Θερινή Προετοιμασία για Ξενόγλωσσα Πτυχία

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Κανω καλοκαιρινα στα γερμανικα φετος... Σε 2 μερες σταματαω μεχρι στις 1 Αυγουστου και μετα παααααλι.... Νταξ οσο και να λατρευω τα γερμανικα δεν μου αρεσει που ολο το καλοκαιρι κανω φροντ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Εκανα περυσι καλοκαιρινα στα αγγλικα για το lower μεχρι τα μεσα ιουλιου για να δωσω τον δεκεμβριο. Κουραστικα λιγο αλλα οι κοποι μου απεδωσαν εχοντας παρει michigan & cambridge με C. Eδωσα και τα 2 περισσοτερο για την εμπειρια και για να κατευθυνθω για το proficiency. Τελικα επελεξα με διαφορα το proficiency του cambridge ! Θεωρω πως τα καλοκαιρινα για το lower ειναι ενταξει αλλα για το proficiency (χωρις να εχω προσωπικη εμπειρια) τα βρισκω αχρηστα διοτι η υλη του ενος διαφερει απο την υλη του αλλου. Η υλη του proficiency δεν θελει βιασυνη, θελει κατανοηση. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top