Η ιδανικότερη φοιτητική πόλη

Η ιδανικότερη φοιτητική πόλη

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 375)
  • Αθήνα

    Ψήφοι: 70 18.7%
  • Θεσσαλονίκη

    Ψήφοι: 165 44.0%
  • Λάρισα

    Ψήφοι: 9 2.4%
  • Πάτρα

    Ψήφοι: 44 11.7%
  • Αλεξανδρούπολη

    Ψήφοι: 8 2.1%
  • Ιωάννινα

    Ψήφοι: 28 7.5%
  • Ηράκλειο

    Ψήφοι: 17 4.5%
  • Κομοτηνή

    Ψήφοι: 13 3.5%
  • Νησιά (πείτε ποιο)

    Ψήφοι: 6 1.6%
  • Άλλη (πείτε ποια)

    Ψήφοι: 15 4.0%

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
την πόλη την αγαπώ <3 κι εγώ αυτήν θα έχω πρώτη επιλογή!:D [κι εγώ έχω ρίζες κατά κεί..πιο πολύ από κιλκίς όμως]

Πράγματι πολύ ωραία πολύ...για φοιτητική ζωή εκπληκτική(θεωρώ η καλύτερη επιλογή στην Ελλάδα και μετά η Κομοτηνή)...και το ΑΠΘ είναι πολύ καλό πανεπιστήμιο...αν περάσεις είναι ζωή και κότα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Πράγματι πολύ ωραία πολύ...για φοιτητική ζωή εκπληκτική(θεωρώ η καλύτερη επιλογή στην Ελλάδα και μετά η Κομοτηνή)...και το ΑΠΘ είναι πολύ καλό πανεπιστήμιο...αν περάσεις είναι ζωή και κότα...

ναι,όλα όσα λες ισχύουν ένα προς ένα!;) παρόλα αυτά εντάσσω μέσα ΚΑΙ τα ιωάννινα [αν και εκεί δεν έχει τη σχολή που θες:P] ..Κομοτηνή που συνέχεια πετάγομαι είναι πολύ πιο τέλεια από εδώ που είμαι εγώ,κι ας έχουμε εμείς και τη θάλασσα και την παραλιακή,κτλ κτλ...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
ναι,όλα όσα λες ισχύουν ένα προς ένα!;) παρόλα αυτά εντάσσω μέσα ΚΑΙ τα ιωάννινα [αν και εκεί δεν έχει τη σχολή που θες:P] ..Κομοτηνή που συνέχεια πετάγομαι είναι πολύ πιο τέλεια από εδώ που είμαι εγώ,κι ας έχουμε εμείς και τη θάλασσα και την παραλιακή,κτλ κτλ...!

Δεν μου πολυάερεσαν...πήγαμε φέτος στην 4ημερη και δεν συγκινήθηκα....απο Αλεξανδρούπολη έχω δει όσα μου επέτρεψε η διαδρομή του ΚΤΕΛ... ωραία πόλη μου φάνηκε...και η Καβάλα μου αρέσει πααααααρα πόλη σαν πόλη αλλά δεν έχει καμία σχολή....!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Τα γιάννενα λένε είναι σαν τον πατσά..ή θα σε τρελάνουν και δε θα θες να τ'αποχωριστείς,ή θα τα σιχαθείς:P:P
ναι,η Αλεξανδρούπολη με μια πρώτη ματιά είναι ωραία πόλη..ειδικά αν είσαι φοιτητής και μόλις έχεις πρωτοέρθει είναι ωραία...αλλά αν ζεις 10 χρόνια και τη μάθεις καλά και αυτήν και την κοινωνία της,τότε θα θες να φύγεις! :) στο λέω εγώ!;) αλλά γενικά δεν της λείπει τίποτε,ότι θέλεις έχει..την Καβάλα επίσης την αγαπώ <3 μακάρι να ζούσα εκεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Τα γιάννενα λένε είναι σαν τον πατσά..ή θα σε τρελάνουν και δε θα θες να τ'αποχωριστείς,ή θα τα σιχαθείς:P:P
ναι,η Αλεξανδρούπολη με μια πρώτη ματιά είναι ωραία πόλη..ειδικά αν είσαι φοιτητής και μόλις έχεις πρωτοέρθει είναι ωραία...αλλά αν ζεις 10 χρόνια και τη μάθεις καλά και αυτήν και την κοινωνία της,τότε θα θες να φύγεις! :) στο λέω εγώ!;) αλλά γενικά δεν της λείπει τίποτε,ότι θέλεις έχει..την Καβάλα επίσης την αγαπώ <3 μακάρι να ζούσα εκεί!

Πιστεύω ότι σε όλες τις πόλεις συμβαίνει αυτό....μέχρι και εδώ πολλοί γνωστοί και φίλοι θέλουν να την κάνουν για αλλού...η φοιτητική ζωή είναι ΑΛΛΗ ΦΑΣΗ και επιβάλλεται πιστεύω να την ζήσεις μακριά από το σπίτι σου...να το χαρείς μόνος σου,να κάνεις τρέλες...η Καβάλα είναι από τις πιο όμορφες πόλεις που είδα στην ζωή μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Πιστεύω ότι σε όλες τις πόλεις συμβαίνει αυτό....μέχρι και εδώ πολλοί γνωστοί και φίλοι θέλουν να την κάνουν για αλλού...η φοιτητική ζωή είναι ΑΛΛΗ ΦΑΣΗ και επιβάλλεται πιστεύω να την ζήσεις μακριά από το σπίτι σου...να το χαρείς μόνος σου,να κάνεις τρέλες...η Καβάλα είναι από τις πιο όμορφες πόλεις που είδα στην ζωή μου...

κοίτα..και στην πόλη σου να είσαι,αν νοικιάσεις ένα δικό σου σπίτι εκεί και προσπαθήσεις να ανεξαρτητοποιηθείς,πάλι το ίδιο θα είναι!:) απλά θα έχεις και τους γονείς σου κοντά..αλλά κατά κύριο λόγο συμφωνώ..αν πχ είσαι φοιτητής θεσσαλονίκη και έχεις έρθει από βόρεια ελλάδα γενικά,απλά είναι ότι καλύτερο..ούτε μακριά από το σπίτι σου,αλλά ούτε και εκεί,τόσο κοντά του!με την Καβάλα πιστεύω όλοι έχουμε μια εμμονή λίγο-πολύ..πρώτον και κύριον,είναι γραφική,πανέμορφη και τα έχει όλα...δεύτερον,έχει πιο καλούς ανθρώπους σε σχέση με άλλες πόλεις που έχω δει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
κοίτα..και στην πόλη σου να είσαι,αν νοικιάσεις ένα δικό σου σπίτι εκεί και προσπαθήσεις να ανεξαρτητοποιηθείς,πάλι το ίδιο θα είναι!:) απλά θα έχεις και τους γονείς σου κοντά..αλλά κατά κύριο λόγο συμφωνώ..αν πχ είσαι φοιτητής θεσσαλονίκη και έχεις έρθει από βόρεια ελλάδα γενικά,απλά είναι ότι καλύτερο..ούτε μακριά από το σπίτι σου,αλλά ούτε και εκεί,τόσο κοντά του!με την Καβάλα πιστεύω όλοι έχουμε μια εμμονή λίγο-πολύ..πρώτον και κύριον,είναι γραφική,πανέμορφη και τα έχει όλα...δεύτερον,έχει πιο καλούς ανθρώπους σε σχέση με άλλες πόλεις που έχω δει...

Ισχύει...καλό είναι να ζεις μόνος σου σαν φοιτητής...η Καβάλα είναι μοναδική πόλη....και πόλη ευχάριστη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Ισχύει...καλό είναι να ζεις μόνος σου σαν φοιτητής...η Καβάλα είναι μοναδική πόλη....και πόλη ευχάριστη...

κι εγώ συμφωνώ σ'αυτό [στο να ζεις δηλαδή μόνος]..απλά μπορείς να το κάνεις,ακόμα κι αν είσαι στην πόλη σου! ;) καβάλα 4ever!κρίμα που δεν έχει σχολές,πραγματικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
καβάλα 4ever!κρίμα που δεν έχει σχολές,πραγματικά..

Τρελαίνομαι για Καβάλα...κλασική πόλη δίπλα στην θάλασσα...τρομερή παραλία και απέναντι στο καπάκι η Θάσος...πανέμορφο νησί....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Είμαι φοιτητής στη Θεσσαλονίκη αλλά πιστεύω ότι η η Αθήνα έχει περισσότερες επιλογές (σε εναλλακτική διασκέδαση που με ενδιαφέρει περισσότερο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loco13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.
εγώ από φίλους μου που έχουν περάσει Αθήνα μια χαρά λένε ότι περνάνε:D...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
εγώ από φίλους μου που έχουν περάσει Αθήνα μια χαρά λένε ότι περνάνε:D...

Τεράστια πόλη ρε...χάνεσαι...και με τεράστια ποσοστά εγκληματικότητας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Θεσσαλονίκη. Κάνεις εκεί την καλύτερη φοιτητική ζωή. Με όσους φοιτητές μιλάω, όλοι αυτό μου λένε.
Και 2η πόλη, τα Γιάννενα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
εγω ακουω και για βολο τελεια πραγματα...λενε πως ειναι η μικρογραφια της θεσ/νικης!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
εγω ακουω και για βολο τελεια πραγματα...λενε πως ειναι η μικρογραφια της θεσ/νικης!!!


Πολύ όμορφη πόλη...και το Πήλιο εξαιρετικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loco13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Τεράστια πόλη ρε...χάνεσαι...και με τεράστια ποσοστά εγκληματικότητας...

εε σιγά! δεν την βαριέσαι ποτέ όμως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
εε σιγά! δεν την βαριέσαι ποτέ όμως

Δεν ξέρω.... τι να πω...πιστεύω ότι η Θεσσαλονίκη είναι ιδανική πόλη για έναν φοιτητή...είναι στα μέτρα του...ούτε τεράστια αλλα ούτε και μικρή με πολλές διεξόδους διασκέδασης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μπορεί να πει κανείς πόσο περίπου κοστίζει το ενοίκιο και γενικά η ζωή στις πιο γνωστές πόλεις με φοιτητές (Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα κλπ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Μπορεί να πει κανείς πόσο περίπου κοστίζει το ενοίκιο και γενικά η ζωή στις πιο γνωστές πόλεις με φοιτητές (Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα κλπ).


https://www.spiti24.gr/Thesaloniki/enoikio_diamerisma-Thesaloniki.html

Για Θεσσαλονίκη μπορείς να ψάξεις εδώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Για αγόρι---Κομοτηνή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top