέρουν οι καθηγητές ότι στη Γ λυκείου κανένα παιδί πάνω κάτω δε διαβάζει για το σχολείο εγώ μόνο για φροντιστήριο διάβαζα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marios2795

Νεοφερμένος

Ο Marios2795 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Η στάση του νεοέλληνα όλο και χειροτερεύει.
Δεν δύναται να κατανοήσει το γεγονός πως στόχος του σχολείου δεν είναι (μόνο) η επιτυχία στις πανελλήνιες.

Θα μπορούσαν να γραφτούν πολλά πάνω σε αυτό το θέμα που μας ... "στοιχειώνει", αλλά ούτε χρόνος υπάρχει ούτε διάθεση για κουβέντα με άτομα με ηλίθια νοοτροπία.


Συμφωνώ μαζί σου, αλλά για να παύσει να αποτελεί προθάλαμο του Πανεπιστημίου/ΤΕΙ το λύκειο, θα πρέπει να αποσυνδεθεί από την τριτοβάθμια, δηλαδή θα πρέπει να καταργηθούν οι πανελλήνιες. Και εδώ επανεντοπίζεται η άποψη του νεοέλληνα, που θεωρεί τις πανελλήνιες αξιοκρατικό και επιτυχημένο σύστημα. Αυτο και αν δεν είναι ηλίθια νοοτροπία, ε;
Το σύστημα των πανελληνίων έχει εξασθενίσει τη δευτεροβάθμια, αλλά και την τριτοβάθμια, έχει αποτύχει παταγωδώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
μα παλι εξετασεις θα υπαρξουν
και ναι οι πανελληνιες ειναι αξιοκρατικες,το αλλο συστημα δεν γνωριζουμε αν ειναι αξιοκρατικο
πω ςθα ειναι δηλ; τυπου κατατακτηριων; να λειπει
ποιος θα διασφαλιζει την αξιοκρατια του συστηματος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
προεδρο εχει το σχολειο? Πηγαινετε μια αντιπροσωπια φοιτητων και μιληστε με τους καθηγητες αυτους που βαζουν τις παραλογες εργασιες και παρακαλεστε τους να μην σας βαζουν.Γενικα καντε του να νοιωσουν οτι ειναι ανωτεροι (οχι δεν ειναι) αυτο θελουν τα σκουπιδια, γιατι σκουπιδια ειναι ατομα με τετοιες συμπεριφορες βγαζουν τα κομπλεξ τους και τα προβληματα τους στον χωρο του σχολειου.Γενικα αποφυγετε να πατε στον διευθυντη του σχολειο γιατι δεν παιζει καν να τους κανει παρατηρηση γιατι θεωρητικα οτι νομιζουν μπορουν να σας βαζουν.
Μην κολατε τοσο ομως σε αυτον τον βαθμο και 15 να σου βαλει σε 2 μαθηματα ασχετα σιγα δεν πεφτει τοσο ο μεσοσ ορος αποφοιτησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
προεδρο εχει το σχολειο? Πηγαινετε μια αντιπροσωπια φοιτητων και μιληστε με τους καθηγητες αυτους που βαζουν τις παραλογες εργασιες και παρακαλεστε τους να μην σας βαζουν.Γενικα καντε του να νοιωσουν οτι ειναι ανωτεροι (οχι δεν ειναι) αυτο θελουν τα σκουπιδια, γιατι σκουπιδια ειναι ατομα με τετοιες συμπεριφορες βγαζουν τα κομπλεξ τους και τα προβληματα τους στον χωρο του σχολειου.Γενικα αποφυγετε να πατε στον διευθυντη του σχολειο γιατι δεν παιζει καν να τους κανει παρατηρηση γιατι θεωρητικα οτι νομιζουν μπορουν να σας βαζουν.
Μην κολατε τοσο ομως σε αυτον τον βαθμο και 15 να σου βαλει σε 2 μαθηματα ασχετα σιγα δεν πεφτει τοσο ο μεσοσ ορος αποφοιτησης.

Ναι,και να απαιτήσετε να σας φτιάχνουν φραπε και να φέρουν και έναν stand up comedian για να γελάτε λίγο την ώρα του μαθήματος.
Ρε τι διαβάζουμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Ο παραλογισμός μερικές φορές δεν έχει όρια, απλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

din@!!

Δραστήριο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Βρε για σκεψου.....μα καλα, παει καλα αυτός ο καθηγητης; Να του βαζει ασκησεις στην ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ;; Το ποιο αχρηστο μαθημα στον σημερινο ανθρωπο; Και απο τη στιγμη μαλιστα που ειναι ΘΕΤΙΚΗ, οποτε σημαινει οτι δεν τον νοιαζει, γιατι οπως ολοι ξερουμε οι γιατροί και οι βιολόγοι ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ούτε στο ελάχιστο νεες τεχνολογιες; Δεν εχουν ιδεα απο προγραμματισμο και δικτυα γιατι δεν τους χρειαζονται ΠΟΥΘΕΝΑ, καθώς όλα τα δεδομενα που παιρνουν από τις εργασίες τους μπορουν να αναλυθουν με τον παλιο καλο αβακα και μαυροπινακα; Μα που ζει;;

Περα από την πλακα, αυτο ακριβως ειναι ο λόγος που συναντας αριστούχους που δεν μπορουν να σου δειξουν που ειναι η Νιγηρία πανω στο χάρτη, δεν μπορουν να ξεχωρισουν την προεδρική από την προεδρευόμενη δημοκρατία, δε γνωριζουν τα γεγονοτα του εμφυλιου, ή δεν μπορουν να σου εξηγήσουν γιατί βλεπουμε διαφορετικά χρώματα ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Έλεος σε όλους εσάς που υπερασπίζεστε τους καημένους καθηγητές που έχουν "θέληση" να κάνουν μάθημα, βάζουν ασκήσεις, ενδιαφέρονται για την γενική παιδεία των μαθητών, αλλά αυτά τα παλιόπαιδα σα δεν ντρέπονται, τους βρίζουν και τους περιφρονούν κλπ κλπ για να πάρετε like και να ανεβείτε στα μάτια όσων συμμετέχουν στο φόρουμ, μπουχτίσαμε πια με την υποκρισία!

Η πραγματικότητα είναι ότι η πλειοψηφία αυτών των καθηγητών είναι στο φουλ κομπλεξικοί και βλέπουν ότι είσαι σε μια χρονιά που ζορίζεσαι με τα μαθήματα και έρχονται να κάνουν τις μαλακίες τους βάζοντας υπερβολικά πολλές ασκήσεις για το σπίτι, εκβιάζοντας για χαμηλούς βαθμούς στα τετράμηνα, απαγορεύοντας σου να ασχοληθείς με άλλα μαθήματα στην ώρα τους παρόλο που κάνεις ησυχία κλπ. Συνήθως, έχουν παιδιά που έχουν περάσει στο πανεπιστήμιο και βγάζουν ελεύθερα τα απωθημένα τους.

Δεν είπαμε να το ξεφτιλίσουμε τελείως, αλλά μια επιείκεια απλά να δείχνουν σε μια δύσκολη χρονιά για τους μαθητές, αφού όλο το σύστημα είναι σάπιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

din@!!

Δραστήριο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Δηλαδη, κατσε για να καταλαβω...οταν μπαινει ο αλλος στην αιθουσα να διδαξει, ας πουμε αρχαια γενικης παιδειας, και η μιση ταξη μπροστα του εχει ανοιχτο τον Μαθιουδάκη και λύνει ασκήσεις, αυτος ειναι ο κομπλεξικος και κακώς θυμωνει για το γραψιμο που τρωει μπροστα στη μουρη του; Ξερεις, είναι θέμα στοιχειωδους ευγένειας.
Οσο για τα παιδια τους που περασαν πανεπιστημιο, τι επιχειρημα ειναι αυτο; Να εχει απωθημενα που το παιδι του καταφερε και μπηκε στο πανεπιστημιο και προσπαθει να τα βγαλει πανω σου...δινοντας σου ασκησεις;

Ας ειμαστε λιγο αντικειμενικοι....οι περισσοτερες φοβερες και τρομερες εργασιες και ασκησεις, μπορουν να απαντηθουν σε ενα πενταλεπτο μεταξυ τριτης και τεταρτης ωρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top