Συμμετοχή σε TV Show!

Θα συμμετέχατε σε εκπομπή της τηλεόρασης;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 24)

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δηλαδή για να καταλάβω, με το ενδεχόμενο απο την μια μέρα στην άλλη να κερδίσεις ένα ποσό έως 500.000 ευρώ ποιός δεν θα πήγενε?
Καραγκιόζης αν είναι μέσα σου να γίνεις θα γίνεις άσχετα σε ποιό σημείο σε βάζουν.
Εγώ φυσικά και θα πήγενα καθώς θα είχα την πιθανότητα να βγάλω ένα γερό ποσό το πως το αντιμετωπίζεις όμως (αν χορέυεις η όχι) είναι καθαρά στοιχείο του χαρακτήρα του κάθε ενός.
Αυτό πάντως που κάνει τα καραγκιοζιλίκια δεν περιμένει μια κάμερα για να τα κάνει αλλα τα κάνει όλη του την ζωή!
To Deal πάντως είναι πάρα πολύ καλό παράδειγμα για να δείτε το επίπεδο των τηλεθεατών στην Ελλάδα, όλοι την βρίζουν και δεν βλέπουν (εκτός και κάποιο ντοκυματέρ στην ΝΕΤ) και οι συμμετοχές αγγίζουν το μισό εκατομμύριο με όλους αυτούς έτοιμους να επειδήξουν τις χορευτικές τους ικανότητες κάθε φορά που η βαλίτσα κρύβει το 1 ευρώ, τα 100 ευρώ η κάτι άλλο!

Δεν θέλω να σε πικράνω, αλλά για το συγκεκριμένο παιχνίδι έχω ακούσει από έγκυρα χείλη πως περνάνε από ..κάστινγκ και ο υποψήφιος παίκτης και όσοι από το σόϊ του θα είναι στο στούντιο εκείνη την ημέρα! Κι αν δεν είναι αρκετά ..εύχαροι, δεν βλέπουν ποτέ παιχνίδι! :confused: (Διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις για την εγκυρότητα της πληροφορίας, αλλά μοιάζει και λογική)

Και για απαντήσω σε ριάλιτυ σόου δεν θα πήγαινα ποτέ. Σε τηλεπαιχνίδια δεν είμαι και τόσο σίγουρη, αν και μάλλον χλωμό.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Δεν έχω δηλώσει συμμετοχή αλλά άνετα θα το έκανα. Έχω άψογη σχέση με τον εαυτό μου και δεν με επηρεάζει κανενός η γνώμη και η άποψη που θα με δει 1 ώρα στην τηλεόραση. Εγώ αν έφευγα με 10.000 ευρώ επειδή "έκανα το καραγκιοζάκι" ποιος θα ήταν το καραγκιοζάκι τελικά? Αυτός που με βλέπει από τον καναπέ του που δεν έχει μία για να πάει μια βόλτα ή εγώ που τα πήρα?
Δεν θα πήγαινα όμως σε reality σε καμία περίπτωση. Χωρίς να κρίνω κανέναν από αυτούς που έχουν ήδη πάει. Μην ξεχνάμε πολλά πιτσιρικάκια που ενώ τους έχουμε πει άπειρες φορές αγράμματους, βλάκες κ.ο.κ αυτοί τώρα δουλεύουν και βγάζουν το λιγότερο 300€ τη βραδιά λέγοντας 2 τραγούδια της συμφοράς.

Νομίζω έχει να κάνει καθαρά με τους στόχους που έχουν οι άνθρωποι γενικότερα. Και ποιος εμένα μου λέει ότι όλοι αυτοί είναι χαζοί?

Αν εγώ έλεγα ότι αυτοί είναι που το "παίζουν χαζοί" για ένα Α' χρονικό διάστημα για να κερδίσουν αυτό που θέλουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Δεν θέλω να σε πικράνω, αλλά για το συγκεκριμένο παιχνίδι έχω ακούσει από έγκυρα χείλη πως περνάνε από ..κάστινγκ και ο υποψήφιος παίκτης και όσοι από το σόϊ του θα είναι στο στούντιο εκείνη την ημέρα! Κι αν δεν είναι αρκετά ..εύχαροι, δεν βλέπουν ποτέ παιχνίδι! :confused: (Διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις για την εγκυρότητα της πληροφορίας, αλλά μοιάζει και λογική)
Και όχι μόνο....εξετάζεται και η φορολογική δήλωση του υποψηφίου..πελάτη: αν είναι μικρή έχει περισσότερες πιθανότητες να παίξει, καθώς θα το κυνηγήσει ο φτωχός μέχρι το τέρμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
ΔΜην ξεχνάμε πολλά πιτσιρικάκια που ενώ τους έχουμε πει άπειρες φορές αγράμματους, βλάκες κ.ο.κ αυτοί τώρα δουλεύουν και βγάζουν το λιγότερο 300? τη βραδιά λέγοντας 2 τραγούδια της συμφοράς.

Έχει τεράστια διαφορά το "είμαι έξυπνος/μορφωμένος" απο το "βγάζω χρήματα". Μπορει και να απέχουν χιλιόμετρα. Και στο κάτω κάτω αυτά είναι όλα θέμα επιλογών που κάνει ο καθένας στη ζωή του. Κάποιος θα πουλούσε τα πάντα για τα χρήματα... Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Έχει τεράστια διαφορά το "είμαι έξυπνος/μορφωμένος" απο το "βγάζω χρήματα". Μπορει και να απέχουν χιλιόμετρα. Και στο κάτω κάτω αυτά είναι όλα θέμα επιλογών που κάνει ο καθένας στη ζωή του. Κάποιος θα πουλούσε τα πάντα για τα χρήματα... Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι :)
Ναι, όμως αν ο σκοπός τους είναι αυτός, να ακολουθήσουν το επάγγελμα γιατί συτό τους κάνει αγράμματους και βλάκες?Αυτό εννοώ!

Εγώ δεν θα το έκανα αλλά γιατί να το κατακρίνω!?!

Στην τελική των περιπτώσεων .. για μένα ο πιο μεγάλος βλάκας είναι όλος ο κόσμος που πηγαίνει κάθε μέρα στα μπουζούκια, δίνει για ένα μπουκάλι whisky 140€ με 160€ και έτσι τα μαγαζιά είναι γεμάτα,οι επιχειρηματίες χ/... στο χρήμα και όλοι αυτοί οι νεαροί ακολουθούν τον δρόμο αυτό μέσα από τα reality.. κ.ο.κ.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Ναι, όμως αν ο σκοπός τους είναι αυτός, να ακολουθήσουν το επάγγελμα γιατί συτό τους κάνει αγράμματους και βλάκες?Αυτό εννοώ!

Αυτό ακριβώς! Οι επιλογές που κάνει ο καθένας και οι προτεραιότητες που έχει. Αν και μεταξύ μας τώρα μην κοροιδευόμαστε, το 90% των παικτών στα reality show δεν είναι και οι πιο έξυπνοι άνθρωποι που υπάρχουν. Και δεν είναι θέμα εξυπνάδας μόνο. Μπορεί η άλλη να είναι έξυπνη, ιδιοφυία αν θέλεις, αλλά τα ενδιαφέροντα της να ξεκινάνε στο πόσων μοιρών στροφή κάνει η μπούκλα και να τελειώνουν στο τι χρώμα φακούς να βάλει με το μπλε φόρεμα. Και ξαναλέω..μάκαριοι οι πτωχοί τω πνεύματι.



Εγώ δεν θα το έκανα αλλά γιατί να το κατακρίνω!?!

Το κατακρίνω γιατί δεν είναι σύμφωνο με τα πιστεύω μου και το δέχομαι σαν σύμφωνο με τα πιστεύω αυτού που το κάνει.

Στην τελική των περιπτώσεων .. για μένα ο πιο μεγάλος βλάκας είναι όλος ο κόσμος που πηγαίνει κάθε μέρα στα μπουζούκια, δίνει για ένα μπουκάλι whisky 140? με 160? και έτσι τα μαγαζιά είναι γεμάτα,οι επιχειρηματίες χ/... στο χρήμα και όλοι αυτοί οι νεαροί ακολουθούν τον δρόμο αυτό μέσα από τα reality.. κ.ο.κ.


Απλά έχει καθιερωθεί σαν ακριβός τρόπος διασκέδασης..Κάποια πράγματα είναι ακριβά χωρίς να το αξίζουν, και κάποια είναι φτηνά για την αξία τους.. Έτσι είναι ο κόσμος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Ουσιαστική διαφωνία δεν υπάρχει σε αυτό που λέμε, απλά εγώ προτιμώ να σχολιάζω/παρατηρώ παρά να κρίνω κάτι που απλά εμένα δεν μου αρέσει.

Κάποια στιγμή στο παρελθόν έλεγα αυτός είναι βλάκας.. και γυρίζει κάποιος ηλικιωμένος και μου λέει "Βλάκας σε σχέση με ποιον?" και του λέω "Εγώ είμαι πολύ πιο έξυπνη" και εκείνος λέει "Πώς γνωρίζεις ότι εσύ είσαι πιο έξυπνη και εκείνος βλάκας, πώς έχεις αυτή την ικανότητα.. Κανείς δεν την έχει.. το ίδιο μπορεί να πει ο οποιοσδήποτε για οποιονδήποτε"...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Ουσιαστική διαφωνία δεν υπάρχει σε αυτό που λέμε, απλά εγώ προτιμώ να σχολιάζω/παρατηρώ παρά να κρίνω κάτι που απλά εμένα δεν μου αρέσει.

Κάποια στιγμή στο παρελθόν έλεγα αυτός είναι βλάκας.. και γυρίζει κάποιος ηλικιωμένος και μου λέει "Βλάκας σε σχέση με ποιον?" και του λέω "Εγώ είμαι πολύ πιο έξυπνη" και εκείνος λέει "Πώς γνωρίζεις ότι εσύ είσαι πιο έξυπνη και εκείνος βλάκας, πώς έχεις αυτή την ικανότητα.. Κανείς δεν την έχει.. το ίδιο μπορεί να πει ο οποιοσδήποτε για οποιονδήποτε"...:D

Το ίδιο είναι, είτε το κρίνεις είτε το σχολιάζεις :P Δίκιο είχε ο παππούς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Πριν μερικά χρόνια, είχα συμμετάσχει (ως κοινό γιατί δεν κληρώθηκα να παίξω) σε ένα τηλεπαιχνίδι με τον Θοδωρή Αθερίδη, όπου ξεχρεωνόταν η πιστωτική σου κάρτα και αν τα πήγαινες καλά και απαντούσες σωστά σε κάποιες ερωτήσεις γνώσεων, κέρδιζες και extra μετρητά. Η οικονομική μου κατάσταση τότε, ήταν σε τόσο τραγική κατάσταση ώστε κατέφυγα σε αυτή τη "λύση". Αν λοιπόν αποφάσιζα και πάλι να συμμετάσχω σε κάποιο αντίστοιχο τηλεπαιχνίδι, ο λόγος θα ήταν αποκλειστικά και μόνο οικονομικός.
Όσον αφορά τα reality παιχνίδια, νομίζω ότι δεν θα έπαιρνα μέρος ποτέ. Το βρίσκω πολύ άσχημο να παρακολουθείται η ζωή μου 24 ώρες το 24ωρο, όπως επίσης θεωρώ ότι κάτι δεν πάει καλά με εκείνους τους ανθρώπους που παρακολουθούν τις ξένες ζωές 24 ώρες το 24ωρο. Προφανώς κάτι συμβαίνει με τις δικές τους!!!
Από την άλλη όμως σκέφτομαι, πως αν είχα καημό με το τραγούδι ή με τον χορό ή με την ηθοποιία, και είχα κάνει ό,τι περνάει από το χέρι μου για να σταθώ στον εκάστοτε χώρο, χωρίς αποτέλεσμα, ενώ παράλληλα έβλεπα ότι ατάλαντα παιδάκια, δείχνοντας λίγο μπούτι ή λίγο στήθος παραπάνω γίνονται φίρμες και στήνουν καριέρες, τότε ίσως να το ξανασκεφτόμουν.
Ευτυχώς όμως, ούτε χορεύτρια θέλησα ποτέ να γίνω, από φωνή...ούτε για κουφούς δεν κάνω και από ηθοποιία....βράσε όρυζα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Εγώ θέλω να πάρω μέρος στο WIPE OUT.
Τρως λίγη ξεφτίλα αλλά έχει γέλιο.
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top