Δικαιολογητικά για τις Πανελλήνιες

deni metai

Νεοφερμένος

Η deni metai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ξερει κενεισ αν χρειαζεται βεβαιωση προσβασης για να ξαναδωσεισ πανελληνιες????ενοω αφτο το μπλε χαρτι με τισ τρυπες.το εχω χασει κ δεν ξερω τι να κανω..εχω τον κοδικο+την βεβαιωση με τουσ βαθμοθσ+απολυτιριο..πειτε μου αν ξερεται please!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakaros

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Eαν χασεις αυτο το καρτελακι που μας ειχαν δωσει περυσι,δεν μπορεις να ξαναδωσεις?Ρωτάω επειδη το εχω χασει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

equalizer

Νεοφερμένος

Ο equalizer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Θα ηθελα να ρωτησω, εκτος απο ταυτοτητα τι αλλα "χαρτια" ειναι απαραιτητα για να δηλωσω συμμετοχη στις πανελληνιες εξετασεις? Για παραδειγμα φορολογικη ενημεροτητα,πιστοποιητικο γεννησεως κλπ.?Ευχαριστω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Πηγαινε σε ενα σχολειο και ρωτα για την περιπτωση σου τι χαρτια πρεπει να προσκωμησεις...Αυτο προτεινω εγω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Θα ηθελα να ρωτησω, εκτος απο ταυτοτητα τι αλλα "χαρτια" ειναι απαραιτητα για να δηλωσω συμμετοχη στις πανελληνιες εξετασεις? Για παραδειγμα φορολογικη ενημεροτητα,πιστοποιητικο γεννησεως κλπ.?Ευχαριστω.:)

Αυτό πως σου ήλθε; Μαθητές είμαστε στην πλειοψηφία μας οι υποψήφιοι όχι επιχειρηματίες ή φορολογούμενοι που θα κάνουν αγορά ή πώληση και τους ζητούν φορολογική ενημερότητα δηλαδή αν χρωστούν στην Εφορία!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Θα ηθελα να ρωτησω, εκτος απο ταυτοτητα τι αλλα "χαρτια" ειναι απαραιτητα για να δηλωσω συμμετοχη στις πανελληνιες εξετασεις? Για παραδειγμα φορολογικη ενημεροτητα,πιστοποιητικο γεννησεως κλπ.?Ευχαριστω.:)
Αν είσαι μαθητής Γ λυκείου, δεν χρειάζεσαι τίποτα (εκτός από 2 φωτογραφίες). Αν είσαι απόφοιτος, χρειάζονται το απολυτήριο και η βεβαίωση πρόσβασης (και 1 φωτογραφία). Οι δηλώσεις θα γίνουν τον Φεβρουάριο.

.
Υ.Γ. Ελπίζω να μην διαβάσει το μήνυμα σου ο υπουργός οικονομικών και βρει νέο τρόπο να καταπολεμήσει τη φοροδιαφυγή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

equalizer

Νεοφερμένος

Ο equalizer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Δεν ανηκω σε καμια ειδικη κατηγορια ουτε ειμαι επιχειρηματιας :) αλλα ειχα αυτη την απορια.Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
ΟΚ :). Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

equalizer

Νεοφερμένος

Ο equalizer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Οσοι ειστε μαθητες που δινετε 1η φορα,μην βιαζεστε και περιμεντε να σας πει το σχολειο.
Οσοι ειστε μαθητες που δινετε 2η φορα,περιμεντε μεχρι να βγουν οι αναλογες προκυρηξεις του υπουργειου για τις Πανελληνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

doxadramas

Νεοφερμένος

Ο doxadramas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας , θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς τι χρειάζεται για αποφοίτους μεγαλύτερου έτους για να συμμετέχουν στις πανελλήνιες ? Χρειάζεται απλώς να κάνουν αίτηση στο σχολείο που φοίτησαν ή μπορούν σε οποιοδήποτε σχολείο εφόσον τα θέματα είναι πανελλαδικά.Νομίζω ότι είναι μέχρι την άλλη Τρίτη η προθεσμία...Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Ξέρω ότι μπορεί να έχει απαντηθεί σε άλλο θέμα αλλά βιάζομαι και θα ήθελα μία απάντηση σοβαρή.Να είστε καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Χρειάζεσαι επικυρωμένο αντίγραφο του απολυτηρίου και πρωτότυπη βεβαίωση πρόσβασης, αν την έχεις. Αν δεν την έχεις, κάνεις σχετική υπεύθυνη δήλωση. Επίσης, την αίτηση, την οποία θα σου την δώσουν στο σχολείο και (λογικά) μία φωτογραφία για το καρτελάκι.

Δες αναλυτικά εδώ: https://www.minedu.gov.gr/grafeio-ty...pal-i-aitisis-gia-endosxoliko-apolytirio.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Τυπικά, πας στο αντίστοιχο λύκειο της διεύθυνσης κατοικίας σου, σαν να πήγαινες και ως μαθητής. Αν δηλαδή έχεις αλλάξει τόπο κατοικίας, πας στο πλησιέστερο λύκειο του τόπου κατοικίας σου. Στην πράξη, αυτό δεν ισχύει πάντα. Για τα υπόλοιπα, σου απάντησε ο tiramisu.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foysekas

Νεοφερμένος

Ο foysekas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
καλησπερα, ξερετε ποτε δηλωνω οτι θα δωσω αθληματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
καλησπερα, ξερετε ποτε δηλωνω οτι θα δωσω αθληματα?

Οταν πας να κάνεις την αίτηση συμμετοχής στις εξετάσεις, τότε δηλώνεις καταρχάς ότι θα είσαι υποψήφιος για στρατιωτικές σχολές, αστυνομία κλπ. Αν δεις το υπόδειγμα της αίτησης εδώ https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2012/120207_ypod_2__aithsh_gel_apofoitos_2012.pdf
αναφέρει στις οδηγίες ότι θα πρέπει να υποβάλλεις αίτηση απευθείας και στο στρατό ή την αστυνομία. Προκηρύξεις εκδίδουν τα αρμόδια υπουργεία. Λογικά, αφού δεν λέει κάτι άλλο στο υπ. Παιδείας, πληροφορίες για τη δήλωση αθλημάτων θα πάρεις από εκεί.
Ρώτα και στο σχολείο σου, το πιθανότερο είναι να ξέρουν να σε κατατοπίσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foysekas

Νεοφερμένος

Ο foysekas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Θελω για τεφαα και στρατιωτικες. Δηλωσα στο χαρτι που μας εδωσαν στο σχολειο να ειμαι υποψηφιος για τεφαα και στρατιωτικες αλλα δεν ξερω μηπως χρειαζεται καποια αλλη αιτηση να κανω. Ξερει κανενας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Παιδιά φέτος προετοιμάζομαι για να δώσω Πανελλήνιες. Δεν έδωσα πέρυσι άρα δεν έχω κωδικό, όπως έχουν τα άλλα παιδιά της περσινής Γ' Λυκείου.
Σήμερα η καθηγήτρια που μου κάνει μάθημα μου είπε ότι έστειλαν στο σχολείο τους κωδικούς για τα παιδιά της φετινής Γ' Λυκείου...
Με εμένα όμως τι γίνεται; :worry::worry::worry::worry::worry:

Την Δευτέρα θα πάω σχολείο να ρωτήσω τι πρέπει να κάνω γενικά για να δηλώσω συμμετοχή στις Εξετάσεις απλά έχω αγχωθεί υπερβολικά γιατί φοβάμαι μην γίνει καμιά βλακεία και δεν καταφέρω να δώσω φέτος και πάνε χαμένα κόποι, διάβασμα και φυσικά χρήματα στα ιδιαίτερα...

Γνωρίζει κάποιος κάτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Kαλα, ηρεμισε.

Ουτε εμεις εχουμε παρει τιποτα, θα σε ενημερωσουν στο σχολειο σου.
Και θα το μαθεις και απο δω, φυσικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Χαλάρωσε ρε συ, είναι δυνατόν να μη σε υπολογίζει το σχολείο σου;
Εμείς πέρσι τους πήραμε κατα τον Φεβρουάριο. Κ εγώ π είναι απόφοιτος και θα παω να κάνω αίτηση, Φεβρουάριο θα πάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Μπουρλότο στο λύκειο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top