Ανησυχίες για το μέλλον μου

DoukiMan

Νεοφερμένος

Ο DoukiMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά φέτος θα μπω και εγώ στην διαδικασία της προετοιμασίας των πανελληνίων αλλά έχω κάποιες απορίες-ανησυχίες για το τι θα ακολουθήσει.
1)με ενδιαφερει πολύ ο κλάδος των υπολογιστών και γενικότερα της τεχνολογίας και θα ήθελα να περάσω σε ενα ΑΕΙ η ακομα και ΤΕΙ στην αθηνα(κυρίως) γιατί ζούμε σε δύσκολους καιρούς η σε καμιά άλλη πόλη που θα αξίζει να πάω λόγω της σχολής . Εδώ αρχίζουν τα ερωτήματα μου
α) προτείνετε μου καλές σχολές πάνω σε αυτο το αντικείμενο αναφέροντας και τις προοπτικές επαγγελματικής αποκατάστασης
β) γνωρίζω οτι αυτη την χρονια πρέπει να επικεντρωθώ και να διαβάσω το ιδιο καλα ολα τα μαθήματα αν θα μπορούσατε να μου δώσετε κανενα tip η καμιά συμβουλή για το τι να προσέξω η σε τι να επικεντρωθώ περισσότερο ,θα το εκτιμούσα πολυ.
γ)Επισης θα ηθελα να μου δώσετε καμια ιδεα πως να μαθαίνω πιο εύκολα και γρήγορα αυτο το σατανικό μαθημα που ονομαζεται ΑΟΔΕ.:mad:
δ) Τέλος όσοι έχουν περάσει από αυτή την διαδικασία να μου δώσουν καμιά συμβουλή για το πως να χηριζομαι τον χρόνο μου.(π.χ. να κάνω οτι μου λένε στο φροντιστήριο και να μην ασχολούμαι με το σχολείο?)
ε) Επειδή οι γονείς μου δεν έχουν την οικονομική άνεση να κάνω ιδιαίτερα πάω στο φροντιστήριο. πιστεύετε θα ήταν καλό να έρχεται ένας καθηγητής μαθηματικών 1 φορά την βδομάδα στο σπίτι για 1-2 ώρες. θα βοηθούσε?

Σας ευχαριστώ εξαρχής για τον κόπο που σας υπέβαλα ώστε να απαντήσετε στις απορίες μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά φέτος θα μπω και εγώ στην διαδικασία της προετοιμασίας των πανελληνίων αλλά έχω κάποιες απορίες-ανησυχίες για το τι θα ακολουθήσει.
1)με ενδιαφερει πολύ ο κλάδος των υπολογιστών και γενικότερα της τεχνολογίας και θα ήθελα να περάσω σε ενα ΑΕΙ η ακομα και ΤΕΙ στην αθηνα(κυρίως) γιατί ζούμε σε δύσκολους καιρούς η σε καμιά άλλη πόλη που θα αξίζει να πάω λόγω της σχολής . Εδώ αρχίζουν τα ερωτήματα μου
α) προτείνετε μου καλές σχολές πάνω σε αυτο το αντικείμενο αναφέροντας και τις προοπτικές επαγγελματικής αποκατάστασης
β) γνωρίζω οτι αυτη την χρονια πρέπει να επικεντρωθώ και να διαβάσω το ιδιο καλα ολα τα μαθήματα αν θα μπορούσατε να μου δώσετε κανενα tip η καμιά συμβουλή για το τι να προσέξω η σε τι να επικεντρωθώ περισσότερο ,θα το εκτιμούσα πολυ.
γ)Επισης θα ηθελα να μου δώσετε καμια ιδεα πως να μαθαίνω πιο εύκολα και γρήγορα αυτο το σατανικό μαθημα που ονομαζεται ΑΟΔΕ.:mad:
δ) Τέλος όσοι έχουν περάσει από αυτή την διαδικασία να μου δώσουν καμιά συμβουλή για το πως να χηριζομαι τον χρόνο μου.(π.χ. να κάνω οτι μου λένε στο φροντιστήριο και να μην ασχολούμαι με το σχολείο?)
ε) Επειδή οι γονείς μου δεν έχουν την οικονομική άνεση να κάνω ιδιαίτερα πάω στο φροντιστήριο. πιστεύετε θα ήταν καλό να έρχεται ένας καθηγητής μαθηματικών 1 φορά την βδομάδα στο σπίτι για 1-2 ώρες. θα βοηθούσε?

Σας ευχαριστώ εξαρχής για τον κόπο που σας υπέβαλα ώστε να απαντήσετε στις απορίες μου

α)ολες οι σχολες πληροφορικης,επιστιμης υπολογιστων,καθως και αυτες των μηχανικων η/υ αλλα δεν εχει Αθηνα.Ιδια δικαιωματα εχουν,τωρα για προοπτικες αναλογα.Δεν μας δινεις ομως πληροφοριες για το τι ακριβως θες η αν σε ενδιαφερει να το συνδιασεις

β)ποιοτικο διαβασμα,πολλες επαναληψης,να θυμασαι συνεχως τον στοχο σου που θα σου δινει δυναμη,να μην αφηνεις κατι επειδη βαριεσαι να το διαβασεις,ξεκουραση οταν χρειαζεται και οχι αγχος

γ)διαβασμα μεχρι να μπορεις να το πεις απ εξω κατα λεξη,επαναληψεις σε τακτα χρονικα διαστηματα και να μην το αφησεις λιγο καιρο νομιζοντας οτι τα θυμασαι.Επαναληψη τα ιδια και τα ιδια ακομα και αυτα που εκανες στην αρχη.

δ)το προγραμμα σου φτιαξε το αναλογα με τις αναγκες σου.Στο σχολειο ενοειται πως δεν θα διαβαζεις στα ασχετα μαθηματα(εγω ελυνα ασκησεις μαθηματικων σε αυτα).Στα αλλα που δινεις πανελληνιες καλο σου κανει να παρακολουθεις ειδικα αν αξιζει ο καθηγητης.Καλα για το φροντηστηριο ενοειται οτι θα διαβαζεις.Το πιο σημαντικο ομως ειναι να διαβαζεις στο σπιτι και να ασχολεισαι.ειδικα μαθηματικα,φυσικη και μετα προγ/ο δωσε χρονο και λυσε ασκησεις μεχρι να παρουν φωτια τα στυλο
ε)αν υπηρχε η δυνατοτητα θα βοηθουσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DoukiMan

Νεοφερμένος

Ο DoukiMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
έχει καλή επαγγελματική αποκατάσταση αυτός ο κλάδος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
έχει καλή επαγγελματική αποκατάσταση αυτός ο κλάδος?
Για τον κλαδο της πληροφορικης ετσι?Η αληθεια ειναι οτι δεν εχει τοσο καλη επαγγελματικη αποκατασταση ειδικα σε σχεση με την προηγουμενη δεκαετια.Αυτο οφειλεται

Πρωτον στο οτι η Ελλαδα δεν εχει ανεπτυγμενη βιομηχανια(και οχι μονο)με αποτελεσμα οι θεσεις να μην ειναι πολλες οπως στο εξωτερικο

Δευτερον, οι θεσεις εχουν σχεδον κορεστει.Αν σκεφτεις τους χιλιαδες αποφοιτους απο τις δεκαδες σχολες πληροφορικης αει,τει,ιεκ καθε χρονο + τους ημμυιτες που παιρνουν τις θεσεις

Τριτον διανυουμε περιοδο κρισης μεταξυ αλλων και εργασιακης.Η ανεργια καραδοκει σε αλλους τομεις πολυ σε αλλους λιγο.Και σε αλλους κλαδους αν κοιταξεις οπως οικονομικα,νομικη,μηχανικοι παλι τα πραγματα ειναι δυσκολα.Μπορεις ωστοσο να κανεις καποιες εξυπνες επιλογες για να εχεις περισσοτερες πιθανοτητες στην πορεια να μην εισαι ανεργος.
Αυτο λεω ομως ειναι οτι αν εισαι πολυ καλος σε αυτο που κανεις,σε ενδιαφερει πολυ και δεν εισαι τεμπελης να πας πληροφορικη,δεν θα πας χαμενος οταν ειναι ευκολο να διακριθεις.

Δεν ανεφερες ομως τις σκεψεις σου για μελλοντικα επαγγελματα.Εισαι σιγουρος οτι σε ενδιαφερει η πληροφορικη?Τι αλλα ενδιαφεροντα και σκεψεις εχεις?Μπορεις να συνδιασεις υπολογιστες με αλλο τομεα,ετσι και αλλιως παντου χρειαζονται.Και εγω τους θεωρω ενδιαφερον αλλα δε σημαινει οτι πρεπει να παω πληροφορικη:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DoukiMan

Νεοφερμένος

Ο DoukiMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
εχεις να προτείνεις καμια καλη σχολη? ενδιαφέρομαι περισσοτερο για οτι εχει σχεση με τεχνολογια
ειναι μια σχολη τεχνικων υπολογιστών και τηλεπικοινωνιών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
εχεις να προτείνεις καμια καλη σχολη? ενδιαφέρομαι περισσοτερο για οτι εχει σχεση με τεχνολογια
ειναι μια σχολη τεχνικων υπολογιστών και τηλεπικοινωνιών

Tην σχολη που λες δεν την ξερω.Αλλα ολες αυτες ειναι παραπλησιες οσο αναφορα τα επαγγελματικα δικαιωματα και τις θεσεις απασχολησης.Γενικα αν θες να ασχοληθεις με αυτα πηγαινε.Εγω να σου προτεινω τι?δεν ξερω τα ενδιαφεροντα σου και τις προσδοκιες σου.Και να σου πω και ενα μυστικο.Ολες οι σχολες καλες ειναι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavlos1908

Νεοφερμένος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Καλησπερα, δεν ξερω αν επρεπε να γραψω εδω το θεμα μου, ομως εχω προβληματιστει και για αυτο ζηταω την βοηθεια σας..

Φετος μπηκα 1η Λυκειου, και οπως ειναι λογικο αρχισα να σκεφτομαι το μελλον μου.. Παω σε ενα λυκειο στα Χανια, το οποιο απο οτι εχω ακουσει ( δεν ξερω κατα ποσο ειναι αληθεια η οχι ) ειναι το καλυτερο στην Κρητη, και το 4ο καλυτερο στην Ελλαδα οσον αφορα τα δημοσια Γενικα Λυκεια. Το θεμα ειναι οτι φετος, ολοι μου οι φιλοι ηρθαν σε αυτο το σχολειο, απο του χρονου ομως οπως βλεπω τα πραγματα ολοι θα πανε σε ενα συγκεκριμενο ΕΠΑΛ ωστε να πανε μετα Στρατιωτες Σχολες. Το συγκεκριμενο ΕΠΑΛ εχει εναν τομεα που θα με ενδιεφερε πολυ να συνεχισω, αυτος ο τομεας ειναι της πληροφορικης μιας και ειναι κατι που ειχα στο μυαλο μου να σπουδασω, και σκεφτομουν παρολο που δεν εχω κανενα προβλημα στο Γενικο Λυκειο και νομιζω οτι θα τα παω πολυ καλα και θα μπορω να δηλωσω στις περισσοτερες σχολες ( νομιζω οτι μπορω να βγαλω κοντα στο 18.000-18.500 μορια +++ ), θα ηθελα την συμβουλη σας ισως αν ηταν καλυτερο να παω κι εγω στο ΕΠΑΛ που θα πανε και οι υπολοιποι φιλοι μου, και να ακολουθησω τον τομεα πληροφορικης και στο μηχανογραφικο μου να δηλωσω τα τει πληροφορικης, και επειτα ΣΤΥΑ.

Απο αποψη "μελλοντικης αποκαταστασης" τι πιστευετε οτι θα ηταν καλυτερο? Να παω για πληροφορικη να σπουδασω οποτε να φυγω του χρονου που θα μπω Δευτερα να παω ΕΠΑΛ να ασχοληθω με τον αντιστοιχο τομεα, ή να συνεχισω στο Γενικο και να αποφασισω τι θα φοιτησω στα επομενα χρονια. Διοτι απο το συγκεκριμενο ΕΠΑΛ ειναι περιορισμενες οι επιλογες μου για το που θα σπουδασω, κι αν το επαγγελμα σχετικα με την πληροφορικη ( ειτε προγραμματισμος λεγεται αυτο, ειτε δικτυα, ειτε τηλεπικοινωνιες, ειτε τεχνικος, ειτε καθηγητης ) ειναι σε κορεσμο και οταν βγω στην αγορα εργασιας, θα ειμαι με αλλους "100.000 ομοιδεατες πληροφορικους" να μην μπορουμε να ζησουμε και να γινομαστε σερβιτοροι..

Το θεμα μου ειναι το πως θα ειναι τα πραγματα του χρονου οταν η παρεα μου θα χαθει, και παρολο που ξερω οτι προεχει το μελλον μου, αναρωτιεμαι αν στο Γενικο που παω τωρα αξιζει να συνεχισω και να δηλωσω απο εκει για να σπουδασω πληροφορικη.

Επισης μια αλλη ερωτηση ειναι αν παω ΕΠΑΛ, αν θα εχω την δυνατοτητα αν γινει προκυρηξη να παω πυροσβεστης οπου ειναι κατι που θελω παρα πολυ και λογω οικογενειας :)

Καθε συμβουλη δεκτη, μιας και ειμαι σε πολυ μπερδεμενη κατασταση πραγματικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Θα πω κατι κλασσικο..

Αν οι φιλοι σου επεφταν απο το γκρεμο θα επεφτες και εσυ ?
Τι σχεση εχουν οι φιλοι σου με το μελλον σου?
Αλλους φιλους δηλαδη δεν θα αποκτησεις ποτε στην ζωη σου ?
Επισης δεν ξερεις πως θα ειναι τα πραγματα οταν θα βγεις στην αγορα εργασιας ουτε ξερεις πως θα πας(δινεις και με το νεο συστημα)...

Βλεπω σου αρεσει ο προγραμματισμος...
Νομιζω σχολες που να επικεντρωνονται στον τομεα αυτο ή σε κατι παρομοιο υπαρχουν και σαν Α.Ε.Ι.
Γιατι να πας Ε.Π.Α.Λ αφου εμμεσα λες πως εισαι ενας αρκετα καλος μαθητης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavlos1908

Νεοφερμένος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Σκεφτομουν το συγκεκριμενο ΕΠΑ.Λ επειδη ακριβως εχει τομεα πληροφορικης οπου θελω να παω, αυτος ειναι ο μονος λογος που ισως ακολουθησω τους φιλους μου μιας και στο συγκεκριμενο ΕΠΑ.Λ εχει αυτο που θελω και σκεφτομαι να ειναι στις επιλογες μου να σπουδασω.

Δεν καταλαβα το εξης κομματι αν μπορεις να μου εξηγησεις:
"ουτε ξερεις πως θα πας(δινεις και με το νεο συστημα)..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Ειναι συνηθες οταν γραφεις πολυ καλα ή λιγοτερο απ οτι περιμενεις να κοιτας και αλλες σχολες.
Γι αυτο σου προτεινω να πας στο Γενικο.

Μπορει μετα να αλλαξεις γνωμη...Και θα ειναι κριμα να μετανιωνεις και να τρεχεις επειτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Φιλε,κοίτα το μέλλον σου,γενικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
( νομιζω οτι μπορω να βγαλω κοντα στο 18.000-18.500 μορια +++ )

Χμου... Είναι λίγο νωρίς να μιλάς για μόρια βέβαια, αλλά ας πάμε παρακάτω.

_

Βγάλε εντελώς από το μυαλό σου το που θα πάνε οι φίλοι σου. Με την ίδια λογική, αν έμεναν στο ενιαίο και στη Β' επέλεγαν άλλη κατεύθυνση από τη δική σου, τι θα έκανες; Θα ακολουθούσες τη δική τους; Πρόκειται για το μέλλον σου! Για τη δουλειά που κατά πάσα πιθανότητα θα κάνεις τα επόμενα 50 χρόνια.

Όσον αφορά τον τομέα της Πληροφορικής. Οκ υπάρχει υπερσυσσώρευση Πληροφορηκάριων. Aλλά μέσα από όλη τη μάζα των μέτριων επαγγελματιών θα ξεχωρίσουν οι καλοί. Αν είσαι καλός; Αν αγαπάς αυτό που κάνεις; Ε δε θα χαθείς. Honestly! Και αν τελικά πράγματι γράψεις καλά, γιατί να μην προχωρήσεις περαιτέρω τις γνώσεις σου; Εννοώ ότι, αν πας στο ΕΠΑ.Λ. (οκ, μπορεί να είναι καλό δεν το αμφισβητώ) θα σου προσφέρει μέχρι ένα βαθμό γνώσεις, δίχως να μπορείς να εισαχθείς σε κάποιο ανάλογο Πανεπιστήμιο (νομίζω Η.μ.μ.υ, Πληροφορική, Μηχανικός κτλ κτλ ).

Και στην τελική, αφού είσαι καλός μαθητής με δυνατότητες, πάνε τώρα Ενιαίο και βλέπεις στο τέλος της χρονιάς! Αν είναι να αλλάξεις σχολείο ,όμως, να μην ευθύνεται το γεγονός ότι είναι οι φίλοι σου εκεί. Φοβάμαι ότι αν πάρεις μία τόσο βεβιασμένη απόφαση θα το μετανιώσεις μετά. :/:



:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
( νομιζω οτι μπορω να βγαλω κοντα στο 18.000-18.500 μορια +++ )

Εμμ...χωρίς να θέλω να φανώ "κακιά" ή κάτι τέτοιο, το τι νομίζεις αυτή τη στιγμή σε σύγκριση με το τί θα βγάλεις στο τέλος, μπορεί να απέχει κατά πολύ...
Όντας ρεαλιστές πάντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
πρωτα απο ολα πρεπει να βγαλεις εντελως απο το μυαλο σου το που θα πανε οι φιλοι σου! δευτερον το οτι θα βγαλεις 18000 μορια θα ηταν καλυτερο να μην το γραψεις ουτε καν να το σκεφτεσαι πιστεψε με...ειναι ξεκαθαρο οτι απο το γενικο λυκειου εχεις πολλες παραπανω επιλογες για τον τομεα που σε απασχολει μιλαω παντα για αριθμο και επιπεδο σχολων..αφου εισαι και ενας μαθητης ο οποιος διαβαζει(ο ορος ''καλος''δεν υπαρχει για εμενα) νομιζω πως το καλυτερο θα ηταν να πας ενιαιο! την αποψη μου ειπα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες στο οτι δεν πρέπει να επηρεαστείς απο τους φίλου σου.

"απο το γενικο λυκειου εχεις πολλες παραπανω επιλογες "

Αυτό δεν ισχύει.Απο ΕΠΑ.Λ ομάδα Β μπορείς να επιλάξεις οτι ακριβώς και οι αποφοιτοι του γενικού λυκείου,Πανεπιστίμια Τ.Ε.Ι κλπ κλπ

Δεν σε βλέπω να θες σίγουρα ΕΠΑ.Λ και Πληροφορική αφου η ιδέα αυτη προήλθε απο απο τις επιλογές των φίλων σου γιαυτο πήγενε φέτος γενικο λύκειο και χρόνου (ανεξαρτήτος φίλων,γονέων,θερμοκρασία ημέρας) επέλεξε τι θες να ακολουθήσεις.Έχεις χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavlos1908

Νεοφερμένος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Συμφωνω με τα λεγομενα σας ομως μια παρατηρηση στον Πληφορορικαριος, οχι αυτο με την πληροφορικη το ηθελα απο περυσι οπου μονος μου ειχα αποφασισει και ειχα αφιερωσει τους μηνες του καλοκαιριου και διαβαζα μια γλωσσα προγραμματισμου...Δεν καταλαβα βεβαια ουτε εμαθα την γλωσσα οπως ειναι λογικο, ομως πηρα μια γενικη ιδεα κι εχω καταλαβει πως λειτουργουν τα πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top