Ποιά είναι η ευκολότερη τάξη στο Λύκειο;

Ποιά είναι η ευκολότερη τάξη στο Λύκειο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 51)
  • A' Λυκείου

    Ψήφοι: 30 58.8%
  • Β' Λυκείου

    Ψήφοι: 13 25.5%
  • Γ' Λυκείου

    Ψήφοι: 6 11.8%
  • Όλες το ίδιο

    Ψήφοι: 2 3.9%

Χρύσαα

Νεοφερμένος

Η χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ψηφίζω β΄λυκείου γιατί δε διάβαζα σχεδόν καθόλου...:P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Λοιπόν...
'Α λυκείου... ήταν λίγο κάπως η προσαρμογή...
'Γ λυκείου που είμαι τώρα... έχω το άγχος των Πανελλαδικών...

στη Β' Λυκείου πέρασα υπέροχα πραγματικά... δεν ήθελα να τελειώσει η χρονιά
οπότε ψηφίζω Β :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
νομιζω πως η α λυκειου ειναι πιο ευκολη...δεν εχει πολυ φροντιστηριο και ειναι χαλαρα..
απο τη β αρχιζουν τα δυσκολααα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Β λυκείου η πιο εύκολη!!!!!!!!!!!
Στην πρώτη λυκείου, είσαι κάπως ψαρωμένος με το νέο σχολείο, και αναγκάζεσαι να διαβάζεις σε όλα! Μα σε όλα.
Στη δευτέρα λυκείου, που έχεις καταλάβει πως πάνε τα πράγματα, διαβάζεις μόνο για κατεύθυνση που ξέρεις οτι θα τα χρειαστείς για τις πανελλαδικές
Στα μαθήματα όπως Αντιγόνη και λογοτεχνία δεν δίνουμε πολύ σημασία, ίσα ίσα να πάρουμε ενα καλό βαθμό στα τετράμηνα. (17+ μπορείς να πάρεις εύκολα με 1 ώρα διάβασμα σ' αυτά που ανέφερα)
Στην Γ λυκείου.... ΔΙΑΒΑΣΜΑ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleannaki

Νεοφερμένος

Η eleannaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
εγω παντως νομιζω οτι η πιο δυσκολη ταξη ειναι η β!!!
χωρις να εχω παει ακομα στη γ!
και αυτο γιατι ειμαι θεωρητικη και αν διαβαζω μονο για τη κατευθυνση, μαλλον θα μεινω σε ολα τα θετικα που στο δικο μου σχολειο, βαζουν παλουκια! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Στην πρώτη λυκείου, είσαι κάπως ψαρωμένος με το νέο σχολείο, και αναγκάζεσαι να διαβάζεις σε όλα! Μα σε όλα.
ολα;;εγω ουτε τα μισα δεν διαβαζα χαλλλαρα πηγαινα:P
ειδικα μαθηματα που ειχαν γραψιμο για το σπιτι τα επερνα απο αλλα παιδια και τα εκανα εκεινη την ωρα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roberta

Νεοφερμένος

Η roberta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
H πρωτη λυκειου νομιζω!!Δεν υπαρχουν κατευθυνσεις,έιναι οπως ας πουμε κατι σαν 4η γυμνασιου...Οι δυσκολιες ξεκινουν απο την Β'λυκειου και μετα χωρις αυτο να σημαινει οτι στην Α'λυκειου δεν πρεπει να εχουμε τις βασεις για τα μαθηματα της αναλογης κατευθυνσης που θα επιλεξουμε την επομενη χρονια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,241 μηνύματα.
Για μένα η Α' λύκειου ήταν η ιδανική χρονιά για να τελειώσω ό,τι εκκρεμότητες είχα με ξενόγλωσσα πιστοποιητικά , μιας και πίεση από σχολικές υποχρεώσεις δεν υπήρχε ιδιαίτερη.Σε γενικές γραμμές πέρασε όμαλα η χρονιά ,χωρίς να αφήσω κενά στα μαθήματα που με ενδιέφεραν.Αντίθετα , φέτος με την κατεύθυνση έχουν σφίξει κάπως τα πράγματα και θα σφίξουν αναμφίβολα περισσότερο του χρόνου.Επομένως , ψηφίζω Α' λυκείου.
και αυτο γιατι ειμαι θεωρητικη και αν διαβαζω μονο για τη κατευθυνση, μαλλον θα μεινω σε ολα τα θετικα που στο δικο μου σχολειο, βαζουν παλουκια! :(
Για να μείνεις μεταξεταστέος πρέπει να βγάλεις κάτω από 9.5 γενικό μέσο όρο.Γι' αυτό δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς άμα δεν είσαι καλός στα θετικά μαθήματα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleannaki

Νεοφερμένος

Η eleannaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ναι εχεις δικιο!! :)
παντως οπως και να τα κανουμε πιο ευκολη ειναι η α λυκειου!!
απο τη β τα πραγματα δυσκολευουν αρκετα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top