''Εσύ, πώς αξιολογείς τον εαυτό σου;''

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επειδή μου τη σπάει όλο αυτό το σκηνικό κάθε φορά που γίνεται αυτή η ερώτηση, απαντώ ειλικρινά: 20! :P Θυμάμαι μια φορά, μας ρώτησε μια καθηγήτρια κι απάντησα 20, μια άλλη μαθήτρια άρχισε να σκούζει και να λέει ότι κατά τη γνώμη της κανένας δεν είναι για 20, και κάτι τέτοιες μπούρδες. Όταν όμως σε ένα άλλο μάθημα πήρα στο τετράμηνο 20 και εκείνη 19, έκανε το χαμό του στιλ "γιατί να πάρει αυτή 20 και όχι εγώ!" Έχει πολλή πλάκα το σχολείο τελικά! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Εγώ φέτος μαθηματικά κατ με βαθμολόγησα με 19,9 στο πρώτο τετράμηνο, να μη βάλω και 20 και θεωρηθώ ψώνιο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Εγω οταν ρωταει ο καθηγητης ''εσυ πόσο πιστευεις ότι πήρες?'', λέω πάντα 1-2 βαθμούς πιό κάτω από αυτο που πιστευω, γιατι νιωθω πολύ ασχημα να πω αυτο που πραγματικα αξιζω και για να μην γινω ρεζιλι. Σκεψου ας πουμε να σου εχει βαλει αυτος 17 κι εσυ να λες οτι πιστευεις οτι θα παρεις 18. Μεγαλυτερο ρεζιλικι δεν υπαρχει! Ακομα και σε μαθηματα ομως που ξερω οτι εχω σιγουρα 19 η 20, δεν το λεω, λεω ''εε, να μην παρω ενα 17?? Αντε 18...:P'' Επισης φυσικα και δεν λεω τι πιστευω εγω για τον εαυτο μου αν ειναι διαφορετικο απο αυτο που πιστευω οτι θα μου βαλει ο καθηγητης. Ας πουμε μπορει να πιστευω ότι αξιζω για 10 αλλα να ξερω οτι ο καθηγητης θα μου βάλει 18 (ενας θεος ξερει γιατι :P). Δεν θα το κάνω και θέμα! :P Αλλα συνηθως αν δεν ξερω τι να απαντησω λεω τον βαθμο του διαγωνισματος, εκτος αν ειναι κι αυτος ψηλος (19-20), τοτε λεω κανενα 17 η 18.
Ούτε πιστεύω ότι είναι λάθος αυτο που κάνουν πολλοί καθηγητες, απλά είναι πολύ αβολο για εναν μαθητη που ξερει οτι θα πιάσει βάση, να το πεί. Εχω βρεθει σε τέτοια θέση και ηταν πολύ αβολο, απάντησα ''Ε δεν περιμενω και τον καλύτερο βαθμό πάντως...'', και η καθηγητρια καταλαβε. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ πάλι λέω όσο πιστεύω. Αν και δεν μας ρωτάνε όλοι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Πάντα λέω καλούς βαθμούς γιατί απ'ότι έχω παρατhρήση ότι λέμε μας βάζουν. :P
Βέβαια σε λογικά πλαίσια πάντα απαντάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Πάντα λέω καλούς βαθμούς γιατί απ'ότι έχω παρατhρήση ότι λέμε μας βάζουν. :P
Βέβαια σε λογικά πλαίσια πάντα απαντάω.

Μπααα, εγω της ειχα πει 14 και μ εβαλε 19:redface:
Αν και αν θυμαμαι καλα, οι περισσοτεροι τους ειχαν βαλει ηδη, και μαλιστα μς ελεγαν ποσο κοντα πεσαμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Το για ποιον λόγο μάς απευθύνουν αυτή την ερώτηση ακόμη αδυνατώ να το καταλάβω... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Τότε είσαι στην κατηγορία του: λέω καλό βαθμό να με λυπηθεί ή για να μην σχολιαστεί από τους συμμαθητές/τριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Τότε είσαι στην κατηγορία του: λέω καλό βαθμό να με λυπηθεί ή για να μην σχολιαστεί από τους συμμαθητές/τριες.

οχι δεν ειμαι σε αυτην την κατηγγορια με τιποτα, ειμαι στην κατηγορια ''λεω χαμηλοτερο γιατι ντρεπομαι να πω αυτον που πιστευω και για να μην γινω ρεζιλι'', το ειπα και πριν. Και δηλαδη αν πεις χαμηλοτερο για ποιο λογο να σε λυπηθει?? Ισα ισα μπορει να σου βαλει χαμηλοτερο γιατι θα νομιζει οτι πιστευεις οντως αυτο.
Το 19 που ειπα το ειχε βαλει απο πριν, οπως και οι περισσοτεροι τα βαζουν απο πριν ετσι κι αλλιως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Διάβασε το ποστ #28,προσεκτικά αυτή την φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Διάβασε το ποστ #28,προσεκτικά αυτή την φορά.

Δεν εννοω να γινω ρεζιλι στους συμμαθητες μου, χεστηκκα γιαυτους, στην καθηγητρια να μην γινω ρεζιλι, για τον λογο που ειπα στο πρωτο ποστ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δεν βρισκω καμια ουσια σε αυτη την ερωτηση. Οι περισσοτεροι λενε εναν χαμηλο βαθμο για να τους λυπηθουν οι καθηγητες. Εγω λεω δεν ξερω. Παντα αυτο τους λεω.. Γιατι ουτε θελω να πω 19, 20 γιατι ψωνιζομαι ουτε 12 γιατι δε θελω να λενε: κοιταξτε αυτη εχει χαμηλη αυτοεκτιμηση κ΄λπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Δεν βρισκω καμια ουσια σε αυτη την ερωτηση. Οι περισσοτεροι λενε εναν χαμηλο βαθμο για να τους λυπηθουν οι καθηγητες. Εγω λεω δεν ξερω. Παντα αυτο τους λεω.. Γιατι ουτε θελω να πω 19, 20 γιατι ψωνιζομαι ουτε 12 γιατι δε θελω να λενε: κοιταξτε αυτη εχει χαμηλη αυτοεκτιμηση κ΄λπ

Μα δεν καταλαβαινω αυτο το ''να τους λυπηθουν οι καθηγητες...'', που λετε ολοι. Ο καθηγητης πρωτον οταν το ρωταει αυτο εχει ΗΔΗ βαλει βαθμο, και δευτερον δεν ειναι τοσο αφελης ωστε να επηρρεαστει απο τον βαθμο που πιστευει ο μαθητης οτι θα παρει. Βαζει αυτο που εχει στο μυαλο του, το οποιο ειναι και σωστο, και απλα ρωταει για να δει ποσο μεσα θα πεσει ο μαθητης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μα δεν καταλαβαινω αυτο το ''να τους λυπηθουν οι καθηγητες...'', που λετε ολοι. Ο καθηγητης πρωτον οταν το ρωταει αυτο εχει ΗΔΗ βαλει βαθμο, και δευτερον δεν ειναι τοσο αφελης ωστε να επηρρεαστει απο τον βαθμο που πιστευει ο μαθητης οτι θα παρει. Βαζει αυτο που εχει στο μυαλο του, το οποιο ειναι και σωστο, και απλα ρωταει για να δει ποσο μεσα θα πεσει ο μαθητης.

Δεν μιλησα συγκεκριμενα για εσενα. Αυτη η ερωτηση δεν πρεπει να να γινεται απλα.Τι θα πει ρωταω τον μαθητη τι βαθμο πιστευει οτι θα εχω βαλει; ολοι χαμηλους λενε ελεος πια.... Τουλαχιστον στην ταξη μ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ πάντως φυσικοχημεία που με ρώτησε στο πρώτο τρίμηνο είπα 15-16.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Δεν μιλησα συγκεκριμενα για εσενα. Αυτη η ερωτηση δεν πρεπει να να γινεται απλα.Τι θα πει ρωταω τον μαθητη τι βαθμο πιστευει οτι θα εχω βαλει; ολοι χαμηλους λενε ελεος πια.... Τουλαχιστον στην ταξη μ

Μπα, εμας καθε φορα που ρωτανε, βροχη πεφτουν τα 19αρια! :worry:
Η αληθεια ειναι οτι κι εγω αν ημουν καθηγητρια θα ρωτουσα, αλλα θα ελεγα πρωτα οτι εχω ηδη βαλει βαθμους και ρωταω για να δω με τι κριτιρια αξιολογει ο καθενας τον εαυτο του... Όχι για να βαλω οσο μου πουνε, ελεος δηλαδη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Izabella.N

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dwsdw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 309 μηνύματα.
εγω σε μαθηματα που ξερω πως ειμαι καλη πεφτω μεσα.
στα υπολοιπα λεω εγραψα αυτο, στην ταξη συμμετεχω ή οχι μπλα μπλα
και επειδη η προσπαθεια μετραει.... βαλτε κατι παραπανω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μπα, εμας καθε φορα που ρωτανε, βροχη πεφτουν τα 19αρια! :worry:
Η αληθεια ειναι οτι κι εγω αν ημουν καθηγητρια θα ρωτουσα, αλλα θα ελεγα πρωτα οτι εχω ηδη βαλει βαθμους και ρωταω για να δω με τι κριτιρια αξιολογει ο καθενας τον εαυτο του... Όχι για να βαλω οσο μου πουνε, ελεος δηλαδη!

Μι του.Γιατι οι καθηγητες μας τουλαχιστον οι δικοι μου... Λενε ποσο πιστευεις οτι θα εχεις πχ στα μαθηματικα; ( αν και ο μαθηματικος δν ρωταει ποτε) λεω ο μαθητητης πχ 12 δεν πρεπει να τον ρωτησει γιατι 12;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Μι του.Γιατι οι καθηγητες μας τουλαχιστον οι δικοι μου... Λενε ποσο πιστευεις οτι θα εχεις πχ στα μαθηματικα; ( αν και ο μαθηματικος δν ρωταει ποτε) λεω ο μαθητητης πχ 12 δεν πρεπει να τον ρωτησει γιατι 12;

ακριβως... Οταν με ρωτανε καθηγητες για αλλα μαθηματα, λεω αυτο που πραγματικα πιστευω, εκει μαλιστα μην σ πω οτι βαζω και κατι παραπανω :P Αλλα δεν εχω προβλημα να πω ας πουμε οτι ξερω οτι δεν προσεχω, δεν συμμετεχω, δεν κανω ασκησεις δεν μου αρεσουν κλπ. Στον καθηγητη που κανει το μαθημα ομως δεν τα λεω ποτε αυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Γ λυκειου μας λεει ένας καθηγητής να γραψουμε σε ένα χαρτακι πόσο πιστεύουμε οτι αξιζουμε για το τετραμηνο και μετά τα πήρε όλα μαζί.
Του έγραψα " 15-16 πιστευω οτι αξιζω, αλλα ενα 20 θα με βοηθουσε ωστε ν εχω καλους προφορικους βαθμους ". Κ με εβαλε 20 : P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top