Ξανά Πανελλήνιες με κακούς προφορικούς βαθμούς

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Σκοπεύω να ξαναδώσω. αλλα έχω ενα πρόβλημα που με προβληματίζει :P (τι ειπα ο ανθρωπος)

Είχα κάτι φανταστικούς δασκάλους φέτος που με σφάξαν

Λόγου χάρη:

ΑΟΔΕ 11.5 (ΜΟ)
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤ 19
ΕΚΘΕΣΗ 15
ΕΦΥΠ 19
ΑΟΘ 16 (ΙΔΙΑ Π.ΡΝΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΟΔΕ)

ναι και φέτος μου κατέβασαν τους βαθμούς, αλλα όχι πάρα πολύ
όμως τι γίνετε οταν ξαναδίνεις και σκοπεύεις να γράψεις 20άρια;
γίνετε με κάποιον τρόπο να ακυρώσω αυτούς τους βαθμούς; να μην μετρήσουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Σκοπεύω να ξαναδώσω. αλλα έχω ενα πρόβλημα που με προβληματίζει :P (τι ειπα ο ανθρωπος)

Είχα κάτι φανταστικούς δασκάλους φέτος που με σφάξαν

Λόγου χάρη:

ΑΟΔΕ 11.5 (ΜΟ)
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤ 19
ΕΚΘΕΣΗ 15
ΕΦΥΠ 19
ΑΟΘ 16 (ΙΔΙΑ Π.ΡΝΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΟΔΕ)

ναι και φέτος μου κατέβασαν τους βαθμούς, αλλα όχι πάρα πολύ
όμως τι γίνετε οταν ξαναδίνεις και σκοπεύεις να γράψεις 20άρια;
γίνετε με κάποιον τρόπο να ακυρώσω αυτούς τους βαθμούς; να μην μετρήσουν;

9 και 10 στην αναπτυξη εφαρμογων! (και εγραψα 16,5) πως σου φενεται αυτο????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Από ότι ξέρω δε μπορείτε να κάνετε τίποτα. Το θεωρώ μεγάλη αδικία γιατί σε αυτό το θέμα τα ιδιωτικά έχουν διαφορετική αντιμετώπιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Από ότι ξέρω δε μπορείτε να κάνετε τίποτα. Το θεωρώ μεγάλη αδικία γιατί σε αυτό το θέμα τα ιδιωτικά έχουν διαφορετική αντιμετώπιση.

σε πολλα ναι,αλλα δεν ισχυει απολυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
σε πολλα ναι,αλλα δεν ισχυει απολυτα.

Εκτός από κάποια μουράτα ιδιωτικά της ΑΘήνας το 90% των ιδιωτικών βάζουν στους μαθητές τους σε όλα τα μαθήματα πάνω από 18.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Και δεν ισχύει μόνο για ιδιωτικά. Γενικά αυτό με τους προφορικούς είναι ηλίθιο, απλά δεν ξεκινάνε όλοι να γράψουν με την ίδια βάση. Όχι ότι μας νοιάζει τελικά, η δουλειά μας να γίνει και εντάξει, αλλά να επειδή καμιά φορά μιλάμε για αξιοκρατία και πανελλήνιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Όσο λαμβάνονται υπόψη οι προφορικοί βαθμοί στη διαμόρφωση των βαθμών πρόσβασης των πανελλαδικά εξεταζόμενων μαθημάτων, αξιοκρατία δεν μπορεί να υπάρξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Σκοπεύω να ξαναδώσω. αλλα έχω ενα πρόβλημα που με προβληματίζει :P (τι ειπα ο ανθρωπος)

Είχα κάτι φανταστικούς δασκάλους φέτος που με σφάξαν

Λόγου χάρη:

ΑΟΔΕ 11.5 (ΜΟ)
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤ 19
ΕΚΘΕΣΗ 15
ΕΦΥΠ 19
ΑΟΘ 16 (ΙΔΙΑ Π.ΡΝΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΟΔΕ)

ναι και φέτος μου κατέβασαν τους βαθμούς, αλλα όχι πάρα πολύ
όμως τι γίνετε οταν ξαναδίνεις και σκοπεύεις να γράψεις 20άρια;
γίνετε με κάποιον τρόπο να ακυρώσω αυτούς τους βαθμούς; να μην μετρήσουν;

Δυστυχως όχι...μένουν ως εχουν..αν σε παρηγορει αυτο οι βαθμοι του σχολειου παυουν να ισχυουν οταν περασουν 2 χρονια απο τη στιγμη που τελειωσεις το λυκειο.. αν ας πουμε αποφασισεις να ξαναδωσεις σε 3 χρονια πανελληνιες τα μορια σου θα προκυψουν μονο απο ο,τι γραψεις...οποτε στην αναβροχια καλο και το χαλαζι που λενε!ασε που δε μετρανε σχεδον καθολου αν εχεις γραψει πολυ καλα στα γραπτα......και να σου πω και το αλλο...Και να υπαρχει αποκλιση μεγαλυτερη των 2 βαθμων στο προφορικο βαθμο σου(το μεσο ορο του σχολειου δηλαδη) σε σχεση με τον γραπτο,ο προφορικος θα διαμορφωθει συμφωνα με τον γραπτο..Π.χ. καποιος εχει Μαθηματικα Μ.Ο. 17 και στο τελος γραψει 7...ο προφορικος απο 17 γινεται 9...διαμορφωνεται συμφωνα με τον γραπτο που ειναι πολυ χαμηλοτερος..Αν παλι γραψεις 17 και ειχες Μ.Ο. 7 στο σχολειο το 17 που εγραψες δεν αλλαζει!!!Ολα αυτα στα λεω για να συνειδητοποιησεις τη συντριπτικη υπεροχη του γραπτου εναντι του προφορικου...οποτε μη στεναχωριεσαι!!!!Απλα προσπαθησε να γραψεις οσο καλυτερα μπορεις!!!:spasiklas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
:/ ναι αλλα εγω αμα γραψω στην καλύτερη σε ολα 20 (υποθετικά μιλώντας μιας και στην έκθεση το 20 ειναι άπιαστο) θα παρω 19300 :-/

Yiannis92 σε νιώθω, αλλά και για εμένα δεν ηταν μικρή η αδικία μιας και εγώ έγραψα 17 ΑΟΘ ενώ πήρα 15.5 ΜΟ και τα 20αρια-καμάρια της καθηγήτριας γράψανε στις πανελληνιες κάτω απο την βάση -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas_GR

Νεοφερμένος

Ο Kostas_GR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Και μενα το ίδιο που ξανάδινα φέτος, αλλα μου είπε ο μαθηματικός μου (και είχε δίκιο) γράψε εσύ και άσ τους αυτούς.... Όποτε άστους και γράψε!!!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.


Φροντίζεις να διαβάζεις και για το σχολείο. :)
Μετά από κάποια χρόνια παύουν να ισχύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
:/ ναι αλλα εγω αμα γραψω στην καλύτερη σε ολα 20 (υποθετικά μιλώντας μιας και στην έκθεση το 20 ειναι άπιαστο) θα παρω 19300 :-/

Yiannis92 σε νιώθω, αλλά και για εμένα δεν ηταν μικρή η αδικία μιας και εγώ έγραψα 17 ΑΟΘ ενώ πήρα 15.5 ΜΟ και τα 20αρια-καμάρια της καθηγήτριας γράψανε στις πανελληνιες κάτω απο την βάση -.-

ναι οντως ειναι δυσκολο να γραψεις εκθεση 20......:/: ειναι καθαρα υποκειμενικο το θεμα......κοιτα,εσυ κανε τη καλυτερη προσπαθεια,βαλε τα δυνατα σου....και να εισαι σιγουρος πως παντα και παντου θα γινονται αδικιες...και εγω αν ειχα σε 2 μαθηματα μεγαλυτερο προφορικο που θα μπορουσα να τον εχω χαλαρα αν σηκωνα το κουλο μου που και που αντι να κοιμαμαι ορθια στη ταξη(οι πρωινες ωρες εφταιγαν:P) ισως να ειχα περασει καπου αλλου καλυτερα...αλλα αν κατσω να σκεφτω τι θα μπορουσε να ειχε γινει αν και αν το μονο που θα κανω ειναι κακο στη ψυχολογια μου.....μη το κανεις αυτο,μη το σκεφτεσαι...δε μπορεις να το αλλαξεις...απλα βαλε τα δυνατα σου!!!και καλη επιτυχια!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Φροντίζεις να διαβάζεις και για το σχολείο. :)

φρόντιζες*
το σχολικο ετος τελειωσε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
:/ ναι αλλα εγω αμα γραψω στην καλύτερη σε ολα 20 (υποθετικά μιλώντας μιας και στην έκθεση το 20 ειναι άπιαστο) θα παρω 19300 :-/

Yiannis92 σε νιώθω, αλλά και για εμένα δεν ηταν μικρή η αδικία μιας και εγώ έγραψα 17 ΑΟΘ ενώ πήρα 15.5 ΜΟ και τα 20αρια-καμάρια της καθηγήτριας γράψανε στις πανελληνιες κάτω απο την βάση -.-


Παντως για να απαντησω και στην αρχικη σου ερωτηση....Δεν μπορεις να κανεις τιποτα γιατι το ψαξα και εγω ενοειται, ουτε οι γραπτοι βαθμοι που θα παρεις οταν ξαναδωσεις αλλαζουν κατι...το απολυτιριο σου θα μεινει με τους φετινους...Παντως δεν υπαρχει αντικειμενικοτητα στους προφορικους γιατι το καθε σχολειο εχει δικη του νοοτροπια....παιδι 3 λυκειου που δεν ηξερε να κανει σχημα χορνερ στα μαθηματικα ακτευθυνσης ειχε 19! του π****ι ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate_gka

Νεοφερμένος

Η kate_gka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
9 και 10 στην αναπτυξη εφαρμογων! (και εγραψα 16,5) πως σου φενεται αυτο????

Ποιος βαρβαρος το εκανε αυτο να παμε να τον καψουμε????

Και δεν ισχύει μόνο για ιδιωτικά. Γενικά αυτό με τους προφορικούς είναι ηλίθιο, απλά δεν ξεκινάνε όλοι να γράψουν με την ίδια βάση. Όχι ότι μας νοιάζει τελικά, η δουλειά μας να γίνει και εντάξει, αλλά να επειδή καμιά φορά μιλάμε για αξιοκρατία και πανελλήνιες...

Συμφωνω αααπειρα μαζι σου!!!Ελλαδαρα ρε συ!Η αξιοκρατια πανω απο ολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Το θέμα όμως είναι τώρα τι κάνει:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top