[Πανελλήνιες Εξετάσεις] Αν έβαζα εγώ θέματα...

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Ας υποθέσουμε οτι βάζατε εσείς τα θέματα των πανελλαδικών σε όλα τα μαθήματα... Τι θα βάζατε;


Θεωρητική Κατεύθυνση:

Εκθεση: Εθελοντισμός
Λογοτεχνία: Μόνο γιατί μ' αγάπησες
Γνωστό: Πρωταγόρας 4η ενότητα με 13η πολιτείας
Λατινικά: 41 και 29
Ιστορία: Συντάγμα του 64 και δεδηλωμένη, Αντιβενιζελικά, κόστος βαλκανικών πολέμων, Λωζάνη, Ζαιμης, περίοδος δημιουργίας Κρήτης, Φροντιστήριο Τραπεζούντας
Βιολογία: Ομοιόσταση, ενδοσπόρια, φλεγμονή, ιντερφερόνες, κύκλος άνθρακα, φαινόμενο θερμοκηπίου, είδος, αρχή χρήσης και αχρησίας, άσκηση με 10% και απο 1ο κεφάλαιο με ορό




  • Μην αρχίζετε για sos και άλλα χαζά, απλά θα λέμε τι θα έβαζε ο καθένας και αν θέλει μπορεί να πει και το γιατί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Έκθεση: χουλιγκανισμός (λόγω επικαιρότητας)

Λατινικά: 47+48

Λογοτεχνία: Το Αμάρτημα της Μητρός Μου

Αρχαία: Ηθικά Νικομάχεια 8+9 (γνωστό)
Δημοσθένης (άγνωστο)

Ιστορία: Φροντιστήριο Τραπεζούντας, Αντιβενιζελικά Κόμματα, μετάκληση Βενιζέλου στην Αθήνα από τον Στρατιωτικό Σύνδεσμο (4ο) + αιτήματα ΣΣ (2ο)

Βιολογία: Εξέλιξη -> η φυσική επιλογή εν δράσει (με το παράδειγμα της πεταλούδας)(3ο)+ ρύπανση (2ο)

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
ονειρο θερινης νυκτος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Από αυτά που θυμάμαι από την ύλη της Γ θα έβαζα:
έκθεση: Πώς φαντάζεστε το καλοκαίρι μετά την αποφοίτηση!
βιολογία γενικής: κάτι από εκείνα με τους κύκλους για να μάθουμε και 5 πράγματα για το πως να προστατέψουμε το περιβάλλον
κατεύθυνσης: χμμμ από εδώ νομίζω πως τα ξέχασα αλλά θα βαζα σίγουρα 1ο και 2ο κεφάλαιο στο 3ο και 4ο θέμα γιατί αυτά είναι συνήθως που τα ξέρουν τέλεια οι περισσότεροι γιατί τα διάβαζαν στην αρχή με όρεξη(όπως κι εγώ:P ) οπότε θα γράψουν καλά
φυσική: χαχα, εδώ που ναι και το θέμα μου, θα βαζα...καμία σχέση με τα περσινά πάντως, καμιά ηλεκτρική ταλάντωση, κάνα ντόπλερ που ναι και εύκολο και σοσ φέτος αφού πέρυσι δεν το δαμε
μαθηματικά κατ: σ αυτά σηκώνω τα χέρια ψηλά, δύσκολα μυαλά οι μαθηματικοί
χημεία: ph άσκηση σίγουρα και προσ Θεού όχι σαν την περσινή με ογκομέτρηση που έκαψε κόσμο, και μετά από εκείνες τις ωραίες προς το τέλος αλογονοφορμικές αν θυμάμαι καλά και όλες τις υπόλοιπες ή εκείνα που βρίσκαμε με ταυτοποίηση νομίζω?? μου φαινόταν λες και έλυνα κανα γρίφο, είχαν πολύ πλάκα, και δεν με κούραζαν καθόλου! Α και τα δεντράκια ήταν πολύ τέλεια επίσης!
Γενικά απ ότι καταλάβατε θα βαζα από τα θέματα που αρέσουν τους μαθητές γιατί δεν θέλω να τους κουράζω, γι αυτό και ποτέ δεν θα θελα να μουν στη θέση αυτών που βάζουν θέματα!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexalchemist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
εκθεση > φυσικο περιβαλλον
μαθηματικα> 3ο θεμα μιγαδικους σε συνδυασμο με υπαρξιακα θεωρηματα και 4ο εφαπτομενες σε μη κοινο σημειο δυο συναρτησεων F και G...κανα οριο με κριτηριο παρεμβολης ...αυτο με τα ακρα του ολοκληρωματος ... ε και στα αλλα δυο υποερωτηματα ...κατι με εμβαδα - ευρεση τυπου (με δυο σταθερες) η να δειξω οτι μια συναρτηση ειναι γνησιως αυξουσα και στη συνεχεια να αποδειξω μια ανισωτικη σχεση η να λυσω μια ανισωση π θελει καποια πουστια

φυσικη > 2ο θεμα (φθινουσα ηλεκτρικη ταλ, ντοπλερ, κατι με κρουση ....3ο θεμα (στασιμο κυμα )...και 4ο θεμα θα εχει κατι με ραβδους οπωσδηποτε με καμια τροχαλια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~julia~

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ~julia~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Έκθεση : Ενδοσχολική βία - Οικογένεια
Αρχαία : 15-16 Πολιτικά ή 13 Πολιτεία
Άγνωστο : Απομνημονεύματα Ξενοφώντος
Λατινικά: 41-24
Λογοτεχνία : Όνειρο στο κύμα
Ιστορία : Ελληνοτουρκική προσέγγιση, κίνημα Γουδί, Πρώτα νέφη(Κρητικό), Μεγάλες επενδύσεις.
Βιολογία: εφ' όλης της ύλης xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Φυσικη Ταλαντωση - Κρουσεις
Μαθηματικα Μιγαδικοι - Παραγωγοι
Εκθεση Αθλητισμος
ΑΕΠΠ ενα προγραμμα σε γλωσσα c+ <3
Βιολογια Γενικης 1ο-4ο

και ολοι στο Χαβαρντ ! ! ! ! !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Έχω ξεχάσει την ύλη της Γ αλλά μαθηματικά κατ, φυσική κατ και αεππ θα τους πηδ..σα!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Έκθεση : School bullying
Λατινικά : 43 (για πλάγιο λόγο και μετατροπές) και 46 (γιατί το μισούν όλοι :P)
Αρχαία : Πρωταγόρας ενότητα 4η
Ιστορία : Δυσκολίες ανάπτυξης του εργατικού κινήματος, δικομματισμός, νέα γενιά, τραπεζούντα οικονομική ανάπτυξη και εμπόριο
Λογοτεχνία : Πολυδούρη (με παράλληλο την Άνναμπελ Λι του Πόε)

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Έκθεση : School bullying
Λατινικά : 43 (για πλάγιο λόγο και μετατροπές) και 46 (γιατί το μισούν όλοι :P)
Αρχαία : Πρωταγόρας ενότητα 4η
Ιστορία : Δυσκολίες ανάπτυξης του εργατικού κινήματος, δικομματισμός, νέα γενιά, τραπεζούντα οικονομική ανάπτυξη και εμπόριο
Λογοτεχνία : Πολυδούρη

:D
Ποιο ήταν το 43 στα Λατινικά;:P
Εύκολα θα έβαζες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ποιο ήταν το 43 στα Λατινικά;:P
Εύκολα θα έβαζες...

Ήταν αυτό με τη μάνα που ήταν γεμάτο ερωτήσεις και προσπαθούσε να εμποδίσει το γιο από το να καταστρέψει τη Ρώμη :P
Μα ποιος σου είπε ότι τα θέματα πρέπει να είναι δύσκολα; Είδαμε και στα εύκολα πόσοι γράψανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Ήταν αυτό με τη μάνα που ήταν γεμάτο ερωτήσεις και προσπαθούσε να εμποδίσει το γιο από το να καταστρέψει τη Ρώμη :P
Μα ποιος σου είπε ότι τα θέματα πρέπει να είναι δύσκολα; Είδαμε και στα εύκολα πόσοι γράψανε.
Αααααα, μήπως έχω έρθει σε εχθρό κλπ;:P Αυτό με τα num;:P

Εγώ δεν είδα κάπου εύκολα θέματα, πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Αααααα, μήπως έχω έρθει σε εχθρό κλπ;:P Αυτό με τα num;:P

Εγώ δεν είδα κάπου εύκολα θέματα, πάντως.

Βλέπε πέρσι λογοτεχνία και αρχαία. Δε λέγανε όλοι "πανεύκολα πανεύκολα" ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
Βλέπε πέρσι λογοτεχνία και αρχαία. Δε λέγανε όλοι "πανεύκολα πανεύκολα" ;

ητανε πανευκολα ειδικα η λογοτεχνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Βλέπε πέρσι λογοτεχνία και αρχαία. Δε λέγανε όλοι "πανεύκολα πανεύκολα" ;
Ναι, αλλά εν τέλει δεν ήταν. Μια χαρά 14 και 15 πήραν οι άριστοι μαθητές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Πάντως, ό,τι και να πέσει, το δικό μου το αποτέλεσμα το γνωρίζω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Πάντως, ό,τι και να πέσει, το δικό μου το αποτέλεσμα το γνωρίζω :P
Μέντιουμ φάση;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
Προτιμώ να αποφεύγω τις βαρύγδουπες δηλώσεις. :)

το λεω αυτο γιατι στην λογοτεχνια εγραψα 15 πρεπει ομως να πηγαινουμε με θετικη σκεψη και οχι σαν προβατα σε σφαγη.ας κανουμε μια φορα τον λυκο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top