Να κάθονται οι γονείς έξω από τα εξεταστικά κέντρα;

Να κάθονται οι γονείς έξω από τα εξεταστικά κέντρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 56)
  • Nαι

    Ψήφοι: 4 7.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 42 75.0%
  • Δεν έχω πρόβλημα

    Ψήφοι: 10 17.9%

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,046 μηνύματα.
Το χειρότερο κομμάτι είναι όταν βγαίνουν οι πρώτοι μαθητές έξω.
Αρχικά για τους ίδιους γιατί τους την πέφτουν όλα τα κοράκια-γονείς με ερωτήσεις "τι βάλανε", "πήγε καλά το παιδί μου;" κλπ αλλά και γι αυτούς που γράφουν μέσα που ξαφνικά ακούν ένα βουητό από το σμήνος απ' έξω. :P
Αυτοί που βγαίνουν πρώτοι, συνήθως είναι οι εντελώς άσχετοι καθώς και φαντάροι και αστυνομικοί που έχουν έρθει για την άδεια και περιμένουν με το μάτι στο ρολόι την ελάχιστη αποχώρηση. Έτσι, οι πληροφορίες που θα πάρουν οι γονείς-κοράκια είναι απόλυτα σαφείς, αξιόπιστες και έγκυρες.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
οι διάλογοι των γονιών μεταξύ τους θα έχουν πολύ πλάκα.

-εμένα το παιδί μου απο μικρό ήταν πολύ διαβαστερό. στοχεύει πολυτεχνείο!
-εμένα διάβαζει όλη την μέρα το καλό μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Αυτοί που βγαίνουν πρώτοι, συνήθως είναι οι εντελώς άσχετοι καθώς και φαντάροι και αστυνομικοί που έχουν έρθει για την άδεια και περιμένουν με το μάτι στο ρολόι την ελάχιστη αποχώρηση. Έτσι, οι πληροφορίες που θα πάρουν οι γονείς-κοράκια είναι απόλυτα σαφείς, αξιόπιστες και έγκυρες.



Όταν βγαίνουν οι πρώτοι μαθητές. Όχι εξεταζόμενοι. ;)
Τους φαντάρους ούτως, ή άλλως δεν τους ρωτάει κανείς γιατί ούτε τους ξέρουν, ούτε έχουν πάει για να γράψουν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Τελικά οι γονείς αγχώνονται πιο πολύ απ'τα παιδιά. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italos13

Νεοφερμένος

Ο Italos13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
ειμαι τερμα αντιθετως με αυτην την τακτικη....... εκτος του οτι ειναι εκνευριστικο να φτανω στο σχολειο και να βλεπω γονεις να με τσεκαρουν απο πανω μεχρι κατω και να ακουω ποσο θα γραψω!!!!!!!!!!!!!!!!!! πιστευω οτι ειναι ασχημο και για την ψυχολογια των παιδιων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Δεν εχω προβλημα.

Εξαρταται απο τον ανθρωπο/την ωρα/την κατασταση/το ειδος των εξετασεων/κλπ κλπ.
Αλλο αγχος θα εχω στις εξετασεις του σχολειου, αλλο στις Πανελλαδικες, αλλο οταν δινω για καποιο πτυχιο,...

Υπαρχουν γονεις που σε ολες τις εξετασεις εχουν αγχος για το παιδι τους και του το μεταφερουν.
Αλλοι που εχουν αγχος και το κρυβουν για να μην επιβαρυνουν το παιδι τους.
Μπορει σε καποια παιδια η παρουσια και μονο του γονεα να προκαλει αγχος.Σαν να πρεπει υποχρεωτικα να περασουν τις εξετασεις και με καλο βαθμο.
Ε υπαρχουν και τα παιδια που εχουν το δικο τους αγχος(η και καθολου) και δεν επηρεαζονται απο γονεις.

Προσωπικα εχω αγχος σε εξετασεις πτυχιων, στου σχολειου δεν εχω.
Ευτυχως οι γονεις μου δεν μου προκαλουν αγχος.Εχουν αγχος και το ξερω (πιο πολυ η μανα βεβαια) αλλα δεν πιστευω οτι εχουν πιο πολυ απο μενα.
Πολλες φορες εχω σκεφτει οτι ισως το κανω και για την φουκαριαρα την μανα μου, να μην την απογοητευσω μωρε.Αλλα εκεινη νοιαζεται να μην στεναχωρηθω εγω.
Στις σχολικες εξετασεις μπορει να με παρει κανα τηλεφωνο να ρωτησει πως τα πηγα.
Στα πτυχια μπορει να καθησει ολη την ωρα απ'εξω η να ερθει οταν βγαινω.Παντως θα κανει εμφανιση σιγουρα.
Δεν με ενοχλει.Ας καθεται εκει εξω και να περιμενει ειναι το μονο που δεν με απασχολει εκεινη την ωρα.

Αν τωρα ηταν καμια μανα που αναβει κερακια και κανει προσευχες και τετοια (οπως αναφερθηκε παραπανω) ουτε εγω θα την ηθελα απ'εξω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
με τίποτα δεν θα μπορούσα να γράφω και είναι απ'έξω η μαμά μου ή κάποιος άλλος...
απαπαπα..
θα μου μετέδιδε το άγχος και με το που θα έβγαινα έξω θα με κοίταζε με ορθάνοιχτα μάτια από την αγωνία την ώρα που εγώ θα θέλω να ηρεμήσω λίγο , να ελέγξω τις σημειώσεις μου και να ανακαλέσω στην μνήμη μου τι έγραψα...
όπως επίσης δεν θα μου άρεσε και της το έχω ήδη απαγορεύσει να είναι μαζί μου την ώρα που θα βγαίνουν τα αποτελέσματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
εμενα η δικια μου, μου εχει πει πως οταν θα παω να δω τα αποτελεσματα θα ερθει κι αυτη μαζι μου για να τα δει και η ιδια. Αν ειναι δυνατον. Δεν φτανει που θα εχω το αγχος μου για το αν περασα ή οχι, θα εχω κι εκεινη διπλα μου. Δεν το μπορω αυτο το πραγμα.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Siritoss

Νεοφερμένος

Ο Siritoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Από το διαδίκτυον δεν βλέπουμε τα αποτελέσματα, ή όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
εμενα η δικια μου, μου εχει πει πως οταν θα παω να δω τα αποτελεσματα θα ερθει κι αυτη μαζι μου για να τα δει και η ιδια. Αν ειναι δυνατον. Δεν φτανει που θα εχω το αγχος μου για το αν περασα ή οχι, θα εχω κι εκεινη διπλα μου. Δεν το μπορω αυτο το πραγμα.:worry:

παλιά στο σχολείο μου, είχε γίνει παρ' ολίγον σκηνή ανάμεσα σε μάνα και κόρη...επειδή η κόρη δεν έγραψε καλά και η μάνα είδε τους χαμηλούς βαθμούς και της άναψαν τα λαμπάκια (επειδή καθόμουν δίπλα και κοίταζα τους δικούς μου βαθμούς, άκουγα η μάνα να σιγοψυθιρίζει μπινελίκια και απειλές για...μετά)
πήγε να της ρίξει χαστούκι αλλά με το ζόρι κρατήθηκε ...μάλλον για μετά :/:
απλά λυπήθηκα την κοπέλα, επειδή στο σπίτι τους θα πρέπει να έγινε της μουρλής εκείνο το βράδυ

πόσο μαλάκες γονείς υπάρχουν; πόσο;
κάνουν σαν τρελοί στις πανελλήνιες...και μετά στο Πανεπιστήμιο χέστηκαν αν το παιδί τους περνάει με την 1η ή με την 18η φορά το μάθημα Ρευστομηχανική ΙΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω πρόβλημα! Δεν είχαν ποτέ εξεταστικό κέντρο αγγλικών στο νομό μου, οπότε έδινα πάντα μακριά! Ποιος θα σου έχει έτοιμο σαντουιτσάκι και πορτοκαλάδα στο διάλειμμα ρε παιδια ?? αφήστε την Ελληνίδα μάνα να εκδηλωθεί... μην την αποπαίρνετε !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχ
tsoufou όλες οι Ελληνίδες μάνες όταν ήταν παιδιά ήταν μια χαρά κοπέλες...μετά κάτι παθαίνουν :D :lol:
να το κοιτάξεις και συ...μην μεταλλαχτείς :D :lol: :lol:

μάνες υπάρχουν πολλές, Ελληνίδα μάνα όμως, μόνο μια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
hahahhahahaahhahahahahhahahaha θα προσέχω , ευχαριστώ! ahahhahaahaha
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
οχι βεβαια, σιγα μην τις βαλουμε και μεσα στην αιθουσα......:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Απαπαπαπα. Να είναι η μάνα μου απ'έξω και να με ρωταει μετα "πως εγραψες ζουζου μου;" και τετοιες βλακειες που μου λεει; :P
Ευτυχώς δεν τους πολυ νοιαζει οπότε γλυτωσα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Terabyte

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Στο δικό μας σχολείο κάθονται αρκετοί γονείς όλο το 3ωρο στα σκαλιά της εισόδου. Τι ακριβώς κερδίζουν με αυτόν τον τρόπο εκείνοι και τα παιδιά τους δεν το ξέρω. Κατά τη γνώμη μου είναι αρκετά αγχωτικό για τον υποψήφιο να ξέρει ότι την ώρα που γράφει Πανελλήνιες, η μάνα του ή ο πατέρας του στέκονται και τον περιμένουν απ'έξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Η μαμά μου ευτυχώς παραμένει cool οπότε δεν θα με ενοχλούσε, για το δικό της καλό της λέω να φεύγει..xaxa :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ε193

Νεοφερμένος

Η Ε193 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
εγω βλεπω τους γονεις των αλλων παιδιων και αγχωνομαι..
σε περιμενουν να βγεις απο τν πορτα και ν αρχισουν τισ ερωτησεις..
σαν τους δημοσιογραφους :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
εγω βλεπω τους γονεις των αλλων παιδιων και αγχωνομαι..
σε περιμενουν να βγεις απο τν πορτα και ν αρχισουν τισ ερωτησεις..
σαν τους δημοσιογραφους :p

εμείς παίζαμε κυνηγητό με τους δημοσιοκάφρους! :D :lol:
μα κυνηγούσαν με το μαρκούτσι το μικρόφωνο για μια ερώτηση...και εμείς κρυβόμασταν! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ε193

Νεοφερμένος

Η Ε193 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
εμεις δεν εχουμε τους real ..
οσο να ναι ειμαστε ενα χωριο..
μπα δν μ'αρεσει...ειμαστε μια κωμοπολη :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top